Skocz do zawartości
Astec

Ryzen 1600 AF

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jak ten procesor radzi sobie w nowych mniej lub bardziej wymagających grach komputerowych?

Gdzie jest jego kres jeśli chodzi o jego możliwości? 

Z jaką najlepszą kartą graficzną można go sparować? 

Czy owy procesor pozwala na grę w 60 FPS-ach w np. God of War, AC Valhalla, Warzone?

Z jaką pamięcią RAM, płyta główna i chłodzeniem należało by go sparować?

Lepiej połączyć go z RX 480 4 GB czy GTX 970?

 

Edytowane przez Astec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielkim skrócie - nie warto. Zen1/zen+ nie przetrwały próby czasu, ten Ryzen często gubi klatki, a każde współczesne 4rdzenie8wątków będzie lepiej się sprawdzało w grach. 
 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli go masz to możesz do niego wrzucić jakieś w miarę mocne GPU, jak chcesz kupować to faktycznie lepiej nowe i3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, smilehunter napisał:

W wielkim skrócie - nie warto. Zen1/zen+ nie przetrwały próby czasu, ten Ryzen często gubi klatki, a każde współczesne 4rdzenie8wątków będzie lepiej się sprawdzało w grach. 
 

Gubi klatki nawet jeśli połączy się go ze słabą kartą graficzną? A z czego wynikało polecanie i duże zainteresowanie tym procesorem po pewnym czasie od premiery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, w valhalli wpadasz do większego miasta i fpsy lecą. Podobnie jest np. w PUBGu. W serious Sam 4 + dlc też miałem masę dziwnych spadków. 
Swojego czasu dało się go kupić poniżej 400zł, co było nie lada gratką. Dzisiaj jego słabe rdzenie dają o sobie znać + są zwyczajnie lepsze konstrukcje typu 12100F. 

Co do pamięci, nieźle tu latają microny w rewizji E (u siebie mam 3533cl16) a mobas najlepiej B450. 

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się 1600af za 400zł już był, tanie płyty główne, możliwość oc, a alternatywy nie było, i5 9400f za 650zł  i zablokowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zły cpu, ale ile w tej chwili kosztuje? Musiałby nowy chodzić po tyle samo co nowy 10100f. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego wątku mam ten procesor 1600AF działa bez zarzutu kupiłem go za 435zl. jakiś czas temu teraz widzę ,że mocno podrożał przez ten czas.Mam chęć  sprzedać 1600AF dołożyć do AMD Ryzen 5 5600X.Mam płytę Fatal1ty B450 Gaming K4 Series i czy na tę płytę da rade posadzić ten procek i jeśli tak co po kolei  mam zrobić aby to wszystko latało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę, na obecnym procku zaktualizuj bios przynajmniej do wersji 4.50 (a najlepiej od razu do najnowszej) i tyle, wyciągasz obecny wsadzasz 5600x :] 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2022 o 09:57, Astec napisał:

 A z czego wynikało polecanie i duże zainteresowanie tym procesorem po pewnym czasie od premiery?

Z nieznajomością tematu ,przesłonięcie myślenia przez liczbe wątków a czasem z fanboystwem.Jak to na fortach IT

Edytowane przez jurekk
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć. 

Chciałbym zmodernizować mojego PC w miarę najniższym kosztem około 1tys. Pierwsze co przyszlo mi ma myśl to wymiana CPU. Pytanie, czy jest wgl sens takiej wymiany w sensie czy odczuje różnice? Myslalem cos właśnie o AMD Ryzen 5 5600 w xkomie za około 1070zl. 

-ryzen 1600af

-gigabyte rtx 1660 super oc

-MSI B450-A PRO MAX

-Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 chodzą na profilu xmp 2

 

Przeznaczenie gry, R6 Siege, forza 5, Wiesiek, czasem amatorsko programowanie.

Edytowane przez Socom95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bedziez grać w niższych detalach to różnica bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...