Skocz do zawartości
marek7536

Wybór monitora 24 cali vs 27 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dylemat z wyborem monitora miedzy 24cali częstotliwość odświeżania ekranu 165Hz a 27 cali  częstotliwość odświeżania ekranu 75Hz,jaki wybrać większy z mniejszym odświeżaniem czy mniejszy z większym odświeżaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Większy z większym ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, marek7536 napisał:

Witam mam dylemat z wyborem monitora miedzy 24cali częstotliwość odświeżania ekranu 165Hz a 27 cali  częstotliwość odświeżania ekranu 75Hz,jaki wybrać większy z mniejszym odświeżaniem czy mniejszy z większym odświeżaniem ?

W jakie gry głównie grasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oprócz tego monitory mają taki parametr techniczny jak rozdzielczość 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, xtn napisał:

W jakie gry głównie grasz?

W różne gram gry, bo mam zamiar kupić nowego kompa aktualnie mam 22 cali 60Hz odświeżania w późniejszym czasie wleci nowa grafika do nowego kompa 

3 godziny temu, Mc Gregor napisał:

Oprócz tego monitory mają taki parametr techniczny jak rozdzielczość 🙂

Ten 24 ma FullHD a ten 27 ma Qhd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, marek7536 napisał:

W różne gram gry, bo mam zamiar kupić nowego kompa aktualnie mam 22 cali 60Hz odświeżania w późniejszym czasie wleci nowa grafika do nowego kompa 

Pod obecna karte a w szczegolnosci jesli masz w planach zakup nowej zdecydowanie 27" 1440p 144hz , ceny takich monitorow nie sa jakies kosmiczne a bedziesz mial sprzet na dobrych pare lat. Rozmiar i wyzsza rozdzialka zdecydowanie robia robote w grach . Sam niedawno przesiadlem sie ze starego 23" full hd na 27" 1440p i jest mega roznica. Chyba ze grasz glownie w dynamiczne gry multi typu CS GO gdzie celujesz w jak najwyzszy fps to wtedy jedynie 24" full hd ma sens

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, marek7536 napisał:

Powiem Ci moje zdanie ale każdy powinien dobrać dla siebie:

- strategie turowe, RTSy, buildery, Tycoony itp - 27 1440p 60/75hz

- multiplayerowe FPSy - 24 FHD 120/144hz

- przygodowe, RPG, TPP, singlowe FPS - 27 FHD, 60/75hz

w zależności jakie gry u ciebie przeważają i najwięcej poświęcasz im czasu w taki monitor powinieneś iść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• puść sobie ten blender https://drive.google.com/file/d/1f2LB0I41v_ksX8p_KHR6LwljztTDsV01/view jak przejdzie to zapomnij i graj  
    • Quantum jest swietny, mi duzo bardziej sie podobal od control. No i to ciekawe rozwiazanie z serialem pomiedzy graniem. Ogladales? Pytam bo wiem ze sa ludzie ktorzy pomijali to Naprawde warto? Kiedys sprawdzilem to co dali za darmo w ps plusie, ale ze mialem wtedy mnostwo innych gier to po 20 min zrezygnowalem. Duza jest roznica miedzy tymi wersjami?
    • https://www.gry-online.pl/newsroom/ten-mod-do-rdr2-sprawi-ze-na-nowo-pokochacie-otwarty-swiat-gry/z222437
    • Do większości notkow dokupisz gwarancję, o ile nie są to typowo konsumenckie konstrukcje. Wymieniłeś wady, które IMO dyskwalifikują sprzęt za taką kasę. Opisałeś tandetę z mocnymi podzespołami, przede wszystkim pozbawioną ergonomii MIL to ogólny standard wojskowy, nie tylko u Lenovo. Jest to cała procedura testowa, ale zapewnia jakość i trwałość.  Do pracy to się szuka notkow o zwiększonej wytrzymałości klawiatury, wzmocnione zawiasy i odpór ość na wstrząsy i nawet upadki. Tym bardziej, jeśli zamierzamy go nosić.  Na forum jest mania wpychania gamingowych sprzętów, jakby każdy był dzieckiem. O klasie notka sta kwinty proc i grafika no i oczywiście ekran, najlepiej OLED. Tylko, że do pracy są inne sprzęty. Wyobraźcie sobie, że nawet producenci mają podział na consumer, gaming/media oraz business. I te ostatnie służą do pracy, pozostałe do rozrywki co jakiś czas.  Jakoś nigdy nie dostarczaliśmy konsumenckich notkow w przetargach, bo nie wytrzymałby roku pracy w urzędach czy firmach. Nie, nie wydaje mi się, po prostu po dekadzie zabawy w IT mam podstawy q takim stwierdzeniom. Kiedys po IMB serii T to się skakało na pokazach, niekiedy nawet rzucało o ścianę. Teraz?  Ile wytrzyma klawiatura w konsumenckim notku, tak samo jak touchpad. Nagminne jest urywanie klawiszy lub uszkodzenia mechanizmu skoku, zapadnięte touchpady w miejscu dawnych przycisków. Ramki matrycy popękane, bo otwierając za róg klapa wygina się niczym z gumy. Kładziesz dłonie na klawiaturze i cały notek się ugina. Masakra jest teraz a wy to ludziom wpycjacie. Najlepiej z RTXem i pełnym prockiem. 
    • To Ty się dalej baw telefonem znajomego i buduj na tej podstawie opinię,ktora później powielasz. Nie znam nikogo kto byłby zadowolony z Samsunga o ile nie jest to note. A znajomych, którzy kupili w gorączce FE mam kilku. Jakoś ich opinia jest dla mnie bardziej wiarygodna, bo oni używają go na codzień. A nie bawią się telefonem znajomego. 
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...