Skocz do zawartości
Berwixx

Którego iPhone wybrać w tej sytuacji?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zmierzałem do zakupu iPhone 11 w wersji 128gb, nowego, lecz dziś kolega powiedział, że może mi sprzedać swojego iPhone 13 mini 128gb za 2600zł - tyle samo wydałbym na jedenastkę. Przyzwyczajony jestem do dużych telefonów, obecnie korzystam z samsunga 6,7 cala. Stąd moje pytanie, co wy sądzicie, co brać w takiej sytuacji? Jestem zwolennikiem dużych telefonów, lecz 2600 za 13 mini i to w dodatku w idealnym stanie, 100% baterii, to moim zdaniem za dobry deal żeby tego nie wziąć. Plus też chyba różnica wielkości 11 i 13 mini jest mniejsza przez dużego notcha w 11. Jest tu ktoś, kto przerzucał się z dużego telefonu na iPhone z serii mini?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Berwixx napisał:

Jestem zwolennikiem dużych telefonów

Tu IMO sam sobie odpowiedziałeś. Miałem zwykły, teraz mam Max. Używam dużo map, dysku w chmurze, sterowania muzyką, neta, czasem SSH oraz nieco WhatsAppa. Ogólnie telefon służy mi do ogarniania różnych rzeczy na spotkaniach biznesowych i duży ekran to zbawienie. Zwykły iPhone też jest ok, jeśli ktoś woli coś zgrabniejszego. Mini to typowo dla osób, które chcą iOS, ale telefon mają tylko do dzwonienia i ewentualnie SMS.

Kolega ma IP Mini, ja Max, czyli też 6.7". To jest przepaść, nie wyobrażam sobie takiej zmiany w moim przypadku. Poza tym znacznie mniejsza bateria w mini ugryzie w przypadku intensywnego użytkowania. W sumie właśnie to najbardziej mnie cieszy w przesiadce na Maxa.

Notcha nie widzisz po trzech dniach - cały ten krzyk o niego jest komicznie wyolbrzymiony. Większość aplikacji ma tak dopasowany interfejs, że nie ma z nim żadnego problemu. 

Edytowane przez Karister
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2600 spokojnie kupisz 11 pro max w bdb stanie. Mini to chyba dla karłów produkują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie, którzy preferują nieduże telefony.

@Berwixxskoro używasz obecnie telefonu z ekranem 6,7" (czyli tak jak w Pro Maxie) i lubisz większe urządzenia to przesiadka na miniacza niestety zaboli i może się okazać, że nawet po jakimś czasie nie będziesz czuł się z rozmiarem tego urządzenia komfortowo. Jeśli będziesz cierpliwy i ewentualnie będziesz w stanie jeszcze niewiele dołożyć, to można jeszcze spróbować polować na "zwykłą" 12, może akurat da się coś znaleźć - zawsze to jednak ciut nowszy model i mogłoby się to okazać dla Ciebie "złotym środkiem" :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...