Skocz do zawartości
azgan

Forza Motorsport - wątek zbiorczy PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jak myślicie są szansę na premierę jeszcze w tym roku żeby powalczyć z Gran Turismo 7 ?

Czekacie na nową odsłonę Motorsport czy wolicie bardziej arcade w stylu Horizon ??

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nürburgring pełna trasa, jakaś szuflada tzw tier S999, asysty off, zniszczenia symulacyjne i można się bawić ? takie ala DS w świecie wyścigów ? czyli wytłumaczyłem co sądzę o arcadowkach, choć FH bez asyst jest całkiem fajna jak na arcade.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, azgan napisał:

Jak myślicie są szansę na premierę jeszcze w tym roku żeby powalczyć z Gran Turismo 7 ??

jeśli będzie również na PC to według mnie wygrywa samym tym faktem. Jednakże nie ukrywam, grand turismo 7 prezentuje się świetnie - ale co z tego, że musisz mieć konsolę do zagrania. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam nadzieje ze model jazdy bedzie lepszy, w fm7 mi totalnie nie podchodziła jazda na kierze, wiec licze ze tutaj bedzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie to dobrze by było gdyby premiera się odbyła w tym roku. Xbox ju któryś miesiąc  stoi nie włączany, w przeciwieństwie do PS5.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.03.2022 o 06:59, Tomek1623 napisał:

Generalnie to dobrze by było gdyby premiera się odbyła w tym roku. Xbox ju któryś miesiąc  stoi nie włączany, w przeciwieństwie do PS5.

Nie wiem czy czytałeś dzisiejsz ploty ale podobno ?

Microsoft szykuje się do wielkiego pokazu? Perfect Dark, Avowed i Forza mają zostać zaprezentowane

co do reszty zgadzam się z Tobą i u mnie wygląd to podobnie 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też siedzę non stop na playu,a Xbox się kurzy.

Najpierw Horizon teraz Gran Turismo ,a na Xa nic.

Chociaż jak już przejdę GT to chyba do lata albo nawet do jesieni na nic nie czekam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogliby pokazać jakiś gameplay. Mam nadzieję że graficznie będzie o wiele lepsze od Forzy Horizon 5 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Trochę lipa, myślałem że będzie już tylko na Next-Geny ?

Forza Motorsport na pierwszych screenach z Xboxa One (przeciek) https://www.gry-online.pl/newsroom/forza-motorsport-na-pierwszych-screenach-z-xboxa-one-przeciek/z121c83

Po co im ta "kotwica" w postaci XBOX ONE ??

EDIT: 

Widzę że w komentarzach ktoś już wyjaśnił.

"Cytat 

02.05.2022 17:50

Screenshoty pochodzą z playtestów, które odbywały się w zeszłym roku (podobno w lipcu) i były dostępne dla bardzo wąskiej grupy odbiorców ze ścisłym NDA. Co widać właśnie teraz – zaledwie 2 amatorskie zdjęcia po takim czasie od zeszłego roku, kiedy były bodajże z 2 czy 3 sesje zamkniętych playtestów.

Dlaczego Xbox One? Tych konsol jest więcej i w tamtym okresie nie było za dużo XSX|S, aby móc sprawdzić pewne elementy gry (analityka, telemetria danych) na niewielkiej i tak grupie osób. Z tego co wiem to nie był to dostęp do buildu z pełną grą (na tamten czas), a jakieś wybrane elementy (i to też związane z modułem rozgrywki wieloosobowej).

Oficjalnie Forza Motorsport jest zapowiedziana tylko na Xbox Series X|S oraz PC i najprawdopodobniej to się nie zmieni".

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe jak ogarną obsługę kierownic, czy oleją tak jak w FH.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pożyjemy, zobaczymy ale jak kto tu wcześniej wspomniał, również mam nadzieję, że nie oleją mądrego wsparcia dla kierownic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Przede wszystkim czy tak ważny tytuł aspirujący do miana byciem nr 1 wśród samochodówek będzie miał ogarnięty model prowadzenia. A nie ten cyrk co jest w FM7, że autami z silnikami umieszczonymi z tyłu (np. wszelkie Porsche 911) nie daje się jeździć, ponieważ przód odrywa się od nawierzchni się przy skręcaniu. Tak poważny błąd nie przystoi nawet grze za 10zł.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Pawelek6 napisał:

A nie ten cyrk co jest w FM7, że autami z silnikami umieszczonymi z tyłu (np. wszelkie Porsche 911) nie daje się jeździć, ponieważ przód unosi się przy skręcaniu.

Wiesz że w takich autach trzeba dociążyć przód przed wejściem w zakręt prawda? :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Grałeś w to czy nie?

Tutaj masz ładnie na obrazkach co się dzieje z autem w tej grze: KLIK. I teraz powiedz mi kiedy widziałeś jadące Porsche w zakręcie, które zaczyna odlatywać? Owszem, była wpadka z wyścigowym modelem 911 GT1 w latach 90-tych, ale tam i tak auto odleciało na prostej przez zbyt mały docisk i złą długość przedniego zwisu.

I jeszcze ustosunkowując się dokładniej do ciebie. Jadąc każdym autem dociążasz przód wchodząc zakręt. W trakcie hamowania masz przód dociążony, a tył odciążony. Następnie mniej więcej od połowy zakrętu zaczynasz przyspieszać i co? W zależności od tego ile masz gazu auto się wyrównuje by na samym końcu to tył był bardziej dociążony. Do tego siła odśrodkowa na prawo lub lewo w zależności, w którą stronę skręcasz. No i masz coś takiego jak stabilizator poprzeczny, który ma trzymać koła przy ziemi. Ogólnie normalnie powinieneś wychodzić z zakrętu, ale nie tutaj, gdyż wewnętrzne koło odlatuje. Dzieje się podobnie jak w tych pickupach: KLIK (4:05 to widać np.).

Edytowane przez Pawelek6
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na obrazkach leci po prostej z dużą prędkością, Ty pisałeś o zakrętach. Zdecyduj się, albo nie, EOT. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Nie czekam. Traktuję jako ciekawostkę bo nie wiem co tutaj miałby się zmienić. Te same tory, samochody co w FM7. Jeżeli ma być na xone to grafika też nie ulegnie dużej poprawie.
Jedynie jakby mocno poprawili prowadzenie pojazdów względem FM7 i nowego horizona to bym się zastanowił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, galakty napisał:

Na obrazkach leci po prostej z dużą prędkością, Ty pisałeś o zakrętach. Zdecyduj się, albo nie, EOT. 

Ok, teraz już wiem, że nie masz gry, nie wiesz o czym mówię i tylko tak po prostu bronisz tytułu nie dając żadnego konkretnego argumentu przeciwko moim. Co do linka, to poza obrazkami, można było również przeczytać.

Ale spokojnie, specjalnie zrobiłem screeny. Porsche 911 GT2 z '95, w pełni fabryczne, tor SPA w Belgii, zakręt nr 12: KLIK, KLIK, KLIK. Oczywiście następnie wyjechałem trochę poza tor po tym podniesieniu, zanim auto "usiadło", a co za tym idzie, odzyskałem nad nim kontrolę.

A tak nawet nawiązując do twierdzenia po prostej. Tzn., że auto dopuszczone do ruchu ma sobie odlatywać? Tak pomyśl logicznie ;)

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak na was ale na mnie ta gra graficznie w ogóle nie robi wrażenia, wygląda słabo... No i znów te doczytujace się tekstury na drzewach, porażka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie w passie to się ogra za 4 zeta :D mam nadzieje że będzie się lepiej na kierze w to jeździło niż w 7.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ukrywam, też liczyłem na więcej. Choćby styl artystyczny bardziej idący w fotorealizm. Cukierkowo jak w horizon 5.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie same odczucia mam. FH 5 tylko na zamkniętych torach. No ale spoko, miesiąc grania za 4zl, a potem się kupi na wyprzedaży za 60zl :D

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Microsoft się już chyba na dobre zabetonował w starej generacji. Słabo, mega słabo to wygląda, jak DLC do FM7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wy sobie chyba jaja robicie albo jesteście ślepi. Przecież to wygląda o klasę lepiej niż FM7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi