Skocz do zawartości
azgan

Forza Motorsport - wątek zbiorczy PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

Taki mały ogólny TIP, zadałem przeglądarce Bing pytanie
"forza motorsport 2023, setup samochód jest nadsterowny, wypada z zakrętów, jak zmienić ustawienia żeby był podsterowny".
I voila ...

Jeśli twój samochód jest nadsterowny w Forza Motorsport 2023 i chcesz go zmienić na podsterowny, możesz spróbować następujących zmian w ustawieniach:

1. Zawieszenie: Ustawienie przedniego zawieszenia sztywniejszego niż tylne spowoduje podsterowność, podczas gdy przeciwnie stworzy nadsterowność1. Możesz spróbować ustawić przednie zawieszenie sztywniejsze1.
  2. Stabilizatory: Stabilizatory mają zauważalny i natychmiastowy wpływ na strojenie nadsterowności i podsterowności. Jeśli chcesz zmniejszyć nadsterowność, zmniejsz sztywność tylnego stabilizatora2.
  3. Aerodynamika: Zwiększenie aerodynamiki z przodu zmniejszy podsterowność, poprzez zwiększenie docisku na przednie opony. Dodanie większego docisku z tyłu może pomóc zmniejszyć nadsterowność, co sprawi, że twoje auto będzie się zachowywać bardziej przewidywalnie podczas wyjścia z zakrętu3.
  4. Ustawienia kierownicze: Możesz również dostosować ustawienia kierownicze, takie jak martwe strefy osi kierowniczej i odwrócenie siły przeciwdziałającej4.

Pamiętaj, że każde auto jest inne i wymaga indywidualnego podejścia do strojenia. Powyższe wskazówki są ogólnymi zasadami, które mogą nie działać dla każdego pojazdu. Dlatego zawsze warto eksperymentować z różnymi ustawieniami, aby znaleźć optymalne rozwiązanie dla twojego konkretnego samochodu. Powodzenia! 🏎️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj też mamy bota

@PCLabGPT forza motorsport 2023, setup samochód jest nadsterowny, wypada z zakrętów, jak zmienić ustawienia żeby był podsterowny?

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@AndrzejTrg Aby zmienić ustawienia samochodu w grze "Forza Motorsport" tak, aby był bardziej podsterowny i mniej nadsterowny, można przeprowadzić kilka zmian w tuningu setupu samochodu. Podaję kilka ogólnych wskazówek, jednakże zawsze warto dostosować je do konkretnego modelu samochodu i osobistych preferencji:

1. Zmniejsz agresywność różnicowego blokującego przy przyspieszaniu (Limited Slip Acceleration), co zmniejszy tendencję tylnej osi do wypadania na zakrętach podczas przyspieszania.

2. Zwiększ ustawienia różnicowego blokującego podczas hamowania (Limited Slip Deceleration), które pomagają utrzymać stabilność samochodu podczas hamowania przed zakrętem.

3. Zwiększ ciśnienie w oponach przednich, co może pomóc w zwiększeniu przyczepności na przedniej osi i jej zdolności do prowadzenia samochodu.

4. Zmniejsz ciśnienie w oponach tylnych, co zwiększy ich przyczepność i zapobiegnie zbyt łatwemu poślizgowi.

5. Zmodyfikuj ustawienia zawieszenia, zwiększając sprężystość przedniego zawieszenia i/zmniejszając tą w tylnej części samochodu. To sprawi, że przód auta będzie bardziej sztywny, a tył bardziej ugięty, co pomoże w poprawieniu stabilności.

6. Zmniejsz ustawienie ustawienie aerodynamiki tylnego spoileru, co zmniejszy siłę dociskającą tył samochodu, powodując, że przednie koła będą miały relatywnie więcej przyczepności.

7. Zmniejsz stopień ustawienia rampy różnicowej, co umożliwi łatwiejsze przenoszenie momentu obrotowego między kołami na jednej osi i zredukuje skłonność do nadsterowności.

Należy pamiętać, że każda zmiana setupu wpłynie na zachowanie samochodu, dlatego rekomenduję dokonywanie modyfikacji stopniowo i przeprowadzanie testów po każdej modyfikacji, aby sprawdzić, jak wpłynęły one na prowadzenie pojazdu. Ponadto, niektóre ściany mogą wymagać specyficznego podejścia do tuningu w zależności od ich charakteru oraz warunków toru, dlatego eksperymentowanie jest kluczem do znalezienia najlepszego zestawienia.
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie napisaliście wszystkiego co się powinno zmienić, ciekawe skąd te braki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciśnienie w oponach reguluje się by miały odpowiednią temperaturę, a nie żeby walczyć z podsterownością czy nadsterownością (chyba że ACC, to tam się celuje w ciśnienie po rozgrzaniu, ale to specyficzny przypadek).

Tak czy inaczej - jak się komuś nie chce bawić w doktoraty z mechaniki to niech kopiuje setupy od kogoś pod dane auto/tor i wtedy dokonuje modyfikacji. Robienie tego od zera to spora droga, chyba że ktoś ma czas i chęci to okey... Tylko jak ktoś nie wie jak auto powinno się prowadzić, to nie ustawi go dobrze, więc czasem dobrym pomysłem jest skopiowanie setupu i ogarnięcie jak prowadzić auto by jechało - wtedy masz bazę do nauki. 

Ja tak robiłem w ACC. Próbowałem na domyślnym, próbowałem sam zmieniać bazując na zasadach, ciągle auto mi wyrzucało albo na zewnątrz, albo obracało. W końcu wziałem setup dobrego kierowcy, było ciężko ogarnąć ale teraz wiem jak powinno się prowadzić auto i mogę sobie modyfikować sprężyny, stabilizatory czy spojler. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@galakty

Dodam jeszcze, że każdą zmianę należy sprawdzić na czasie okrążenia. Często odczucia są mylne i zmianą uczyniamy auto powolniejsze na okrążeniu, chociaż wydawać się może bardziej stabilne i/lub lepiej wchodzące w zakręty.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko do tego to już trzeba przede wszystkim robić takie same okrążenia... Jak ktoś raz ma 1:50, a raz 1:52 to nie ma w ogóle sensu bawić się w ustawienia (chyba że auto totalnie się nie prowadzi). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, niestety setup nie naprawi skill issue. Niestety Forza nie jest dobrą grą do nauki jazdy na kierownicy, gdzie połowa aut cierpi na nienaturalną nadsterowność.

Da się naprawić to setupem nie spowalniając auta, ale wymaga czasu i wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Big_Elvis

Dokładnie jest tak jak napisałeś, że jak można poczuć cokolwiek w aucie, jak ono jest nienaturalnie nadsterowne, wręcz zepsute.

Jeśli się mówi o nadsterowności w kontekście wyboru samochodu do ścigania, to wszyscy myślą o tym że będzie miało nadsterowny charakter, ale nie będzie tą nadsterownością zabijać na każdym zakręcie.

@galakty

Od początku mojej przygody z symulacjami czytałem takie mantry jak: "setup ustawia się tylko na najwyższym poziomie ścigania. Na początku po prostu rób dużo kółek i osiągnij powtarzalność". I robiłem to, bo skąd miałem wiedzieć jak można do tego podejść inaczej.

Zupełnie inaczej szlifuje się powtarzalność gdy samochód się dobrze prowadzi i nie przeszkadza.

Jak tego nie ma, trzeba ratować się wspomagaczami, ale wtedy "gra jest niegrywalna" bo widzisz że zostajesz w tyle.

Edytowane przez tekkno
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie da się grać dzisiaj, taki komunikat co chwilę :(  A rano było ok. Z siecią też wszystko dobrze, pograłem też w FH5 i też gitara 

l3b9w9z.png

RvpftVd.png

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem że ta Forza to co innego jak Horizon ?

Edytowane przez cruze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co sie stalo z grą , czy moze ja cos namieszalem, ze gdy gram w kariere czy normalnie to wczesniej mialem plynne 75fps nawet przy 23 drivatarach a teraz spadlo cos do 40-50, nawet czasami jest ponizej 40. O co chodzi

moj sprzet gtx 1660t 6gb, proc i7 4790k 4.0@4.4ghz, dysk ssd, plyta glowna z97-g43

Edytowane przez nosilence

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, cruze napisał:

Bardzo innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, nosilence napisał:

Nie wiem co sie stalo z grą , czy moze ja cos namieszalem, ze gdy gram w kariere czy normalnie to wczesniej mialem plynne 75fps nawet przy 23 drivatarach a teraz spadlo cos do 40-50, nawet czasami jest ponizej 40. O co chodzi

moj sprzet gtx 1660t 6gb, proc i7 4790k 4.0@4.4ghz, dysk ssd, plyta glowna z97-g43

Nieaktualne, 2 dni temu przekladalem karte graficzną do drugiego slotu PCI-E , bo mam 2 sloty, okazalo sie ze na drugim slocie w Forza Motorsport jest o 20-30 fps mniej niż na pierwszym slocie karty graficznej. Co jest bardzo dziwnym zjawiskiem, ale sie okazalo, ze rzeczywiscie tak w moim przypadku jest, takze problem rozwiazany i dalej mam 75fps w grze ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@nosilence drugi slot pcie masz  X4, a nie x16 jak pierwszy.

Swoją drogą po długiej przerwie odpaliłem forze horizon 5 i uświadomiłem sobie jak dużo pracy nad grafika i optymalizacją mają jeszcze twórcy. Chciałbym abym wracał do tej produkcji jak do starszej fm7

Z ciekawości odpaliłem appke Xbox na tv i zagrałem w chmurze, ku mojemu zdziwieniu oprócz jakości krawędzi obraz jest b. dobrej jakości, na pc gram w natywnej rozdziale 4k większość detali na ultra, bez dlss a różnicy oprócz wygładzenia krawędzi praktycznie nie widać. Ma ktoś porównanie jak na żywo wygląda jakość grafiki pc/Xbox? Bo szczerze mówiąc forza 7 w 4k to żyleta a tutaj bardzo przeciętnie to wygląda 

Aż zachciało się grać, można przechodzić karierę bez restartowania gry co 2-3 wyścigi bo klatki diametralnie spadały z 60 na ~25. Polecam wam sprawdzić jak się gra przez chmurę, sam byłem pewny że jakość będzie tragiczna a miło się zaksoczylem, jedynie w menu raz na jakiś czas obraz się rozpixeluje ale podczas wyścigu jest miodzio. Net 300/100mb

Sam nie wierzę w to co pisze, ale majac kompa który ciągnie gre w 4k wygodniej i płynniej jest mi grać przez chmurę.. gdzie stream pewnie leci z Xbox s lub x

Edytowane przez TheEnter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedzcie mi jak u Was wygląda gra na PC w wersji PREMIUM , jeśli taką macie. 

Bo mam zasadnicze pytanie odnośnie aut z pakietu premium

tzn. :

-Zestaw Dodatków Premium,

-Członkostwo VIP,

-Przepustka samochodowa,

-Pakiet powitalny,

-Pakiet samochodów Dnia Wyścigu

To jest cały pakiet premium.

I teraz pytanie:   np. tutaj szczegóły tych pakietów: https://www.eurogamer.pl/forza-motorsport-lista-samochodow-wszystkie-auta

Czy auta z tych pakietów przykładowo : to auto 1974 BRM #14 Team Motul P201

macie w garażu za darmo czy do kupienia za kredyty?

TO moje pytanie do Was.

Jak to u Was wygląda?

Tzn , z pakietu premium macie auta od razu w garażu za darmo czy nie ma ich w garażu w ogóle i  są dostępne do kupienia za kredyty?

Edytowane przez nosilence

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, nosilence napisał:

Powiedzcie mi jak u Was wygląda gra na PC w wersji PREMIUM , jeśli taką macie.

Bo mam zasadnicze pytanie odnośnie aut z pakietu premium

...

Czy auta z tych pakietów przykładowo : to auto 1974 BRM #14 Team Motul P201

macie w garażu za darmo czy do kupienia za kredyty?

Auta z pakietu Premium były dostępne od razu w [Moje samochody].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.11.2023 o 21:35, cruze napisał:

Dwie totalnie inne gry i w gameplayu i w samym prowadzeniu aut. Dla mnie Horizon jest znacznie lepsza i dająca więcej funu, ale to zależy od tego czego oczekujesz od tego typu gierki. Ja z Motorsport skończyłem po 3 dniach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.11.2023 o 21:40, TheEnter napisał:

Swoją drogą po długiej przerwie odpaliłem forze horizon 5 i uświadomiłem sobie jak dużo pracy nad grafika i optymalizacją mają jeszcze twórcy. Chciałbym abym wracał do tej produkcji jak do starszej fm7

Z ciekawości odpaliłem appke Xbox na tv i zagrałem w chmurze, ku mojemu zdziwieniu oprócz jakości krawędzi obraz jest b. dobrej jakości, na pc gram w natywnej rozdziale 4k większość detali na ultra, bez dlss a różnicy oprócz wygładzenia krawędzi praktycznie nie widać. Ma ktoś porównanie jak na żywo wygląda jakość grafiki pc/Xbox? Bo szczerze mówiąc forza 7 w 4k to żyleta a tutaj bardzo przeciętnie to wygląda 

Aż zachciało się grać, można przechodzić karierę bez restartowania gry co 2-3 wyścigi bo klatki diametralnie spadały z 60 na ~25. Polecam wam sprawdzić jak się gra przez chmurę, sam byłem pewny że jakość będzie tragiczna a miło się zaksoczylem, jedynie w menu raz na jakiś czas obraz się rozpixeluje ale podczas wyścigu jest miodzio. Net 300/100mb

Sam nie wierzę w to co pisze, ale majac kompa który ciągnie gre w 4k wygodniej i płynniej jest mi grać przez chmurę.. gdzie stream pewnie leci z Xbox s lub x

Gra w chmurze leci z XSX. Sam mam i gram na tej konsoli w nową Forzę i gra moim zdaniem wygląda dobrze. Nie mam żadnych problemów z ostrością obrazu  i mydłem o jakim piszą gracze na PC. Jedynie czasami jest problem z kontrastem, jak jedziesz pod słońcem i obraz wygląda na nieco prześwietlony. W tym aspekcie liczę jeszcze na jakąś poprawę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po ograniu na Xboxie i pozytywnym odbiorze póbowałem ograć to na PC na triple screenie, ta gra to optymalizacyjna porażka. Nic dziwnego że na steam jest tak nisko oceniana.

Na 6600xt z mocnym ryzenem 7 w rozdzielczości 5760*1080 ze wszystkim na off i low z amd fsr mam 20fps.

Edytowane przez Big_Elvis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakieś pomysły? :E Gra od premiery nie jest w stanie się uruchomić w trybie online. Wszystko zaktualizowane (nawet gpu nowe wleciało i nic nie dało :E ), odpalane jako admin, wyłączony Afterburner, resetowane aplikacje, czyszczenie aplikacji, ponowna instalacja nic nie daje, chciałbym zagraći zobaczyć ale gra widocznie nie chce bym nawet spróbował...

Xst2w3y.png

Edytowane przez mlynos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj przed odpaleniem włączyć aplikacje xbox, u mnie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, mlynos napisał:

Jakieś pomysły? :E Gra od premiery nie jest w stanie się uruchomić w trybie online. Wszystko zaktualizowane (nawet gpu nowe wleciało i nic nie dało :E ), odpalane jako admin, wyłączony Afterburner, resetowane aplikacje, czyszczenie aplikacji, ponowna instalacja nic nie daje, chciałbym zagraći zobaczyć ale gra widocznie nie chce bym nawet spróbował...

Kiedyś w FH5 był bug, że nie trybiło online. Trzeba było w apce xbox wylogować się z swojego konta, wyłączyć apkę, włączyć on nowa i ponownie się zalogować i już działało przy kolejnych uruchomieniach gry:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mlynosU mnie też wywala; wyłączam grę, wylogowuję się z konta użytkownika na win10, ponownie się zalogowuję na win10 i włączam grę i się łączy od razu.

W dniu 25.11.2023 o 21:40, TheEnter napisał:

Chyba jednak sobie odpalę FH. Wpadła 4070 to fps skacze dokładnie tak samo jak miałem 1060. Nie da się tak grać i na razie żadne kombinowanie nie pomaga.

Ludzie co mają nowsze procki 12 i 13 gen wyłączają Efficient Cores i wszystko lata a mój i9900kf w ogóle nie ma czegoś takiego.

Edytowane przez Everyman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi