Skocz do zawartości
azgan

Forza Motorsport - wątek zbiorczy PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem wszystkich sposobów i nadal nie chciało się uruchomić. Odinstalowałem i poczekam sobie 2-3 miesiące i może coś naprawią :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam bawię się cały czas świetnie.

To jest konsekwencja mozolnych prób z ustawianiem Force Feedback w FM/8.

Dużo kręciłem suwakami, aż doszedłem co jak działa i na co ma wpływ.

Można uzyskać świetne czucie prowadzenia dostosowując ustawienia w grze, ale i w sterownikach kierownicy.

I jak wszyscy piszą "nie ruszaj ustawień sterownika kierownicy, wszystko na 100%, a reszta w grze", tak ja powiem "guzik prawda".

Ale to wymaga czasu i zrozumienia, które to przychodzi z czasem :)

To wszystko ma kolosalny wpływ na odbiór gry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie masz ustawienia w sterownikach kierownicy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Halfi napisał:

Jakie masz ustawienia w sterownikach kierownicy?

Logitech G25: Logitech Profiler 5.10.127

-------------------------------------------------------------------------------

[X] Use Special Force Feedback Device Settings

• Overall Effects Strength 100%
  • Spring Effect Strength 5%
  • Damper Effect Strength 150%

[X] Enable Centering Spring

• Centering Spring Strength 10%

[X] Use Special Steering Wheel Settings

• Degres Of Rotation 360*

[X] Use Special Game Settings

[X] Allow Game To Adjust Settings

Obecne ustawienia FF w FM/8

---------------------------------------------------------------

Skala wibracji: 20
Skala sprzężenia zwrotnego: 200
Skręt przy wyrównaniu automatycznym: 84
Skala śladu mechanicznego: 70
Skala śladu pneumatycznego: 11
Skala odczuwania drogi: 30
Czułość na obciążenie: 70
Skala tłumienia kół: 46
Skala odbicia kierownicy: 46
Dynamiczna amortyzacja: 10

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Halfi napisał:

Dzięki, wypróbuje sobie.

Nie traktuj tych ustawień jako ostatecznych, czasem coś dłubię i zmieniam.

Ale na tych ustawieniach jeździ mi się dobrze.

Te ustawienia są mocno związane z poprawnym setupem.

Jeśli będziesz miał złe wrażenia, to trzeba doprowadzić samochód do porządku. 

Ustawiłem 911 GT2 na neutralnych ustawieniach Logitech Profiler.

Potem dostroiłem te ustawienia w Logitech Profiler.

Z tymi ustawieniami biorę kolejne samochody i jeździ mi się dobrze, nic w Profilerze na razie nie poprawiam.

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mlynosA próbowawłeś przy całkiem wyłączonej ochronie internetowej i antywirusowej? Mi już kilka razy windows sam blokował gry odpalane z apek xbox,ea i ubisoft a u ciebie to może nawet firewall blokuje albo samo exe albo połączenie z siecią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.11.2023 o 14:49, Big_Elvis napisał:

Po ograniu na Xboxie i pozytywnym odbiorze póbowałem ograć to na PC na triple screenie, ta gra to optymalizacyjna porażka. Nic dziwnego że na steam jest tak nisko oceniana.

Na 6600xt z mocnym ryzenem 7 w rozdzielczości 5760*1080 ze wszystkim na off i low z amd fsr mam 20fps.

Zobacz sobie filmik z Digital Foundry jak zbadali silnik tej gry:D  W sumie to silnik bezwzględnie wymaga mocnego proca, ale w trybie singlethread, więc takie tuzy jak wielowątkowe z hyperthreading niestety nie dają rady. No więc jak masz i13900 to masz silky smooth natomiast jakiś ryzen7 z 20 wątkami to sobie możesz :D Zalecane ustawienia dla biedaków z i9900/4070 to mid/low zoptymalizowane przez autora z DF. Skopiuj je sobie czy to coś w ogóle zmieni. 

Ja przyznałem się do bezdomności i w końcu z dlss w 1440p mam te 64-89fps czyli dalej skacze jak skakało tylko jest zawsze ponad 60fps więc jest grywalna. Nawet nie bardzo się spodziewam czy devsi cokolwiek tutaj zmienią, bo jak się patrzy jak obcięli wersję na xboxa procki wielowątkowe inne niż najnowsze to dla FM8 po prostu za mało👵

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdy gra wyszła 5.X była całkiem OK. Później coś zepsuli i zaczęło dropić.

Wyłączyłem SMT (takie ala intelowskie HT) na R7 5800X3D i jest płyniej i szybciej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i szybciej (znaczy się wincyj FPS). 

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Everyman napisał:

@mlynosA próbowawłeś przy całkiem wyłączonej ochronie internetowej i antywirusowej? Mi już kilka razy windows sam blokował gry odpalane z apek xbox,ea i ubisoft a u ciebie to może nawet firewall blokuje albo samo exe albo połączenie z siecią.

Antywirusa nie wyłączałem przed uruchomieniem gry ale np robiłem kilka prób z zaporą sieciową i nic nie dawało. Pobiore gre jeszcze raz i już zostawie sobie i co jakiś czas będę próbował ją uruchomić (miejsca na dysku mam sporo więc :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brzydka ta Forza przy GT, a samo GT też jakieś specjalnie ładne nie jest.

Jak na gry "nextgenowe" na kosnole z roku 2020.

Opinia fana podejcia "arcade" do gier. 

Powinni po prostu zrobić dwie wersje torów i to dawno temu - od czasów, gdy realizm został osiągnięty. Normalną, zgodną z wyglądem faktycznym dla tych 0,1% graczy, którzy znają te obiekty w realu i chcą tego samego, oraz druga wersja upiększona, bo ja rozumiem, że można kochać tor Laguna Seca czy inny podobny, no ale przydkie to i puste jak cholera.

Nie musi od razu lecieć nad torem eskadra statków Marsjan, ale grafika może wyglądać po prostu ciekawiej przy zachowaniu gameplayu bez zmian. 

Tak na dobrą sprawę to od konsol z roku 2005, wygląd pustych torów (pustych w realu) się prawie nie zmienia, bo nie może. 

Mniej realstycznie oświetlone jest GT7 i dzięki temu obraz jest bardziej żywy, nie osłabiony, nie zmiękczony. Mi się w 3/4 bardziej podoba podejście z GT7 niż z FM. 

Szkoda, że jakaś polityka biznesowa sprawiła, że gry nadal nie ma na PC i przez następne pół roku na pewno nie będzie, a nie wiadomo czy w ogóle kiedykolwiek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpaliłem sobie dzisiaj czasówkę, a tam zero reakcji na ruchy kierownicą ! Gaz, hamulec i biegi działają, obrót kołem nie. No bravo ! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważyliście poprawę jakości? Dawno nie grałem ale nawet w garażu, gdy kamera się kręci to krawędzie nie są już takie "zygzakowate"

Mogliby w końcu zapodac Nordschleife.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdy pierwszy raz  odpalilem forze  a bylo to w dniu premiery nie bylo   wow. Teraz po  drugim miechu grania doceniam grę. Forza jest bardziej naturalna,  jazda podczas zmiany pogody i naturalność tej gry robi doskonałą robote.

W tą gre  trzeba po prostu pograć i zobaczyc na wlasne oczy, wtedy doceni się pracę ludzi ktory tworzyli  motosport. Te porownania grafiki na filmikach GT vs motosport mozna o kant dupy.

W Motosporta im dluzej się gra tym bardziej sie podoba. Lepiej tak a nie na odwrot, wow a potem delete

Jest dokladnie tak jak bylo w zapowiedziach zmiana pogody i naturalność robią  znakomitą robotę. Teraz jak patrze na GT lub asstetto corsa to tam wszytko jest cukierkowe.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie odwrotnie. Im dalej w las, tym gorzej. Dostrzegam więcej takich małych bugów i niedociągnięć. Np. kokpity wielu aut są słabej jakości. Ostatnia łatka nic u mnie nie poprawiła, DLSS nie działa, problemy z logowaniem, dziwne sytuacje z ulepszaniem aut. Za dużo jest tego, chociaż w pełnym RT gra zostawia w tyle inne ścigałki, jednak te pod względem sprzętowym chodzą perfekcyjnie i nie psują zabawy.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serio DLSS dalej nie działa? miał być naprawiony w tym patchu xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj pograłem może z trzy godziny i trzy razy ot tak spadał fps do ... 1 !!! Stop klatka i koniec !!! Sytuację ratuje przycisk Windowsa na klawiaturze i powrót do gry. Przed tym patchem takich kwiatków nie było 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś ogarnia problem ze spadającą mocą silnika podczas wyścigu (właszcza pod koniec) w trybie kariery? Paliwa mam wystarczająco na liczbe okrążeń jakby co. Czyżby to było spowodowane zbyt szybkim upgrade auta i przez to gra kara mnie przez odcinanie mi mocy podczas wyścigu? 

ps. Tak w końcu udało mi się gre odpalić :E Podczas ładowania shaderów odpaliłem aplikacje Xbox i gra poszła dalej po ich załadowaniu :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, LeBron James napisał:

Może podobnie jak w F1 (jest taka opcja symulacji), jeśli paliwa jest już niewiele czy tam na styk, spada maksymalna prędkość jaką można wykręcić?

Paliwa zawsze zostawiam sobie na 1-2 okrążenia wiecej niż przewiduje to wyścig więc to odpada. Sprawdziłem to na wolnych wyścigach poza karierą i tam moc spadała dopiero gdy w baku było 0,2% paliwa. W karierze moc spadała 1-2 okrążenia do zakończenia wyścigu, a w baku paliwa było na 2-3 okrążenia jeszcze. W nic nie uderzałem w czasie wyścigu, specjalnie ustawiałem się na 3 pozycji by wszystkich wyprzedzić i sprawdzić czy tak samo się dzieje na nieuszkodzonym samochodzie i niestety tak.. Symulacje mam włączoną z poziomu trudności gry (wyłączone cofanie i uszkodzenia). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi