Skocz do zawartości
MegaBejb

RTX 3070ti vs RTX 3080

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jak w temacie jestem szczęśliwym posiadaczem MSI RTX 3070TI SUPRIM X( i karta naprawdę jest świetna)

https://www.alsen.pl/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/msi-karta-graficza-rtx-3070ti-suprim-x-8gb-gddr6x-256bit-3dp-hdmi?utm_source=tradedoubler&utm_medium=General&utm_campaign=3202603&tduid=ff1c22dcf15f315a3f3481a494e3e9e4

Zastanawiam się czy jest kolosalna różnica w wydajności, żeby zmienić na  Gigabyte RTX 3080 Aorus lub Turbo (ceny 5,200-5,5k).

Nie ukrywam, że chciałbym żeby ten PC posłużył mi jakieś +/- 5 lat, a sam nie jestem jakimś magikiem do składania czy upgrade'u . Pc służy mi praktycznie tylko do grania. Wrzucam bebechy+monitor i proszę was o radę czy zmieniać i jeśli tak to czy zasilacz i reszta będzie współgrała.

https://www.x-kom.pl/p/520772-monitor-led-27-gigabyte-aorus-fi27q-czarny.html

2x Kingston fury beast 8gb ddr4

https://proline.pl/zasilacz-modularny-xpg-core-reactor-750w-80-gold-corereactor750g-bkceu-p1394473

https://proline.pl/obudowa-do-komputera-be-quiet-pure-base-500dx-czarna-z-oknem-argb-p5486669

https://proline.pl/procesor-amd-ryzen-5-5600x-am4-p7125009

https://proline.pl/plyta-glowna-msi-mpg-b550-gaming-plus-am4-p6715433

ttps://proline.pl/chlodzenie-procesora-be-quiet-shadow-rock-3-p5485735

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080 jest dużo wydajniejsze, a dużo do 3070Ti dopłacić nie trzeba. Natomiast Aorusa mam i nie polecam. Jedynie TUF/MSI/ASUS Strix są git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Turbo sobie odpuść, będziesz żałował. Sam zakup 3080 jest jak najbardziej w porządku, zasilacz wytrzyma. Jeżeli kasę masz to możesz zmienić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, MegaBejb napisał:

Zastanawiam się czy jest kolosalna różnica w wydajności,

Nie ma. RTX 3080 jest o ok. 20% szybszy, czyli tam, gdzie masz teraz 60 klatek, będziesz miał 72 klatki, a tam gdzie miałeś 100 klatek, będzie 120. Według mnie szkoda zachodu, lepiej przeczekać do następnej generacji (chociaż to niesie ze sobą pewne ryzyko) i wymienić z większym wzrostem wydajności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zastanawiasz się nad RTX 3080 Turbo to zobacz sobie ten film:


i następnie zastanów się drugi raz czy chcesz pakować się w kartę która hałasuje jak startujący odrzutowiec i ma 90*C w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temu modelowi to nawet uv poniżej 0.8 niewiele pomoże na to wygląda :E :/ sam wygląd jedynie jest na plus, wygląda lepiej niż sporo odpustowych kolorowych zabawek :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest niewypał tylko karta do montowania w serwerowych obudowach jedna obok drugiej żeby jak najmniej miejsca zajmowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, pawww napisał:

TO NAJWIĘKSZY NIE WYPAŁ jaki powstał w seriach tej karty aż dziwne że coś takiego zrobili jak te turbo już na geforce 970 paliły się po kilku miesiącach i chodziły jak pralka przy wirowaniu 

I JAKIE 90 stopni>? ta pralka 100 stopni ma po godzinie pracy na maksa

Ten RTX się nie spali, thermal throttling mu na to nie pozwoli, zbije zegary i napięcie do takiego momentu, że karta będzie miała temperatury w granicach normy. Cicho nie będzie, wydajnie jak na niereferencie - również nie. Ale te karty maja inne zastosowania i ktoś kto ją kupuje liczy się z jej wadami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bym powiedział ze ta grafa jest ultra dobra.1890 mhz i 2400-3000 rpm.

Na turbinie tak malutkiej.To porównanie do 1400-1700 rpm na 10 cm wentylatorze x3

Wychodzi dobre jednak ,wyrzucanie większości z 320 wat

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1400 a 1700 to zasadnicza różnica odchyłkę dałeś konkretną ? gdyby tam bylo 1400-1500 to co innego :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ty nie miałeś 3080ek.tam nie ma takiego rpm łącznie z suprimx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chodzi mi ogólnie o to że na przykładowo wentylu 100x100 czy 95x95 itp 1400 a 1700 to dość słyszalna różnica nie ważne czy na karcie, obudowie czy luzem bez żadnej przeszkody :] ale dopiero teraz zauważyłem że przy turbinie tez dałeś między 2400-3000 a nie jedne obroty, wcześniej zle doczytałem :E także zwracam honor 

przypomniała mi sie turbina na r9 tam to dawało czadu

 

 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi chodzi ze całkowicie żle ją oceniliście widząc rpm a nie biorąc pod uwagę liczby wentylatorów oraz ich średnice

Większość testów jest w testbenach gdzie mozna sobie w buty włożyc pomiary temp i rpm a tutaj dużo sie nie zmieni bo całe gazy wyrzuca przez śledzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze poczytałem dzięki wam trochę więcej i jednak zostanę na rtx3070ti do następnej generacji. Dzięki za pomoc chłopaki i pewnie odezwę się jak rtx4000 będą miały premierę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2022 o 20:01, jurekk napisał:

Ja bym powiedział ze ta grafa jest ultra dobra.1890 mhz i 2400-3000 rpm.

 

Mówisz o chłodzeniach  blower? Aby w stresie utrzymać jako tako temp, to trzeba w Afterburnerze suwak od obrotów turbiny przesunąć maksymalnie w prawo, a wówczas ta turbina robi 4500 rpm. Wiem bo miałem  na testach kilka blowerów co prawda serii RTX 2xxx i nie podejrzewam że w przypadku serii 3xxx coś się zmieniło.

Edytowane przez blubaju
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...