Skocz do zawartości
TommyShelby

Przyszłość rynku gpu

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, lukaszgos napisał:

2060 ani 1660 super poniżej 1000 nie widziałem, raz 1660ti za 900, GTX 1080 za 890, teraz są te 1080ti w niskich cenach, ale jakoś obawiałbym się kupować od kogoś, kto sprzedaje kilka kart na różnych aukcjach, w tym po dwie identyczne, i ma napisane, że karta nie kopała, a sprzedaje z powodu wymiany na inną.

Ja miałem super za 900zl.ale wyszła afera opisana tutaj

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na olx była superka za 900zł kupiona miesiąc temu w bicie, 3lata gwarancji, tyle ze jeden wentyl, raczej nie kopała

zwykła 1660 poszła dziś na allegro w licytacji za 760zł :

https://allegrolokalnie.pl/oferta/msi-geforce-gtx-1660-ventus-xs-6gb-oc-2he

swoją drogą nie rozumiem że się tak uparłeś na 1080ti, karta za 1100zł, która zaliczyła 2 sezony koparkowe 2018 i 2021, bez gwarancji , gdzie za te 1300zł można kupić 6600, nawet jak karta ma pół roku, to ile kopała..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uparłem się na 1080ti, żeby wymaksować wydajność rasteryzacji bez płacenia za obsługę RT. 2070 super (1600–1650 zł) da niewiele mniej, 2080 (1700–1900) da mi mniej więcej tyle samo, 2080 super (różnie/teraz nie ma dobrej aukcji) da mi minimalnie więcej i 3060ti jeszcze minimalnie więcej od 2080 super, ale to są wszystko karty kosztujące od 1.5 do 2.5x tyle.

Natomiast 2070 bez super czasami zejdzie do 1400, ale to już niższa wydajność rasteryzacji od 1080ti, a jednocześnie nie takie mocne wsparcie RT/DLSS jak z 2080, który jeszcze miałby sens. 3060 podobnie (rasteryzacja między 2070 a 2070 super, koszt nawet używki raczej nie zejdzie poniżej 3060), tylko jeszcze trochę drożej.

Z kolei z 6600, 6600XT i, przy dobrej ofercie, 6650XT, 6700XT — problem jest ten, że w VSR one z natywnego 1440p pójdą max na 1800p, gdzie z natywnego 1080p daje się zrobić pełne 2160p. A ja chcę to skalowanie do każdej gry, w której ono wygląda sensownie, bo mam monitor 32'', więc VSR/DSR często wygląda lepiej niż 1440p. Z natywnym 4K na monitorku brałbym Radka, ale z natywnym 1440p jestem zmuszony brać nVidię.

Logika jest taka, że:

  • Przez najbliższe 2 lata będę cisnął stare gry: NWN:EE — moduły fanowskie, Grid 1, Grid 2, Divinity: Original Sin 1 i 2, Pathfinder: Kingmaker, Dirt 4, Greedfall, Horizon (ok, to nie stare, ale nie ma RT), Jedi: Fallen Order, jakaś stara Forza, jakieś ostatnie deelceki do Tropico 6 i jeszcze parę innych gier, których z głowy nie pamiętam albo które dopiero kupię, a jedna dopiero wyjdzie z early accessu w przyszłym roku i też będzie obszerna (Baldur's Gate 3). Realnie patrząc: masa godzin. Nic zaś z tego nie ma RT i raczej nie dostanie, a DLSS obsługuje jakaś niewielka część (z głowy: Horizon i BG3), lecz bez RT nie będzie takiego obciążenia, żebym DLSS potrzebował na monitorze obsługującym max 75Hz. Jednocześnie to wspomniane fejkowe 4K z VSR/DSR do tych gier, w których to będzie dobrze wyglądać, a fps nie spadną poniżej sensownego poziomu. Poza tym chcę popatrzeć sobie, czy 75 fps lock przy full detalach/ultra mi się podoba, bo zazwyczaj kończyła mi się moc na poziomie 45–55 w porywach do 59–60. Dlatego nie kupię 3060 czy 2070 — po prostu w grach bez DLSS będzie słabszy od starego 1080ti.
  • Mam dobre chłodzenie w budzie, rezerwę na zasilaczu i wolne Accelero Xtreme III, a 1080ti i tak jest po gwarancji i nie kosztuje tyle, żebym się z nim strasznie cackał i płakał, jeśli go w końcu / przez przypadek sfajczę, a przetaktowywać się będzie lepiej od amperów. Czyli mogę zmienić mu cooler, dać mu ostry limit, przysolić solidnego boosta i stosunkowo tanim kosztem mieć naprawdę dużo fps-ów.
  • Jak ogram 1080ti i jak on to przeżyje, to go sprzedam z jakąś stratą albo przekażę komuś dalej, a wtedy sobie kupię 3080 za dwa tysiaki czy tam nówkę 5060ti, czy co tam będzie sens kupować, kiedy już uporam się z zaległościami w bibliotece. Ja mam jeszcze gry kupione trzy kompy temu. ;) Mam do ogrania gry tak stare, że na HD7850 też mam w co grać.

Natomiast co mnie ewentualnie powstrzymuje, to myśl, że używane 3060ti widuje się za 1800 zeta, nawet 3070 za 2100 widziałem, a to już miałoby większy sens, bo oszczędziłbym sobie jednego szczebla na drabinie upgrade'ów, nie musiałbym wymieniać karty przy zabieraniu się za najstarsze z gier mających RT, a przy okazji mógłbym w razie czego liczyć na DLSS, gdyby nastały gorsze czasy, a trzeba było grać w nowe tytuły. Komu innemu polecałbym raczej od razu przejście do 3060ti, ale w moim przypadku ze względu na tę masę staroci do ogrania ma sens rozłożenie tego w czasie.

Tak więc póki co jeszcze nie kupiłem. Ciągnie się za mną jeszcze jedna oferta na outletowe 3060ti Z Trio za 2500 zł i za mniej więcej tyle samo (plus wysyłka) 3070 FE z deszczowego Albionu. Ale im bliżej trójki, tym mniejszą mam ochotę cokolwiek kupować, bo już widziałem 3080 za 3500 zeta, a co się widziało, to się nie odzobaczy. Przecież nie kupię 3070 za 3000 ani 3070ti za 3200, jeśli na promocji w sklepie obok wiszą 3080 za 3500, z których część pewnie za 2–3 tygodnie powoli pojawi się na outletach za 3300 i wtedy mnie szlag trafi.

Edytowane przez lukaszgos
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niektórzy ludzie mają problemy :E

  • Haha 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, lukaszgos napisał:

Uparłem się na 1080ti, żeby wymaksować wydajność rasteryzacji bez płacenia za obsługę RT. 2070 super (1600–1650 zł) da niewiele mniej, 2080 (1700–1900) da mi mniej więcej tyle samo, 2080 super (różnie/teraz nie ma dobrej aukcji) da mi minimalnie więcej i 3060ti jeszcze minimalnie więcej od 2080 super, ale to są wszystko karty kosztujące od 1.5 do 2.5x tyle.

Natomiast 2070 bez super czasami zejdzie do 1400, ale to już niższa wydajność rasteryzacji od 1080ti, a jednocześnie nie takie mocne wsparcie RT/DLSS jak z 2080, który jeszcze miałby sens. 3060 podobnie (rasteryzacja między 2070 a 2070 super, koszt nawet używki raczej nie zejdzie poniżej 3060), tylko jeszcze trochę drożej.

Z kolei z 6600, 6600XT i, przy dobrej ofercie, 6650XT, 6700XT — problem jest ten, że w VSR one z natywnego 1440p pójdą max na 1800p, gdzie z natywnego 1080p daje się zrobić pełne 2160p. A ja chcę to skalowanie do każdej gry, w której ono wygląda sensownie, bo mam monitor 32'', więc VSR/DSR często wygląda lepiej niż 1440p. Z natywnym 4K na monitorku brałbym Radka, ale z natywnym 1440p jestem zmuszony brać nVidię.

Logika jest taka, że:

  • Przez najbliższe 2 lata będę cisnął stare gry: NWN:EE — moduły fanowskie, Grid 1, Grid 2, Divinity: Original Sin 1 i 2, Pathfinder: Kingmaker, Dirt 4, Greedfall, Horizon (ok, to nie stare, ale nie ma RT), Jedi: Fallen Order, jakaś stara Forza, jakieś ostatnie deelceki do Tropico 6 i jeszcze parę innych gier, których z głowy nie pamiętam albo które dopiero kupię, a jedna dopiero wyjdzie z early accessu w przyszłym roku i też będzie obszerna (Baldur's Gate 3). Realnie patrząc: masa godzin. Nic zaś z tego nie ma RT i raczej nie dostanie, a DLSS obsługuje jakaś niewielka część (z głowy: Horizon i BG3), lecz bez RT nie będzie takiego obciążenia, żebym DLSS potrzebował na monitorze obsługującym max 75Hz. Jednocześnie to wspomniane fejkowe 4K z VSR/DSR do tych gier, w których to będzie dobrze wyglądać, a fps nie spadną poniżej sensownego poziomu. Poza tym chcę popatrzeć sobie, czy 75 fps lock przy full detalach/ultra mi się podoba, bo zazwyczaj kończyła mi się moc na poziomie 45–55 w porywach do 59–60. Dlatego nie kupię 3060 czy 2070 — po prostu w grach bez DLSS będzie słabszy od starego 1080ti.
  • Mam dobre chłodzenie w budzie, rezerwę na zasilaczu i wolne Accelero Xtreme III, a 1080ti i tak jest po gwarancji i nie kosztuje tyle, żebym się z nim strasznie cackał i płakał, jeśli go w końcu / przez przypadek sfajczę, a przetaktowywać się będzie lepiej od amperów. Czyli mogę zmienić mu cooler, dać mu ostry limit, przysolić solidnego boosta i stosunkowo tanim kosztem mieć naprawdę dużo fps-ów.
  • Jak ogram 1080ti i jak on to przeżyje, to go sprzedam z jakąś stratą albo przekażę komuś dalej, a wtedy sobie kupię 3080 za dwa tysiaki czy tam nówkę 5060ti, czy co tam będzie sens kupować, kiedy już uporam się z zaległościami w bibliotece. Ja mam jeszcze gry kupione trzy kompy temu. ;) Mam do ogrania gry tak stare, że na HD7850 też mam w co grać.

Natomiast co mnie ewentualnie powstrzymuje, to myśl, że używane 3060ti widuje się za 1800 zeta, nawet 3070 za 2100 widziałem, a to już miałoby większy sens, bo oszczędziłbym sobie jednego szczebla na drabinie upgrade'ów, nie musiałbym wymieniać karty przy zabieraniu się za najstarsze z gier mających RT, a przy okazji mógłbym w razie czego liczyć na DLSS, gdyby nastały gorsze czasy, a trzeba było grać w nowe tytuły. Komu innemu polecałbym raczej od razu przejście do 3060ti, ale w moim przypadku ze względu na tę masę staroci do ogrania ma sens rozłożenie tego w czasie.

Tak więc póki co jeszcze nie kupiłem. Ciągnie się za mną jeszcze jedna oferta na outletowe 3060ti Z Trio za 2500 zł i za mniej więcej tyle samo (plus wysyłka) 3070 FE z deszczowego Albionu. Ale im bliżej trójki, tym mniejszą mam ochotę cokolwiek kupować, bo już widziałem 3080 za 3500 zeta, a co się widziało, to się nie odzobaczy. Przecież nie kupię 3070 za 3000 ani 3070ti za 3200, jeśli na promocji w sklepie obok wiszą 3080 za 3500, z których część pewnie za 2–3 tygodnie powoli pojawi się na outletach za 3300 i wtedy mnie szlag trafi.

1080ti była bardzo dobra karta, ale trzeba już iść do przodu. Ma swoje lata i karta za niedługi czas może kopnąc w kalendarz, do tego ten boom na mining więc pewno kopała. No i przecie nvidia ubija wydajność starszych kart sterownikami /s.

Edytowane przez Armage169
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dokładniej i wyszło, że oczko przesadziłem — 2070 super on jednak nie przebija, a jest na równi. Teraz 2070 super zaczynają się za 1600 zł, a to może jest lepszy wybór, bo karta o dwa lata nowsza i ma na tyle sensowne wsparcie RT, że najstarsze tytuły też ogarnie. Jak patrzę po cenach używek, to jednak za 1800 zł już widać 3060ti, więc chyba w tym kierunku trzeba będzie jednak ostatecznie pójść, no albo właśnie trzymać się tego 1080ti ze względu na stosunek wydajności do ceny, gdy się toto kupuje za tysiaka, bo to jest ta jego główna zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj o czyms takim jak perf/wat gdzie 2070s jest tutaj lepsza i na pewno mniej grzejąca sie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080Ti przed krypto bum kosztowała 1300 zł, więc cena 1000 zł to cena powiedźmy niezła, gdyby nie fakt, że pewnie jechała 24/dobę w minerze. Znajomy z gościem pisał, bo też szuka, zdjęcie w SLI tych EXOC wysłał, mam na telefonie nawet  :D 

Edytowane przez Krzkra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Krzkra napisał:

1080Ti przed krypto bum kosztowała 1300 zł, więc cena 1000 zł to cena powiedźmy niezła

Moim zdaniem to cena b. zła. Raz że minęły 2 lata, więc jest 2 lata starsza. Dwa, przez te 2 lata z pewnością kopała. Trzy, im więcej mocy żre karta, tym ma większą tendencję do psucia się.

Edytowane przez qrek1
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymuszanie najgorszych scenariuszy, nie powiem, słuszne to, ale z drugiej strony, to różnie może być, pewności nigdy nie ma, a może te ryzyko się oplaci, lub nie... Szklana kula ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do big picture, nVidia próbuje zmniejszyć rezerwacje w TSMC ze względu na spadające prognozy popytu na serię 4000. TSMC zgadza się co najwyżej na opóźnienie o maksymalnie pół roku i tylko jeśli nVidia sama znajdzie mu innych klientów na zarezerwowane moce przerobowe. Czyli nVidia broni marży, bo to nie jest tak, że atrakcyjnie wycenione 4000 by się nie rozeszło — tylko po prostu nie będzie takiego rynku sprzedawcy, jaki był i dalej jest z 3000 (bo dalej jest, bo dalej mamy stare karty powyżej MSRP albo nieco poniżej, gdzie tuż przed premierą nowej generacji ceny starej powinny już być mocno obniżone).

Jak patrzę po używkach, outletach, promocjach itd., to się obawiam, czy nam się w tej chwili właśnie nie zaczyna końcówka tego spadku cen. Sprzedawcom już nie zależy, żeby sprzedać, kupującym już nie zależy, żeby kupić, może się zrobić z tego okopanie na pozycjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, lukaszgos napisał:

Sprzedawcom już nie zależy, żeby sprzedać

Fajna bzdurka ? Na czym polega handel? ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, lukaszgos napisał:

Sprzedawcom już nie zależy, żeby sprzedać,

To co oni z tym zrobią? Wrzucą do niszczarki? Poza tym po nvidia ma nowe produkować jak starych nie sprzedała? By se koszty robić? Ktoś kupi nowe drożej, jak starych nie chce taniej?

Edytowane przez qrek1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychologia. Zmęczenie materiału. Nie chcą ponosić strat, to jasne. Z drugiej strony dlaczego ma im zależeć na tym, żeby jak najwięcej jak najlepszych GPU dotarło pod strzechy? Oni prowadzą biznes na własny rachunek, a nie są zaopatrzeniowcami pracującymi dla klienta. Nie będą się spinać i starać z promocjami, tylko przestaną kupować z hurtowni, a stare zapasy będą wisiały dalej, podobnie jak do tej pory wiszą jeszcze 2060 niesprzedane prawie że od premiery i jakoś nie widać, żeby sklepy to rozdawały po 1200 zł po to tylko, aby się rozeszło. Bardziej na Zachodzie jest tak, że póki jeszcze da się zarobić, ewentualnie zmniejszyć i tak już pewną stratę, wtedy jeszcze sprzedawca próbuje coś robić. W Polsce prędzej machnie ręką i pójdzie w zaparte, trzymając się zawyżonych cen.

4 godziny temu, qrek1 napisał:

To co oni z tym zrobią? Wrzucą do niszczarki? Poza tym po nvidia ma nowe produkować jak starych nie sprzedała? By se koszty robić? Ktoś kupi nowe drożej, jak starych nie chce taniej?

Niszczenie pełnowartościowych produktów po to, aby uniknąć spadku cen, to nie jest wcale taki absurd. Tzn. to jest absurd, ale to się faktycznie dzieje. To nie jest nic nowego. Część sprzedawców robi coś takiego jak firmy odzieżowe, że niesprzedane nadwyżki z niedawnych kolekcji idą do ciucholandów albo na cele charytatywne z uciętymi metkami / usuniętymi znakami firmowymi. Można też przekazać charytatywnie do instytucji, która daną rzecz wykorzysta na potrzeby własnej działalności, a nie będzie odprzedawać. Ale część po prostu niszczy. Po GPU raczej jeździ koparkami (swoiste poczucie humoru) policja krajów, które zakazują kopania kryptowalut, ale wcale nie zdziwiłbym się, gdyby karty były „utylizowane”, aby uniknąć obniżenia cen. Ewentualnie, gdyby ktoś wykazał minimum rozumu i moralności, pójdą po cichu na cele charytatywne. Ale na pewno nie będzie obniżania cen do takiego poziomu, żeby całość istniejących zapasów się rozprzedała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, lukaszgos napisał:

2060 niesprzedane prawie że od premiery i jakoś nie widać, żeby sklepy to rozdawały po 1200 zł

po pierwsze 2060 już były w sprzedaży za 1200zł, po drugie wznawiali produkcję 2060.

 

48 minut temu, lukaszgos napisał:

Niszczenie pełnowartościowych produktów po to, aby uniknąć spadku cen, to nie jest wcale taki absurd.

Tylko jeśli koszty wyprodukowania stanowią mały procent ceny za którą się sprzedają. Jakoś nie widzę możliwości wpisania w księgi tak olbrzymiej straty. W ubraniach płacisz za markę a nie za koszulkę. Z kartami jest inaczej.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak będą musieli zaksięgować, jeśli karta się nie sprzeda, a na pewno interesują ich wskaźniki rentowności. Jeśli z prognozy/symulacji wyjdzie, że mniej stracą przez zniszczenie kart niż przez dopuszczenie do spadku cen, to je zniszczą — tak samo jak gdyby wyszło im, że nie opłaci się trzymanie w magazynie. Co do komponentu kosztowego, to jasne, jest wyższy niż w ubraniach, ale to nie jest tak, że w karcie płacisz tylko za fizyczne komponenty i nie jest tak, że w cenie ubrania wszystko powyżej materiałów i robocizny to marża. Markę trzeba wypracować i utrzymać, a także pilnować cały czas jej wyników, żeby wciąż była atrakcyjna i uzasadniała odpowiednio wysokie ceny, a to kosztuje. Cały marketing, cała infrastruktura, nie mówiąc już o wynagrodzeniach projektantów, to się rozkłada też na pojedyncze sztuki ubrań, a przynajmniej wszelkie takie niesprzedane końcówki kolekcji, które bez metki trafiają do instytucji charytatywnej. To też jest dla nich strata, a nie tylko niezrealizowany zysk, podobnie jak przy GPU, tylko w łagodniejszej proporcji przy odzieży niż przy elektronice.

A przy okazji — wygląda na to, że ceny się odbijają. W zeszłym tygodniu była bryndza, teraz poniedziałek słaby. Część sprzedawców wyraźnie wali na ślepo 200 zł w górę albo dół (ceny bardzo się zmieniają w krótkim czasie), ale raczej już w górę, a używek w dobrych cenach już nie ma takich, jak były ze dwa tygodnie temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, lukaszgos napisał:

wygląda na to, że ceny się odbijają.

Rozpatrywanie w tygodniach nie ma sensu. Nadal mnóstwo osób wystawa po drogich cenach, nadal wiele osób uważa nagle ze to okazja. Wszysktko musi potrwać nim sie ludzie zorientują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli przyjdzie do mnie karta, to wczoraj ustrzeliłem 6600xt gaming z za 1280zl , używka alledrogo . Koleś miał 14sztuk, rozeszły się jak świeże buły . Kupowane na pojedyncze paragony w me . Na razie opłaciłem i koleś nadał paczkę, ale nie wiem co przyjdzie :).

z tygodnia na tydzień karty tańsze, nawet proshop zaczyna sobie uświadamiać, że outletu nie opchnie za ile chce teraz ;)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fajne są opisy na allegro typowo pokoparkowych kart. Przykład poniżej:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/geforce-rtx-3060-12gb-lhr-palit

"Używana do gier". Zapomniał dodać, że chyba tylko raz w przerwie między kopaniem. 

Gość sprzedaje masowo RTX 3060 i 3060Ti. Na wszystkich jedynie grał w gry XD

https://allegro.pl/uzytkownik/szerment

Ale dobrze, przynajmniej inni janusze widząc że ktoś sprzedaje 3060 z gwarancją za 1700zł też będą musieli opuszczać swoje ceny. 

Edytowane przez Memphisto
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, novi napisał:

przyjdzie do mnie karta, to wczoraj ustrzeliłem 6600xt gaming z za 1280zl , używka alledrogo . Koleś miał 14sztuk, rozeszły się jak świeże buły

też kupiłem, ale trochę taniej, bo prze FB na grupie, siedzi już w paczkomacie. Wydaje mi się ze 6600XT z listopada w najlepszej wersji gamingX za 1200zł to dobry deal, tak jak piszesz, gwarancja jeszcze 2,5roku.. nie wiem czy tyle zejdą takie wersje :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mimuszek

Dobry deal, ja niestety wolałem wziąć przez allegro, po tym jak na 6800xt zostałem zrobiony bez mydła (też alledrogo) , to gdzieś tam z tyłu głowy siedziała możliwość że kolejny scam. Też już nadał tego 6600xt w paczkomacie. Ja kupiłem na jakieś pół roku kartę, myślę że za dużo nie stracę na niej przez ten czas. Wczoraj xkom na allegro wystawił 6600 pulse nowki po 1401zl , fajnie wyglądało to jak ludzie za używki w wersji mech głównie, wołają 1400-1500zl, a pomiędzy jest taniej nowy pulse :E

Obserwując ceny tych niższych modeli kart pokroju 6600/xt to twierdzę że ludzie chyba się nie mogą pogodzić, że karty tak poleciały z ceną ... Parę dni temu była 6600xt Red devil , ale kupiona w UK ... Za 1400zl poszła, co też wydawało się dobra cena, w devil chyba ma przesadzone chłodzenie w tym modelu. A tak to susza, ludzie wystawiają karty w cenie 50zl niższej niż nówka w sklepie, co jest według mnie śmieszne. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, novi napisał:

Dobry deal, ja niestety

nie ulega wątpliwości, też bym wolał, on wystawił w sobotę tylko na grupie 15x i zaraz się rzucili, stwierdziłem że zaryzykuje, ale cały czas mam w głowie czy dojdzie i będzie ok...

6600/xt w używce ciężko sprzedać w sensownej cenie, w przeciwieństwie do 3060, miałem tych aukcji obserwowanych i na all i olx... często absurd goni absurd, ludzie wciąż myślą że na olx jest najtaniej, na allegro tanio, za to w sklepach drogo..

a nasze sklepy.. xkom pozbył się stanów magazynowcyh, to w końcu normalniej z cenami do poziomu niemieckiego, przynajmniej z tymi 6600 w nowej dostawie.

Reszta bazuje na stanach z dużych hurtowni typu abcdata, mając je na sklepie tylko wirtualnie. W hurtowni leżą karty od miesięcy, próbowali spekulować, teraz się kiszą..

No i kompletny brak nowych dostaw, stąd to co atrakcyjne wręcz podrożało vide 3050.  Nie ma towaru, widąc to np na pepperze, gdzie żadnych okazji ze sklepów niemieckich czy peppera. Może płynie statek ?

Mnóstwo towaru w starych cenach widać np doskonale po całej grupie terg/me/avans .Absurdalne ceny, zero promocji, a jak są to dalej absurdalne, typu przecena 6600 za 1999 na 1699..  kiszą się ze starym towarem. Nie mieli towaru na magazynach, przychodziła dostawa, to często gęsto właśnie tam można było wyłapać coś w " świetnej " cenie..

nie potrafię pojąć na co oni czekają, chyba wciąż mają nadzieję że się odbije, poleży i sprzedadzą za chwile z zyskiem . W normalnym biznesie każdy pozbywał by się tego towaru już po kosztach, a raczej nawet ze stratą , ale żeby wypchnąć...

Mam nadzieję że ceny się już nie odbiją, " wielcy dystrybutorzy " za te spekulacje popłyną.

W zeszłym roku najtaniej było z końcem lipca, wtedy dużo dostaw było, kto chciał to kupił. Pamiętam " okazje" na rtx 2060 poniżej 1900zł , czy rzuty 3060 eagle po 2399 w me.

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, novi napisał:

@mimuszek

Obserwując ceny tych niższych modeli kart pokroju 6600/xt to twierdzę że ludzie chyba się nie mogą pogodzić, że karty tak poleciały z ceną ... Parę dni temu była 6600xt Red devil , ale kupiona w UK ... Za 1400zl poszła, co też wydawało się dobra cena, w devil chyba ma przesadzone chłodzenie w tym modelu. A tak to susza, ludzie wystawiają karty w cenie 50zl niższej niż nówka w sklepie, co jest według mnie śmieszne. 

Nówka red devil ultimate w krsystemie za 3900zl stoi, a na allegro używki ponad 4k latają. Jednak chyba ciężko się pogodzić co Niektórym, że tak ceny poszły w dół. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stała, już jest za 4200. Pewnie czekają aż BTC odbije :D 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Armage169 napisał:

Nówka red devil ultimate w krsystemie za 3900zl stoi,

ale jednocześnie x-kom w Niemczech robi promo na EVGA 3080 ultra gaming 12GB za 4.200 , w polskim sklepie 6.300

https://www.pepper.pl/promocje/karta-graficzna-evga-geforce-rtx-3080-ftw3-ultra-gaming-12gb-gddr6x-89995-eur-4230pln-x-komde-551328

 

 

  • Haha 4
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...