Skocz do zawartości
TommyShelby

Przyszłość rynku gpu

Rekomendowane odpowiedzi

4200 + 4% to 6300 dokładnie :D 

hello @X-KOM.PL , może moglibyście dawać na główną też te niemieckie promocje, a nie tylko na kask i plecak - z transportem myślę, że chętni  sobie poradzą bez waszego większego zaangażowania :]

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz tu wpadną klakierzy xkumów i bedą cię hejtowac, jak mnie ostatnio.  Podatki, magazynowanie, specyfika rynku, jak ci się nie podoba to załóż firmę, opłać pracowników i zarabiaj, a nie grymaś że w De taniej..

 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że tu są Ci co parę groszy z reflinkow zlizują, ale ja nie proszę o zmianę ich sposobu sprzedaży czy wejścia na rynek DE, tylko żeby na głównej zamieszczali też takie okazy ?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Krzkra napisał:

tylko żeby na głównej zamieszczali też takie okazy

właśnie, a my z zakupem i pośrednikiem już sobie poradzimy  ? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Krzkra napisał:

hello @X-KOM.PL ,

Nie wiem co się stało z x-kom ale ostatnio zamówiliśmy zestaw komputerowy i dostaliśmy inny dal kogoś innego, potem tydzień się nie dało doprosić, aby wysłali, konsultanci obiecywali że oddzwoanią, w końcu kupiliśmy w krsystem:)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wrobel_krk napisał:

Nie wiem co się stało z x-kom ale ostatnio zamówiliśmy zestaw komputerowy i dostaliśmy inny dal kogoś innego, potem tydzień się nie dało doprosić, aby wysłali, konsultanci obiecywali że oddzwoanią, w końcu kupiliśmy w krsystem:)

Ogólnie obsługa klienta w X-Kom to dramat, jedyne co potrafią to odpisywać formulkami na niezadowolone komentarze pod produktami. Ostatnio poszedłem do salonu odebrać zamówienie, było 2 sprzedawców i przy nich 2 klientów. Myślałem, że całość załatwię w max 5 minut, a czekalem - uwaga - 30 minut :szczerbaty: Jeden sprzedawca robił reklamację dla babki i coś mu nie szło - no trudno, zdarza się. Ale drugi bajerował ewidentnie niezdecydowanego gościa na jakiegoś gamingowego laptopa. Gościu też miał jakąś huśtawkę nastrojów bo przez te 30 min zmieniał zdanie chyba z 5 razy (może go wezmę, a może nie wezmę, a wie pan co - jeszcze się zastanowię). Ostatecznie sprzedawca stracił 30 min życia (podobnie jak i ja, ale w między czasie skoczyłem sobie do kawiarni po kawe :szczerbaty:), naprodukował się co nie miara, a gościu po prostu się zawinął i nic nie kupił. Na miejscu sprzedawcy bym dawno odpuścił gdy ewidentnie widać, że gość tego laptopa i tak nie kupi. A w między czasie z 3-4 osoby przewinęły się przez sklep które nie były tak cierpliwe jak ja i nie chciało im się stać 30 minut.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z x-kom się zreflektowali i wspomniana EVGA już 1376 euro w DE. Raczej nam chodziło o to, żeby w PL było taniej, niż w DE drożej :E 

Edit: już 1309 - karuzela cenowa :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Memphisto napisał:

"Używana do gier". Zapomniał dodać, że chyba tylko raz w przerwie między kopaniem.

To zdanie przy ofertach pokoparkowego szrotu to hicior roku wśród Januszy - górników xD

A tak szczerze,to nie popisał się zbytnio kreatywnością,ale fakt takim badziewnym opisem trochę ludzi nabiorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, mimuszek napisał:

zaraz tu wpadną klakierzy xkumów i bedą cię hejtowac, jak mnie ostatnio.  Podatki, magazynowanie, specyfika rynku, jak ci się nie podoba to załóż firmę, opłać pracowników i zarabiaj, a nie grymaś że w De taniej..

 

Na tym etapie prawdopodobnie byłoby taniej, gdyby polski X-kom zaopatrywał się w niemieckim X-komie po cenach detalicznych — najwyraźniej w niemieckim detalu jest taniej niż w polskim hurcie, a jeśli tak, to czemu z tego polski detal nie korzysta? ;)

Jeśli chodzi o „załóż firmę”, to mam założoną i między innymi dlatego kit jest mi trochę trudniej wcisnąć niż przeciętnemu nabywcy mającemu kompleks fanboya.

3 godziny temu, Dirian napisał:

A w między czasie z 3-4 osoby przewinęły się przez sklep które nie były tak cierpliwe jak ja i nie chciało im się stać 30 minut.

Jest coś takiego jak awersja do straty przewyższająca chęć zysku. Ja to widzę w swojej branży, gdzie klienci są gotowi zaoszczędzić choćby 5% ceny przez to, że zamiast do eksperta pójdą do jego studenta, i nic, że przez to założą sobie bottlenecka na rentowność przedsięwzięcia. Nie jest ważne, że zgarniesz dwa razy czy trzy razy mniejsze zyski, ważne jest, żebyś mniej zainwestował. Czyli taniość wkładu się liczy, a nie stopa zwrotu. Tak to wygląda w polskich firmach. Męczenie się przez 30 minut z wyraźnie niechętnym klientem i stracenie kilku chętnych klientów, którzy w tym czasie zrezygnują i pomaszerują do sklepu naprzeciwko, wpisuje się w ten schemat. I też jest takie typowo polskie — liczenie, że klient poczeka grzecznie w kolejce, że zamiast pójść do sklepu obok przyjdzie jutro akurat do nas i spróbuje jeszcze raz. Itp. itd.

 

3 godziny temu, wrobel_krk napisał:

Nie wiem co się stało z x-kom ale ostatnio zamówiliśmy zestaw komputerowy i dostaliśmy inny dal kogoś innego, potem tydzień się nie dało doprosić, aby wysłali, konsultanci obiecywali że oddzwoanią, w końcu kupiliśmy w krsystem:)

Nie wiem, na co ludzie liczą przy takich zachowaniach. Ale coraz bardziej kojarzy mi się to z typową w PL wiarą, że klient wszystko zniesie.

 

5 godzin temu, mimuszek napisał:

(…) Reszta bazuje na stanach z dużych hurtowni typu abcdata, mając je na sklepie tylko wirtualnie. W hurtowni leżą karty od miesięcy, próbowali spekulować, teraz się kiszą..
(…) nie potrafię pojąć na co oni czekają, chyba wciąż mają nadzieję że się odbije, poleży i sprzedadzą za chwile z zyskiem . W normalnym biznesie każdy pozbywał by się tego towaru już po kosztach, a raczej nawet ze stratą , ale żeby wypchnąć...

(…) Mam nadzieję że ceny się już nie odbiją, " wielcy dystrybutorzy " za te spekulacje popłyną.

 

Też mam nadzieję. W PL nie ma normalnego biznesu, tylko jest taka ostra gra z kiszeniem się włącznie. Najwyraźniej w polskim biznesie mamy problem z myśleniem długofalowym. Człowiek próbuje być twardy, na nic nie patrzeć, myśli, że się uda, zwłaszcza jeśli będzie zdeterminowany. A potem przez upór traci. Chciałbym, żeby przez te nieudane spekulacje czegoś się nauczyli, ale kto wie. Ostatecznie nie wiemy, co się dzieje. Skąd mamy wiedzieć, na przykład, że te niesprzedane stany z polskich hurtowni nie trafią do niemieckich sklepów detalicznych za pół ceny żądanej w Polsce, żeby tylko na polskim rynku cen nie poluzować, w nadziei, że się uda polskiego klienta — przez wytrwałość w traktowaniu go z buta — na zawsze przyzwyczaić do drożyzny?

Co do spekulacji, to codziennie po kilka razy odwiedzam outlet na Morelach. I widzę, że ceny tego samego produktu potrafią rosnąć i spadać o 100–200 zł z dnia na dzień. Rosną też, nie tylko spadają. Na przykład długo karta wisi za 2450 zł, nikt nie kupuje, to bach! z powrotem na 2600. Znowu nikt nie kupuje, to wraca do 2900. Tak było z jednym 3060ti (Manli Gallardo). Inny miał już chyba wszystkie ceny między 2600 a 3000 (pojedyncza sztuka Gaming Z Trio 3060ti). Były też 3070 Gaming OC od Gigabyte'a, ze trzy sztuki, które doszły w końcu do 2900 zł, też ze zmianami raz w tę, raz we w tę, a ostatnio zostały chyba po prostu zdjęte. I to jest to, o czym mówię, że ktoś chyba wolał je w ogóle zdjąć, niż opuścić tę cenę do 2800. Obok wisi Suprim 3070 za 3500, mimo że miesiąc temu był za 3200 zł. Analogicznie dwie czy trzy dalsze sztuki 3070 bez ti w podobnym przedziale cenowym 3100–3300 w outlecie, co obecnie nie jest już atrakcyjne. Wyraźnie próbuje się uzyskać wyższe ceny niż miesiąc temu. W outlecie RTV Euro AGD wygląda to trochę podobnie, tzn. też są trochę wyższe ceny, niż były miesiąc temu. Na Allegro 3070 praktycznie wyschły (było pełno za 2200–2400 zł, teraz nawet za używki krzyczą 2700), 3060ti też poszły w górę (były i po 1750, teraz używki dążą do dwójki, a za 2600 wiszą outlety z X-komu typu Eagle w porywach do Gaming OC i dwuwentylowej Evgi, gdzie chwilę temu było całkiem sporo tańszych wersji OC za 2250 zł). Po mojemu to sprzedawcy próbują żyć nadziejami, tylko jeszcze pytanie, co oni wiedzą (bo na przykład im powiedział znajomy z hurtowni, który ma znajomego gdzieś dalej), czego my nie wiemy.

Edit: Do outletu w Alternate.de też zaglądam w miarę często, żeby zobaczyć, czy w DE są te same trendy, co w PL. W DE z kolei robi się susza z 3060 i 3060ti, nie chcą już spadać, a spadają ceny 3070 i 3070ti.

20 godzin temu, qrek1 napisał:

Rozpatrywanie w tygodniach nie ma sensu. Nadal mnóstwo osób wystawa po drogich cenach, nadal wiele osób uważa nagle ze to okazja. Wszysktko musi potrwać nim sie ludzie zorientują

Oby.

 

6 godzin temu, novi napisał:

 A tak to susza, ludzie wystawiają karty w cenie 50zl niższej niż nówka w sklepie, co jest według mnie śmieszne. 

No tak to w tej chwili wygląda chyba we wszystkich Amperach na Allegro. Tzn. zdarzają się ceny rzędu 1900 zł za karty typu 3060ti Palit Dual / Gainward Ghost bez OC czy 1800 za 3060 Aorus, czyli zauważalnie taniej niż nówka ze sklepu, ale nie o jakąś ogromną różnicę. Reszta koniecznie chce sprzedać kartę za prawie tyle samo, co żąda normalny sklep z normalną gwarancją. Zresztą Turingi i Pascale też stoją mniej okazyjnie niż w zeszłym tygodniu i poprzednim. Były 1080ti poniżej 1200, było 2070 super za 1350 czy coś, było 2080 za 1500, jeszcze z miesiąc temu widziałem 2080 super poniżej 2000. Teraz znowu grają ostro. Jak to ma tak wyglądać, to zaczynam powoli żałować paru okazji, które sam przepuściłem w nadziei, że jeszcze będą lepsze. Z drugiej strony nawarstwiła mi się ostatnio robota w pracy, więc przez najbliższe dwa tygodnie nie będzie czasu na granie. Trochę się jednak zaczynam obawiać, czy nie wyląduję znowu w ręką z nocniku jak po sierpniu poprzedniego roku.

 

Edit: Tak się zastanawiam, czy wysyp używanych 3060ti, za które prywatni sprzedający żądają 2300 zł, 3070 za 2700–2800 itd. nie zahamował spadku cen w sklepach, bo przecież oni nie będą konkurować cenowo z używkami. A zanim ci od używek zrozumieją, że nikt im tego nie kupi za drożej, niż już w sklepach bywało, to też trochę czasu upłynie.

Edytowane przez lukaszgos
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, byłem na Morelach i ten ich 3060ti Ventus to tak sobie skacze między 2400 a 2700 ze zmianami w ciągu dnia. Trzeba uważać. W innych sklepach bywa podobnie, ale na Morelach najbardziej to widać. Ciekawe, z czego to wynika. Oczywiście w to, że powodem są zmiany kursów walut w ciągu dnia, raczej nie uwierzę. ;) Tylko ciekawi mnie, czy to jakiś algorytm, czy też siedzi człowiek i manualnie zmienia, a tak czy owak na jakich zasadach to jest oparte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Spioszek napisał:

Propo Outletu z Morele, zobaczcie jakiego zmasakrowanego RTX 3060 TI sprzedają.

Nazwa sklepu i wszystko jasne ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś trzeba uczciwie wziąć poprawkę z wczoraj i pochwalić @X-KOM.PL bo kilka fajnych ofert się trafiło np. 6800XT, 6900XT czy KFA 3080 12gb. 

 Mniejsza już o to, że są to karty 2 lata po premierze. Patrząc na rynek i konkurencję tu i za granicą ceny są OK, taniej niż roczne wystawiane GPU na OLX czy allegro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spioszek napisał:

Propo Outletu z Morele, zobaczcie jakiego zmasakrowanego RTX 3060 TI sprzedają.

Widać jak na dłoni że port HDMI jest urypany, a innych Displayportów nie pokazali :D

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3060-ti-gaming-z-trio-8gb-gddr6-rtx-3060-ti-gaming-z-trio-8g-lhr-5948207/?sekcja=outlet

 

 

I jeszcze w opisie zostało napisane, stan karty dobry ? 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Spioszek napisał:

Widać jak na dłoni że port HDMI jest urypany, a innych Displayportów nie pokazali :D

Nawet nie musieli popatrz sobie na drugie DP od lewej jak zaślepka wchodzi :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spioszek napisał:

Propo Outletu z Morele, zobaczcie jakiego zmasakrowanego RTX 3060 TI sprzedają.

Widać jak na dłoni że port HDMI jest urypany, a innych Displayportów nie pokazali :D

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3060-ti-gaming-z-trio-8gb-gddr6-rtx-3060-ti-gaming-z-trio-8g-lhr-5948207/?sekcja=outlet

 

 

 

Jak to mozliwe ze doszlo do takich uszkodzen to ja nie wiem ...ktos nie umial przewodu wpiac czy co.Dla mnie zenada. To nawet w outlecie nie powinno trafic do sprzedazy w takim stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sideband napisał:

Nawet nie musieli popatrz sobie na drugie DP od lewej jak zaślepka wchodzi :szczerbaty:

Zauważyłem, te po prawej tej jest minimalnie skrzywione, a drugie od lewej to już pełen odjazd ;).
Jedyne te 1 z lewej jest ok ;).

Opis ze strony Morele: UŻYWANY - Stan Dobry
Towar po naprawie serwisowej, jest w pełni sprawny. Produkt posiada ślady użytkowania ?

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się wziąć od znajomka gracza tuf 3090 za 4.500/5000 zl? Nie będzie to strzał w kolanko przed premierą nowych rtx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Buszek112 napisał:

Czy opłaca się wziąć od znajomka gracza tuf 3090 za 4.500/5000 zl? Nie będzie to strzał w kolanko przed premierą nowych rtx?

Brać. Nówki są za 7tys, a wątpię że w cenie 5tys kupisz coś równie wydajnego z serii 4xxxx... Po tym co się odstawiło z 3xxx, to nie m opcji że będzie tanio?. Ludzie kupowali za przesadzone ceny, to teraz tak nie zrobią ??

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Buszek112 napisał:

Czy opłaca się wziąć od znajomka gracza tuf 3090 za 4.500/5000 zl? Nie będzie to strzał w kolanko przed premierą nowych rtx?

Za 4500 ja bym brał (sam swoją za 4400 kupiłem parę dni temu). No chyba że gwarancji nie ma to bym sobie odpuścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Armage169 napisał:

I jeszcze w opisie zostało napisane, stan karty dobry ? 

No to już zakrawa na świadomy fałsz albo ostrą olewkę. Zazwyczaj Morele robią rzetelne opisy outletów, ale to to jest jakaś żenada.

Natomiast co do Morelowego outletu to ogólnie polecałbym daleko idące dzielenie przez cztery chociażby ze względu na zmiany cen tych kart w tym przedziale cenowym o nawet 200 zł w tę i we w tę w ciągu jednego dnia. Wiem, bo codziennie zaglądam po kilka razy i widzę te zmiany na konkretnych sztukach.

Poza tym ostatnio spadły z outletu ze trzy karty 3070 Gaming OC od Gigabyte'a, które długo nie chciały zejść, w końcu stanęły na 2903 zł czy jakoś tak i też wisiały kilka dni, a potem z dnia na dzień zniknęły wszystkie naraz, co też dość trudno mi uwierzyć, że przyszedł jeden klient i wykupił.

Oczywiście nic złego nie robią, ale po prostu w imię własnego interesu lepiej być kutym na cztery nogi.

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem tufa 12gb jakies 3 miesiace temu nie wiedzac jeszcze co sie stanie z cenami (bylismy w momencie ze moze bedzie taniej a moze znowu odbije do gory) za 5999 zl, coz dzis kupilbym taniej ale kto to wiedzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spioszek napisał:

Zauważyłem, te po prawej tej jest minimalnie skrzywione, a drugie od lewej to już pełen odjazd ;).
Jedyne te 1 z lewej jest ok ;).

Opis ze strony Morele: UŻYWANY - Stan Dobry
Towar po naprawie serwisowej, jest w pełni sprawny. Produkt posiada ślady użytkowania ?

 Może to od linusa 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukaszgos napisał:

spadły z outletu ze trzy karty

wsadzili do zestawów..

moim zdaniem jeśli używane to tylko w mega cenie, jest gwarancja itd, ale z tyłu głowy że na 99% przez parę miesięcy kopały..

co innego outlet ze zwrotu konsumenckiego, jak np 6600xt w rtv, nowe 1600, a outlet z 14dniowego 1440zł , tu bym brał  ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...