Skocz do zawartości
TommyShelby

Przyszłość rynku gpu

Rekomendowane odpowiedzi

Ile razy można zrób dolca na 3.8zł to wtedy pojawią się te "Wasze" ceny ehh.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewiduję, że do końca roku standardowe ceny RTXa 3060 spadną do 1499 pln, RTXa 3060 Ti do 1899 pln, a RTXa 3070 do 2299 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny musiałyby grubo spaść poniżej MSRP żebyś zobaczył takie ceny w PL.

Chyba, że NV będzie dopłacać sklepom jak sprzedaż siądzie extremalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sideband napisał:

Ile razy można zrób dolca na 3.8zł to wtedy pojawią się te "Wasze" ceny ehh.

Może cię to zdziwi ale to nic nie zmieni, bo nawet jak dolar będzie po 1zł to nie zmieni to tego że za granicą karty będą tańsze.

Oczywiście jest to zjawisko przejściowe że jest taniej za granicą i to się długo trzymać nie będzie.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U dystrybutorów codziennie masz przynajmniej raz dziennie aktualizacje cen ze względu na zmiany kursu.

A spadek dolca o 1zł to jest sfera marzeń póki co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do końca roku ceny na pewno spadną poniżej MSRP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sideband napisał:

Ile razy można zrób dolca na 3.8zł to wtedy pojawią się te "Wasze" ceny ehh.

Są jeszcze agenci co odnoszą swoje ukochane MRSP do każdego modelu. Nieistotne, że topowe modele zawsze są odpowiednio droższe. W sklepach Asus Strix ma być za tyle samo co Gigabyte Eagle. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Radio_Tirana napisał:

Są jeszcze agenci co odnoszą swoje ukochane MRSP do każdego modelu.

vide post proroka nad twoim i cały pepper, no i liczą dalej msrp po 3.8, gdzie już wtedy z podatkami to było msrpx5, a teraz to już raczej bliżej x6.

Godzinę temu, Kynareth napisał:

Do końca roku ceny na pewno spadną poniżej MSRP.

Wróżbita Maciej. Z Dolnego Śląska ruszył w wielki świat (ROZMOWA) | Wrocław  Nasze Miasto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kynareth napisał:

Do końca roku ceny na pewno spadną poniżej MSRP.

Jeszcze sprawdzoną pogodę na przyszły weekend poproszę oraz numery w lotka.
Jest obecnie tyle zmiennych na rynku, że takie przekonanie o obniżkach jest co najmniej naiwne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzki_czoug napisał:

Jest obecnie tyle zmiennych na rynku, że takie przekonanie o obniżkach jest co najmniej naiwne.

Naiwne to jest myślenie, że ceny gpu nie będą spadać. Spadały przez ostatnie 30 lat za wyjątkiem roku 2021, więc teraz nie będą spadać bo są nagle zmienne na rynku ?

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w ciągu ostatnich kilku miesięcy ceny GPU już mocno spadły.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, wamak napisał:

Tylko że w ciągu ostatnich kilku miesięcy ceny GPU już mocno spadły.

Czyli zarysował się pewien trend, który (co wg mnie jest bardzo prawdopodobne) może być nadal kontynuowany. ;)... i bardzo dobrze, oby tak było.

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wamak napisał:

Tylko że w ciągu ostatnich kilku miesięcy ceny GPU już mocno spadły.

Tylko że do tej pory ceny używanej kart po 2 latach były kilkadziesiąt procent niższe, a teraz po 2 latach ceny są kilkadziesiąt procent wyższe. W 2020 nowy 1650 kosztował 600zł.

Dodatkowo górnicy nadal nie wyprzedają kart. Łudzą się na że znów będzie się opłacało kopać. Są jak te polskie januszowe sklepy co nie chcą sprzedać ze stratą.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Radio_Tirana napisał:

Są jeszcze agenci co odnoszą swoje ukochane MRSP do każdego modelu. Nieistotne, że topowe modele zawsze są odpowiednio droższe. W sklepach Asus Strix ma być za tyle samo co Gigabyte Eagle. 

Zgadza się porównywanie cen od innych producentów do MSRP nvidii za FE nie ma sensu.

Ale i dla Asusa Strixa i dla Gigusia eagle jest/była ustalana cena MSRP oczywiście są to ceny szczególnie przy tych bardziej "topowych" modelach jak Strix zdecydowanie wyższe od MSRP dla wersji bida edition :E

I tak ogólnie to względem premier w 2020 roku, to wszyscy producenci łącznie z Nvidią za wersje FE podnieśli ceny MSRP :E

Obecnie przynajmniej jeśli chodzi o zachód czyli np. DE to poniżej MSRP zleciał tylko top czyli 3090/Ti i 3080Ti. Niektóre niższe modele zaczynają się zbliżać do MSRP.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, qrek1 napisał:

Naiwne to jest myślenie, że ceny gpu nie będą spadać. Spadały przez ostatnie 30 lat za wyjątkiem roku 2021, więc teraz nie będą spadać bo są nagle zmienne na rynku ?

 

Przecież ceny już spadły i obstawiam odwrotną sytuację - Kto nie kupił ten się obudzi z ręką w nocniku :) Ale masz pełną racje - przez ostatnie 30 lat mieliśmy szalejącą inflację, kryzys energetyczny, niemal światowy konflikt zbrojny, ostre tarcia Chin z Tajwanem...oh wait, chyba jednak może nie zanosić się na obniżki. Jak nie potrafisz dodać 2+2 to już nie moja broszka.

 

Godzinę temu, sert napisał:

Czyli zarysował się pewien trend, który (co wg mnie jest bardzo prawdopodobne) może być nadal kontynuowany. ;)... i bardzo dobrze, oby tak było.

Taki sam trend był rok temu w wakajki. I jak to się skończyło?

 

37 minut temu, qrek1 napisał:

Dodatkowo górnicy nadal nie wyprzedają kart. Łudzą się na że znów będzie się opłacało kopać. Są jak te polskie januszowe sklepy co nie chcą sprzedać ze stratą.

A czemu mają wyprzedawać? Bo masz taką fanaberię? Na pewno random z internetu ma większą wiedzę z tego co się dzieje na rynku niż ludzie którzy zainwestowali grubą gotówkę w kopanie :D Ale zawsze można się pośmiać :)

Edytowane przez dzki_czoug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2022 z 2016 już porównywałem to teraz 2022 z 2019:

W sierpniu 2019 RX 570 kosztował 659 zł, GTX 1660 kosztował 1019 zł, RTX 2060 kosztował 1499 pln, a RTX 2070 Super kosztował 2499 pln.

Czyli dzisiaj ceny nie są lepsze niż były 3 lata temu. Trochę smutne.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, dzki_czoug napisał:

Przecież ceny już spadły i obstawiam odwrotną sytuację

Jak spadly jak ceny nawet nie wrocily do poziomu z przed 3 lat, wtedy kupowalem 1660ti za 1100zł i teraz widze po 1500zł. A mineły 3 LATA i jest to juz niezly staroć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kynareth napisał:

2022 z 2016 już porównywałem to teraz 2022 z 2019:

W sierpniu 2019 RX 570 kosztował 659 zł, GTX 1660 kosztował 1019 zł, RTX 2060 kosztował 1499 pln, a RTX 2070 Super kosztował 2499 pln.

Czyli dzisiaj ceny nie są lepsze niż były 3 lata temu. Trochę smutne.

 

3 minuty temu, FynyxDuppelExpert napisał:

Jak spadly jak ceny nawet nie wrocily do poziomu z przed 3 lat, wtedy kupowalem 1660ti za 1100zł i teraz widze po 1500zł. A mineły 3 LATA i jest to juz niezly staroć.

Matko bosko, jak ja kocham takie argumenty. A ja 3 lata temu tankowałem gaz za 1.80, benzynę za 5zł. Masło kosztowało po 3zł w lidlu/biedronce, a cukier 2. Zarobki tez miałem mniejsze, ale co tam.

Czy do niektórych nie dociera podstawowy mechanizm rynku? Rozumiecie co to jest inflacja? Dlaczego ceny mają wrócić do tych z przed 3 lat?

Bajdurzcie sobie dalej :D

Edytowane przez dzki_czoug
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I dziwnym trafem Nvidia ma rekordowe przychody, widac ich inflacja nie dotyka. A rozmawiac z toba to ja nie mam zamiaru tez.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, FynyxDuppelExpert napisał:

I dziwnym trafem Nvidia ma rekordowe przychody, widac ich inflacja nie dotyka. A rozmawiac z toba to ja nie mam zamiaru tez.

Mam teraz tłumaczyć mechanizmy popytu i podaży? Jeżeli przez 3 lata miałeś 100zł podwyżki, to pozostaje tylko współczuć i w zasadzie to wszystko już wyjaśnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, dzki_czoug napisał:

Mam teraz tłumaczyć mechanizmy popytu i podaży? Jeżeli przez 3 lata miałeś 100zł podwyżki, to pozostaje tylko współczuć i w zasadzie to wszystko już wyjaśnia.

Moze dlatego, ze nie zarabiam minimalnej.

Składałem kompa 3 lata temu, absolutnie wszystkie komponenty straciły na wartości bardzo mocno, jedynie karta graficzna jest "warta" wiecej niz wtedy. Tak dziala ta twoja magiczna inflacja? Dziwnym trafem jedynym sprzetem ktory byl sztucznie napompowany przez kryptowaluty to jest wlasnie karta graficzna. Jak nie widzisz tutaj prostej zaleznosci i nie wiesz nawet jak inflacja jest obliczana, to w sam raz sie nadajesz do grona expertów PiS, juz mozesz pisac CV na ministra finansow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 lata temu kupiłem samochód, a dziś sprzedałbym go za 2x tyle.

Podałem przykłady konkretnych dóbr które podrożały w tym czasie, a ty wyskakujesz że to wina pisu. Zatem tłumacze, że w całej Europie mamy wzrost cen spowodowany m.in. inflacją - a ty wyskakujesz że komp stracił na wartości. Tak, rynek kart graficznych jest napompowany przez krypto. Ale ceny komponentów z niskiej/średniej/wysokiej półki rosną cały czas. Wystarczy popatrzeć na MSRP procków, płyt głównych - jak zmieniają się na przestrzeni tych lat. Ceny już nie będą takie same. Mam wrażenie że gadam z głuchym o kolorach, bo widać że masz jakieś ostre problemy ze zrozumieniem faktów. Ceny już nie będą takie same.

I te ciągłe wycieczki w stronę PISu - nie głosuję na jedyną słuszna partię, ale widać że cie to strasznie piecze.

Jak ktoś przez trzy lata ma 100zł podwyżki, to jest po prostu nieudacznikiem - to nie jest kwestia zarabiania minimalnej :D

 

2 minuty temu, gruzin don Leonides napisał:

mozna prosic moderacje @kadajo o zwrocenie uwagi na kolege @dzki_czoug bo chyba cisnienia nie trzyma , jakis taki nerwowy chlopina jkby z 2 konta pisal po banie xd

Co takiego jest nerwowego? Bo nie rozumiem? Bo nie zaklinam rzeczywistości w kółeczku wzajemnej adoracji, czy jak?

Edytowane przez dzki_czoug
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, dzki_czoug napisał:

Na pewno random z internetu ma większą wiedzę z tego co się dzieje na rynku niż ludzie którzy zainwestowali grubą gotówkę w kopanie

Wiosną gadałem z gościem co zainwestował gotówkę w kopanie 8tys. Mówię mu sprzedawaj na bieżąco co wykopiesz... "Nie co ty, poczekam aż eth wróci do 4500$, teraz się nie opłaca sprzedawać bo jest po 3000$." No i nadal czeka, kopie, kart nie sprzedał bo staniały bardzo. Ale on ma większą wiedzę tak jak ty.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, qrek1 napisał:

Wiosną gadałem z gościem co zainwestował gotówkę w kopanie 8tys

Rzeczywiście, gruba gotówka :) Ewidentnie z jakąś grubszą rybą rozmawiałeś ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...