Skocz do zawartości
TommyShelby

Przyszłość rynku gpu

Rekomendowane odpowiedzi

O, byłem na Morelach i ten ich 3060ti Ventus to tak sobie skacze między 2400 a 2700 ze zmianami w ciągu dnia. Trzeba uważać. W innych sklepach bywa podobnie, ale na Morelach najbardziej to widać. Ciekawe, z czego to wynika. Oczywiście w to, że powodem są zmiany kursów walut w ciągu dnia, raczej nie uwierzę. ;) Tylko ciekawi mnie, czy to jakiś algorytm, czy też siedzi człowiek i manualnie zmienia, a tak czy owak na jakich zasadach to jest oparte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, Spioszek napisał:

Propo Outletu z Morele, zobaczcie jakiego zmasakrowanego RTX 3060 TI sprzedają.

Nazwa sklepu i wszystko jasne ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś trzeba uczciwie wziąć poprawkę z wczoraj i pochwalić @X-KOM.PL bo kilka fajnych ofert się trafiło np. 6800XT, 6900XT czy KFA 3080 12gb. 

Mniejsza już o to, że są to karty 2 lata po premierze. Patrząc na rynek i konkurencję tu i za granicą ceny są OK, taniej niż roczne wystawiane GPU na OLX czy allegro. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Spioszek napisał:

Widać jak na dłoni że port HDMI jest urypany, a innych Displayportów nie pokazali :D

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3060-ti-gaming-z-trio-8gb-gddr6-rtx-3060-ti-gaming-z-trio-8g-lhr-5948207/?sekcja=outlet

I jeszcze w opisie zostało napisane, stan karty dobry 🙂 

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Spioszek napisał:

Widać jak na dłoni że port HDMI jest urypany, a innych Displayportów nie pokazali :D

Nawet nie musieli popatrz sobie na drugie DP od lewej jak zaślepka wchodzi :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3060-ti-gaming-z-trio-8gb-gddr6-rtx-3060-ti-gaming-z-trio-8g-lhr-5948207/?sekcja=outlet

Jak to mozliwe ze doszlo do takich uszkodzen to ja nie wiem ...ktos nie umial przewodu wpiac czy co.Dla mnie zenada. To nawet w outlecie nie powinno trafic do sprzedazy w takim stanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, sideband napisał:

Nawet nie musieli popatrz sobie na drugie DP od lewej jak zaślepka wchodzi :szczerbaty:

Zauważyłem, te po prawej tej jest minimalnie skrzywione, a drugie od lewej to już pełen odjazd ;).
Jedyne te 1 z lewej jest ok ;).

Opis ze strony Morele: UŻYWANY - Stan Dobry
Towar po naprawie serwisowej, jest w pełni sprawny. Produkt posiada ślady użytkowania 🤣

• Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy opłaca się wziąć od znajomka gracza tuf 3090 za 4.500/5000 zl? Nie będzie to strzał w kolanko przed premierą nowych rtx?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Buszek112 napisał:

Czy opłaca się wziąć od znajomka gracza tuf 3090 za 4.500/5000 zl? Nie będzie to strzał w kolanko przed premierą nowych rtx?

Brać. Nówki są za 7tys, a wątpię że w cenie 5tys kupisz coś równie wydajnego z serii 4xxxx... Po tym co się odstawiło z 3xxx, to nie m opcji że będzie tanio😉. Ludzie kupowali za przesadzone ceny, to teraz tak nie zrobią 🤔😂

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Buszek112 napisał:

Za 4500 ja bym brał (sam swoją za 4400 kupiłem parę dni temu). No chyba że gwarancji nie ma to bym sobie odpuścił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Armage169 napisał:

I jeszcze w opisie zostało napisane, stan karty dobry 🙂 

No to już zakrawa na świadomy fałsz albo ostrą olewkę. Zazwyczaj Morele robią rzetelne opisy outletów, ale to to jest jakaś żenada.

Natomiast co do Morelowego outletu to ogólnie polecałbym daleko idące dzielenie przez cztery chociażby ze względu na zmiany cen tych kart w tym przedziale cenowym o nawet 200 zł w tę i we w tę w ciągu jednego dnia. Wiem, bo codziennie zaglądam po kilka razy i widzę te zmiany na konkretnych sztukach.

Poza tym ostatnio spadły z outletu ze trzy karty 3070 Gaming OC od Gigabyte'a, które długo nie chciały zejść, w końcu stanęły na 2903 zł czy jakoś tak i też wisiały kilka dni, a potem z dnia na dzień zniknęły wszystkie naraz, co też dość trudno mi uwierzyć, że przyszedł jeden klient i wykupił.

Oczywiście nic złego nie robią, ale po prostu w imię własnego interesu lepiej być kutym na cztery nogi.

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja kupilem tufa 12gb jakies 3 miesiace temu nie wiedzac jeszcze co sie stanie z cenami (bylismy w momencie ze moze bedzie taniej a moze znowu odbije do gory) za 5999 zl, coz dzis kupilbym taniej ale kto to wiedzial

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważyłem, te po prawej tej jest minimalnie skrzywione, a drugie od lewej to już pełen odjazd ;).
Jedyne te 1 z lewej jest ok ;).

Opis ze strony Morele: UŻYWANY - Stan Dobry
Towar po naprawie serwisowej, jest w pełni sprawny. Produkt posiada ślady użytkowania 🤣

Może to od linusa 8:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, lukaszgos napisał:

spadły z outletu ze trzy karty

wsadzili do zestawów..

moim zdaniem jeśli używane to tylko w mega cenie, jest gwarancja itd, ale z tyłu głowy że na 99% przez parę miesięcy kopały..

co innego outlet ze zwrotu konsumenckiego, jak np 6600xt w rtv, nowe 1600, a outlet z 14dniowego 1440zł , tu bym brał  ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Buszek112 napisał:

Totalnie bez sensu, no chyba że robisz coś mega i potrzebujesz 24GB. Ja bym czekał, na chwile obecną leżą 3080 na alledrogo za 3.5k, niektóre nawet z gwarancją i nikt tego nie chce. Ja czekam aż sytuacja się ustabilizuje po premierach i wtedy ogarnę sobie 3080 12GB w realnej cenie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Eltik napisał:

Jak to mozliwe ze doszlo do takich uszkodzen to ja nie wiem ...ktos nie umial przewodu wpiac czy co.Dla mnie zenada. To nawet w outlecie nie powinno trafic do sprzedazy w takim stanie

Poprzedni właściciel karty chyba lubi na ostro :E Trzeba się naprawdę postarać żeby tak zdewastować gniazdo HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mega ciężko w używkach, praktycznie niczego nie da się sprzedać.

Gtx 1060 6gb zaraz będzie za 350zl

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na zabytki to na pewno nie ma wzięcia. Tydzień temu sprzedałem 3080ti od strzała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ceny nieźle lecą w dół. Przeglądam codziennie oferty i można się uśmiać z niektórych opisów mataczących januszy. Np. to

https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-msi-rtx-2060-super-gaming-x-8gb-fyr

Karta według niego "na gwarancji", ale rok temu (kiedy karta powinna być jeszcze 1,5 roku na gwarancji) postanowił zerwać plombę i "MOŻE, ale NIE MUSI być to problemem z gwarancją" :lol2: Gdzie u MSI sprawa jest jasna - naruszyłeś plombę = utrata gwarancji. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.07.2022 o 15:29, Eltik napisał:

ja kupilem tufa 12gb jakies 3 miesiace temu za 5999 zl,

nie wiem czemu ale strasznie mnie to cieszy jak ktoś wywala 6 tys zł na karte do kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, liquini napisał:

Ceny nieźle lecą w dół. Przeglądam codziennie oferty i można się uśmiać z niektórych opisów mataczących januszy

Inna sprawa, to wystawianie trzyletniej karty niemalże w cenie nowej 3060. Coś czuję, że facet się będzie z tą karciochą trochę bujał. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja w momencie jak juz zamowienie z 3080 bylo w realizacji sprzedalem 3070 tez tuf oc za 3800 prawie od strzala. Dobrze ze to zrobilem bo teraz nie wiem czy ktos by mi 3 tys dal za roczna uzywke jak za tyle juz nowa mozna wylapac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi