Skocz do zawartości
fojut

Elden Ring

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny ale cena przesadzona :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Increased rolling distance when player has a light equip load.

Ciekawe czy dodali jakieś klatki nietykalności?
Może w końcu będzie sens grania z obciążeniem <30%, bo dotychczas różnice względem medium load były zdecydowanie za małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wróciłem sobie po przerwie do elden ringa ;) new game  zaliczone, malenia padła za 2 razem bez wiekszego oporu z mimcem  :E 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GJ! NG+? Tyle punktów w FP władowałeś, pasek bardzo długi, HP także. :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jaycob napisał:

GJ! NG+? Tyle punktów w FP władowałeś, pasek bardzo długi, HP także. :D

Zapomniałem dodać NG6 :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko wyjaśnia. :E  BTW podobno nowy patch znerfił Rivers of Blood ale tego u Ciebie na filmu nie widać, pewnie dlatego, że NG6. :E Mi by się nie chciało 6x grać tym samym buildem. :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jaycob napisał:

No to wszystko wyjaśnia. :E  BTW podobno nowy patch znerfił Rivers of Blood ale tego u Ciebie na filmu nie widać, pewnie dlatego, że NG6. :E Mi by się nie chciało 6x grać tym samym buildem. :P 

Nie odczułem żeby poszedł nerf.. leciałem szybko byle tylko dojść do ostatniego bossa także te moje ostatnie 3 ng+ wcale nei były takie długie.. 

 

Kurde mogli by już zapowiedzieć DLC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ogłaszam święto lasu bo robię drugie podejście, tym razem na spokojnie bez oczekiwań rodem z Dark Souls i spróbuję podejść do gry z bardziej otwartym umysłem bez spiny jak ostatnio, że mało mi było skondensowanej akcji i wszystko było rozwleczone, przeanalizowałem sobie w myślach na spokojnie nowy styl gry i mam nadzieję, że będzie gitara.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa postać robisz czy drugie podejście do gry ta sama ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku inną postacią, wcześniej miałem po prostu inne oczekiwania i po 10h grania porzuciłem Elden Ring bo nie pasowała mi rozwleczona rozgrywka i brak jej skondensowania tak jak to było w Dark Souls.

Ostatnio analizując sobie "za i przeciw" wyszło mi, że po prostu miałem nieprawidłowe podejście i oczekiwania związane z Elden Ring, chyba za bardzo chciałem kolejnej kopii Dark Souls i w pewnym sensie tym jest Elden Ring ale pod kątem mechanik oraz swobody działania wymaga to kompletnie innego podejścia i zaangażowania. Teraz spróbuję to zweryfikować i inaczej rozplanować rozgrywkę, z bardziej otwartym umysłem i oczekiwaniami dostosowując się lepiej do otwartego świata gry.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada stan gry obecnie?? Polatali i poprawili wydajnosc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, dopiero pobieram grę na nowo - wcześniej ogrywałem premierówkę na Ryzenie 5 3600 i w gęstych lasach na max detalach były ostre dropy poniżej 60fps, trzeba było zejść na high detale. Obecnie nie mam pojęcia jak to będzie wyglądać ale coś czuję, że podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku ten wielki otwarty świat może trochę przytłaczać oraz jest sporo miejsc gdzie biegniesz/jedziesz przez dłuższy czas i okazuje się że nic tam nie ma.Ogolnie gra jest trochę za duża moim zdaniem.Mozna korzystać z miejsc laski które pokazują kierunek jeśli nie chcesz tyle biegać.Najgorsze jest pierwsze przejście,później jest lepiej ?.Ja przeszedłem grę 4 razy robiąc różne postaci i za każdym razem było coraz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wręcz przeciwnie. Najlepsze i najciekawsze było pierwsze przejście, a przy dwóch kolejnych bywało nudno. Zgodzę się z tym że ten świat jest za duży. From Software nie zdołało go rozsądnie wypełnić. Mimo ładnych widoczków, jest dużo powtarzalnych kopiuj-wklej elementów, a co najgorsze to za eksplorację bardzo często jesteśmy marnie nagradzani.

Wydaje mi się, że nie jest to gra w której powinno się robić 100%, przynajmniej nie w każdym podejściu. Jak mam już mocne przywołańce to nie mam potrzeby żeby schodzić do kolejnych katakumb. Jak mam już wybraną broń, to nie muszę szukać kolejnej. Sam też sobie szkodzę, bo jestem przyzwyczajony do lizania ścian w grach i nie pomijania niczego. Tu nie powinno się tak robić, bo to strata czasu.

Nie odpowiada mi taka forma Soulslike. Fajne to jako eksperyment i dobrze że FS próbuje nowych rzeczy. Ale wolałbym mniejszy świat, a bardziej dopracowany i ciekawszy. Może być też otwarty, ale po prostu nie taki wielki. A i tak najlepiej wyszły te zamknięte lokacje tzw. Legacy Dungeons w Eldenie. Niektóre przebiły nawet większość lokacji w poprzednich grach tego studia.

W Eldenie nie podoba mi się też projekt przeciwników, ale o tym już pisałem. W żadnej innej grze nie miałem tyle 'bullshit momentów' co w ER. Nawet DS2 wydaje się tutaj bardziej sprawiedliwy. Ja rozumiem, że gra daje też o wiele więcej możliwości jeśli chodzi o budowanie postaci, ale jednak... Przykładowo postać porusza się tak wolno jak postaci z Dark Soulsów (czasem nawet gorzej niż w DS3), ale mobki i bossy czasem są tak szybkie jakby były zrobione bardziej do Bloodborne czy nawet Sekiro. Już nawet nie będę pisał ile razy spotkałem się z sytuacją, gdzie jakiś atak nie był konkretnie zaznaczony, aby gracz miał szansę na reakcję - po prostu to zdarzało się zbyt często. W Dark Souls przeciwnicy dawali szansę na reakcję. Jeśli gracz był ogarnięty i odpowiednio reagował na poczynania oponentów, to zwykle wychodził z walki cało, albo nawet bez szwanku. Elden Ring jest inny, jakby oczekiwał że gracz będzie umierał i uczył się walk na pamięć. Mało która walka z bossem dawała mi taką frajdę jak w poprzednich grach FS. Częściej był to przykry 'obowiązek' niż przyjemny, kulminacyjny moment eksploracji danego miejsca. A ile razy po pokonaniu bossa czułem się jakbym zrobił to na farcie, a nie dzięki umiejętnościom, mimo że w Soulsy gram od 10 lat. :E

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dodam względem mojej wcześniejszej wypowiedzi odnośnie wydajności po patchu 1.0.6 - dalej działa miejscami kiepawo i są dropy fps na max detalach. DX12 zdecydowanie nie służy tej grze i w rękach From Software to więcej szkody niż pożytku, niestety.

---------------------

Wspaniale, jeszcze takie kwiatki po wyjściu do menu głównego gry, po chwili zawieszka i crash:

x3JYro4.jpg

Edytowane przez caleb59
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie tego mojego crasha to wychodzę teraz z gry profilaktycznie opcją od razu na pulpit zamiast do menu głównego i póki co nie ma problemów. :E 

Ogólnie to na forum Steam czytam przeróżne komentarze odnośnie wersji PC - a to słaba wydajność, a to crashe (głównie w PvP, podczas loadingów), a to disconnecty z serwerów, a to jakiś "white screen crash". Wygląda na to, że nie jest za wesoło jeśli chodzi o technikalia a sądziłem, że było kilka grubszych aktualizacji i grę ogarnęli.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja grałem to poza problemami ze spadkiem fps, to nie doświadczyłem innych nieprzyjemności- zresztą nie pamiętam. Grało się bardzo przyjemnie na padzie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie. Jeden crash i mocne dropy fps od czasu do czasu. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście popieprzone zjawisko kiedy ekran na chwilę gaśnie, a następne się zapala przy wyjściu z gry? Wygląda to tak, że po wyjściu od razu pojawia się systemowy pulpit z ikonkami, następuje wygaszenie ekranu, mija kilka sekund i ekran włącza się ponownie - strasznie mnie to irytuje, w żadnej innej grze nie widziałem takich cyrków - ciągnie się od premiery i myślałem, że to załatali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, caleb59 napisał:

Zauważyliście popieprzone zjawisko kiedy ekran na chwilę gaśnie, a następne się zapala przy wyjściu z gry? Wygląda to tak, że po wyjściu od razu pojawia się systemowy pulpit z ikonkami, następuje wygaszenie ekranu, mija kilka sekund i ekran włącza się ponownie - strasznie mnie to irytuje, w żadnej innej grze nie widziałem takich cyrków - ciągnie się od premiery i myślałem, że to załatali.

Mam to samo i już to opisywałem.

Po wyłączeniu gry wychodzi ona niby do pulpitu, ale za chwile załącza się czarny ekran i pełne wyjście z gry ma miejsce trochę później.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • NO zgadza się  ,ale oni nagrywają w miejscach publicznych takich jak  ulica ,dworzec ,park .... czy ktoś nagrywa filmy latając  dronem po prywatnych domach i zagląda ludziom na posesje co robią  czy jakaś laska się opala na leżaczku  ,co  kto na grillu  piecze   itp itd ? nie . Autobus  np Flixbus  to tez miejsce publiczne ,pociąg /metro również  ,centrum handlowe  również ..... chociaż niektóre sklepy zabraniają nagrywania /zdjęć w środku .   Ta ostatnio popularne nagrywanie Policji podczas interwencji ... owszem można bo to funkcjonariusz publiczny  ,ale nie można bez jego zgody  upubliczniać  tego nagrania w mediach .I coraz więcej  taki upublicznionych nagrań  trafia pod sąd  ,policjanci pozywają (prywatnie) autorów  za naruszenie wizerunku  i wygrywają  te sprawy .   Kilka lat temu kuzyn nagrał na osiedlu   w  Zabrzu pirata  drogowego ,typ mieszkał też na tym osiedlu ale lubił sobie przygazować i przy  ograniczeniu 30km/h   jeździł dużo  szybciej . Kuzyn go  nagrał  wideorejestratorem jak go wyprzedza przed przejsciem dla pieszych i na ograniczeniu 30km/h  wrzucił film na lokalne forum . Lokalni działacze ,chyba jjakiś  radny skierował sprawę na policję z tym nagraniem  ,sprawa w sądzie ..  2 miesiące później  kuzyn  zostaje pozwany przez    sprawcę za naruszenie wizerunku  itp itd  ... sprawa  w sądzie  . Fakt ze skończyło się  ugodą miedzy piratem  ,a kuzynem  ,ale finalnie kuzyna kosztowało to  6000tys  ,pirat w prawdzie został skazany  za  wykroczenia drogowe ,ale sprawę za naruszenie wizerunku wygrał ,a uzasadnienie sądu było takie ze  materiał został upubliczniony bez zgody nagranego  co stanowiło naruszenie jego  dobrego wizerunku ,oraz wywołało falę  hejtu  w jego stronę ....    
    • Dokładnie tak. I ładnych parę razy to już tu opisywałem. I od atomu odeszli. Są też w trakcie dekarbonizacji i też wszystko wskazuje, że skończą wiele lat przed nami.
    • Jest tu kilku szosowców, mamy jakieś doświadczenia, ale z mojej strony to najpierw padnie pytanie: czy kiedykolwiek cokolwiek wybrałeś po poprzednich dyskusjach o sprzęcie?  Wiesz, to pytanie w temacie czy jest sens się produkować. Ogólnie patrząc na post, masz w nim wiele zagadnień, które nikt za ciebie nie przetrawi. Jeżeli chcesz bezpieczeństa, to kup trenażer  
    • A dzięki, zapomniałem. Jak coś to mam czarną taśmę
    • Pamiętajcie, że zależy na czym się wyświetla te np. 40 FPS. Jak na monitorze/telewizorze z odświeżaniem 120 Hz lub wyższym ewentualnie VRR to klatki będą wyświetlane w równych lub podobnych odstępach czasu natomiast przy 60 Hz odstępy będą bardzo nierówne, ponieważ będą wynosiły 16,7 ms lub 33,3 ms. Niech każdy sobie sprawdzi, ustawiając takie odświeżanie i ograniczając FPS do 40.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...