Skocz do zawartości
fojut

Elden Ring

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Passt napisał:

@Reddzik tylko sobie wygospodaruj sporo czasu. Mi przejście podstawki zajęło nieco ponad 180 godzin.

u mnie 60 i wyczyściłem co się dało :)

New GAME + tragedia, bo nasza koksoa postać robi speedruna, wiec lepiej zagrać po prostu od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest jakiś chory żart? Gdzie jest DLC luzem do kupienia, dlaczego mam kupować i płacić 2x znowu za podstawkę + DLC w takim durnym pakiecie?

YJ5pJqf.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

170zł za sam dodatek:E

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No myślę sobie, aż dostałem palpitacji i pianotoku z gęby jednocześnie. :E Musieli to dodać po 1-2 minutach bo na świeżo były tylko 3 pozycje w formie paczek powyżej.

Edytowane przez caleb59
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Reddzik napisał:

170zł za sam dodatek:E

Więcej niż dałem za podstawkę. :szczerbaty:

Z drugiej strony u nich jest tak, że jak coś widać na ekranie, to można tam pójść:

XoShESf.jpeg

Na małe nie wygląda. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ER ograłem na premierę, albo coś w około niej, nie pamiętam ile dałem, kupiłem klucz. Dodatek to nie wiem, sam nie wiem zobaczymy czy będzie w innych sklepach poza steamem, bo można będzie wyrwać dużo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Artystycznie jak zwykle sztos.

Kilka SS:

6vQXCek.jpg

kfuEcSd.jpg

fBdhQEx.jpg

To będzie ogromne. :D

• Like 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tanio nie jest, ale skłamabym gdybym napisał że trailer nie powoduje u mnie hype'u. :D

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ciekawe ile nowych bossów czy broni będzie.  Chyba trzeba będzie zacząć grać od nowa, aby się do czerwca wyrobić. :P

Czekam na 40 min analizę  pewnego pana z tego trailera. :E

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Jaycob napisał:

Czekam na 40 min analizę  pewnego pana z tego trailera. :E

Tyle to potrafili analizować ten jeden screen co wyszedł rok temu. :szczerbaty:

Poza bossami i lokacjami sporo potencjalnie ciekawych broni i umiejętności wyłapałem.

PS. Jak wejście będzie przy łapie Miquelli, to wystarczy ubić Margita i Godricka w Stormveil Castle, Magnusa na Altus Plateu (lub 3 inwazje) i Mogha. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Intuicja podpowiada że zawsze DLC wiązało się z jeszcze większym skokiem trudności niż w podstawkach więc takie 125 lvl to imo odpowiednia siła postaci z jaką byśmy startowali, no bo i wejście jest na Mohgu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pięknie to wygląda a ja w sumie to nawet w ER nie grałem;x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Coś mi nie pasuje.
Na PPE piszą że dodatek w zwykłej wersji w dolarach ma kosztować 31.99USD, czyli ok. 129zł.
Skąd więc te 169zł u nas? :hmm:

Edit: Ok. Nie było tematu.
To po prostu "jakość" informacji tego śmiesznego portalu.
W rzeczywistości jest 39.99USD (ok. 160zł) lub 39.99EUR (ok. 173zł):
https://steamdb.info/app/2778580/

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jednak nie taki duży:

Cytat

Can you approximate the size of the world compared to the world in the base game?

Miyazaki: It's hard to answer without giving away too much and to a high degree of accuracy, but if you think in terms of scale or size, it's probably comparable, if not larger, than the area of Limgrave from the base game.

https://nordic.ign.com/elden-ring-shadow-of-the-erdtree/79057/news/exclusive-hidetaka-miyazaki-answers-all-of-our-shadow-of-the-erdtree-questions-ign-fan-fest-2024

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Cytat

it's probably comparable, if not larger, than the area of Limgrave

Hmm...
Ciekawe czy miał na myśli Limgrave w takich granicach jak pokazuje Fextralife:

limgrave_location_map_elden_ring_wiki_gu

Czy "całe zielone na południe od Stormveil Castle", czyli Limgrave + Weeping Peninsula.
Sporo będzie zależało również od rozpiętości pionowej i zapełnienia zawartością.
No i takie "Limgrave" z poziomem trudności DLC też będzie się przechodziło inaczej niż "samouczkowe" Limgrave z podstawki.
Choć nie ukrywam że w tej cenie preferowałbym jednak trochę większy obszar (a'la Liurnia of Lakes).

Edit:

Cytat

Reżyser Elden Ring, Hidetaka Miyazaki, udzielił obszernych wywiadów serwisom IGN i Eurogamer. Dowiadujemy się z nich, że:

1. powierzchnia Krainy Cienia ma być większa niż Pogrobno z „podstawki” (z pewnością nie zabraknie również lokacji podziemnych);
  2. struktura regionu będzie podobna do tej, którą znamy z Elden Ring – czekają nas zatem otwarte przestrzenie, pomniejsze lochy (katakumby etc.) oraz lokacje główne (tzw. legacy dungeons);
  3. przejścia pomiędzy tymi obszarami będą bardziej płynne niż w „podstawce”;
  4. nie zabraknie również trującego bagna, tak charakterystycznego dla gier studia FromSoftware;
  5. w dodatku zmierzymy się z więcej niż 10 nowymi bossami – część z nich jest ponoć równie wymagająca jak Malenia;
  6. w ramach rozszerzenia zostanie wprowadzonych 8 niedostępnych wcześniej kategorii broni;
  7. poziom trudności ma być zbliżony do tego, który znamy z endgame’u „podstawki”;
  8. George R.R. Martin nie stworzył nic nowego na potrzeby dodatku (co nie znaczy, że żaden jego „stary” pomysł nie został wykorzystany);
  9. Shadow of the Erdtree to największe rozszerzenia w dorobku studia FromSoftware.

Źródło

Edytowane przez Paw79
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka screenshotów w dobrej jakości z oficjalnej strony:

42.jpg

43.jpg

44.jpg

45.jpg

46.jpg

47.jpg

48.jpg

49.jpg

50.jpg

51.jpg

52.jpg

Osobnik z przedostatniego zdjęcia wygrywa. :D

• Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem na PC następnie na PS5 aby ze znajomkiem razem pograć. Nigdy w żadnej grze nie spędziłem ponad 200h jak tutaj. FS to marka sama w sobie oby faktycznie było te 40h.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z Reddita:

HZKXvJX.jpeg

:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodali jakąś opcję szybkiego zapisu ( na jakimś poziomke trudności), aby można wrócić po kilku dniach i zacząć grę nie musząc wracać się przez pół lokacji i robić znów to samo? Korci mnie zakup podstawki, ale też odpycha system zapisu co jakiś czas 🙄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up
Wyjść możesz w dowolnym momencie- gra automatycznie zapisze Twoją aktualną pozycję razem z liczbą runów i ekwipunkiem.
A miejsca łaski są tak gęsto nastawiane, że praktycznie nie ma mowy o "wracaniu przez pół lokacji" (no może poza niektórymi opcjonalnymi podziemiami i Świętym Drzewem Miquelli).
Zwykłych poziomów trudności w stylu "łatwy, normalny, trudny" w Soulslike'ach nie ma.
Trudność ustawiasz sobie sam wewnątrz gry poprzez decyzje na jakim levelu pójdziesz na danego bossa i z jakich możliwości zamierzasz korzystać (od przejścia full solo, przez przyzywanie do pomocy duchów i NPC'tów, na coopie z innymi graczami kończąc).

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapowiada się zacnie !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktos mi powie jak wyglada poziom trudnosci w tej grze, w Soulsy nigdy nie gralem i zastanawiam sie czy kupic. Ale jestem nobem w takich grach i moze mnie odrzucic poziom trudnosci.

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi