Skocz do zawartości
fojut

Elden Ring

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Paw79 napisał:

Przy czym Elden Ring ma tą przewagę nad HWF że nie jest exem, więc grono potencjalnych odbiorców jest automatycznie większe i każdy może sobie zagrać na czym lubi.

Nie wiem jak sprzedaż na PC, ale ilość sprzedanych sztuk allegro to przytłaczająco dużo PS4. Chyba, że na xbox króluje cyfra.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elden ma tą przewagę że wychodzi na wszystko, a nie jak HWF tylko na Playstation. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, musichunter1x napisał:

Nie wiem jak sprzedaż na PC, ale ilość sprzedanych sztuk allegro to przytłaczająco dużo PS4. Chyba, że na xbox króluje cyfra.

Na PC to już praktycznie wszyscy cyfrę kupują, a xbox jest dużo mniej popularny w Polsce od ps4.

Teraz, Jack White napisał:

Może wie ktoś jak to odpalić przed premierą? ?

Link ;)

Trochę przeraża mnie wielkość tej gry (90-100h wg SkillUp).
Jestem z tych co lubią mieć w Soulsach zebrane wszystko i zabitego przynajmniej raz każdego przeciwnika na mapie. :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

After over 100 hours of hardcore progression-focused gameplay, we aren’t even done with the game or its objectives, are missing secrets and locations, have no idea what half of the NPC questlines do, and haven’t explored most of the underground.

The full size of the Elden Ring map is actually around 10 times that of West Limgrave, not counting the underground portions.
So if you’re wondering how many hours of gameplay a single player, story focused playthrough gives: Over 70. An exploration playthrough? Over 120. A completionist playthrough? 150. But wait… there’s more… how about a multiplayer completionist playthrough? I would estimate I can sink 200 hours into it easily.

To tyle odnośnie wielkości gry, wzięte z recenzji fextralife.com

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, slafec napisał:

Od kiedy to oceny cokolwiek znaczą? ;) 

Ludzie widac maja klapki na oczach, cyberek tez mial wysokie noty, a wyszlo jak wyszlo, dzis wieksozsc sredniakow i zepsutcyh gier na premiere ma wysokie noty, a ludzie lykaja dalej jak pelikany i jaraja sie notami recenzentow :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jak to będzie działało na ps4 pro. Jeśli tak jak Bloodborne to z czasem można brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, musichunter1x napisał:

Nie wiem jak sprzedaż na PC, ale ilość sprzedanych sztuk allegro to przytłaczająco dużo PS4. Chyba, że na xbox króluje cyfra.

Na xboxie jak masz cyfrę to w prosty sposób odpalasz grę 12h wcześniej zmieniając region bez żadnych VPNów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Ludzie widac maja klapki na oczach, cyberek tez mial wysokie noty, a wyszlo jak wyszlo, dzis wieksozsc sredniakow i zepsutcyh gier na premiere ma wysokie noty, a ludzie lykaja dalej jak pelikany i jaraja sie notami recenzentow :E

Niby tak, z drugiej strony studio From Software to wyjątkowi rzemieślnicy, którzy własny koncept doprowadzili praktycznie do perfekcji. Wszystkie ich poprzednie gry były bardzo udane i żadna poniżej oczekiwań. Co by nie pisać, Elden Ring to cały czas Dark Souls w większym świecie i większymi uproszczeniami. Jeżeli ktoś lubił poprzednie gry tego studia to na pewno się nie zawiedzie. Oceny tylko to potwierdzają. To jest ostatnie studio po którym spodziewałbym się jakiejkolwiek wtopy jeżeli chodzi o gry.

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Paw79 napisał:

Na PC to już praktycznie wszyscy cyfrę kupują, a xbox jest dużo mniej popularny w Polsce od ps4.

Link ;)

Trochę przeraża mnie wielkość tej gry (90-100h wg SkillUp).
Jestem z tych co lubią mieć w Soulsach zebrane wszystko i zabitego przynajmniej raz każdego przeciwnika na mapie. :D

Mam to samo a do tego lubię przejść wszystkimi postaciami więc będzie co robić.Do tego farmienie fajnych zbroi lub broni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mateusz2PL napisał:

Da rade obnizyć poziom trudności? Mi w dark souls w ogóle nie szło. 

Da się, przywołuj do pomocy graczy, npc, a teraz dusze! :szczerbaty:

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mateusz2PL napisał:

Da rade obnizyć poziom trudności? Mi w dark souls w ogóle nie szło. 

Nie. W Elden Ring i tak jest już za łatwo, brak niszczenia broni, odnawialne po walce butelki życia i wiele innych uproszczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mateusz2PL napisał:

Da rade obnizyć poziom trudności? Mi w dark souls w ogóle nie szło. 

W grach From nie ma zmiany poziomu trudności 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tak tylko szybciutko napiszę,  że z okazji 10 urodzin mojego blogasa będzie maleńki KOŃkursik, gdzie do wygrania będzie... no sami wiecie co ;) Jak ktoś zainteresowany to jeszcze dziś podam szczegóły jak tylko zrobię blogowy wpis i jak tylko grafik mi podrzuci grafikę urodzinową :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Jack White napisał:

Niby tak, z drugiej strony studio From Software to wyjątkowi rzemieślnicy, którzy własny koncept doprowadzili praktycznie do perfekcji. Wszystkie ich poprzednie gry były bardzo udane i żadna poniżej oczekiwań. Co by nie pisać, Elden Ring to cały czas Dark Souls w większym świecie i większymi uproszczeniami. Jeżeli ktoś lubił poprzednie gry tego studia to na pewno się nie zawiedzie. Oceny tylko to potwierdzają. To jest ostatnie studio po którym spodziewałbym się jakiejkolwiek wtopy jeżeli chodzi o gry.

Zapewne bedzie tak jak piszesz i gra bedzie miala wysokie noty uzytkownikow. Dziwi mnie tylko to, ze ludzie nadal jaraja sie ocenami portali niezaleznie od gry co wielokrotnie pokazalo ile warte sa te oceny.

9 minut temu, Reddzik napisał:

 

Ladnie ssie optymalizacja :D

 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Ladnie ssie optymalizacja :D

Masakrycznie, cud, żeby na moim blaszaku to w miarę działało. Bo "wielkie" konsole są w czarnej dziurze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Reddzik napisał:

Masakrycznie, cud, żeby na moim blaszaku to w miarę działało. Bo "wielkie" konsole są w czarnej dziurze.

ta gra powinna dzialac w natywnym 4k i 60fps na XSX i PS5 bo graficznie to jest po prostu kaszalot.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, CarnAge napisał:

To ja tak tylko szybciutko napiszę,  że z okazji 10 urodzin mojego blogasa będzie maleńki KOŃkursik, gdzie do wygrania będzie... no sami wiecie co ;) Jak ktoś zainteresowany to jeszcze dziś podam szczegóły jak tylko zrobię blogowy wpis i jak tylko grafik mi podrzuci grafikę urodzinową :D

Jakieś fory dla niebieskich?:D:D:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Zapewne bedzie tak jak piszesz i gra bedzie miala wysokie noty uzytkownikow. Dziwi mnie tylko to, ze ludzie nadal jaraja sie ocenami portali niezaleznie od gry co wielokrotnie pokazalo ile warte sa te oceny.

No tak, ale w przypadku CP2077 czy nawet HFW trafiały się recenzje z ocenami mieszanymi.
A tutaj nie tylko duże portale branżowe, ale i mniejsi recenzenci są gremialnie bardzo zadowoleni.
Zresztą dużo było już pokazane na testach trzy miesiące temu, gdzie odbiór również był pozytywny, więc nie ma mowy o jakichś bardzo nieprzyjemnych niespodziankach.
No, może poza optymalizacją- zobaczymy jak będzie wyglądać po day-one patchu.
Generalnie wygląda na to, że jak komuś podobały się poprzednie produkcje FromSoftware, to jest to właściwie "must have" bez większego ryzyka rozczarowania.
Wątpliwości mogą mieć jedynie osoby które odbiły się od poprzednich Souls'ów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"There is also the inclusion of the anti-cheat client that was enabled whether I was playing online or offline mode which made it so I couldn’t use simple hex edits to enable some options like ultrawide"

no to gry z empiku nie odbieram.. czekam na ELAmigos

 

Żródło: https://ztgd.com/reviews/elden-ring-pc/

Edytowane przez DarkEater
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że z tym ultrawide po raz kolejny jest problem. To się ciągnie od samego początku, od czasów pierwszego DS. Nic się w tej kwestii nie nauczyli. Naprawdę nie wiem z czego to wynika.

Edytowane przez Jack White
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...