Skocz do zawartości
MPro

12700K - czy taka obwódka w nowym procesorze to normalne?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem własnie i7-12700K i pod światło widzę na procesorze dziwną prostokątną obwódkę z innego koloru (takie kreski tworzące prostokąt). Czy to normalne i tak ma być? Plomby wszystkie procesor ma a wygląda jak zaciemnienie po paście... ale że tak równo by coś zostało? Jak myślicie? Zwracać czy tak jest w tych procesorach? Jakieś 3mm kreska od kazdej krawedzi na zdjęciach. Poniżej zdjęcia.

 

https://ibb.co/Rbt1hzS
https://ibb.co/L9zLCP6
https://ibb.co/8B6cpRr
https://ibb.co/H2dtWPg

Edytowane przez MPro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to normalne.

Pewnie już było podejrzenie, że procesor był używany:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sideband napisał:

Tak to normalne.

Pewnie już było podejrzenie, że procesor był używany:szczerbaty:

Pewność, że tak ma być ? Bo dziwnie to wygląda jakby to był brud... takie 4 kreski z kazdej strony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na google i sprawdź ;)

Poza tym miałem 4 procki z tej generacji to chyba wiem coś na ten temat ;)

Używany będą ślady na uszach ;)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się martwię, dla mnie to duża kasa, którą dałem za procesor... a wygląda to jak brud :D 

 

uszach ?

Edytowane przez MPro
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszy czyste także na pewno nie był używany.

Po bokach czapy masz "uszy" w tych miejscach zapinka socketu dociska procka do socketu. Wystarczy raz zapiąć i będzie ślad. Czapka jest z miedzi to łatwo robią się wgniecenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zostawiać na bank? Dodatkowo widzę w jednym miejscu odprysk (na dole na środku czarna plamka)? Ma to jakiś wpływ na procesor?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kilku miejscach widzę coś czarnego tylko wygląda na zabrudzenie. Już Ci pisałem brak wgnieceń na uszach także procek nie był używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jednym miejscu mam odprysk na dole na środku, sprawdzałem pod lampką to nie cień... wymienić sobie na inny?

https://ibb.co/rmpyS7v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma Cię to martwić, wymień go ale to zdarza się w każdym procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MPro W moim przypadku też widziałem takie dziwne ślady i też mi się to nie podobało. Okazało się, że to wszystko było tylko zabrudzeniami na samym opakowaniu, tym plasticzku w którym siedzi procesor i jak go wyjąłem, to procek okazał się być całkowicie czysty, ładny i bez żadnych śladów.

Podejrzewam, że używają już materiałów z recyklingu do produkcji tych plastikowych opakowań i takie coś jest wtedy normalne. Swoje zadanie spełnia, no ale powoduje strach, ponieważ w poprzednich latach tego nigdy nie doświadczyliśmy w procesorach Intel'a.

No i na koniec: tak, to jest normalne. W ostatnich miesiącach rozpakowałem i montowałem też 4 procki z tej rodziny i największe "brudy" były na zablokowanej i5-12400 oraz właśnie jednej z i7-12700K.

Zupełnie bym się tym nie przejmował i ewentualnie po zamontowaniu procesora w socket i przed samym nałożeniem pasty, przetarłbym procesor ściereczką z alkoholem izopropylowym i po sprawie. Czyściej nie będzie i nie będzie to miało żadnego znaczenia dla wydajności ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co w ogóle ten temat - jest oryginalna plomba na pudełku? Jest. Nie jest przerwana - nie.

Dziękuje, można się rozejść.

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MPro napisał:

w jednym miejscu mam odprysk na dole na środku, sprawdzałem pod lampką to nie cień... wymienić sobie na inny?

https://ibb.co/rmpyS7v

Proponuje udac sie do lekarza bo widac cos z glowka nie tak :tse:

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, caleb59 napisał:

Nie wiem po co w ogóle ten temat - jest oryginalna plomba na pudełku? Jest. Nie jest przerwana - nie.

Dziękuje, można się rozejść.

Akurat naklejkę zdejmuje się w tych pudełkach bez żadnego problemu i nie będzie śladu, że ktoś wyjmował procka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2022 o 19:44, sideband napisał:

Akurat naklejkę zdejmuje się w tych pudełkach bez żadnego problemu i nie będzie śladu, że ktoś wyjmował procka ;)

Podgrzewajac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze można sprawdzić czy procesor był używany przyglądając się stykom  na spodzie procesora. Jeśli na stykach są "wytarcia" od nóżek socketu to procesor był używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brudkami się nie przejmuj lepiej zastanów się co zrobić żeby procesor się nie wygiął w literkę "U". Wtedy pozostanie Ci śpiewać, "Jeszcze zjem, zjem, zjem,
jeszcze zjem banany, banany nany ,banany nany nany nany".  :rotfl: 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy macie z tym wyginaniem się procesorów 12th gen. ? Do mnie na serwis/modernizację trafiło już kilkanaście zestawów z Alderami i jeszcze nie spotkałem się z wygiętym procesorem. Dużo częściej się zdarza że ktoś nieostrożnie pogiął/połamał nóżki w sockecie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...