Skocz do zawartości
Pakit0

Jaka karta?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam nowej karty do tego zestawu a potem chciałbym zmienić procesor lub płytę główną, ale aktualnie bardziej mnie interesuję wymiana karty graficznej, ale z miłą chęcią też się dowiem na co mógłbym zmienić resztę podzespołów 

Mój zestaw:

ASRock B450 Pro4

AMD Ryzen 5 3600

SSD 860 EVO

Lexar 1TB SSD

NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB

Seasonic Focus GX-650

Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 32 GB, 3200MHz, CL16

Obudowa SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black

Pozdrawiam

Edytowane przez Pakit0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluj na rtx 3080, u Niemca do wyrwania poniżej 5k, później zmienisz procka na ryzen 5600 i spokojna głowa. Miesiąc temu przesiadłem się z dziadka 2600 na 5600x . Po sprzedaży starego procka przesiadka za 500zl. 

Fajnie jest sprzedać sprzęt po 2 latach w tej samej cenie za którą się kupiło.

 

Ps. Kwotę ze sprzedaży aktualnego GTX wliczyles do budżetu?

Edytowane przez TheEnter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, TheEnter napisał:

Poluj na rtx 3080, u Niemca do wyrwania poniżej 5k, później zmienisz procka na ryzen 5600 i spokojna głowa. Miesiąc temu przesiadłem się z dziadka 2600 na 5600x . Po sprzedaży starego procka przesiadka za 500zl. 

Fajnie jest sprzedać sprzęt po 2 latach w tej samej cenie za którą się kupiło.

 

Ps. Kwotę ze sprzedaży aktualnego GTX wliczyles do budżetu?

Niby u Niemca nieco taniej, ale dodaj transport (40-50 euro) i ew. zlecenia gwarancyjne i już nie wygląda to tak miło. Na morele jest Tuf za 5315, to dobra cena i przynajmniej w owocowym masz rękojmie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Pakit0 napisał:

Budżet 4-5k

A jaki monitor? Do jakiej rozdzielczosci ta karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem też o 3080, ale z tego co się orientuje jest kilka rodzajów, na którego warto polować? na wersję tuf? Nie wliczałem sprzedaży aktualnej karty, więc budżet może się zwiększyć. Aktualnie mam 2 monitory - Monitor MSI Optix G241 i AOC i2369Vm, ale w przyszłości też chce zmienić AOC'a na drugiego tego samego MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pakit0 napisał:

Tak myślałem też o 3080, ale z tego co się orientuje jest kilka rodzajów, na którego warto polować? na wersję tuf? Nie wliczałem sprzedaży aktualnej karty, więc budżet może się zwiększyć. Aktualnie mam 2 monitory - Monitor MSI Optix G241 i AOC i2369Vm, ale w przyszłości też chce zmienić AOC'a na drugiego tego samego MSI.

Ja osobiscie bym nie wydawal 5 tys na karte do monitora full hd. Pytanie tez czy komp ma byc glownie do grania czy pracy i czy te 2 monitory sa dla Ciebie niezbedne?A jesli do grania to w jakie gry ? Bardziej multi esport czy tytuly single AAA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 2 monitory bo potrzebuję je do pracy, w wolnej chwili głównie gram w gry single, ale czasami spędzam też czas w grach MMORPG

Edytowane przez Pakit0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pakit0 napisał:

Tak myślałem też o 3080, ale z tego co się orientuje jest kilka rodzajów, na którego warto polować? na wersję tuf? Nie wliczałem sprzedaży aktualnej karty, więc budżet może się zwiększyć. Aktualnie mam 2 monitory - Monitor MSI Optix G241 i AOC i2369Vm, ale w przyszłości też chce zmienić AOC'a na drugiego tego samego MSI.

Wersja Tuf jest jak najbardziej ok. To jest topowe chłodzenie, a wydajność jedna z wyższych z 3080.

Natomiast tak samo zastanowił bym się czy jest Ci tak dobra karta potrzebna do fhd. Ja gram w 1440 i właśnie ją sobie zamówiłem.

Do FHD 3070 jest jak najbardziej ok, cena w tej chwili to ok. 3,8k też w owocowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będę polował na tą 3070-tkę, dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczekałem jednak do tych nowych serii z myślą, że coś wybiorę, ale czytając opinie to nie wygląda to zbyt dobrze. Mój sprzęt się nie zmienił i się zastanawiam czy nadal najlepiej jest kupić 3070/3080 do tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałbym Rtx 3080 12GB w dobrej cenie, ostatnio był nawet rtx 3090 za 4999 zł... ale jeden z najgorszych bo kfa2 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, MPro napisał:

szukałbym Rtx 3080 12GB w dobrej cenie,

 

on chce kartę do fullhd, 3070 to już na bogato..

pomijając potrzebę zmiany procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie taka potrzeba to też mogę wymienić procka wraz z zakupem karty graficznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasowałoby, szczególnie do fullhd właśnie.

3600 sprzedać, kupić 5600 bez X ( w grach bez różnicy ) w użytkowaniu też prawie żadna .

u sąsiadów dziś ok 650zł + pośrednik

https://www.pepper.pl/promocje/ryzen-5-5600-z-de-579789

wcześniej oczywiście najnowszy bios do płyty z obsługą 5600..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Pakit0 napisał:

tylko ten jest z G... cokolwiek to znaczy, też będzie ok?

nie, to G , inny procesor z integrą,  zły nie jest, ale..

stosunek jakości/możliwości do ceny bez potrzeby zmiany czegokolwiek ma 5600/ ew z X :

https://www.sferis.pl/procesor-amd-ryzen-5-5600-box-i292908?utm_medium=digidip+PL_2381265&utm_source=Tradedoubler&tduid=3030a4d96b2b9e50022fcb070aba1635

poczekaj sobie troszkę, u nas też spadną w dół, skoro u sąsiadów są już promki po 650. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, a wracając do tematu karty... czyli 3070 na spokojnie mi starczy do tego zestawu i na która wersję najlepiej polować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Gigabyte omijać? Eagle nie najlepsze ale gaming OC, vision OC i aorus  są super.

Najgorsze są ventusy MSI, kfa2, inno3d.

 

Super zrobiony ranking 3070ek:

 

Edytowane przez Mielu89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Matt_Deathbringer napisał:

Na spokojnie. Prawie każda, omijaj gigabyte i kastraty z dwoma wentylami.

gigabyte od wersji gaming oc jest dobra kartą, niby czemu omijac

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mielu89 napisał:

Dlaczego Gigabyte omijać? Eagle nie najlepsze ale gaming OC, vision OC i aorus  są super.

Najgorsze są ventusy MSI, kfa2, inno3d.

 

Super zrobiony ranking 3070ek:

 

Mam Inno3D iChill x3 co prawda 3060ti i jest to bardzo przyzwoita karta , do najgorszych sporo jej brakuje chyba ze wersje Twin. Z reszta wedlug rankingu ktory podales  chlodzenie inno3d jest na tym samym poziomie co gaming oc czy vision o ktorych piszesz ze sa super:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, wprowadziłem w błąd.

Oparłem się na starych doświadczeniach z tym producentem z starszego modelu ;) Zwykła antypatia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, wiem już czego szukać. Jest kilka dobrych wersji z tego co widzę więc może uda się na jakiejś promce coś dorwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...