Skocz do zawartości
Mistol

Samsung pm9a1 2tb i Xioxia exceria 1tb wysokie temperatury i throttling

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oba dyski mam na płycie msi pro z690-a

Jakie radiatory by pasowały do tych dysków i tej płyty.

Myślałem o be quiet mc1 pro (około 64zł) a może polecicie coś tańszego.

Płyta ma w zestawie radiator ale słabo sobie radzi z samsungiem. Xioxia natomiast bez radiatora dochodzi do 80 paru stopni przy obciążeniu.

Pracuję z dużymi plikami video w 4K które mają często około 80-100 gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemontuj fabryczny radiator, zdejmij folię z thermopada bo to może być przyczyną podwyższonych temperatur.

Do Kioxii wystarczy cokolwiek, nawet coś taniego za 20zł:

https://www.ceneo.pl/108480841

Test porównawczy:

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, kalderon napisał:

zdejmij folię z thermopada bo to może być przyczyną podwyższonych temperatur.

Ha ha dobre. Siedzę w kompach już od 95 roku więc na tyle jestem ogarnięty by wiedzieć takie rzeczy. Zawsze wszystko sam robię chyba że pierwszy raz coś składam czy montuje to wtedy piszę na forum. Ale spoko niektórzy po prostu mogliby nie wiedzieć ;-). To moje pierwsze dyski na m2. Wcześniej korzystałem z dysków na sata 3 i na chłodzeniu dysków się nie znam. Zobaczę na tą Xioxię jakiś tańszy radiator ale na samsunga chcę coś porządnego. Ten be quiet mc1 pro to dobre chłodzenie?

Edytowane przez Mistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre. Tyle że wszystkie radiatory poza wodnymi mają podobną wydajność (z dołączonymi do płyty włącznie).

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę tylko do tego że jak w obudowie nie masz dobrego obiegu chłodnego powietrza i tak zwany "piekarnik" to nawet najlepszy radiator na dysk m2 niewiele pomoże, zwłaszcza że dyski w Twoim przypadku pracują ciągle na dużych plikach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2022 o 21:43, grzela300 napisał:

Dopiszę tylko do tego że jak w obudowie nie masz dobrego obiegu chłodnego powietrza i tak zwany "piekarnik" to nawet najlepszy radiator na dysk m2 niewiele pomoże, zwłaszcza że dyski w Twoim przypadku pracują ciągle na dużych plikach. 

Obudowę raczej mam przewiewną Silentium PC Signum SG7V TG.

 

W dniu 17.03.2022 o 14:06, kalderon napisał:

Do Kioxii wystarczy cokolwiek, nawet coś taniego za 20zł:

https://www.ceneo.pl/108480841

Właśnie będę zamawiał skoro piszesz że wystarczy. Wierzę na słowo. 20zł to nie majątek. Oczywiście napiszę jak działa Xioxia z tym radiatorem Axagon CLR-M2L3.

Mam jeszcze prośbę dalibyście jakiś link do śrubokręta do przykręcania dysków ssd (nie zestaw) Zależy mi żeby był namagnesowany jakiś tani z allegro.

Nie wiem czy coś źle robię (może źle wpisuje nazwę w wyszukiwarce) ale nie mogę wyszukać na allegro

EDIT: Dołożyłem 5zł do wersji M2L10

Edytowane przez Mistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł radiator Axagon CLR-M2L10 i jest znacznie lepiej. Przy normalnym użytkowaniu Xioxia jest chłodniejsza o jakieś 15-20 stopni czyli tak 55-60 max.

Przy maglowaniu kilka razy dużych plików około 60-100gb rozgrzewa się do 65 max 70 stopni throttlink już nie występuje
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...