Skocz do zawartości
Indyk

Msi RTX 3080 ventus 3x oc - temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, AvengerGT napisał:

Wieczorem odpalę ze 2-3 gierki i podam Ci rmp wraz z temperaturami grafy + temp w pokoju.

Super dzięki, najlepiej takie przy dużym obciążeniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Indyk napisał:

Dałem na 0,8V wentylatory troche zwolnily, temperatury spadly do ~70stopni ale i tak strasznie głośna ta karta. 

Daj poniżej 0.8 dopóki nie zrobi się problem z wydajnością gdzieś do 0.75-77 można bodajże zbijać + ustaw własne obroty na koniec przed wymianą a nóż ją zostawisz 🤪

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

5 godzin temu, Send1N napisał:

Daj poniżej 0.8 dopóki nie zrobi się problem z wydajnością gdzieś do 0.75-77 można bodajże zbijać + ustaw własne obroty na koniec przed wymianą a nóż ją zostawisz 🤪

Nie ma szans, ceny spadaja a na morele asus za 4800

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Indyk napisał:

Super dzięki, najlepiej takie przy dużym obciążeniu

Przy 837 mv, zegarze 1830mhz, pamięci nie ruszane, po około 10min (stwierdziłem, że dalej nie ma sensu bo karta zaczęła trzymać podane niżej parametry, ewentualnie ciutkę by wzrosły), temperatura w pokoju 21 stopni. 

Quake 2 RTX - pobór 325W, 1410rpm, 69 stopni 

Cyberpunk 2077 - 265W, 1240rpm, 63 stopnie 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, AvengerGT napisał:

Przy 837 mv, zegarze 1830mhz, pamięci nie ruszane, po około 10min (stwierdziłem, że dalej nie ma sensu bo karta zaczęła trzymać podane niżej parametry, ewentualnie ciutkę by wzrosły), temperatura w pokoju 21 stopni. 

Quake 2 RTX - pobór 325W, 1410rpm, 69 stopni 

Cyberpunk 2077 - 265W, 1240rpm, 63 stopnie 

No jest mega moim zdaniem, Cyberpunk 63 stopnie i 1240rpm??? Przecież to jest nic w porównaniu do Ventusa po UV... A po jakim czasie gry odczytałeś te parametry?

Ja już wcześniej złapałem na Morele Asusa na promce, cena była za dobra.

Mam nadzieję że ten model mnie nie zawiedzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ventus to totalny low end, nie tylko w modelach 3080 jest taka lipa :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, Send1N napisał:

ventus to totalny low end, nie tylko w modelach 3080 jest taka lipa :] 

Zauważyłem, jednak moja sympatia do Msi mnie trochę zawiodła jeśli chodzi akurat o ten model karty (ale płyty główne moim zdaniem maja najlepsze) , szkoda że nie zapytałem wcześniej o to który model kupić. Mam tylko nadzieje że Asus z płytą od Msi nie będzie sie gryzł w jakiś sposób, zobaczymy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostałem kartę asusa i mogę powiedzieć że jest kolosalna różnica, nie spodziewałem się że aż taka, wentylatory kręcące się na 2000rpm "hałasują" jak wentylatory w ventusie na 1300 przysięgam. Temperatura nie przekracza 70stopni i to jeszcze jest przed UV! Jedyny problem jest taki że cewki trochę piszczą przy dużym obciążeniu ale nie ma jakiejś tragedii.

Dużo trafia sie sztuk z piszczącymi cewkami? Jest sens to wymieniać z nadzieją że następna nie będzie piszczeć czy marne szanse?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podaj wynik z decybelomierza.

W przypadku Asusa, dużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Indyk napisał:

Dużo trafia sie sztuk z piszczącymi cewkami? Jest sens to wymieniać z nadzieją że następna nie będzie piszczeć czy marne szanse?

Pograj kilka dni bez uv. Jest spora szansa, że cewki się wygrzeją i będą znacznie cichsze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, Indyk napisał:

Jedyny problem jest taki że cewki trochę piszczą przy dużym obciążeniu ale nie ma jakiejś tragedii.

Od asusa to każda będzie piszczeć, zrób tak jak wyżej, wygrzej kartę na max pl limicie bez uv przez jakiś czas powiedzmy tydzień grania a później zrób uv po tym ;) 

Co to za asus tuf czy strix :> 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Send1N napisał:

Od asusa to każda będzie piszczeć, zrób tak jak wyżej, wygrzej kartę na max pl limicie bez uv przez jakiś czas powiedzmy tydzień grania a później zrób uv po tym ;) 

Co to za asus tuf czy strix :> 

Tuf, ale powiem wam że i tak nie ma tragedii z tymi cewkami, szczerze wole taki hałas niż helikopter w Ventusie. A ryzykować  z wymianą chyba nie warto bo jeszcze trafią się jakieś głośniejsze cewki.

Ale podsumowując, Asus Tuf jest o niebo lepszy od Msi Ventus jeśli chodzi o temperatury i kulturę pracy, moim zdaniem to jest przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z biegiem czasu powinny jeszcze się uciszyć a najlepiej jak zrobisz ta jak wyżej pisałem :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi