Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuje laptopa do 4000 zł dla dziewczyny.
Znajdę coś lepszego niż ta propozycja? i5-11300H + 3050 TI + 16 GB + 512 GB M.2
https://www.morele.net/laptop-hp-laptop-pavilion-gaming-15-dk2049nw-4l1u0ea-16-gb-ram-512-gb-ssd-pcie-9219378/
Ciężko znaleźć testy tego konfigu, i nie wiem jak temperatury wyglądają :/

(Minecraft, simsy, fortnite itd)

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Stefan999 napisał:

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 5/8GB/512 RTX3050 165H 3999 złotych

Ma tylko 8GB ram, ale ma wolny slot. Ma wydajne GPU, bardzo dobrą matrycę FHD IPS i świetny system chłodzenia. Jest w miarę dobrze wykonany i wyposażony. 

Wolniejszy procek w grach, grafika i 8gb ramu. To sporo minusów. No, chyba że okazałoby się, że ten HP robi 100stC po 5 minutach i zrzuca zegary.
Z tym wykonaniem to niestety nie tak do konca :) Już miałem ich kilka na serwisie połamanych

3 minuty temu, przemekan napisał:

W tym budżecie masz jeszcze:

Gigabyte G5 MD i5-11400H/16GB/512 RTX3050Ti 144Hz za 3899zł

Podzespoły podobne, z tym że RTX 3050Ti ma 75W- w HP jest chyba 60W.

Wygląda dobrze na papierze. A jak ogólnie gigabyte jeśli chodzi o lapki? Nie łamią się jak lenovo? I nie przywali 100stC i zrzuceniem zegarów po 5min?

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, iziDeV napisał:

Wolniejszy procek w grach, grafika i 8gb ramu. To sporo minusów. No, chyba że okazałoby się, że ten HP robi 100stC po 5 minutach i zrzuca zegary.
Z tym wykonaniem to niestety nie tak do konca :) Już miałem ich kilka na serwisie połamanych. 

W grach i przy tych GPU, Ryzen 5 spokojnie wystarczy. Pavilion ma GPU z niskim TGP. Matryca ma kiepskie pokrycie kolorów. Chłodzenie jest takie sobie, ale przy niskim TGP GPU nie ma specjalnie co robić. Znam kilka osób z tym laptopem i są generalnie zadowoleni z jakości wykonania. Co ktoś musi robić z laptopem żeby go połamać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Stefan999 napisał:

W grach i przy tych GPU, Ryzen 5 spokojnie wystarczy. Pavilion ma GPU z niskim TGP. Matryca ma kiepskie pokrycie kolorów. Chłodzenie jest takie sobie, ale przy niskim TGP GPU nie ma specjalnie co robić. Znam kilka osób z tym laptopem i są generalnie zadowoleni z jakości wykonania. Co ktoś musi robić z laptopem żeby go połamać? 

Nic, plastikowe mocowanie zawiasów wyrywa się jak w 80% lenovo czy samsungach. Wystarczy delikatnie przytarcie się mechanizmu zawiasów = większa siła i naprężenia i łamie się wszystko. Wyrywają się gwinty, a przy okazji często łamie się w tych miejscach obudowa. Od strony matrycy podobnie.

Połamane obudowy i mocowania zawiasów to najpopularniejsza usterka u mnie na serwisach, a Ty pytasz co trzeba robić :D Mam o wiele więcej połamanych lenovo, niż np zalanych laptopów. Jedyna usterka porównywalna jeśli chodzi o częstotliwość występowania, to uszkodzenie dysku.

Najgorsze, że często naprawa jest niemożliwa, lub nietrwała. A obudowy do tych łamiących się modeli są ciężko dostepne i drogie.
Ogólnie Legion nie jest najgorszy (szczególnie przy innych modelach Lenovo), ale no nie wymieniałbym w jego zaletach dobrej jakości. Często mają także połamane klapy dolne. Są tak delikatnie, że wystarczy nieumiejętna próba otwarcia i pękają z każdej strony.


W legionach mniej wiecej tak to wyglada:
hqdefault.jpg
Niegroźnie wygląd? Niestety często kończy się tak :D: 


A tu przykłady z innych lapków
main-qimg-e3a6bc122d4b67c4cdebf9ec260e9egyo92qdku4p51.jpg?width=960&crop=smart&alaptop-body-repair.jpg
Y1s2DpQ.pngbad-hinge1.jpgpic4-img_0446-side-of-the-notebook-jpg.17oxhptyustf51.jpg?width=640&crop=smart&a

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model polecony przez przemekan jest najlepszą opcją do kwoty 4000zł. Nic lepszego się nie znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, seba84_2005 napisał:

Co? Niby z jakiej strony :P Poprzednie propozycje są  wydajniejsze (procek i gpu). Wiadomo, Strix pewnie lekko lepsza jakość, ale w tym budżecie nie ma miejsca na takie rozterki :P W Strixach za dużo płacimy za design, nazwe i rgb :D

No, w każdym razie dzięki za polecanka wszystkim. Ten TUF z kodem wygląda spoko, pozostawiam decyzję Gigabyte vs TUF potencjalnej właścicielce :D

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, iziDeV napisał:

Co? Niby z jakiej strony :P Poprzednie propozycje są  wydajniejsze (procek i gpu). Wiadomo, Strix pewnie lekko lepsza jakość, ale w tym budżecie nie ma miejsca na takie rozterki :P W Strixach za dużo płacimy za design, nazwe i rgb :D

No, w każdym razie dzięki za polecanka wszystkim. Ten TUF z kodem wygląda spoko, pozostawiam decyzję Gigabyte vs TUF potencjalnej właścicielce :D

Które wydajniejsze? 75w 3050ti jest gorsza od 95w 3050 w rogu, więc nie wiem gdzie Ty widzisz wydajniejsze konstrukcje... r7 4800h zjada r5 5600h na dzień dobry. Jedynie i5 11400h ma przewagę w grach nad r7, ale za to gpu jest kupa, mimo że jest to TI. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2022 o 13:38, seba84_2005 napisał:

Które wydajniejsze? 75w 3050ti jest gorsza od 95w 3050 w rogu, więc nie wiem gdzie Ty widzisz wydajniejsze konstrukcje... r7 4800h zjada r5 5600h na dzień dobry. Jedynie i5 11400h ma przewagę w grach nad r7, ale za to gpu jest kupa, mimo że jest to TI. 

Odkopie temat, co prawda juz nie aktualny zakup, ale sprawdziłem to i faktycznie ta 3050 jest szybsza :P Ah ten rynek lapków akutlanie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2022 o 11:48, iziDeV napisał:

Odkopie temat, co prawda juz nie aktualny zakup, ale sprawdziłem to i faktycznie ta 3050 jest szybsza :P Ah ten rynek lapków akutlanie.

A powiesz proszę na co padł wybór? Osobiście nie mogę się zdecydować czy wybrać asus tuf gaming f15 z i5 11400h, rts 3050 vs hp victus 16 ryzen 5 5600h rtx 3050ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

A powiesz proszę na co padł wybór? Osobiście nie mogę się zdecydować czy wybrać asus tuf gaming f15 z i5 11400h, rts 3050 vs hp victus 16 ryzen 5 5600h rtx 3050ti

Na stacjonarkę ? Także chyba nie pomogę :D

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Meska pilka rozwija sie ponad 100 lat a kobieca, hmm moze 20. Ten Mentzen jest jednym z najglupszych politykow jakich sluchalem. Zgapil od Korwina styl wypowiedzi gdzie wszystko da sie wyjasnic jak krowie na rowie
    • Jest spoko, ale .. Pod 7800X3D jak najbardziej możesz dać sobie jakieś AiO 240 / 360 Oszczędności jak coś szukaj na dysku. Nie potrzebujesz 990 PRO. Można dać Lexar NM790, Kingston KC3000 Obudowę raczej bym dobrał z filtrem z przodu, Endorfy nie ma.   
    • Prawda taka że każdy producent ma swoje lepsze i gorsze sockety, lepsze i gorsze momenty itp. Pamiętam jak miałem asrocki p67 pro 3 i z170 extreme 4. Ale to były mega fajne płyty🙂 ok, może nie były z najnizszej półki cenowej ale super się je użytkowało, a z170 extreme 4 z 6600k podkręconym na 4,5 GHz działa u mnie bezproblemowo od 8,5 roku. Tak więc nie można generalizować że jedna marka jest lepsza od drugiej w każdym sockecie. Na am5 asrock jest zdecydowanie godny polecenia i to jest fakt.
    • https://ithardware.pl/aktualnosci/naukowcy_wiedza_jak_wyeliminowac_problem_wypalania_sie_oledow-32278.html
    • Od trzech lat posiadam tablet graficzny  XP-PEN Artist 22R Pro z którym mam spore problemy, bo PC go nie wykrywa - tablet jest podłączony przez USB-C i muszę najpierw odpiąć kabel USB od PC, podłączyć do smartfona, ponownie podpiąć do PC, jest dźwięk, wychodzi komunikat, że system nie rozpoznał sprzętu, muszę jeszcze zmieniać w ustawieniach ekranu z "rozszerz te ekrany" na "Powiel te ekrany" i ponownie na rozszerz i dopiero wtedy działa Teraz chodzi mi o coś innego: korzystam głównie z darmowego programu Krita i jest sporo rysunków, których nie da się kolorować, po prostu cała paleta barw w programie jest szara i nie da się wybrać żadnego koloru, kupiłem sobie w PDF kilkanaście rysunków do pokolorowania i z nimi jest to samo, są to pliki JPG (jpg) i czy można coś zrobić, np. jakoś zmienić typ pliku, żeby Krita go widziała i dało się kolorować?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...