Skocz do zawartości
Sidr

The Bat! i problem z GMAIL. Nowe, dobre konto pocztowe.

Rekomendowane odpowiedzi

Google od pewnego czasu notorycznie i bez zgody użytkownika zmienia w profilu ustawienia dostępu do konta e-mail. Chodzi o opcje dostępu do konta pocztowego dla programów trzecich - w moim przypadku programu The Bat!. Od paru lat średnio co 6 miesięcy musiałem tą opcje w ustawieniach konta google ponownie zaznaczać aby móc odebrać listy. Teraz poszli krok dalej i całkowicie tą opcje usuwają. Co jest jednoznaczne z zablokowaniem wielu programów pocztowych. Wprowadzają autoryzację przez OAuth z systemem jakichś tokenów, które trzeba będzie wpisywać otrzymując je z poiomu przeglądarki.

 

Cytat

 

"30 maja możesz utracić dostęp do aplikacji, które używają mniej bezpiecznej
technologii logowania

Aby chronić Twoje konto, Google nie będzie już zezwalać na korzystanie
z urządzeń ani aplikacji innych firm, które proszą użytkowników o logowanie
się na konto Google przy użyciu samej nazwy użytkownika i hasła. Zamiast
tego konieczne będzie logowanie się za pomocą funkcji Zaloguj się przez
Google"

 

Oczywiście, Google to robi w trosce o nasze bezpieczeństwo. Naprawdę, teraz żałuje, że pozakładałem te konta w tej gównianej firmie i powiązałem je z różnymi rzeczami, ale można było się czegoś takiego po paru latach spodziewać. Nic nie ma za darmo. :)

 

Chyba nie da sięz tym nic zrobić. Pewnie zaktualizuje Bat! do nowszej wersji gdzie OAuth jest obsługiwane (z problemami), ale powoli chcę już migrować na nowe konto e-mail. Proszę o doradzenie dobrego konta pocztowego gdzie nie traktują użytkownika jak osoby upośledzonej umysłowo.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem. Udostępnienie dla "mniej bezpiecznych aplikacji" może Administrator. Zostanie nim, o ile dobrze zrozumiałem, jest powiązane z opłatą ... i wszystko jasne. The Bat nie zapłacił haraczu., więc jest "niebezpieczny". Można oczywiście zamienić The Bat na jakiś Outlook, ale ... To "dbanie o bezpieczeństwo" staje się coraz bardziej uciążliwe. Męczyć się z gmailem, a za chwilę znów mnie będą mnie przed czymś nowym chronić? Taka "ochrona" kojarzy mi się z czasami Ala Capone.  Na czas przenoszenia do innego dostawcy chyba będę korzystał z ogólnie dostępnej aplikacji Windows 10.  Co do innego konta pocztowego, może Hotmail? Jeśli ktoś ma jeszcze inne pomysły, chętnie posłucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...