Skocz do zawartości
Flexior

DVB T2 - brak kanałów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dzisiaj w moim województwie wprowadzono nowy standard telewizji DVB-T2.

Mój telewizor od początku odbierał kanał testowy (dźwięk i obraz). Sprawdzałem również na stronie https://telewizjanaziemna.pl/ i tam również jest informacja, że mój telewizor odbiera sygnał DVB-T2.

Jednak ku mojemu zaskoczeniu dzisiaj rano włączyłem telewizor, a tam działają tylko kanały TVP (MUX 3). Włączyłem wyszukiwanie kanałów na nowo i nic nie pomogło.

Co może być tego przyczyną? U rodziców jest jeszcze nowszy telewizor i problem mają ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale MUX 3 jeszcze nie nadaje w T2. Sprawdź w necie czy nie ma aktualnego oprogramowania do TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mux 3 jeszcze w T2 nie nadaje, mi chodzi o pozostałe kanały, które nadają w T2, a nie mogę ich wyszukać.

Telewizor obsługuje dvbt2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SOA: Dziwne, u mnie działa ;)
Jaki masz model TV?
Kanał testowy u mnie (dolnośląskie) ciągle jest dostępny. Masz go jeszcze u siebie? Działa wszystko (dźwięk i obraz)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie zakładać nowego tematu.

Niby kanał testowy u Ojca działa, ale po wczorajszej zmiany standardu, na dvbt2 odbiera tylko kanały TVP.  Telewizor to Samsung UE40K6300 ax coś tam, coś tam. Który wg specyfikacji nie obsługuje dvb-t2 . I teraz pytanie jak dekoder kupić? Nie trzeba żadnego nagrywania czy tam dodatkowych pierdół. Ma po prostu działać, i być łatwo obsługiwalny przez starszego człowieka. 

Polecacie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

Aby nie zakładać nowego tematu.

Niby kanał testowy u Ojca działa, ale po wczorajszej zmiany standardu, na dvbt2 odbiera tylko kanały TVP.  Telewizor to Samsung UE40K6300 ax coś tam, coś tam. Który wg specyfikacji nie obsługuje dvb-t2 . I teraz pytanie jak dekoder kupić? Nie trzeba żadnego nagrywania czy tam dodatkowych pierdół. Ma po prostu działać, i być łatwo obsługiwalny przez starszego człowieka. 

Polecacie coś?

Niestety wszystko, co jest obecne dzisiaj na rynku ma bardzo podobną specyfikację, lipny soft od chińczyka i często błędy, które powodują permanentne zawieszanie się tunera. Są modele, które zawieszają się po wejściu np do Telegazety w taki sposób, że pomaga tylko i wyłącznie odpięcie kabla zasilającego... Generalnie co byś nie wziął to niemalże jeden czort. Arriva T75 jest jednym z takich bardziej polecanych, ale w sumie niczym szczególnym to się nie wyróżnia ;)
Plus taki, że brak tam jakiegoś fuckupa ;)

Edytowane przez zdunzdun
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Niestety wszystko, co jest obecne dzisiaj na rynku ma bardzo podobną specyfikację, lipny soft od chińczyka i często błędy, które powodują permanentne zawieszanie się tunera. Są modele, które zawieszają się po wejściu np do Telegazety w taki sposób, że pomaga tylko i wyłącznie odpięcie kabla zasilającego... Generalnie co byś nie wziął to niemalże jeden czort. Arriva T75 jest jednym z takich bardziej polecanych, ale w sumie niczym szczególnym to się nie wyróżnia ;)
Plus taki, że brak tam jakiegoś fuckupa ;)

Dzięki, tak patrzę że nawet jakieś dofinansowanie jest w postaci bonu na ten tuner , więc wychodzi 69 zł. Ktoś coś więcej o tym dofinansowaniu?

Wiesz ten tuner ma służyć tylko do przełączania kanałów, żadnej Telegazety (gimby nie znajo?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Dzięki, tak patrzę że nawet jakieś dofinansowanie jest w postaci bonu na ten tuner , więc wychodzi 69 zł. Ktoś coś więcej o tym dofinansowaniu?

Wiesz ten tuner ma służyć tylko do przełączania kanałów, żadnej Telegazety (gimby nie znajo?)

Musisz udać się do placówki Poczty Polskiej i złożyć tam prośbę o dofinansowanie/ bon na dekoder/tv. Musisz iść z osobą na którą będzie to robione. Podpisujecie wniosek i z otrzymanym świadczeniem możesz udać się już do elektro marketu po nowy tuner.  Istnieje także opcja wypełnienia wniosku online. Dokładnie tutaj: https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-dofinansowanie-do-dekodera-dvbt2

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...