Skocz do zawartości
GinPaskudo

Szukam zakrzywionego gaming monitora minimum 34' 21:9 do 2000-3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałem zmienić swój sprzęt trochę i   Monitor LG 32GK850G-B 144Hz (165Hz OC) 2560x1440(WQHD) 31' wymienić  na zakrzywiony ekran. Poszukuje monitora typowo gamingowego musi być 21:9 bo 32 to już chyba za dużo :D 144hz minium. Coś szprzerałem na YT i google  ale nic takiego nie wychaczyłem z nowości. Kwotę jaką chce przeznaczyć to myśle że 2000 zł do max 3000zł ale to musiała by być duża różnica w jakości :)
Widziałem też, że więcej jest 34' ale większy też wchodzi w grę :)

Z racji że moja karta graficzna  wspiera G-Sync to chyba pasuje monitor, który to wspiera choć słyszałem coś że monitory freesync też już wspierają gsync :) 

Karta Graficzna: MSI Geforce RTX 2090 Ti Gaming Xtrio 11gb 

Procek: Intel i9-9900K

Ram: 32 GB 2x 16  HyperX Predator XMP  3200 Mhz DDR4 CL16 

Edytowane przez GinPaskudo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zdradzisz mi dlaczego chcesz wymienić 32GK850G-B z tego co widzę monitor Premium? Przepraszam za ciekawość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nakręciłem się na zakrzywiony :D  Mam 2 sztuki tego LG i sprzedaje znajomemu za 1k i chce sobie dołożyć na zakrzywiony i na format 21:9. Format też mnie ciekawi mocno, zastanawiałem się na 32:9 ale jednak chyba cena za duża a  i dwa że chyba też przeginka z takim format i się tego nie ogarnie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, GinPaskudo napisał:

A nakręciłem się na zakrzywiony :D  Mam 2 sztuki tego LG i sprzedaje znajomemu za 1k i chce sobie dołożyć na zakrzywiony i na format 21:9. Format też mnie ciekawi mocno, zastanawiałem się na 32:9 ale jednak chyba cena za duża a  i dwa że chyba też przeginka z takim format i się tego nie ogarnie ? 

Wow, dobra cenę mu zrobiłeś ? Szkoda, ze sprzedane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu to samo pytanie i znowu ta sama odpowiedź: GB3466WQSU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak. W najbliższym czasie ma wyjść gb3467wqsu ale co to będzie za twór tego nikt nie wie.

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, kamilos69 napisał:

Niestety tak. W najbliższym czasie ma wyjść gb3467whsu ale co to będzie za twór tego nikt nie wie.

Widze że on czasem reakcji się różni i HZ bo ma 165 :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze po razy 100 :DGB3466WQSU kupisz i nigdy nie oddasz. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat mam ten monitor od premiery. Są plusy i minusy - idealny nie jest. Do  grania się nada, jednak już wyczekuje LG C2 42 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jak taki monitor zakrzywiony w formacie 21:9 sprawuje się w grach fps cs, valorant? Ma to prawo bytu? 

Edytowane przez ArgusSamuaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli grasz na global elite to nie polecam. Nawet nie chodzi o sam format 21:9 tylko o szybkość matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2022 o 23:03, zozolek napisał:

jednak już wyczekuje LG C2 42

jaką odległość oczu od monitora planujesz? monitor jednak chyba typowo do single player

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2022 o 08:25, Krzkra napisał:

jaką odległość oczu od monitora planujesz? monitor jednak chyba typowo do single player

ok 80-90cm . Patrzyłem 48 cali, jednak byłby zbyt duży. Do tego podłączę PS5 i będzie idealnie.

W 3440x1440 gra się świetnie w RPG, niemniej jednak 4k i kolory OLED zjadają matryce VA w przedbiegach.

W multi  zawsze ogrywam coda czy bf'a i jest spoko, prosem nie byłęm i nie będę więc na amatorskie rozgrywki  w zupełności wystarcza :D

 

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zozolek napisał:

ok 80-90cm . Patrzyłem 48 cali, jednak byłby zbyt duży. Do tego podłączę PS5 i będzie idealnie.

W 3440x1440 gra się świetnie w RPG, niemniej jednak 4k i kolory OLED zjadają matryce VA w przedbiegach.

W multi  zawsze ogrywam coda czy bf'a i jest spoko, prosem nie byłęm i nie będę więc na amatorskie rozgrywki  w zupełności wystarcza :D

 

3440x1440 - 34' mam, ogrywam w zasadzie głównie mmo, moba i próbowałem sobie wyobrazić tego 42 OLED, ale jednak za duży :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2022 o 10:10, zozolek napisał:

ok 80-90cm . Patrzyłem 48 cali, jednak byłby zbyt duży. Do tego podłączę PS5 i będzie idealnie.

W 3440x1440 gra się świetnie w RPG, niemniej jednak 4k i kolory OLED zjadają matryce VA w przedbiegach.

W multi  zawsze ogrywam coda czy bf'a i jest spoko, prosem nie byłęm i nie będę więc na amatorskie rozgrywki  w zupełności wystarcza :D

 

Zawsze można ustawić w windowsie rozdzielczość 3840x1600. Mniej mocy potrzeba (względem 4k), wysokość obrazu nie powinna stanowić problemu a i sama powierzchnia większa niż 34 cale. Grając w ten sposób na przemian z konsolą i jej typowym 16:9, problem ewentualnej zmiany kolorów na matrycy (niepodświetlone pasy góra - dół vs podświetlony środek) nie powinien występować.

Sam tak bym pokombinował ale mam 55 cali, a to za dużo jednak.

Edytowane przez AvengerGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...