Skocz do zawartości
hwdp43

MISTRZOSTWA ŚWIATA - KATAR 2022

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było bardzo źle, po prostu Francja to nie nasza liga.

Bramka honorowa na raty, ale jest. ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zatrzymywanki podczas strzelania karnego powinny być zabronione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby polacy tak zagrali z meksykiem to zamiast francji mielibysmy australie w 1/16 i calkiem spore szanse na cwiercfinal.......

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statystyki po za wynikiem były bardzo wyrównane i to pokazuje jak powinniśmy grać. W pierwszej połowie to francuzi popełnili 2 błędy, których nie wykorzystaliśmy. W drugiej połowie to Nam się przytrafiły błędy w obronie i Mbappe wykorzystał to bezlitośnie. Piłka Nożna to gra błędów. 

Jak dla mnie najlepszy mecz naszej reprezentacji od kilku lat. Z Argentyną w pierwszej połowie graliśmy tak przez 15min. 

 

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Rafalxxx napisał:

gdyby polacy tak zagrali z meksykiem to zamiast francji mielibysmy australie w 1/16 i calkiem spore szanse na cwiercfinal.......

 

albo by nas skontrowali z 3 razy i byśmy od trzech dni byli w domu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Flik napisał:

Czemu tego karnego powtarzali?

Podmienili piłke zabojady xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, gret napisał:

albo by nas skontrowali z 3 razy i byśmy od trzech dni byli w domu 

no tak, typowe michniewiczowe myslenie:

nie atakujmy bo jeszcze nas skontruja. lepiej liczyc w ostatnim meczu (argentyna) na szereg niezaleznych od nas czynnikow przypadkowych niz zalatwic sobie awans wlasnymi silami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Flik napisał:

Czemu tego karnego powtarzali?

Bo bramkarz wyszedł przed strzałem przed bramkę. Przynajmniej jedna noga powinna stykać się z linią bramkową zanim strzelec uderzy piłkę. 

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Kulfoniarz napisał:

Nie było bardzo źle, po prostu Francja to nie nasza liga.

Bramka honorowa na raty, ale jest. ?

 

Wyglądało to, jakby bramkarz miał już wywalone (zero dynamizmu) i Francja dała nam tę bramkę w prezencie.

Godzinę temu, bbandi napisał:

No to odpalać F16 i asystować ich powrót, a za tydzień na pudelku zdjęcia naszych uśmiechniętych z Karaibów ?

Były F-16, a teraz będzie powrót migiem ;)

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzyli karnego bo Lloris dobre 50 centymetrów przed bramkę wyszedł przed samym strzałem a jak wiadomo skracając dystans do strzelającego jest łatwiej obronić więc w momencie strzału chociaż ta jedna stopa musi stykać się z linią bramkową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było fatalnie, nie źle - meczu nie oglądałem, tylko bramki - kuriozalne - na przykład 3 mbappe - w momencie jak Francuzi ruszyli na bramkę na naszej połowie było 5 Fr... i 8 Polaków - a jak mbappe strzelił w polu karnym było 3 fr... i 7 polaków - w ogóle fr... rozgrywali piłkę jak trampkarze na treningu... to zresztą nie cecha tylko tego meczu, ale wielu meczów, gdzie bramki padają powiedziałbym w dziecinny sposób - zawodnicy w polu karnym mają mnóstwo miejsca, dryblują sobie jak na treningach.. itd - dawna polska obrona dawno skosiłaby fran.. jeszcze przed polem karnym... trzeba by te akcje pokazać np Gorgoniowi albo Żmudzie... ale by się uśmiali

ps - polacy stosowali tzw niski pressing - niski=conajmniej 2 metry od przeciwnika

tzw wysoki, albo lepiej bliski\ścisły, wyszedł z użycia, bo zawodowcy za bardzo cenią swoje nogi

dawniej napastnik musiał czuć na karku oddech kryjącego go obrońcy = w tym meczu żadnych bramek

Edytowane przez glauks
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, glauks napisał:

było fatalnie, nie źle - meczu nie oglądałem, tylko bramki - kuriozalne - na przykład 3 mbappe 

:rotfl:

To był nasz najlepszy mecz na mundialu. Lepszy jak wygrana z Arabami 2:0.

Edytowane przez Kelam
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napisał przecież, że było fatalnie, bo meczu nie obejrzał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, glauks napisał:

było fatalnie, nie źle - meczu nie oglądałem, tylko bramki - kuriozalne - na przykład 3 mbappe - w momencie jak Francuzi ruszyli na bramkę na naszej połowie było 5 Fr... i 8 Polaków - a jak mbappe strzelił w polu karnym było 3 fr... i 7 polaków - w ogóle fr... rozgrywali piłkę jak trampkarze na treningu... to zresztą nie cecha tylko tego meczu, ale wielu meczów, gdzie bramki padają powiedziałbym w dziecinny sposób - zawodnicy w polu karnym mają mnóstwo miejsca, dryblują sobie jak na treningach.. itd - dawna polska obrona dawno skosiłaby fran.. jeszcze przed polem karnym... trzeba by te akcje pokazać np Gorgoniowi albo Żmudzie... ale by się uśmiali

Dlatego nie powinno się oceniać gry po obejrzeniu samego skrótu akurat druga i trzecia bramka padła po tym jak siadła nam gra wkradło się zmęczenie i dodatkowo nie do końca dobre zmiany np. Zalewski, który kompletnie olał obronę. Do tego za późno wprowadzony Grosicki mimo swojego wieku to na te 20-30 minut można było go wpuścić bo widać, że chłop jest dynamiczny i dużo widzi a to by nam się np. przydało w końcówce meczu z Meksykiem. Wracając do meczu z Francją były takie momenty, że Francuzi musieli dużo biegać było to widać np. na jednym zbliżeniu z Mbappe wyglądał na wypompowanego. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumuję nasz występ na MŚ, tym co powiedział Zielu po meczu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czas na Anglię. Będę trzymał kciuki za Senegal, choć perspektywa meczu Francja - Anglia jest kusząca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany Michniewicza pokazały jego warsztat i kunktatorstwo. Jak można trzymać i do tego wpuszczać praktycznie już po meczu , takiego zawodnika jak Grosicki , który przez 10 minut

stwarzał większe zagrożenie niż wszyscy skrzydłowi przez cały mecz. To powinno zadecydować o nie przedłużaniu kontraktu.

Ja rozumiem, że być może z racji wieku nie dałby rady zagrać całego spotkania, ale na te 20-30 minut mógłby wchodzić w każdym z meczów.

Ogólnie jakoś tak mam wrażenie, że trener nie do końca trafiał z taktyką i decyzjami personalnymi na tym Mundialu.

Jaki sens mają zmiany w 80-85 minucie przegranego meczu?  Pomijam kontuzje, bo to jasna sprawa.

Wszyscy tak jadą po naszych piłkarzach, a może problemem jest nasz sztab szkoleniowy?

Edytowane przez Flik
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalewski totalnie się spalił na tym turnieju. Chyba najsłabszy zawodnik z grających u nas. Chłopak psychicznie jest słabiutki, bo umiejętności ma. 

Edytowane przez Kelam
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kelam napisał:

Zalewski totalnie się spalił na tym turnieju. Chyba najsłabszy zawodnik z grających u nas. Chłopak psychicznie jest słabiutki, bo umiejętności ma. 

Mnie najbardziej utkwił w pamięci jeden moment w meczu z Meksykiem broniliśmy się na skrzydle Zalewski miał za plecami Meksykanina, którego kompletnie olał lub nie widział jakby tam poszło podanie to chłop miałby pustą drogę do bramki.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu pisałem, że po 45min Zalewski out w 1 meczu z Meksykiem, wszedł w meczu z Francją i też okazał się najsłabszym ogniwem, choć to podanie w pole karne mu wyszło, ale w defensywie to nie poziom Casha czy Bereszyńskiego.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, lokiju napisał:

Dlatego nie powinno się oceniać gry po obejrzeniu samego skrótu akurat druga i trzecia bramka padła po tym jak siadła nam gra wkradło się zmęczenie i dodatkowo nie do końca dobre zmiany

1 bramka jeszcze bardziej kuriozalna - oglądałem tylko z tweetera - początek akcji fr.. to podanie do 2 fr.. na naszej połowie, który stoi sobie jak na treningu i podaje jak na treningu..problem w tym, że 2 metry od niego stoi sobie polski obrońca, i zamiast , jak się dawniej mówiło "pilnować" fr.. bo to jedyny na naszej połowie i jedyny do którego mogło pójść podanie .. ogląda się wstecz na polską bramkę, jakby sprawdzał, czy szczęsny stoi w bramce - do bramki giroud jeszcze 2-3 podania, ale już w tym momencie francuz powinien być przyciśnięty... żeby nie mógł swobodnie się rozejrzeć i podać - to się właśnie nazywa pressing - tymczasem fr.. stoi sobie, obraca się, podaje jak ballerina.. i biegnie truchcikiem pod bramkę... jeśli to jest pressing i obrona... jak najdalej od bramki... to ja nie byłem namiętnym kibicem przez 20 lat 

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Kelam napisał:

Zalewski totalnie się spalił na tym turnieju. Chyba najsłabszy zawodnik z grających u nas. Chłopak psychicznie jest słabiutki, bo umiejętności ma. 

Zgadzam się. Nie udźwignął presji. Nad tym będzie jeszcze musiał dużo pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalny mecz rozegrał Zieliński, który w środku robił co chciał. Jeden zwód przy przyjęciu piłki i uwalniał się z możliwością dalszego pociągnięcia gry i rozegrania na boki, prostopadłe. Bez takiego zawodnika nie ma gry ofensywnej. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalewski, to może umiejętności ma , ale chyba gdzieś psychicznie jeszcze nie dźwiga gry w reprezentacji, albo ranga turnieju go przygniotła.

Może jak zaliczy więcej spotkań, będzie lepiej. Trudno powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, glauks napisał:

było fatalnie, nie źle - meczu nie oglądałem

Dalej nie ma sensu czytać komentarza bo jest nic nie warty. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zrób to sobie może w lian li o11d, o wiele lepsza buda z lepszą cyrkulacją powietrza. Zasilacza nie bierz białego, bo kable i tak będą okropne. Weź czarny + osobno kable.  https://proline.pl/koszyk/b99dc54c albo vision https://proline.pl/koszyk/28a04b4a Jak chcesz możesz dać https://proline.pl/procesor-amd-ryzen-5-7500f-am5-oem-p8119884 Zasilasz masz taniej o 50 w promo https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-750-atx-3-0-80plus-gold-750w-p8118216 Jeszcze bardziej biało na mobo z argb https://proline.pl/plyta-glowna-asrock-x670e-steel-legend-am5-p8115587 https://proline.pl/plyta-glowna-gigabyte-x670e-aorus-pro-x-am5-p8120648 GPU wszystko zależy od hajsu, poniżej 4070 Ti Super / 7900 XT pod 4K bym nie schodził https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4070-ti-super-aero-oc-16gb-gddr6x-gv-n407tsaero-oc-16gd-p8120650 https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4080-super-aero-oc-16gb-gddr6x-gv-n408saero-oc-16gd-p8120682 A jak chcesz mieć bajer ARGB https://proline.pl/sapphire-radeon-rx-7900-xtx-nitro-vapor-x-gaming-24gb-pci-e-gddr6-11322-01-40g-p8118816 to i nawet to z wielkim pasem po całej długości - dla mnie to najładniejsza GPU na rynku  Popatrz sobie tutaj, bo ostatnio masę mają takich zestawów ProLine.pl - Sklep komputerowy | Facebook
    • Zamienię RX 7900xtx pulse karta używana 2 miesiące pozostało 34 miesięcy gwarancji zamienię za coś w przedziale dopłaty około 1000zl najchętniej rtx 4070 ti.
    • adashi jest mocno antyukraiński nie bierz go na poważnie. Jest szansa, że Polska szybko wpląta się w konflikt ale Rosja raczej tego nie chce. Ruskie rakiety spadną przypadkowo na bloki w Polsce i już. Ale to musiałby być wielki pech. Na razie dalej to samo. Prognozy pesymistyczne dla Ukrainy. Rusza kroplówka z USA ale może celowo to robią tak żeby nie wplątać krajów nato w konflikt. Sam już nie wiem i pewnie przez najbliższe 20 lat się nie dowiem.
    • Bo jest łatwiej? Teraz jak już grałem setki razy na każdej mapie, to wolę widzieć mniej, a przez to więcej 😉
    • Korzystam z One Drive już jakieś 10 lat. Ostatnio padł mi 12 letni dysk zewnętrzny WD MyPassport na którym miałem dane, które miałem skopiować na drugi dysk. No niestety nie zdążyłem bo przestał działać a jak zadziałał przerysował głowicą po talerzach. Odzyskanie danych? Może możliwe, ale koszt sięgałby kilku tysięcy zł. Dzięki one drive mam zdjęcia i część dokumentów, ale starsze dane, które były na tym dysku przepadną jeżeli nie uda się ich odczytać z płyt, które gdzieś tam trzymam. Tylko na płytach była inna organizacja danych, a na dysku miałem wszystko poukładane po nowemu. Zatem znów trzeba poświęcić czas na zgranie o ile płyty zadziałają i na porządkowanie. @debek Zatem tak, skłaniałbym się ku chmurze na dane typu zdjęcia czy jakieś mniej istotne pliki. Jakieś ważne dokumenty, czy takie zawierające jakieś dane wrażliwe trzymaj na kilku różnych dyskach zewnętrznych tylko tak jak Ci radzono wcześniej, dysk + stacja dokująca, bo gotowe dyski zewnętrzne nie mają złącz SATA tylko jak napisał @Bono[UG] interfejs USB jest połączony z dyskiem, co w razie awarii mocno ogranicza jakiekolwiek możliwości.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...