Skocz do zawartości
hwdp43

MISTRZOSTWA ŚWIATA - KATAR 2022

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, lokiju napisał:

Zresztą byłem za Japonią i Kostaryką bo przydał by się taki mały powiew świeżości a nie, że tylko pewniacy wychodzą z grupy i tak jest na tych mistrzostwach więc to na plus. 

Chciałbym aby Maroko utarło nosa Hiszpanii i Ich wyrzucili z turnieju za te ustawkę, a podłożymy się aby mieć łatwiejszego rywala - TAKIEGO WAŁA ! 

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Romelu Lukaku w drugiej połowie meczu z Chorwacją miał więcej expected goals (1.98) niż Maroko w trzech meczach (1.34). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, xtn napisał:

Jak pisałem wyżej. O Hiszpanii można powiedzieć to samo, ze jest w 1/8 tylko dzięki Niemcom, bo jakby oni odpuścili i przegrali 1:2 z Kostaryka to tych super Hiszpanów nie byłoby już na Mundialu. 

Jedna uwaga, pierwsze dwa mecze w grupach to nie były ustawki. W ostatniej fazie  mając już zagwarantowane wyjście zaczyna się kombinowanie. Niemcy dali ciała w meczu z Japonią, totalne zaskoczenie, podobnie jak Argentyna w meczu z Arabią, ale to mundial i tu zawsze są niespodzianki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ALE, ALE doświadczenie... 

https://weszlo.com/2022/12/01/grzegorz-krychowiak-reprezentacja-polski-mistrzostwa-swiata-argentyna-analiza

Cytat

Najczęściej mijani pomocnicy na katarskim turnieju?

Hasan Al Haydos (Katar, 6 razy)

Grzegorz Krychowiak (5)

Cytat

Nie chcemy być gołosłowni, więc wyciągnijmy kilka liczb.

- najmniej podań średniej długości ze wszystkich kadrowiczów (5,86)

- 2. najmniejsza liczba celnych podań średniej długości (3,79; mniej Piątek – 3,33)

- ogon pod względem liczby otrzymanych podań (19/90 minut; mniej Bereszyński, Kamiński, Szczęsny i zmiennicy)

- ogon pod względem liczby kontaktów z piłką (37,6; mniej Lewandowski, Kamiński i zmiennicy)

Cytat

Spośród wszystkich zawodników regularnie grających w środku pomocy tylko Ahmed Nourollahi (Iran) zanotował mniej kontaktów z piłką/90 minut niż Grzegorz Krychowiak (34 vs 37,6). Żaden z nich nie okazał się za to gorszy, gdy zmierzymy celne podania średniej długości (3,79).

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo mocno brakuje Modera, bo to jest jedyny (dosłownie) zawodnik w środku pola, który faktycznie umie z pomysłem rozegrać piłkę i w dodatku dużo widzi, ma fajny przegląd pola i potrafi również się cofnąć pomagając w defensywie. Oczywiście nie wiem jak odnalazłby się w tej siermiężnej i zupełnie nijakiej grze, ale na pewno wolałbym widzieć kogoś z pomysłem, kogoś kto chociażby raz dobrze rozprowadził piłkę niż kolejne idiotyczne, za szybkie, niedokładne, za wolne zagranie naszych środkowych.  

Nie ma co się łudzić, ale z Francją szykuje się przegrana. Może nie będzie totalnie sromotna, ale próżno szukać nadziei ;)

Argentyna na tym mundialu mnie głównie rozczarowuje (jak na jednych z pretendentów) ale jednak bez najmniejszego problemu rozprawiła się z nami i nie pozostawiła żadnych złudzeń. Takiego braku kreowania akcji nie mieliśmy już od dawna. Nawet za siermiężnego Brzęczka, czy generalnie nieudanej przygody Fornalika. 

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niemcy do domu, Belgia do domu, a Polska spokojnie, spacerkiem... :D

Dobra wiadomość jest taka że w fazie pucharowej wcześniejsza gra i wyniki w grupie nie mają absolutnie żadnego znaczenia.
Zła jest taka że gramy z Francją.
Żeby to chociaż była Anglia albo Portugalia, to można by się połudzić, ale z taką paką jaką dysponują trójkolorowi to ciężko myśleć nawet o iluzorycznych szansach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Francuzi po dwóch meczach (z Tunezją pomijam, bo przez godzinę grali rezerwami) mieli najwięcej expected goals, mieli najwyższy created threat, a sam Mbappe miał więcej kontaktów z piłką w polu karnym rywali niż 9 drużyn (!).

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi