Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam karty graficznej która da rade pociągnąć "Wiedźmin 3" na ustawieniach UBER łącznie z wszystkim dodatkowym oprócz synchro - pionowej. Posiada ktoś takową kartę i może szczerze polecić? Zależy mi żeby FPS były w okolicach 100/s ponieważ w większych miastach i tak będzie spadek a chciałbym mieć w najniższym momencie jakieś 65-70. A może z tym sprzętem nie dam w ogóle rady, moja wiedza na temat komputerów jest dosyć przeciętna.

Moje podzespoły:

Procesor: AMD Ryzen 5 3600 6-Core 3.60 GHz

Karta graficzna: ASUS GeForce GTX 960 TI

Zasilacz: ELEMENTUM E2 550W (80 Plus EU)

Ram: CORSAIR Vengeance RGB Pro 2x 8GB 3600Mhz DDR4

Płyta główna: GIGABYTE B450 Aorus Elite V2

Proszę o jakieś wskazówki co można zmienić oraz jaką kartę kupić bo wydaję mi się że to ona jest tu problemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapomniales o najwazniejszym, mianowicie jaka kwota dysponujesz oraz w jakiej rozdzielczosci grasz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli będziesz grał jeszcze w dodatki to do 1080p proponuję minimum RTX 2060.

Edytowane przez McKay

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, TheEnter napisał:

Zapomniales o najwazniejszym, mianowicie jaka kwota dysponujesz oraz w jakiej rozdzielczosci grasz :)

Dobre pytanie z tą kasą ? Myślę że w 3 tysiącach chciałbym się zamknąć ale wiadomo że najlepiej coś dobrego a zarazem taniego. Przy obecnych cenach kart... Co do rozdzielczości to jeżeli Budżet pozwoli to 1080 jeśli nie to 720 na uber też nie pogardzę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaraz zaraz. Chcesz widać 3 tysie na wiedzmina w 720p? :E:E:E

A tak bardziej serio, 3060ti w 1440p max ma jeszcze dość mocy, żeby zapodać DLDSR 1.78x (1920p czy coś takiego) ALBO filtr z SSRTGI (ale nie obie rzeczy naraz). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiedzmin ma DLLS ?

8 godzin temu, Marionettes napisał:

Witam. Szukam karty graficznej która da rade pociągnąć "Wiedźmin 3" na ustawieniach UBER łącznie z wszystkim dodatkowym oprócz synchro - pionowej. Posiada ktoś takową kartę i może szczerze polecić? Zależy mi żeby FPS były w okolicach 100/s ponieważ w większych miastach i tak będzie spadek a chciałbym mieć w najniższym momencie jakieś 65-70. A może z tym sprzętem nie dam w ogóle rady, moja wiedza na temat komputerów jest dosyć przeciętna.

Moje podzespoły:

Procesor: AMD Ryzen 5 3600 6-Core 3.60 GHz

Karta graficzna: ASUS GeForce GTX 960 TI

Zasilacz: ELEMENTUM E2 550W (80 Plus EU)

Ram: CORSAIR Vengeance RGB Pro 2x 8GB 3600Mhz DDR4

Płyta główna: GIGABYTE B450 Aorus Elite V2

Proszę o jakieś wskazówki co można zmienić oraz jaką kartę kupić bo wydaję mi się że to ona jest tu problemem.

W miastach CPU ma robotę.

AMD 3600 wystarczy do 60 FPS.

Ustaw teraz  jak masz 980ti najniższe ustawienia grafiki w grze dla rozdzielczości, którą jesteś zainteresowany i uruchom grę.

Minimalny FPS będzie należał teraz do CPU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

on ma nieistniejącą 960Ti bo taka 980Ti to wciąż mocna karta a wiedzmin bez modów ma 7 lat i nie trzeba tam nie wiadomo czego do 1080p :] 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez modów to tam i GTX 1060 sobie poradzi... 

Pamiętaj że taki RTX 3060 to będzie overkill przy Ryzenie 3600. 

Osobiście brałbym 3060 Ti co najmniej + szykował się na wymianę CPU na 5600X.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No 960 ti też mnie rozśmieszyło... Brać rx 6600 xt lub 3060 ti. A tak ogólnie to nadal czekać bo ceny kiedyś spadną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Pioy napisał:

Zaraz zaraz. Chcesz widać 3 tysie na wiedzmina w 720p? :E:E:E

A tak bardziej serio, 3060ti w 1440p max ma jeszcze dość mocy, żeby zapodać DLDSR 1.78x (1920p czy coś takiego) ALBO filtr z SSRTGI (ale nie obie rzeczy naraz). 

Potężna pomyłka, chodziło mi że nie pogardzę 1080p a jeśli pozwoli to 1440. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Wybór wypadł chyba na RX 6600. A może macie coś ciekawszego? Jak patrze na ceny tych kart to mnie mdli...

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli dopłata jest niewielka to weź xt. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Marionettes napisał:

Jak patrze na ceny tych kart to mnie mdli...

dobrze że nie patrzyłeś 2 mce temu, bo takie 6600 kosztowało 3tys, a teraz poniżej 2

za 2 z haczykiem masz XT albo 3060, które są zdecydowanie lepszym wyborem, jak już chcesz wydać worek pieniędzy..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, galakty napisał:

Pamiętaj że taki RTX 3060 to będzie overkill przy Ryzenie 3600. 

Bez przesady... RTX 3060 to poziom 2060 Super, a do Ryzena 3600 się przecież ludziom nawet i 2070 Super polecało. Zresztą w Wiedźminie Rysiek 3600 powinien bez problemu dawać ponad 100 fps. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, stark2991 napisał:

Bez przesady... RTX 3060 to poziom 2060 Super, a do Ryzena 3600 się przecież ludziom nawet i 2070 Super polecało. Zresztą w Wiedźminie Rysiek 3600 powinien bez problemu dawać ponad 100 fps. 

Mam RTX 2060, miałem Ryzena 2600, potem 3600X i teraz 5600X. Wiem co mówię, różnica w rozgrywce jest kolosalna. 

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie twierdzę, że różnicy nie ma. Ale w większości gier to jednak GPU robi główną robotę i można z tego skorzystać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pro po Wiedźmina 3, to w miastach autor nie musi mieć przecież 100 FPS, wystarczy te 50-60 dlatego, że tam się przecież nic takiego nie dzieje.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w w3 w miastach 55-65fps to ja miałem na FX-8350 @ 4.6ghz z ramem 2x8 2133 cl10 taki r5 3600 zapewni komfort z palcem w nosie nawet po skręceniu go na 3.5ghz :] 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już nie pamiętam klatek, ale ostatni proc na którym miałem zastrzeżenia do wiedzmina to był... 3570k. Na 3770 już było ok. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc to ja mam 60fps w Wieśku z modami graficznymi (czasami dropnie do 55)  i w życiu bym już nie powrocil do "gołej" podstawki. Dla tej gry warto pojść w tę stronę, efekt jest wart niższego fps. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi