Skocz do zawartości
Mark05

Jaka obudowa do AIO Arctic Freezer II 360/420?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Ostatnio pomyślałem sobie o rozbudowie kompa o platformę Alder Lake z Core i7 12700KF. Niestety, Zalman CNPS11X Extreme, który był topowy 10 lat temu, nie daje rady utrzymać normalnych temperatur na nowym procku (95 stopni z ograniczeniem TDP 150W). W związku z tym postanowiłem zmienić obudowę i chłodzenie.

Poczytałem co nieco o obudowach i mam dylemat. Czy opłaca się brać Freezera 420, czy też wystarczy 360? Zakładam, że chciałbym podkręcić procesor i utrzymać TDP w okolicach 200W. A jeżeli 420, to jaką obudowę do tego w rozsądnych pieniądzach? Zależy mi na bezproblemowym montażu bez modów.

Do głowy przyszły mi następujące zestawy:

Corsair 4000D Airflow + Arctic 360

Phanteks P500A + Arctic 360

Phanteks P600S + Arctic 360/420

Phanteks Enthoo Pro 2 + Arctic 360/420

Lian Li O11 Dynamic + Arctic 360/420

Powiedzmy, że te 800zł na obudowę to jest absolutny max. We wszystkich przypadkach planuję Arctica zamontować na froncie, aby zbić temperatury CPU do minimum. GPU i tak mam undervoltowane, więc nie potrzebuję montażu na górze. Mam też  dwa dyski HDD oraz napęd optyczny (z którego mógłbym w sumie zrezygnować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freezer 420mm nie ma większego sensu, przy obciążeniu rzędu 200W różnica przy tym samym poziomie hałasu względem wersji 360mm to 1 stopień, a upchnięcie grubej chłodnicy 420mm (ALF II ma 38mm grubości + 27mm wentylatorów w wersji 140mm lub 25mm w wersji 120mm), to już spory problem.

Do O11D 420mm nie wchodzi. P500A i P600S mają tą samą ramę i tą samą pojemność jeśli chodzi o chłodnice. Enthoo Pro2 to wielki kolos pod custom LC na kilku chłodnicach. Przy standardowym zestawie będzie wiać w środku pustką.

Ja bym poszedł w ALF II 360mm w wersji RGB / ARGB - nie ze względu na oświetlenie, tylko na fakt, że wentylatory P12 w tych wersjach nie mają takich problemów z dziwnymi dziękami jak zwykłe P12 (wynika to ze zmienionej konstrukcji). ALF II 360mm upchniesz już spokojnie do wielu obudów. Mając jakieś 800 zł brałbym Fractal Meshify 2 z racji świetnego wykonania.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...