Skocz do zawartości
Biosteryka

Krzesło - Dlugi czas użytkowania w ciągu dnia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chce zakupić krzesło do komputera, budżet 1000-1300zł. Ja 183cm i 80kg. Krzesło musi być naprawdę wygodne. Pracuję przy komputerze w domu, a wieczorami pogrywam w gierki, wiec srednio 10-12h siedzę przed komputerem.

Znajomy mi polecił krzesło Ergoshape es 100 link: https://elzap.eu/ergoshape-es-100,id-6194

I jeszcze o takim wspomniał

https://elzap.eu/fotel-biurowy-kivi-efg-200b,id-11128

Co myślicie? Co proponujecie? Jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugestia taka żebyś zamiast grać wyszedł na dwór po pracy, 12h dziennie po 15 latach inwalidą zostaniesz.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://umstuhl.pl/fotel-biurowy-zhuo-ergoshape-es-100,id2143.html

5 lat gwarancji,cena spox...ja bym zrobił test czy taki mesh w Twoim przypadku zda egzamin bo bez testu minimum tydzień to tylko gdybanie.

Nie zda egzaminu to zwracasz do sklepu i Odyseja Trwa dalej.

Sam bardzo dużo pracuję przy biurku i przerobiłem masę modeli foteli komputerowych i wiem jedno...

jak tak długo siedzisz podczas pracy mimo że robisz regularnie przerwy wstajesz i odciążasz kręgosłup

to i tak obowiązkowo treningi siłka rower bieżnia itd są jedynym sensownym rozwiązaniem aby nie zrobić gruzu z kręgosłupa.

 

Temat wielokrotnie poruszany i wałkowany na forum.

Obadaj jakiś starszy topic odnośnie foteli komputerowych np:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego, podepnę się pod temat. Zaznaczę że fotel używam tylko do rozrywki, nie pracy.  Po10-ciu latach padł mi siłownik w obecnym :(   Siedzisko jest na maxa w dół i o ile np. do F1 jest ok ( i tak zniżałem zawsze), to do innych gier przy biurku czy oglądania filmów jest porażka.  Czy coś z tego będzie coś warte ? Poczytałem, pooglądałem trochę i chyba nie jest tak źle :hmm:  Nie mogę się tylko zdecydować który z tych trzech :(  Wiem że najlepiej byłoby dupsko posadzić i przymierzyć, ale raczej nie ma takiej możliwości. Ja 178cm, 95kg

https://www.x-kom.pl/porownanie/607271,648289,607299

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2022 o 10:10, Biosteryka napisał:

Pracuję przy komputerze w domu, a wieczorami pogrywam w gierki, wiec srednio 10-12h siedzę przed komputerem.

[...]

Co myślicie? Co proponujecie? Jakies sugestie?

Żadne krzesło nie będzie wygodne po 12 godzinach siedzenia. Przy takim okresie, oprócz ergonomicznego krzesła przydało by się też biurko siedź-stój.

 

15 godzin temu, maras2574 napisał:

Zaznaczę że fotel używam tylko do rozrywki, nie pracy.

A co to za różnica dla twojego organizmu co robisz gdy siedzisz.

 

15 godzin temu, maras2574 napisał:

Po10-ciu latach padł mi siłownik w obecnym :(   Siedzisko jest na maxa w dół i o ile np. do F1 jest ok ( i tak zniżałem zawsze), to do innych gier przy biurku czy oglądania filmów jest porażka.

Jeżeli wadą jest tylko zepsuty siłownik, to po prostu go wymień na nowy.

 

15 godzin temu, maras2574 napisał:

Wiem że najlepiej byłoby dupsko posadzić i przymierzyć, ale raczej nie ma takiej możliwości.

W tej cenie możesz spokojnie znaleźć ergonomiczny fotel polskie produkcji z 5-letnią gwarancją.

Trudno przymierzyć krzesło na odległość - sprawdź czy w twojej okolicy niema salonu:
- Nowy Styl - https://pl.nowystyl.com/pl/gdzie-kupic
- Profim - https://www.profim.pl/gdzie-kupic
- Bejot - https://www.bejot.eu/pl/sprzedaz-krajowa (trzeba wysłać @ lub zadzwonić by uzyskać adresy salonów)

Edytowane przez armt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, armt napisał:

A co to za różnica dla twojego organizmu co robisz gdy siedzisz.

Chodziło mi o to, że nie siedzę przed komputerem po 10-12 godz. jak autor tego wątku 

 

39 minut temu, armt napisał:

Jeżeli wadą jest tylko zepsuty siłownik, to po prostu go wymień na nowy.

Gdyby to było takie proste, nie zawracałbym sobie głowy ;)

To jest coś takiego, zdj jest z Olx, niestety rozstaw śrub nie pasował z moim :(

https://imgur.com/a/i35KL8T

 

39 minut temu, armt napisał:

W tej cenie możesz spokojnie znaleźć ergonomiczny fotel polskie produkcji z 5-letnią gwarancją.

Dzięki, ale potrzebuję raczej duży fotel gamingowy ;)

 

 

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, maras2574 napisał:

Gdyby to było takie proste, nie zawracałbym sobie głowy ;)

To jest coś takiego, zdj jest z Olx, niestety rozstaw śrub nie pasował z moim :(

https://imgur.com/a/i35KL8T

To co pokazałeś na zdjęciu to nie siłownik, tylko podstawa siedziska do której jest montowany (na wcisk) siłownik.

Siłownik to kolumna gazowa, przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej długości - https://www.youtube.com/watch?v=XtQdlmJdMGM

 

32 minuty temu, maras2574 napisał:

Dzięki, ale potrzebuję raczej duży fotel gamingowy ;)

Markowe fotele ergonomiczne mają ograniczenia wagowe do 110 i 150kg, jeżeli natomiast chodzi Ci o szerokość to nie wiem czy szczęśliwym rozwiązaniem będzie fotel z trzymaniem bocznym (à la fotel motorsportowy).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, armt napisał:

To co pokazałeś na zdjęciu to nie siłownik, tylko podstawa siedziska do której jest montowany (na wcisk) siłownik.

Siłownik to kolumna gazowa, przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej długości

Wiem, na zdjęciu nie widać siłownika. O w mordę, znalazłem jeszcze coś takiego ;) Myślałem że siłownik do podstawy jest zaspawany. Muszę odkręcić jeszcze raz ;)

 

57 minut temu, armt napisał:

 

Markowe fotele ergonomiczne mają ograniczenia wagowe do 110 i 150kg, jeżeli natomiast chodzi Ci o szerokość to nie wiem czy szczęśliwym rozwiązaniem będzie fotel z trzymaniem bocznym (à la fotel motorsportowy).

Dlatego też z tych trzech które przedstawiłem, jeden jest bardziej płaski. Nie chcę mieć ciasnego kubełka, w którym się nie będzie można ruszyć. Nie gram tylko w wyścigówki na kierownicy 

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli siłownik wyjdzie z podstawy i pająka, to oczywiście idę w tą stronę żeby go wymienić :)

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maras2574 napisał:

Myślałem że siłownik do podstawy jest zaspawany.

Mógł się tylko mocno wbić. Możesz sobie pomóc preparatem penetrującym i kluczem francuskim - https://www.youtube.com/watch?v=e_zbl6Jw1KA
Oczywiście przed montażem nowego powinieneś odtłuścić powierzchnie stykowe.

 

2 godziny temu, maras2574 napisał:

jeden jest bardziej płaski

Dalej ma trzymanie boczne pleców.

 

2 godziny temu, maras2574 napisał:

Nie gram tylko w wyścigówki na kierownicy

To nie ma znaczenia w co grasz. Trzymanie boczne ma znaczenie w fotelach motorsportowych (ze względu na przeciążenia boczne), w tzw. fotelach gamingowych jest to tylko robione ze względu na wygląd.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, armt napisał:

Mógł się tylko mocno wbić.

Tam jest taki "cycek" i to z nim coś nie tak, nie odbija. Jak podnoszę siłownik/fotel do góry to "zasysa", ale nie chce pościć i ciągnie do dołu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maras2574 napisał:

Tam jest taki "cycek" i to z nim coś nie tak, nie odbija.

Po 10 latach miał prawo się zepsuć. Rozbieranie siłownika raczej jest niewskazane w warunkach domowych.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko odpowiedni siłownik znaleźć i gitara ;)

8Vmz1lC.jpg

kAVawwN.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wsunięciem siłownika do dziur radzę nasmarować jakimś smarem - w przyszłości teoretycznie łatwiejszy demontaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, caleb59 napisał:

Przed wsunięciem siłownika do dziur radzę nasmarować jakimś smarem - w przyszłości teoretycznie łatwiejszy demontaż.

Tak zrobię, dzięki :thumbup:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, maras2574 napisał:

kAVawwN.jpg

 

5 godzin temu, maras2574 napisał:

Z tego co widzę siłownik który zdemontowałeś był przewężony w dolnej części (czyli wystawał pod podstawą), natomiast model który kupiłeś nie ma przewężenia (czyli nie będzie wystawał pod podstawą). Jeżeli zdemontowany i zamówiony mają tą samą długość to przy nowym siedzisko będzie wyżej o długość przewężenia.

 

 

3 godziny temu, caleb59 napisał:

Przed wsunięciem siłownika do dziur radzę nasmarować jakimś smarem - w przyszłości teoretycznie łatwiejszy demontaż.

Z tego co słyszałem, powinno się raczej odtłuścić te miejsca styku, by połączenie było stabilne. Natłuszczenie może spowodować że krzesło np. samo się rozpadnie podczas przenoszenia lub będzie się obracało w gniazdach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie stabilnie jak tyłkiem ze 3x przyciśniesz przy siadaniu. :E Wierz mi polecam smar bo już się sam załatwiłem na sucho i jak mi wysiadł siłownik to za chiny go wybić nie mogłem - zapiekł się na amen. Od tamtej pory powiedziałem sobie "nie posmarujesz to nie pojedziesz" i mam nadzieję, że kiedy znowu walnie siłownik będzie po prostu lżej go wybić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, armt napisał:

Z tego co widzę siłownik który zdemontowałeś był przewężony w dolnej części (czyli wystawał pod podstawą), natomiast model który kupiłeś nie ma przewężenia (czyli nie będzie wystawał pod podstawą). Jeżeli zdemontowany i zamówiony mają tą samą długość to przy nowym siedzisko będzie wyżej o długość przewężenia.

Tak, wystawał. Zmieniłem zamówienie na TEN

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, armt napisał:

Z tego co słyszałem, powinno się raczej odtłuścić te miejsca styku, by połączenie było stabilne. Natłuszczenie może spowodować że krzesło np. samo się rozpadnie podczas przenoszenia lub będzie się obracało w gniazdach.

Odtłuszczę i ...

 

1 godzinę temu, caleb59 napisał:

Wierz mi polecam smar bo już się sam załatwiłem na sucho i jak mi wysiadł siłownik to za chiny go wybić nie mogłem - zapiekł się na amen. Od tamtej pory powiedziałem sobie "nie posmarujesz to nie pojedziesz" i mam nadzieję, że kiedy znowu walnie siłownik będzie po prostu lżej go wybić.

... i popsikam tym preparatem który jest na fotkach wyżej ;) 

Ogólnie i tak jestem zaskoczony że tak łatwo udało mi się go wybić ;-)  A fotel jest już u mnie 10 lat ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest zawsze losowa sprawa to wybijanie - im grubszy tyłek tym ciężej bo przez lata bardziej ubite. :E Jednak proponowałbym klasyczny, gęsty smar - jak psikniesz to może spłynąć i będziesz miał plamę pod krzesłem - smar takich numerów nie zrobi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, caleb59 napisał:

Bo to jest zawsze losowa sprawa to wybijanie - im grubszy tyłek tym ciężej bo przez lata bardziej ubite. :E

To los się do mnie uśmiechnął, bo fotel ponad 10 lat przyjmował +90 kg, a siłownik z obu stron wyszedł elegancko :whee: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłownik wymieniony, fotel dostał drugie życie :)   @armt dzięki za podpowiedź :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, maras2574 napisał:

 @armt dzięki za podpowiedź :thumbup:

Miło mi, że mogłem pomóc.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...