Skocz do zawartości
Pheno

Zakup karty po spaleniu się RTX 2080 super x trio Prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 
Jak w tytule, potrzebuję karty do 4000zł. Posiadałem RTX 2080 super x trio, ale no.. już nie mam.. 

Czy do 4000zł dostanę kartę lepszą od tej wyżej wymienionej 2080S? 

Pamięć RAM: 32GB 3733mhz, Ryzen 3900x, zasilacz 850W dark power pro 11, obudowa fractal design define S2 RGB vision, płyta msi meg x570 ace chyba wszystkie ważne komponenty potrzebne napisałem.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz na już to bierz 3070, jak nie to czekaj na następną generację i celuj w 4070, powinna być ok 70% mocniejsza, to już byłby ciekawszy deal. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, forskoczek20 napisał:

Do 4000PLN z GPU dostaniesz już 3070Ti.

 

 

20 godzin temu, KamcioGF napisał:

 

20 godzin temu, T0TEK napisał:

Jak potrzebujesz na już to bierz 3070, jak nie to czekaj na następną generację i celuj w 4070, powinna być ok 70% mocniejsza, to już byłby ciekawszy deal. 

Panowie, a jakbym nagiął budżet do 4.3-4.4 to dostanę jakąś bardzo dobrą wersję 3070Ti? Chodzi mi żeby była taka jak ta msi 2080s x trio, tamta karta bardzo dobra była do czasu tego wypadku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie myslales o naprawie tamtej? przecież to bardzo dobra karta :> chyba ze spłoneła i został popiół bo piszesz o paleniu :E 

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niecałe 3K wyhaczysz 3060Ti która jest lekko szybsza od 2080 Super. Za pół roku nowe karty nvidii więc na przeczekanie 3060ti w sam raz. Na jesień odsprzedać  i kupić nowszą, wydajniejszą być może za te same pieniądze

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, insulina napisał:

Panowie, a jakbym nagiął budżet do 4.3-4.4 to dostanę jakąś bardzo dobrą wersję 3070Ti? Chodzi mi żeby była taka jak ta msi 2080s x trio, tamta karta bardzo dobra była do czasu tego wypadku..

Nie ma sensu dopłacać tyle do topowych wersji. Zwłaszcza jeśli ogarniesz undervolting. 

https://www.pepper.pl/promocje/zotac-rtx-3070ti-amp-holo-8gb-lhr-522626

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sie stao z tą 2080??

arty - naprawa 300-600zł

zasilanei 200-1000zł


mi od smaru z padów przestala dzialac 2080ti, po wyczysczeniu calosci alkoholem (ale tak CALOSCI ze pływało w tym) i po wysuszeniu zaczelo dzialac

PS
taka uszkodzona zalezy jakie sa objawy jest warta 30-60% ceny sprawnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4000 łapie sie 3070 lub nieco szybsza ale prądożerna 3070ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak ze swojego doświadczenia cokolwiek kupisz bylebyś nie kupił jak ja:

4x Asus 3070 (rog strix, tuf, noctua) wszystkie ciche ale pod obciążeniem cewki piszczą okropnie nie da się grac bez słuchawek. Ewidentnie Asus coś popsuł odradzam i przestrzegam - zresztą jak poszukasz na YT oraz na forum asusa to zobaczysz opinie :) jaka wspaniałą serie 3000 wypuścili. Inni producenci nie sa bez Wad ale tutaj w moim przypadku 100% sztuk było wadliwych, słyszałem ze MSI, Palit czy Gigabyte jest lepiej wiec zobaczę... dam znać...

Tak to mniej więcej było słychać jak tu na filmie:

 

Edytowane przez Enki1985
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, JaN008 napisał:

Nie ma sensu dopłacać tyle do topowych wersji. Zwłaszcza jeśli ogarniesz undervolting. 

https://www.pepper.pl/promocje/zotac-rtx-3070ti-amp-holo-8gb-lhr-522626

 

sensu nie ma dawać więcej niż 4k do 3070ti ale to moje zdanie.

Autorze gdybyś zdążył i popatrzał na necie do wyrwania była za 3999zł - https://www.euro.com.pl/karty-graficzne/palit-karta-graf-palit-rtx-3070ti-gamerock-8g.bhtml?fbclid=IwAR0ekjupB7rfQ2oQCTaY57xC9p7rj5AesRTqRQK-d2pTlIQ3FOENvXdZiW8
Porządna karta chłodna 63 w szczycie maks 67 i to jak odpalisz w 4k *, może się podobać design i oc nawet jak na 2x 8 pin nie jest źle te 125mhz robisz palcem w nosie i 1200mhz na pamięciach[jeśli trafisz kartę z lepszym asic to rdzenie jeszcze bardziej przyspieszysz..
Ja szczerze polecam 3070ti palit gamerock. Tyle jeśli chodzi o kartę na już.

U mnie w koparce był strix 3070 i doświadczyłem czegoś podobnego jeśli chodzi o ten model co @Enki1985




 

Edytowane przez kosiarz66
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem białego strixxa i nie piszczał.Kwestia sztuki,jak zawsze

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2022 o 15:47, Send1N napisał:

nie myslales o naprawie tamtej? przecież to bardzo dobra karta :> chyba ze spłoneła i został popiół bo piszesz o paleniu :E 

No niestety już jej nie ma, był  po prostu plomień, ale to ze względów na czynniki trzecie. Nie chcę do tego wracać..... :):x 

W dniu 9.04.2022 o 14:47, mimuszek napisał:

Okej, dziękuję!

 

 

W dniu 9.04.2022 o 21:56, duniek napisał:

co sie stao z tą 2080??

arty - naprawa 300-600zł

zasilanei 200-1000zł


mi od smaru z padów przestala dzialac 2080ti, po wyczysczeniu calosci alkoholem (ale tak CALOSCI ze pływało w tym) i po wysuszeniu zaczelo dzialac

PS
taka uszkodzona zalezy jakie sa objawy jest warta 30-60% ceny sprawnej

Po prostu powstał płomień, karta już nie do uratowania była. 

 

 

19 godzin temu, kosiarz66 napisał:

sensu nie ma dawać więcej niż 4k do 3070ti ale to moje zdanie.

Autorze gdybyś zdążył i popatrzał na necie do wyrwania była za 3999zł - https://www.euro.com.pl/karty-graficzne/palit-karta-graf-palit-rtx-3070ti-gamerock-8g.bhtml?fbclid=IwAR0ekjupB7rfQ2oQCTaY57xC9p7rj5AesRTqRQK-d2pTlIQ3FOENvXdZiW8
Porządna karta chłodna 63 w szczycie maks 67 i to jak odpalisz w 4k *, może się podobać design i oc nawet jak na 2x 8 pin nie jest źle te 125mhz robisz palcem w nosie i 1200mhz na pamięciach[jeśli trafisz kartę z lepszym asic to rdzenie jeszcze bardziej przyspieszysz..
Ja szczerze polecam 3070ti palit gamerock. Tyle jeśli chodzi o kartę na już.

U mnie w koparce był strix 3070 i doświadczyłem czegoś podobnego jeśli chodzi o ten model co @Enki1985




 

Rozumiem, a jak ten palit wypada na tle x trio?

 

 

14 godzin temu, jurekk napisał:

A ja miałem białego strixxa i nie piszczał.Kwestia sztuki,jak zawsze

Pewnie tak jak mówisz, ale nigdy nie miałem asus i chyba po wypowiedziach wyżej nie będę mieć, bardzo mnie interesuje ten X trio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2022 o 10:31, Enki1985 napisał:

Napisze tak ze swojego doświadczenia cokolwiek kupisz bylebyś nie kupił jak ja:

4x Asus 3070 (rog strix, tuf, noctua) wszystkie ciche ale pod obciążeniem cewki piszczą okropnie nie da się grac bez słuchawek. Ewidentnie Asus coś popsuł odradzam i przestrzegam - zresztą jak poszukasz na YT oraz na forum asusa to zobaczysz opinie :) jaka wspaniałą serie 3000 wypuścili. Inni producenci nie sa bez Wad ale tutaj w moim przypadku 100% sztuk było wadliwych, słyszałem ze MSI, Palit czy Gigabyte jest lepiej wiec zobaczę... dam znać...

Tak to mniej więcej było słychać jak tu na filmie:

 

Weź nie strasz.

Jedzie do mnie 3070 Ti TUF. Dam znać jak to jest.. Może w noszych partiach poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojechał do mnie Aorus 3070TI i ta sama bajka tez cewki popiskują - ale tutaj wentylatory już ostro się rozkręcają tak czy siak leci na zwrot bo tego się nie da słuchać.

Pięć kart i 5 razy cewki 100% trafień - chyba muszę zacząć grac w lotka.

W dniu 10.04.2022 o 19:56, jurekk napisał:

A ja miałem białego strixxa i nie piszczał.Kwestia sztuki,jak zawsze

Też bym takiego spróbował ale nie ma nigdzie do kupienia w PL sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3070 mocno nie kręciła śmigłem. Jedna z cichszych. Wersja jeszcze non lhr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, insulina napisał:

Rozumiem, a jak ten palit wypada na tle x trio?
Pewnie tak jak mówisz, ale nigdy nie miałem asus i chyba po wypowiedziach wyżej nie będę mieć, bardzo mnie interesuje ten X trio.

Jest cichy moim zdaniem kulturę ma lepszą niż trio ,a przynajmniej ta szt ktora u mnie jest,zalety ze cewki nie śpiewają oc ręczne to jak zawsze zależy jakiej jakośći krzem ci władują.

 

X trio w wersji 3070ti to popularna karta u nas, dość dobra kultura,design może się podobać choc wolałem czerwone akcenty jakie były chociażby w 970gtx tyle w kwestii wyglądu.

Możesz brać od ręki nawet jeśli trzeba dopłacić, lepiej mieć ta kartę niż widzieć widmo.

Miałem styczność z trio bo kupowałem jako prezent i liznąłem ten model.

Co do "palita" to nie był pierwszy wybór ba nawet nie trzeci. Jestem pozytywnie zaskoczony jakością tejże wersji, ostatnio mieli cienkie chłodzenia turing toteż nie spodziewałem się za wiele na tej generacji.

Ten krzem który do mnie trafił ma o dziwo lepsze jakości termopady na pamięciach, no i backplate game rock-a mi się podoba nie wiedzieć czemu przykuwa wzrok.

 

Oba modele trio X msi i palit game rock warte rozważenia na krzemowym sercu 3070ti.

I na koniec jedno to najlepiej rozbudowane chłodzenie jakie palit wydał na ampera,ciche niskie temperatury nawet na biosie silent, dlaczego tak twierdze tutaj bardzo  się postarał przy okazji znacząco popsuł i nieudolnie kombinował przy gamingpro.

Pisze z fona za wszelkie braki ortografii, przepraszam.

Edytowane przez kosiarz66
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kosiarz66 napisał:

Jest cichy moim zdaniem kulturę ma lepszą niż trio ,a przynajmniej ta szt ktora u mnie jest,zalety ze cewki nie śpiewają oc ręczne to jak zawsze zależy jakiej jakośći krzem ci władują.

 

X trio w wersji 3070ti to popularna karta u nas, dość dobra kultura,design może się podobać choc wolałem czerwone akcenty jakie były chociażby w 970gtx tyle w kwestii wyglądu.

Możesz brać od ręki nawet jeśli trzeba dopłacić, lepiej mieć ta kartę niż widzieć widmo.

Miałem styczność z trio bo kupowałem jako prezent i liznąłem ten model.

Co do "palita" to nie był pierwszy wybór ba nawet nie trzeci. Jestem pozytywnie zaskoczony jakością tejże wersji, ostatnio mieli cienkie chłodzenia turing toteż nie spodziewałem się za wiele na tej generacji.

Ten krzem który do mnie trafił ma o dziwo lepsze jakości termopady na pamięciach, no i backplate game rock-a mi się podoba nie wiedzieć czemu przykuwa wzrok.

 

Oba modele trio X msi i palit game rock warte rozważenia na krzemowym sercu 3070ti.

I na koniec jedno to najlepiej rozbudowane chłodzenie jakie palit wydał na ampera,ciche niskie temperatury nawet na biosie silent, dlaczego tak twierdze tutaj bardzo  się postarał przy okazji znacząco popsuł i nieudolnie kombinował przy gamingpro.

Pisze z fona za wszelkie braki ortografii, przepraszam.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, udało się wyrwać 400zł wczoraj na robocie, a więc ta dopłata do X trio praktycznie wychodzi za darmo.. wezmę chyba tego X trio, tylko teraz z jakiego sklepu? Bo wpisując w google 3070Ti x trio, dostaje niektóre takie strony, że boję się kupić. Czy może szukać w sklepach tych '' znanych '' tylko wczoraj nie było w x-kom np. ; /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Enki1985 napisał:

Pięć kart i 5 razy cewki 100% trafień - chyba muszę zacząć grac w lotka.

To ja całe życie miałem karty w których grały cewki i dopiero obecna 3060Ti tego nie robi :E jak sprzedałem chwile temu 2070S chłopowi z forum to napisał że wszystko ok ale takiego koncertu jeszcze nigdy nie miał wcześniej dopóki ode mnie nie kupił :P więc nie martw się nie jesteś pechowcem roku :] 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Send1N napisał:

To ja całe życie miałem karty w których grały cewki i dopiero obecna 3060Ti tego nie robi :E jak sprzedałem chwile temu 2070S chłopowi z forum to napisał że wszystko ok ale takiego koncertu jeszcze nigdy nie miał wcześniej dopóki ode mnie nie kupił :P więc nie martw się nie jesteś pechowcem roku :] 

Pomógłbyś na w/w pytanie? Z którego sklepu brać tego X trio 3070Ti? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W proshopie masz za 4250 a to ogarnięty sklep, w morele jest też przykładowo ale chyba powyżej 5k :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, insulina napisał:

Pomógłbyś na w/w pytanie? Z którego sklepu brać tego X trio 3070Ti? 

Z W proshopie jeśli już masz brać inne to podejrzane i nie zdziwiłbym sie jak potem byłyby cyrki w kwestii gwarancji.
Był w xcumie,mediaexspert, ba nawet widziałem na euro rtv agd, ale że ta wersja jest u nas bardzo popularna to rozeszła się w trymiga.

W razie gdyby nie udało ci się wyrwać tego modelu możesz jeszcze wybrać alternatywę[dostępną od ręki] w postaci -Zotac GeForce RTX 3070 Ti AMP Extreme Holo 8GB GDDR6X
który jest dużo lepszy od zwykłej padaczki jaką jest wersja amp holo i której szczerze nie polecam , bo była głośna, potrafiły cewki grać, i ogólnie nędza straszna.

Z tym że jeśli miałbyś brać zotaca przygotuj się mimo wszystko na zwrot w razie W. Bo ta wersja jest mocno poprawiona i jest ciszej,chłodniej i generalnie to pare klas wyżej jak zwykła wersja.

Ja z zotac-ka najlepiej wspominam generacji maxwell i 980ti amp edition i [extreme] którą miałem. Późniejsze gen jakoś producent się nie popisywał w kwestii chłodzeń itp.
 

23 minuty temu, Send1N napisał:

W morele jest też przykładowo ale chyba powyżej 5k :E 

niech się bujają ten owocowy sklep, ta cena zostawię bez komentarza. W media exspert :GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti Vision OC LHR 8GB cena tylko 4533zł ???.

Edytowane przez kosiarz66
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kosiarz66 napisał:

Z W proshopie jeśli już masz brać inne to podejrzane i nie zdziwiłbym sie jak potem byłyby cyrki w kwestii gwarancji.
Był w xcumie,mediaexspert, ba nawet widziałem na euro rtv agd, ale że ta wersja jest u nas bardzo popularna to rozeszła się w trymiga.

W razie gdyby nie udało ci się wyrwać tego modelu możesz jeszcze wybrać alternatywę[dostępną od ręki] w postaci -Zotac GeForce RTX 3070 Ti AMP Extreme Holo 8GB GDDR6X
który jest dużo lepszy od zwykłej padaczki jaką jest wersja amp holo i której szczerze nie polecam , bo była głośna, potrafiły cewki grać, i ogólnie nędza straszna.

Z tym że jeśli miałbyś brać zotaca przygotuj się mimo wszystko na zwrot w razie W. Bo ta wersja jest mocno poprawiona i jest ciszej,chłodniej i generalnie to pare klas wyżej jak zwykła wersja.

Ja z zotac-ka najlepiej wspominam generacji maxwell i 980ti amp edition i [extreme] którą miałem. Późniejsze gen jakoś producent się nie popisywał w kwestii chłodzeń itp.
 

niech się bujają ten owocowy sklep, ta cena zostawię bez komentarza. W media exspert :GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti Vision OC LHR 8GB cena tylko 4533zł ???.

Dziękuję! 
Kurczę wiesz co.. czekam i poluje na tego x trio 3070Ti, wolę poczekać nawet 2 tygodnie niż użerać się, nie wiem jak to się nazywa, ale jestem taki, że nie jestem w stanie zaakceptować takich słabych irytujących dźwięków itp.. ogólnie muszę mieć wszystko na swoim miejscu ;x 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...