Skocz do zawartości
Pheno

Zakup karty po spaleniu się RTX 2080 super x trio Prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, insulina napisał:

Dziękuję! 
Kurczę wiesz co.. czekam i poluje na tego x trio 3070Ti, wolę poczekać nawet 2 tygodnie niż użerać się, nie wiem jak to się nazywa, ale jestem taki, że nie jestem w stanie zaakceptować takich słabych irytujących dźwięków itp.. ogólnie muszę mieć wszystko na swoim miejscu ;x 

 

To masz tak jak ja juz 5roznych 3070 przerobiłem - i szukam nadal ... zaraz wpadnie kasa za zwrot - trzeba znowu coś zamówić :D oby tym razem nie był to odpad przy produkcji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kosiarz66 napisał:

Z W proshopie jeśli już masz brać inne to podejrzane i nie zdziwiłbym sie jak potem byłyby cyrki w kwestii gwarancji.

A co proshop już na blacklistę wchodzi? :E z tego co wiem to był sprawdzony sklep ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szperaj też za wersją msi suprim X - świetna kultura pracy. 
Nie rozumiem osób, które wypowiadają się "nie ma sensu kupować lepszej wersji"
Czy wy serio uważacie, że "lepsze wersje" to tylko lepsze chłodzenie? W parze też idą takie rzeczy jak przemyślane jest PCB i jakich użyto komponentów. RTXy mają kosmiczne skoki napięcia podczas obciążenia. 
Ja tam mam zawsze podejście, żeby kupić dobrą wersję przyzwoitej firmy i potem mam w dupie z jakiego sklepu kupiłem bo i tak przyjmą i rozpatrzą gwarancję - w Polsce przykładem jest właśnie np MSI. 
Chyba, że ktoś kupuję taką grafe na 2 lata i wymienia to co innego.. 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, reQ_21 napisał:

szperaj też za wersją msi suprim X - świetna kultura pracy. 
 

Miałem : ciężka, trochę odpustowo podświetlona karta, ALE cewki na niej też grały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Send1N napisał:

A co proshop już na blacklistę wchodzi? :E z tego co wiem to był sprawdzony sklep ?

Nie ma cyrkow, masz normalnie 3 lata gw producenta, 2 pierwsze lata masz u sprzedawcy normalnie, 1 rok musisz najpierw sprowobac zarekalmowac u producenta, jak ci odpisza ze masz do sprzedawcy to normalnie ci przyjma

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo tam wyżej chlop pisał że ryzyko w proshopie więc pytam :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, BladyPL napisał:

Miałem : ciężka, trochę odpustowo podświetlona karta, ALE cewki na niej też grały.

u mnie nie grały, cisza jak makiem zawiał bez OC. RTXy to trochę loteria z tym. W zestawie jest podpórka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Send1N napisał:

A co proshop już na blacklistę wchodzi? :E z tego co wiem to był sprawdzony sklep ?

Może źle to napisałem. Jak pisałem wtedy posta to tylko proshop był godny zaufania reszta to jakieś firmy krzak 1osobowe:tzn szybko się zawina i zostajesz na lodzie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, reQ_21 napisał:

Ja tam mam zawsze podejście, żeby kupić dobrą wersję przyzwoitej firmy i potem mam w dupie z jakiego sklepu kupiłem bo i tak przyjmą i rozpatrzą gwarancję - w Polsce przykładem jest właśnie np MSI. 

Akurat "msi przykładem producenta nie zawsze ale jednak , ze nie chcieli uwzględnic gwarancji było to  glosno opisywane tu na forum.

Taaa Kupujesz w byle jakim sklepie potem tony postów na forach,sklep upadł się zawinął i nie można zrealizować gwarancji. Potem płacz zwłaszcza jak karta padnie i zostaniesz z fikcja literacką w kwestii "gwarancji".

Najgorzej ze potem trzeba boje prowadzić by taka kartę w ogóle byli wstanie na serwis oczywiście o ile dany producent takowy posiada, zazwyczaj po takim cyrku producent/dystrybutor zlewa/olewa i zostajesz wtedy z elektrosmieciem.

Tak się kończy kupno niepewnego źródła bo się chciało trochę przyoszczedzic,a wiele takich sklepów to rosną jak grzyby po deszczu.

 

Wbij sobie na ceneo czy google trio x 3070ti jakie pewne sklepy sprzedają oprócz znanych to wiele niewiadomego pochodzenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kosiarz66 napisał:

Akurat "msi przykładem producenta nie zawsze ale jednak , ze nie chcieli uwzględnic gwarancji było to  glosno opisywane tu na forum.

Taaa Kupujesz w byle jakim sklepie potem tony postów na forach,sklep upadł się zawinął i nie można zrealizować gwarancji.

Masz paragon, rejestrujesz kartę na stronie producenta. Zgłaszasz usterkę bezpośrednio do niego - czemu nie można zrealizować gwarancji? Sprzedawca to tylko pośrednik który robi dokładnie to samo..
Zgłosiłem już tak kilkukrotnie sprzęty kupione u byle kogo, nigdy nie było problemów.. 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kosiarz66 napisał:

Akurat "msi przykładem producenta nie zawsze

No ok Msi lutuje wiec jak sie uda.A uda są dwa.Albo sie uda albo sie nie uda

Odrzuty gw mnie nie dziwią ludzi grzebią w skomplikowanych kartach

To nie jak kiedyś 4 śruby ,cały radiator i zmiana pasty.

Zrywaja plomby i daja inne termopady.W kartach które mają miesiąc.

No nie mów ze jakbyś był gwarantem brałbyś to brał na klate z ktoś ci robi koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.04.2022 o 19:10, reQ_21 napisał:

u mnie nie grały, cisza jak makiem zawiał bez OC. RTXy to trochę loteria z tym. W zestawie jest podpórka. 

Miałem Suprima 3070, 3080, teraz 3080Ti i wszystkie cisza ;) Z oryginalnej podpórki zrezygnowałem na rzecz Lian Li GB-001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.04.2022 o 02:12, reQ_21 napisał:

bo i tak przyjmą i rozpatrzą gwarancję - w Polsce przykładem jest właśnie np MSI. 

 

W dniu 13.04.2022 o 19:47, reQ_21 napisał:

Masz paragon, rejestrujesz kartę na stronie producenta. Zgłaszasz usterkę bezpośrednio do niego - czemu nie można zrealizować gwarancji? Sprzedawca to tylko pośrednik który robi dokładnie to samo..
Zgłosiłem już tak kilkukrotnie sprzęty kupione u byle kogo, nigdy nie było problemów.. 

Nie MSI Polska. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Przerabiałem to w zeszłym roku. Serwis MSI (mieszczący się we Wrocławiu) nie przyjmuje gwarancji od klientów indywidualnych jeśli chodzi o GPU, realizuje TYLKO przez sklep/dystrybutora. Chyba że sklep padł, ale to jest kopanie się z koniem. Komuś od Nas z forum po takiej bitwie w końcu przyjęli kartę, ale co czasu stracił i nerwów to jego :( 

Na RMA bezpośrednio do producenta możesz wysłać tylko do Evga, do Niemiec, i podobno do ZOTAC'a. Reszta producentów tylko i wyłącznie przez sklep

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

3080 schodzą już do 4500zł. Może warto poczekać trochę? Ciekawe jak się będzie rozwijała sytuacja.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tEv1DQQ.jpg

Edytowane przez maras2574
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, maras2574 napisał:

Nie MSI Polska. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Przerabiałem to w zeszłym roku. Serwis MSI (mieszczący się we Wrocławiu) nie przyjmuje gwarancji od klientów indywidualnych jeśli chodzi o GPU, realizuje TYLKO przez sklep/dystrybutora. Chyba że sklep padł, ale to jest kopanie się z koniem. Komuś od Nas z forum po takiej bitwie w końcu przyjęli kartę, ale co czasu stracił i nerwów to jego :( 

Na RMA bezpośrednio do producenta możesz wysłać tylko do Evga, do Niemiec, i podobno do ZOTAC'a. Reszta producentów tylko i wyłącznie przez sklep

Przecież ja o tym wiem, jest tak  jak wcześniej napisałem nie jest tak jak twierdzi @req_21.

Sam walczyłem  swego czasu z z gigabyte :1080 ti aorus xtreme, jak nie chcieli przyjąć na gwarancji, czas i nerwy wiem z własnej autopsji że są cyrki. Zwłaszcza jak zostajesz sam z kartą.
Ps: AMD w kwestii procków też przyjmuje tylko rma od dystrybutorów[a nie od klienta końcowego fizycznego], Intel niedawno też poszedł w tą stronę i nie można już słać bezpośrednio do nich jak już to robiłem[6950x]
wystarczył dowód zakupu oraz odpowiadania na pytana głupie były ale no cóż.

Generalnie wszystko zmierza w zła stronę i utrudniania dla klienta od co.

16 godzin temu, PL1555 napisał:

3080 schodzą już do 4500zł. Może warto poczekać trochę? Ciekawe jak się będzie rozwijała sytuacja.

"Zwykłych 3080" nie opłaca się brać lepiej szukać wersji 3080 12gb wiecej vramu no i rdzeni cuda oraz szyna 384bit. To nie w kij dmuchał.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda karta która kupisz a będzie cisza będzie więcej warta niż mocniejsza która bedzie Cie wku.... koncertem cewek... Taka moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Enki1985 napisał:

Każda karta która kupisz a będzie cisza będzie więcej warta niż mocniejsza która bedzie Cie wku.... koncertem cewek... Taka moja opinia.

To najlepiej taką bez aktywnego chłodzenia mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, PL1555 napisał:

To najlepiej taką bez aktywnego chłodzenia mówisz?

Taka która wychodzi z fabryki gdzie funkcjonuje kontrola jakości wyrobu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...