Skocz do zawartości
azgan

Senua's Saga Hellblade 2 - PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Kszyrztow napisał:

Ja sprawdzę dzisiaj wieczorem. Obejrzałem reckę z arhn.eu i dokładnie tego się spodziewałem. Jeśli komuś część pierwsza nie podeszła, to od kontynuacji też się odbije.

Szkoda tylko, że nie mam dobrych słuchawek, gierka zrobiłaby z nich dobry użytek. Zostaje mi grajbelka pod TV :E

Wszystkim się nie dogodzi. Ludzie chcą nowych IP, czegoś świeżego i innego a jak wreszcie pojawia się tytuł nietypowy który owszem jest bardziej doświadczeniem niż typową grą to i tak źle. No nie są to kolejne Gearsy to fakt ale XBOX Game Studios nareszcie ma jakiś tytuł którego nie musi się wstydzić po takich rodzynkach jak Redfall, Starfield czy ostatnia Forza Motorsport :szczerbaty:. Niestety nie jest to gra dla mas bo te wolałby kolejne Call of Duty albo Spider-Mana 😉.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Crypt napisał:

Generalnie poczekam chwilę, aż gra nieco stanieje i się kupi, pogra, i tyle :)

Tzn. ja rozumiem chęć zawarcia pewnej skondensowanej opowieści. Autorzy coś tam pamiętam kombinowali z próbą ukazania schizofrenii, jak to może wyglądać u osób chorych. Nie wiem czy to dobry punkt odniesienia czy też próba wzbudzenia dodatkowego zainteresowania ale jedynka serio była przynudnawa, do tego wieczne naparzanie się z tymi samymi przeciwnikami, od razu poczułem vibe Ryse Son of Rome. Rozumiem, że komuś może się to podobać, lubi takie klimaty czy szuka czegoś oryginalnego ale jak widzę, że w 4h można grę ukończyć a jej cena to 200zł to wyskakuję z tego pociągu i przestaję obserwować ten temat, no szanujmy się.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, caleb59 napisał:

a jej cena to 200zł to

200 zeta to ja dałem za ~rok game passa jeszcze przed podwyżkami cen jakie wprowadził MS :E
Więc trzeba korzystać jak jeszcze się nie skończył :E Idealna gierka do ogrania w passie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Userkamil napisał:

Oni pod czas samej rozgrywki dodali czarne pasy na ekranie? 

Czy te czarne pasy są też na monitorze 21:9? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też tak jak @caleb59 próbowałem grać w jedynkę, ale odpadłem to gra nie dla mnie, zmęczyła mnie, dlatego nawet nie czekałem na drugą część, ale bawcie się dobrze, nie moje klimaty zupełnie.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gydby nie bylo czarnych pasow to by wymagania wzrosly bo by bylo wiecej do wyswietlenia :rotfl:

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej napiszcie czemu te pasy nie są białe? Przypadek po trailerze asasyna? Nie sondzem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Chwile pogralem i przyznam ze calkiem intensywne doznania. Grafika niby ladna ale ilosc filtrow troche mi przeszkadza...

Edytowane przez Rtx4060tiUser
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jeśli tv jest ustawiony jako wyświetlacz dodatkowy nie mogę ustawić 4k w grze... Jaka głupota...

Graficzne super ale to dźwięk robi na mnie większe wrażenie 

No i 4090 kuca

Edytowane przez RozQ
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, RozQ napisał:

No i 4090 kuca

A co, w 8k grasz? Czy przedział 55-60 nazywasz kucaniem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To już wiem czemu nie było recenzji, skoro gra na marne w porywach 6h grania 😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie sądzę by to miało wpłynąć jakoś szczególnie na ocenę. Parę lat temu gry na 6-10h to była norma :D I mi tam bardzo odpowiada satysfakcjonujące 6h niż 600h zrobione z 6h pomysłu ; )

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tutaj nie ma co sie licytowac. Jak ktos lubi gry z takim artystycznym podejscie i nie liczy na szalony gameplay to bedzie zadowolony bo klimat az sie wylewa. Czasem lepsze jest pelne napiecia i emocji 6h niz 30h bez polotu podobnie jak w przypadku Resident Evil 3 remake. Nie dogodzisz wszystkim.

Edytowane przez Rtx4060tiUser
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
56 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

A co, w 8k grasz? Czy przedział 55-60 nazywasz kucaniem? 

Wszystko poniżej 60 to kucanie 😅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, RozQ napisał:

Graficzne super ale to dźwięk robi na mnie większe wrażenie 

No i 4090 kuca

Szybko nie zobaczymy nic lepiej wyglądającego na tym silniku z gier więc wymagania są uzasadnione 

Z PurePC:

Zatem podsumowując - Senua's Saga: Hellblade II pokazuje jak powinny wyglądać next-genowe produkcje, Unreal Engine 5 potrafi zdziałać cuda, niemniej będzie to związane z ogólnym wzrostem wymagań sprzętowych. Z drugiej strony, jeżeli wszystkie gry miałby tak wyglądać na ustawieniach najniższych, to pewnie wielu byłoby zachwyconych podobnym rozwojem wydarzeń. Pamiętajcie jednak, że mówimy nie o sandboksie, ale bardzo kameralnej, surowej i skupionej na narracji produkcji... Gry o większym rozmachu mogłyby z powodzeniem zdewastować najwydajniejsze maszyny, nawet nie wspominając o konsolach obecnej generacji.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ta gra nie wygląda w ogóle wybitnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak dla mnie jak na razie sztos :E Jak normalnie nie lubię nawalonych aberacji i postprocesów w grach to tutaj nic nie będę grzebał i ogrywam tak jak twórcy to stworzyli. Udźwiękowienie petarda, muza podczas walki, rozbłyskujące ognie, animacje, ruchy, ciosy kończące, normalnie jak w centrum jakiegoś filmu akcji i mimo, że walka nie jest wymagająca to klimat i jak to jest artystycznie wykonane to leje się z ekranu.

Ta gra to jest całkowicie inna liga względem pierwszej części, wszystko jest zdecydowanie bardziej dopracowane, nawet psychoza głównej bohaterki przynajmniej jak na razie jest zdecydowanie lepiej wyważona. Czym dalej tym bardziej wsiąkam w klimat tego doświadczenia i mam nadzieję, żę będzie tak do końca :E

Edytowane przez lukadd
  • Like 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@lukadd zwróciłeś uwagę na animacje w szczególności twarzy podczas tej pierwszej walki z Bossem (niewolnik 😉)? Morda sama się cieszy jak coś takiego widzi 😁. Ta scena po walce gdzie Senua ma głowę w wodzie do oczu to już totalnie wyrywało mnie z kapci i do tej pory nie mogę uwierzyć że to nie CGI tylko real-time rendering.

I jeszcze te odbicia oczu w wodzie 🤩

KOkeMx1.jpeg

Edytowane przez azgan
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, caleb59 napisał:

ale jak widzę, że w 4h można grę ukończyć a jej cena to 200zł to wyskakuję z tego pociągu i przestaję obserwować ten temat, no szanujmy się.

Dokładnie, szanujmy się. I mimo tego, że oceny zbiera póki co całkiem dobre, poczekam, aż będzie ją można kupić za 1/3 tej ceny. Nie spieszy mi się, kupka wstydu jest i nie muszę na siłę kupować nowości :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Obejrzałem pare filmików z dwójeczki Hellblade 2 i to pierwszy tytuł na UE5, który zrobił na mnie tak piorunujące wrażenie. Oświetlenie wygląda mega realistycznie i jednocześnie filmowo, a sama ilość detali nawet na podłożu (kamyczki itd.) to jakiś kosmos. Udało się też realistycznie przedstawić same postacie, zwłaszcza oczy. To wszystko wygląda już wręcz jak jakiś film i jak następne gry na tym silniku mają tak wyglądać, to ja nie mam pytań. Z zagraniem w część drugą będę musiał jeszcze trochę poczekać, bo chcę wpierw zmienić kompa, aby mieć odpowiednie wrażenia, ale w międzyczasie ogram wreszcie jedynkę.

Edytowane przez pawel86ck
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko fajnie pięknie no ale te czarne pasy WTF? Co za geniusz na to wpadł i czy idzie jakoś się tego pozbyć?

43 minuty temu, lukadd napisał:

Czym dalej tym bardziej wsiąkam w klimat tego doświadczenia i mam nadzieję, żę będzie tak do końca :E

Tak też chyba trzeba do tego podchodzić. Nie jak do kolejnej gry bo tej samej w sobie jest nie wiele. Ale właśnie jako forma doświadczenia…

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Userkamil napisał:

Wszystko fajnie pięknie no ale te czarne pasy WTF? Co za geniusz na to wpadł i czy idzie jakoś się tego pozbyć?

Kupić normalny monitor czyli 21:9 😛

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Usuniecie między innymi pasów:

Idź do C:\Users\YOURUSERNAME\AppData\Local\Hellblade2\Saved\Config\Windows

Otwórz Engine.ini ,wklej na samym dole to co potrzebujesz. To są polecenia Unreal Engine więc nic nie zepsuje.

Usunięcie blur, chormatic abberation, ziarna i pasów.

[SystemSettings]
r.SceneColorFringeQuality=0
r.Tonemapper.GrainQuantization=0
r.Tonemapper.Quality=0
r.NT.Lens.Distortion.Intensity=0
r.NT.Lens.Distortion.Stretch=0
r.NT.Lens.ChromaticAberration.Intensity=0
r.NT.DOF.RotationalBokeh=0
r.NT.DOF.NTBokehTransform=0
r.FilmGrain=0
r.NT.AllowAspectRatioHorizontalExtension=0
r.NT.EnableConstrainAspectRatio=0