Skocz do zawartości
azgan

Senua's Saga Hellblade 2 - PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

A dla mnie, tak zupełnie bez spiny, ani jedynka ani dwójka jakoś zbytnio nie podeszła. Przede wszystkim dłużyzny podczas cutcscenek i pustka świata mnie odstraszają od tego typu gier - choć rozumiem po co to jest, w końcu w innych produkcjach mi takie zabiegi nie przeszkadzają. Rozumiem też, że gra nastawiona na solo historię, w dodatku ubraną w otoczkę schizy, nie może mieć otwartych map i pierdyliarda znajdziek - to ma ze sobą grać. Ton też musi wisieć za nos od początku do końca. No i nie może to trwać przez 30h bo tyle depresyjnego klimatu to do samobójstw by doprowadziło.

Przykładowo w TLOU2 taki ciężki klimat ciągnie się przez praktycznie całą grę, a co nowy lvl to chwilami musiałem przerwy robić bo napięcie sięgało zenitu - i w którymś momencie powiedziałem sobie, że ta gra w takiej otoczce jest za długa. Tutaj po 10h pewnie powiedziałbym dokładnie to samo.

Z drugiej strony, może poza pasami góra dół, wizualnie gra topka. Efekty świetlne, mimika postaci, płynność ruchu - wszystko zdecydowanie na top. No i skalowalność silnika. Komp 2 z sygnatury na średnich daje radę w 1080p/60, komp 1 ciągnie na maks w 1440p. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
21 minut temu, Qrdello napisał:

Przykładowo w TLOU2 taki ciężki klimat ciągnie się przez praktycznie całą grę, a co nowy lvl to chwilami musiałem przerwy robić bo napięcie sięgało zenitu - i w którymś momencie powiedziałem sobie, że ta gra w takiej otoczce jest za długa. Tutaj po 10h pewnie powiedziałbym dokładnie to samo.

Z tym że w przeciwieństwie do HB to w to TLOU jest dużo lepszy gameplay i przede wszystkim walka. Tutaj nie ma żadnych dobrych tych elementów, bo prawie wcale nie występują. : E   Ciężko w ogóle nazwać Hellblade grą. :E Przez 45 min trzymałem tylko lewy analog do przodu. :E  Już pierwsza część miała bardziej rozbudowana walkę (wiem śmiesznie to brzmi, bo i tak była mega płytka) - z jakimiś dodatkowymi kopniakami czy naskokami, a tu jeszcze bardziej postawili na filmowość i QTE.   Komuś może się podobać te "nowe" doświadczenie, spoko. Ale ja tego nie kupuję. Gdyby nie GP to prawdopodobnie wcale bym nie sprawdził. Wolę już słabiej ocenionego Rise of the Ronin, w którego teraz gram, niż tę graficzną wydmuszkę.  Przynajmniej czuję, że gram.:D W sumie to nieźle się bawię.:)

Godzinę temu, Sheenek napisał:

Przekonajcie mnie ze warto :D Czy ta gra naprawde daje do myslenia swoja historia, na tyle zeby przebolec nudny gameplay?

Sprawdź sam w GP. Najwyżej wybierzesz sobie coś innego z tej usługi.:D

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Sheenek napisał:

Przekonajcie mnie ze warto :D Czy ta gra naprawde daje do myslenia swoja historia, na tyle zeby przebolec nudny gameplay?

Jak się komuś pierwsza część nie podobała to tutaj też nie dozna objawienia i przekonywać na siłę nie ma sensu bo każdy ma inny gust oraz oczekiwania. Ten tytuł to jedna wielka faza bez brania psychotropów 🤣.

Godzinę temu, MuziPL napisał:

Gejmplejowo nie wyróżnia się niczym - myślę, że osobom podnoszącym ten argument głównie o to chodzi.

Wyróżnia się tym, że jest innym doświadczeniem niż większość gier. 

Dokładnie, nic dodać nic ująć 👍

Godzinę temu, MuziPL napisał:

Gejmplejowo nie wyróżnia się niczym - myślę, że osobom podnoszącym ten argument głównie o to chodzi.

Wyróżnia się tym, że jest innym doświadczeniem niż większość gier. 

I w punkt, bardzo trafnie 😁

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawia mnie co kierowało osobami które odbiły się od 1 że może 2 będzie inna.

To tak jakbym nagle myślał ze żadna cześć Diablo mi nie podchodzi w sumie zupełnie ale 4 będzie inna :E

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może chcieli obadać nowe demo technologiczne ;)

Jedynkę w połowie sobie odpuściłem ;) W sumie było to coś nowego.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obadać demo, no w sumie ok, aż mi się stare czasy przypomniały jak ściągnąłem obliviona kiedyś tylko po to aby PC przetestować 🤣

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, azgan napisał:

Ten tytuł to jedna wielka faza bez brania psychotropów 

Jeśli ludzie faktycznie mają takie objawy jak w tej grze to współczuję.  Irytowało mnie to już po krótkiej sesji w grze, a co dopiero mieć to przez całe życie. 😮

26 minut temu, kadajo napisał:

To tak jakbym nagle myślał ze żadna cześć Diablo mi nie podchodzi w sumie zupełnie ale 4 będzie inna :E

Trochę zły przykład. Diablo diametralnie  się zmieniło. To już nie to samo Diablo co sprzed 20 lat. :E  Komuś może faktycznie się Diablo 4 podobać bardziej od dwójki.;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Userkamil napisał:

Jak najdzie mnie ochota na symulator chodzenia to pójdę na spacer do parku.

Nie każdy ma ochotę nażreć się w realu kwacha/LSD lub walnąć solidną porcję grzybków i sobie robić spacery po parku :E Przed kompem i bez wspomagaczy bezpieczniej ;)

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mimo wszystko w grę lubię jednak pograć a nie przespacerować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, sideband napisał:

Może chcieli obadać nowe demo technologiczne ;)

Jedynkę w połowie sobie odpuściłem ;) W sumie było to coś nowego.

TechDemo udane, działa lepiej, jest dłuższe niż te z The Matrix Awakens i ma fabułę a dodatkowo można słuchawki potestować :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, Jaycob napisał:

Trochę zły przykład. Diablo diametralnie  się zmieniło. To już nie to samo Diablo co sprzed 20 lat. :E  Komuś może faktycznie się Diablo 4 podobać bardziej od dwójki.;)

No nie wiem, dalej się chodzi jakby z rzutu izometrycznego i rzuca jakieś czary do ludzików 😆

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, ToCav napisał:

No cóż wolę być osobą która nie rozumie sarkazmu niż być jednym z twórców tej gry. Leniuchów i słabych deweloperów trzeba wykurzyć z branży gier.

Powiedział fan Bethesdy, największych partaczy i leni jakich growy świat widział za których całe życie wszystko muszą robić gracze :E

3 godziny temu, ToCav napisał:

W tej grze nie ma nic świeżego. Nic nie wnosi do growego rynku. 

Dlaczego oderwane od rzeczywistości? Tak ciebie boli że inni krytykują grę? Akurat przejrzałem komentarze i zgadzam się z nimi w 100%. 

Ta gra jest po prostu średniakiem dla mało wymagających ludzi. Beznadziejna główna postać. Nudne lokacje i pusty świat okraszony przepiękną grafiką. 

To jest kolejna gra która za 2-3 lata nikt nie będzie pamiętał. 

Tak samo jak ciebie boli, że ludzie krytykują gównianego Starfielda, czego nie rozumiesz ? Zaklinasz rzeczywistość, pisząc jak świetnie się przyjęła gra, która jest najgorszą grą Bethesdy z ocenami na poziomie 50-60% w którą gra 5000 osób, a premierę miała całkiem nie dawno :lol2: Tobie się taki średniak podoba, więc zrozum, że komuś się może podobać Hellblade 2, który na razie ma 88% pozytywnych ocen.

2 godziny temu, ToCav napisał:

Masakra. I teraz. Porównuje sobie Hellblade (FLAGOWY tytuł xbox/Microsoft) do gry wydanej też wczoraj Song of Conquest. Jest to niszowa gra strategiczna coś jak Heroes. I jak patrzyłem to Song of Conquest  ma obecnie takie statystyki.  Nie są większe od Hellblade ale chciałem pokazać jak nisko i słabo wypada taki hellblade na którego wsadzono tyle milionów przy produkcji.  Wstyd i żenada. 

Jak wyżej, masakra to jest Starfield, który po dwóch miesiącach od premiery stracił 95% z 300 000 spadło do 11 000, dzisiaj jest 5000 :rotfl: Hellbade to nie gra dla każdego i miliony ludzi na świecie ma Game Passa, nie znasz żadnych statystyk ile ludzi w to gra, lub zagra na GP. Na Steam kupią tylko ludzie, którzy kolekcjonują gry na Steam, tym bardziej, że grę można przejść w jeden wieczór, więc jak ktoś lubi takie gry, aż się prosi żeby ograć ją w abonamencie zamiast kupować w pełnej cenie na Steam.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Zastanawia mnie co kierowało osobami które odbiły się od 1 że może 2 będzie inna.

Jezeli chodzi o mnie to bardziej chce wiedziec czy nie trace czegos co jest naprawde swietnym przezyciem/historia. Cos jak naprzyklad Detroit: Become Human, gameplayowo zdychalem ale za to przezycie tego doswiadczenia bylo zdecydowanie warte chodzenia po gameplayowym gruzie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
57 minut temu, Userkamil napisał:

Zawsze możesz to potraktować jako mix wrażeń filmowych z namiastką gameplayu. Jak oglądasz jakieś filmy czy czytasz książkę to też narzekasz na to, że jesteś w 100% biernym obserwatorem :E

Tak ogólnie to polecam Disco Elysium też bardzo ciekawe doświadczenie i przygoda, która nie ma wiele wspólnego z typowymi grami. Ale narracyjnie, artystycznie i klimatycznie jest to totalna topka.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, azgan napisał:

Nie dziwie się jak w GP "za grosze" ograsz + do tego kilka innych tytułów jak masz więcej czasu.  Wydanie 200zł na grę 5-8h to imo głupota.

Swoją drogą przydałby się jakiś tracking ludzi grający na GP.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, Sheenek napisał:

Jezeli chodzi o mnie to bardziej chce wiedziec czy nie trace czegos co jest naprawde swietnym przezyciem/historia. Cos jak naprzyklad Detroit: Become Human, gameplayowo zdychalem ale za to przezycie tego doswiadczenia bylo zdecydowanie warte chodzenia po gameplayowym gruzie.

Jak lubisz "gry"/filmy z nastawieniem na opowieść okraszone technologicznym "sosem" to będzie to ciekawe doświadczenie. Artystycznie jest to topka podobnie jak The Order 1886.

Detroit: Become Human było również dla mnie ciekawym przeżyciem chociaż gry samej w sobie to tam za dużo nie ma ale można się wciągnąć.

Podejrzewam że jak wyjdzie Remaster Until Dawn na Unreal Engine 5 to również będzie to "gra" nie dla każdego mimo że tytuł jest świetnie zrealizowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, lukadd napisał:

Tak ogólnie to polecam Disco Elysium też bardzo ciekawe doświadczenie i przygoda, która nie ma wiele wspólnego z typowymi grami. Ale narracyjnie, artystycznie i klimatycznie jest to totalna topka.

Dla mnie Disco jest jak najbardziej pełnoprawną grą, tak - nietypową, ale w dalszym ciągu mocno korzysta z dorobku growego - jest eksploracja, jest rozwój postaci, są zadania poboczne, decyzje mają wpływ, a nawet jakieś zagadki się znajdą, brakuje w zasadzie tylko walki, i tyle. To co najbardziej jest tam "niegrowe", to kolosalna ilość tekstu do przyswojenia (coś jak Torment), tak to gameplay bardzo przypomina granie na high speechu w Fallouta 1/2, gdzie możesz ominąć każdą jedną walkę, poza final bossem w 2 xD IMHO nie ma porównania do Hellblade'ów czy gier Cage'a, ale na pewno nie jest to typowa gra, i na pewno z całego serca ją polecam, bo jest absolutnym arcydziełem tej branży. Swoją drogą, to przykładam się do drugiego przejścia - tym razem silnym debilem xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak jest grą, ale właśnie taką mocno nietypową w innym stylu. Przez tą przywalającą ilość tekstu i narracji można by ją tak pod interaktywną książkę podciągnąć :E A jest mega klimatycznym growym doświadczeniem w całokształcie.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Disco Elysium - Dyskietka Elizy.

😆

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Polecam obejrzeć i posłuchać bo dokładnie tak to wygląda jak zostało przedstawione w tym materiale 

z wszystkimi zaletami i wadami.

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego dziś lepiej nie ogladac trailerów 🤣

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Userkamil napisał:

Dobra, dobra, boisz się, że Ci to TechDemo wtyczkę w 4090 przytopi :-D:E

• Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, kadajo napisał:

Ja się odbiłem od 1 już 2 razy, a w 2 bawię się super :)

Musisz w końcu zrozumieć, że każdy jest inny :D

Ogólnie w złym miejscu zaczęli przygodę, bo pierwsze 30 min gra mi się nie widziała graficznie, ale później są momenty, że faktycznie lepszej grafiki jeszcze w grach nie widziałem. 

Edytowane przez PiPoLiNiO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi