Skocz do zawartości
azgan

Senua's Saga Hellblade 2 - PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

No i dlatego tam nie siedzę już, ale parę osób tutaj się pojawiło stąd moja przyjacielska zaczepka 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

16 godzin temu, skunRace napisał:

Powiedział fan Bethesdy, największych partaczy i leni jakich growy świat widział za których całe życie wszystko muszą robić gracze :E

Tak samo jak ciebie boli, że ludzie krytykują gównianego Starfielda, czego nie rozumiesz ? Zaklinasz rzeczywistość, pisząc jak świetnie się przyjęła gra, która jest najgorszą grą Bethesdy z ocenami na poziomie 50-60% w którą gra 5000 osób, a premierę miała całkiem nie dawno :lol2: Tobie się taki średniak podoba, więc zrozum, że komuś się może podobać Hellblade 2, który na razie ma 88% pozytywnych ocen.

Jak wyżej, masakra to jest Starfield, który po dwóch miesiącach od premiery stracił 95% z 300 000 spadło do 11 000, dzisiaj jest 5000 :rotfl: Hellbade to nie gra dla każdego i miliony ludzi na świecie ma Game Passa, nie znasz żadnych statystyk ile ludzi w to gra, lub zagra na GP. Na Steam kupią tylko ludzie, którzy kolekcjonują gry na Steam, tym bardziej, że grę można przejść w jeden wieczór, więc jak ktoś lubi takie gry, aż się prosi żeby ograć ją w abonamencie zamiast kupować w pełnej cenie na Steam.

Co jest z tobą nie tak? Czytałem co napisałeś i hm zapaliła mi się lampka ostrzegawcza. Poczytałem twoje wywody na tym forum oraz na konkurencyjnych forach  i ??? proszę nie pisz już do mnie więcej. A najlepiej dodaj mnie do zablokowanych. Obrzydlistwo. 

---
Swoją drogą.  Ocena leci w dół ;). Ja jej dałem 3/10 bo grafika super. Ale na więcej nie zasługuje. 

Zrzut ekranu 2024-05-23 o 10.13.08.jpg

Edytowane przez ToCav

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, zdzichon napisał:

A co jest nie tak ze słuchaniem po BT obecnie?

Ogólnie nic jak ci to pasuje ale techniczne BT daje znacznie gorszą jakość dźwięku niż kabel. Co prawda to zależy tez od kodeka a raczej LDAC'a w PC nie używasz, no i to tylko w słuchawkach Sony jest. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dziwną charakterystyką tego forum jest ciągłe blokowanie ludzi, no co to za forum jak nie możesz powymieniać poglądów, tylko tasowanie do jednej opinii?

Dajcie spokój z tymi fochami. Stare dziady a tacy wrażliwi bo mi gierkę obrażajo.

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, lpcl napisał:

Dziwną charakterystyką tego forum jest ciągłe blokowanie ludzi, no co to za forum jak nie możesz powymieniać poglądów, tylko tasowanie do jednej opinii?

Tak jest od początku istnienia tego forum. Nic z tym nie zrobisz. Przykre to jest, ale co zrobić. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, kadajo napisał:

Ogólnie nic jak ci to pasuje ale techniczne BT daje znacznie gorszą jakość dźwięku niż kabel. 

No ale chyba żadne lepsze słuchawki nie idą przez BT już na PC. Radio/wifi. Tam problemy opóźnień i jakości nie istnieją. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, ToCav napisał:

Swoją drogą.  Ocena leci w dół ;). Ja jej dałem 3/10 bo grafika super. Ale na więcej nie zasługuje.

Ty w ta grę w ogolę zagrałeś i ukończyłeś ze ja oceniłeś ? Bo jak nie to trochę słabe z twojej strony.

A z tego co pamiętam to pisałeś ze na nią nie czekasz bo od 1 się odbiłeś.

3 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

No ale chyba żadne lepsze słuchawki nie idą przez BT już na PC. Radio/wifi. Tam problemy opóźnień i jakości nie istnieją. 

A nie odwrotnie ? :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, ToCav napisał:

Co jest tobą nie tak? Czytałem co napisałeś i hm zapaliła mi się lampka ostrzegawcza. Poczytałem twoje wywody na tym forum oraz na konkurencyjnych forach  i ??? proszę nie pisz już do mnie więcej. A najlepiej dodaj mnie do zablokowanych. Obrzydlistwo. 

Ze mną jest coś nie tak ? Nie kompromituj się i nie wymyślaj bajek o konkurencyjnych forach :lol2: Nawiązałem do Starfielda, bo skoro ty nie potrafisz zrozumieć, że komuś może podobać się Helblade 2 z wysokimi ocenami na Steam. Sam drwisz z ludzi,  którzy krytykują średniaka jakim jest Starfield z ocenami na poziomie 50-60%

Na koniec jak wchodzicie w dyskusje z @ToCav, to wiedzcie, że to poziom mojego 12 letniego chrześniaka. Chciałem sobie ostatnio zmodować Fallouta i jedynie to by mnie zachęciło do 3 przejścia gry to pisał mi tak: 

Z3VihF3.png

Jak krytykowałem Bethesde za ten komiczny pseudo "nextgenowy" patch i odpisałem mu na post to latał za mną i w każdym poście klikał haha.

MdhV49g.png

I ten gość pisze w innym wątku, że na tym forum przebywają ludzie, którzy nie powinni mieć dostępu do internetu i że musi pisać jak do dzieci :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, kadajo napisał:

nie odwrotnie ? :E

No słuchawki typowo BT do fona wyższej półki typu Sennheiser czy Sony w okolicy 1-1.5k, robią totalne opóźnienie nawet 1 sekundę. 

Barracuda Pro czy Logitech G PRO X 2, nie mają żadnego opóźnienia które byłoby słyszalne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

No słuchawki typowo BT do fona wyższej półki typu Sennheiser czy Sony w okolicy 1-1.5k, robią totalne opóźnienie nawet 1 sekundę. 

Barracuda Pro czy Logitech G PRO X 2, nie mają żadnego opóźnienia które byłoby słyszalne. 

Faktycznie jest BT 5.2 i 2.4Ghz Wireless ale szczerze nie wiem co to znaczy :E
Czyli w jaki sposób jest dziwek przesyłany, w jakim formacie, czy jest kompresowany itd.
Ja bezprzewodowo z dźwiękiem mam styczność tylko jak wychodzę z domu i wtedy do słuchania używam BT i LDAC'a.
W domu wszytko mam na kablach dla jak najlepszej jakości.

Dobra już się doedukowałem, 16bit 48khz uncompressed. To spoko, zakładając ze tak faktycznie jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
30 minut temu, kadajo napisał:

Ty w ta grę w ogolę zagrałeś i ukończyłeś ze ja oceniłeś ? Bo jak nie to trochę słabe z twojej strony.

Nie oceniam gry, jeśli w nią wcześniej nie zagrałem. To chyba logiczne, prawda? 

Edytowane przez ToCav
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, kadajo napisał:

2.4Ghz Wireless

Wydaje mi się, że to jest na zasadzie neta radiowego. Ale uwierz, jakość w grach to sztosik. Ja ogólnie zawsze byłem anty słuchawkowy do gier, dopóki nie sprawdziłem 2 lata temu Logitech właśnie też z takim połączeniem. Teraz już gram w zasadzie tylko na słuchawkach :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, ToCav napisał:

Nie oceniam gry, jeśli w nią wcześniej nie zagrałem. To chyba logiczne, prawda? 

No mam nadzieje. Dziś już nic nie jest pewne, nawet gender :E

7 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Wydaje mi się, że to jest na zasadzie neta radiowego. Ale uwierz, jakość w grach to sztosik. Ja ogólnie zawsze byłem anty słuchawkowy do gier, dopóki nie sprawdziłem 2 lata temu Logitech właśnie też z takim połączeniem. Teraz już gram w zasadzie tylko na słuchawkach :)

Jeśli jesteś zadowolony to 👌

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, kadajo napisał:

No mam nadzieje. Dziś już nic nie jest pewne, nawet gender :E

No pewnie. Sam się o tym przekonałem. Wystarczy spojrzeć na wiele komentarzy odnośnie Starfield, gdzie ludzie krytykowali produkt, który nawet nie uruchomili ;). nawet tutaj na forum są takie osobistości - ale nie będę ich wytykał palcami. Każdy wie o kogo chodzi ;). 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Im więcej siedzę w internecie tym bardziej chce wyłączyć komputer ;)

UqdJif.gif

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałeś rację - dotarło do mnie że powinienem się wziąć w garść i zarobić na oled, wstrzymuję granie na lcd 40" 21:9, chcę pełnego doświadczenia na oledzie ze zjazdami jasności i czarnymi pasami które zamaskują wypalenia, kupie też słuchawki na wifi - dzięki za życiową radę :D

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mnie ciekawi z jakiego powodu nad gierką pracowali tyle czasu. Jest ładna, ma klimat, ale to tyle. Króciutka, mechanika prostacka jak w jedynce. Oni tam mają 3 godzinny dzień pracy:E? Szczerze mówiąc spodziewałem się jednak czegoś na większą skalę. Co do liczb, to ma fatalne na steam. GP ok, ale jakieś popierdólki ostatnio co startowały też od razu na GP wykręcały 2x taki peak graczy :hmm:. No i cena jest absurdala. 50 dolków za grę na 5h+-, która startuje w GP od premiery - to się nie mogło udać. Ofc sam chętnie obadam jak jedynkę, ale na promce -75%. Raczej długo nie będzie trzeba na to czekać.

Edytowane przez Kelam
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Offtop się zrobił straszny więc napiszę że wrażenie na mnie zrobiło jeszcze jak odbijał się błysk ognia w tych górach, jeszcze czegoś takiego nie widziałem, mega realistyczne o skałach nie wspomnę bo nie ma gry która coś takiego ma, można pisać że Death Strending i nowa plaga ale to nie ten poziom. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No 7 lat pracować nad liniową przygodowka to nieźle, ja jak chcę odpocząć od open worldow to ogrywam boomer shootery, lub strategie, ta gra dla mnie to poakaz możliwości silnika UE 5.0 nic więcej. Tech demo za 50$.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, Kelam napisał:

Mnie ciekawi z jakiego powodu nad gierką pracowali tyle czasu. Jest ładna, ma klimat, ale to tyle. Króciutka, mechanika prostacka jak w jedynce.

Weź sobie czas produkcji kilkugodzinnego filmu i dodaj do tego przeniesienie tego filmu do gry, to wyjdzie Ci czas produkcji czegoś takiego. Najwięcej czasu (i budżetu) produkcji schodzi właśnie na cut-scenki, z których ta gra się w większości składa, a jeśli jeszcze chcesz do tego dodać gameplay, który ma takie cut-scenki wiernie udawać (tu: walka), to jest jeszcze gorzej, tyle roboty ile tu zostało włożone w dopracowywanie każdego szczegółu animacji i pracy kamery, to ja nawet nie chcę sobie wyobrażać xD Dlatego wcześniej mówiłem, że nie ma szans by takie gry/taka filmowość stała się standardem branży, bo zżera to zbyt wiele budżetu i jest zbyt czasochłonne.

Edytowane przez Przemcio666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiecie, tak naprawdę nie znacie struktury studia i jak ono pracuje, więc to są gdybania. Tam pracuje znacznie więcej osób niż przy jedynce, ale też nie jakaś wielka masa (chyba ok. 100). Do tego mają drugi projekt przy tym (Mara) i w między czasie robili jakieś pierdoły. Nie wiadomo ile trwała pre-produkcja, ile mieli koncepcji które testowali, a ile trwała faktyczna produkcja projektu, który został już nakreślony.

Produkcja gier to nie wygląda tak, że ktoś sobie coś wymyślił i jedziemy :D Ja mam paru ziomków w branży to same tworzenie wizji tego co ma być zrobione często trwa ponad rok w przypadku niektórych projektów i to wcale nie jakiś wielkich. Potem testowanie różnego rodzaju pomysłów może trwać drugi rok.

Pewnie też same testy UE5 i tego co jest możliwe trochę trwały. Myślę, że ich nowy projekt zostanie jednak wydany szybciej ; )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No gdybania gdybania, osobiście mówię jednak też z perspektywy gamedeva xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie grałem w 2 ale jeśli jest ona mocna dopracowana, postaci, grafika, animacje itd. to na pewno to trochę czasu trwało aby to zapiać na wysoki poziom. Nie wiem czy powinno 7 lat ale z drugiej strony może faktycznie nie harowali po 12H dziennie, ogólnie to się powinno pracować maksymalnie 4H dziennie żeby mieć kiedy zyć. :) Ludzi którzy zgotowali nam 8H-12H czas pracy powinni obdzierać ze skory codziennie po milimetrach przez te 8H-12H a jak się skora skończy to resztę wyrywać i na końcu polać woda utleniona żeby nie było zakażenia. :pila:

• Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi