Skocz do zawartości
azgan

Senua's Saga Hellblade 2 - PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

To że banda fanatyków wywindowała jakiś tytuł w jedną, albo drugą stronę o niczym nie świadczy, dla mnie Suicide to był gniot, a Hellblade 2 wcale lepsza nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, slafec napisał:

Pierwsza część była dostępna na PS4 (ex konsolowy :E) i PC. Na pewno się lepiej sprzedała.

Co do tej liczby aktywnych graczy to pamiętajcie, że jest to tytuł na kilka godzin. 2-3 posiedzenia i nara. Nie ma szans, żeby pobić jakikolwiek rekord.

P.S. Z racji tego, że jest to takie filmowe doświadczenie zerknąłem na yt. Tam pierwsze z brzegu filmy z całą grą mają 64k, 71k, 410k i 178k wyświetleń. Zamiast do GP mogli to lepiej na Netflixa wrzucić :P 

I może właśnie powinni iść w stronę filmu jako całość bo gra z tego jest gameplayowo słaba za to doświadczenie ciekawe. Gdyby nie zastosowane technologie i napompowana do granic możliwości grafika pewnie zainteresowanie byłoby mniejsze. Lepiej się to ogląda niż w to gra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Skończyłem. Udźwiękowienie i oprawa totalna petarda. Akcja i oprawa, efekty przy dotarciu do trąby powietrznej majstersztyk. Pięknie wykonana gra/przygoda. Klimat, nie spodziewałem się, że będzie, aż tak dobry, a czym dalej w grę tym tylko lepiej :E.

Za kilka dni siadam i kolejny raz ogrywam z alternatywnymi narratorami i odblokuję sobie ukryte zakończenie, aby poznać dodatkowe smaczki tej świetnej historii i przygody.

Ta gra to swojego rodzaju forma sztuki, świetnie artystycznie wykonana.

Edytowane przez lukadd
  • Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Userkamil napisał:

Starfield też był i w peku na steamie ile miał 300K? Więc argument, że coś jest w GP do mnie nie przemawia. ;)

Idąc rozumowaniem wielu z Was jest to gniot bo ani ludzie w to nie grają ani nie sprzedał się dobrze. Kiedyś @kadajo słusznie zauważył, że taki ''system oceniania'' jest to miecz obusieczny i właśnie nim srogo po łbie dostajecie! XD

Przepiękny graficznie symulator chodzenia na jeden dłuższy wieczór, kontra gra Bethesdy ze swoim marketingiem, zapowiadana jako jakiś nowy, nextgenwy poziom doświadczeń z grania i najlepszą grę z ich rąk ever. Gdzie w galeriach handlowych na całym świecie były nocne premiery F4 jak za dawnych lat, świetny przykład ;) Peak Starfilda spadł w 2 miesiące z 300K do 10K, więc jak na tak niszową grę jak Hellblade 2 te 2K całkiem nieźle. Oczywiście żartuje, ale nie ma co w ogóle takich gier porównywać i mówić o przemawianiu argumentów.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem na YT opinię, że na dzień dzisiejszy jest to najładniejsza gra wszech czasów ;)

Oprawa audiowizualna to majstersztyk ale tutaj mamy głównie pustkowia pozbawione innych postaci, więc osiągnięcie czegoś takiego było relatywnie proste, dlatego o wiele większe wrażenie robił na mnie swego czasu pierwszy Far Cry czy Crysis, bo tam na oprawę składało się jeszcze wiele innych czynników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, skunRace napisał:

Oczywiście żartuje, ale nie ma co w ogóle takich gier porównywać i mówić o przemawianiu argumentów.

Oczywiście, że jest skoro sami taki argument stosujecie pod gry, które Wam leżą lub nie. 🤷

Albo ilość graczy jest wyznacznikiem albo nie. A tutaj raz gniot bo gra mało ludzi a raz GOTY bo gra mało ludzi. 😅

Edytowane przez Userkamil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie marudź. Idź sobie pograj w Starfielda. Dużo ludzi grała w niego na premierę więc musi to być wybitna gra :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problemem jest to że teraz są czasy gdzie każdy na siłę próbuje udowodniać ze cos jest albo nie jest dobre, zapominając/ignorując na samym starcie, że wyraża tylko SWOJĄ opinię. I podczepia pod to różne argumenty, żeby ją udowadniać. :)

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to doskonale rozumiem. Od lat nie czytam i nie sugeruje się recenzjami czy opiniami. Każdy tytuł sam sprawdzam. Natomiast trafnie punktuje te „argumenty” tutejszych znafcow. To, że teraz im nie leżą to już inna sprawa. 😅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Genialna imersja. Jedynka tez mi sie podobala wlasnie przez glosy, muzyke i klimat. Jak dla mnie majstersztyk wizualny i story. Jak zrobia 3 na pewno tez zakupie. Jestem fanem realistycznej grafiki i ciezkiego klimatu w walking sim jak np tez Madison czy demo Ill które tez polecam ograć. A na oledzie to juz w ogile to wyglada... :szczerbaty:

https://store.steampowered.com/app/1757350/ILL/

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

😂

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Userkamil napisał:

Ja to doskonale rozumiem. Od lat nie czytam i nie sugeruje się recenzjami czy opiniami. Każdy tytuł sam sprawdzam. Natomiast trafnie punktuje te „argumenty” tutejszych znafcow. To, że teraz im nie leżą to już inna sprawa. 😅

Tak samo ciebie ktoś punktuje, tylko każdy, zamiast wysunąć z tego jakieś wnioski to musi za wszelką cenę walnąć kontrargument (no bo przecież się z tobą nie zgadza). Zamiast "hmm faktycznie, nie spojrzałem na to w ten sposób, muszę to przemyśleć".
Czy w internecie można jeszcze w ogóle prowadzić, jakakolwiek konstruktywną rozmowę ? Czy ja może już mam totalnie alzheimera, bo nigdy jej nie można było prowadzić :D

6 minut temu, aureumchaos napisał:

Genialna imersja. Jedynka tez mi sie podobala wlasnie przez glosy, muzyke i klimat. Jak dla mnie majstersztyk wizualny i story. Jak zrobia 3 na pewno tez zakupie. Jestem fanem realistycznej grafiki i ciezkiego klimatu w walking sim jak np tez Madison czy demo Ill które tez polecam ograć. A na oledzie to juz w ogile to wyglada... :szczerbaty:

Bo to jest istota tego właśnie tytułu, a nie czysto GP :)
Dlatego ja lubię takie tytuly, bo to fajna odskocznia od klasycznej rozgrywki, i zazwyczaj jest o kilka leveli wyżej z opowieścią i wizualizacja tego, które są mocno potęgowane klimatem i muzyka.

Ci, co tego nie kumają lub mają na to wywalone to piszą ze gra jest do dupy i nudna, bo tylko chodzisz. :)
Ci, co kumają, ale im nie podchodzi już potrafią wykrzesać z siebie trochę więcej niż "gra do dupy".

A jak się tak zastanowić to, o czym tu dyskutować jak ktoś nie chce dyskusji, tylko kłótni. Nie podoba ci się to "move on" nie trać swojego a tym bardziej czyjegoś czasu.
Ja tam lubię dyskutować no ale dziś coraz ciężej o to, pokolenie TikToka i innych social mediów odleciało na orbitę, która za bardzo mnie nie interesuje. :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moment jak ten zbiornik wodny się opróżnił - mega to wyglądało, jeszcze z tą grafą

3b993ed4429feeeffb4df6e245efd82ff8fe4073

• Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
16 minut temu, kadajo napisał:

Tak samo ciebie ktoś punktuje, tylko każdy, zamiast wysunąć z tego jakieś wnioski to musi za wszelką cenę walnąć kontrargument

Nikt mnie nie punktuje. Ja nigdy nie używałem takich bzdur jak ilość graczy, recenzje czy opinie jako wyznacznik czegokolwiek. To tutejsi znafcy tak robią. Jak gra im się podoba to recenzje sie liczą a jak nie to już są nie ważne etc. 😅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakich bzdur używasz jako argumentów ? Ze gra TOBIE się podoba ? :E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jeżeli mi się podoba to jest to moje subiektywne odczucie. A nie na zasadzie o pozytywne recenzje to GOTY a jak mało ludzi gra to gniot. Można tak wymieniać. W tyłku mam te wszystkie opinie czy ile ludzi gra w dany tytuł. 
Weźmy takiego Azgana i tą ligę sprawiedliwych. Wrzucał SS jak mało ludzi gra i na tej podstawie GNIOT. Dwa dni temu tutaj wrzuca SS gdzie jeszcze mniej ludzi gra i GOTY. 😅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i prawidłowo. Mnie tez nie interesuje czy coś się komuś innemu podoba, czy nie, czy się sprzedaje, czy nie. Jak mi się podoba to gram, jak nie to nie.
Tylko pamiętać wtedy trzeba ze nie ma większego sensu rozmowa z takimi osobami. Bo co chcesz tym osiągnąć. Zdania nie zmienia przecież.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no rozmawiać zawsze można nie muszą zaraz zdania zmieniać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w ogóle nie rozumiem dlaczego się tutaj ludzie przekrzykują, że ta gra ma taką ocenę, tyle graczy, a tamta miała tyle i tyle i inne bzdety. No to ma, i co z tego? Więcej osób interesuje się tutaj tym jak gra się sprzedała czy ile ma graczy, niż samą grą, ludzie, czy Wam się aż tak nudzi w życiu xD? Analitykę zostawcie korposom, jak Was gra nie interesuje, to idźcie sobie do wątku gry, która faktycznie Was interesuje, po co przekrzykiwać się jak na jakimś pepełe, że to co ja lubię jest super, a to co Ty lubisz to gunwo, normalnie jak dzieci w piaskownicy, a większość osób tutaj chyba starsza ode mnie, porażka xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Userkamil napisał:

Nie no rozmawiać zawsze można nie muszą zaraz zdania zmieniać. 

No niby tak, ale jak rozmawiać z kimś o, chociażby Hellblade II jak on uważa ze to nudna gra, bo się tylko chodzi :E
Albo, że jest dziwna, bo jakieś głosy i o co to chodzi, nudne to :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale tam tylko chodzisz właśnie. 😜

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.04.2024 o 13:24, lpcl napisał:

Wczoraj obejrzałem ten filmik z df i no nie wiem jakoś mnie to nie porywa ani graficznie ani gameplayowo. Wygląda na więcej tego samego co w jedynce z tym męczącym klimatem i drętwą walką. Jak nie chcieli robić slashera to już lepiej jakby poszli w walking sima. Gra ma taki dziwny vibe, że nawet patrzenie na nią jest nieprzyjemne.

No ale kurde, to jak to nie jest imponujące (choćby te modele postaci) to co jest? :D Co jest w waszej opinii "wow" bo ja się już gubię : )

Czy jednak zbliżanie się do fotorealizmu jednak nie pasuje i to jest problemem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Przemcio666 napisał:

jak Was gra nie interesuje, to idźcie sobie do wątku gry, która faktycznie Was interesuje

Powiedz to tym wszystkim z tematu facetach w rajtuzach. 😅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Userkamil napisał:

No ale tam tylko chodzisz właśnie. 😜

Nie wiem czy ty tak udajesz głupio :E Czy faktycznie nie masz pojęcia czym jest gra narracyjna. 

To jak wejść do wątku GT7 czy Asseto i pisać, przecież tam tylko się jeździ :E

Senua kładzie silny nacisk na narrację i to jest główny motyw i styl gry, to w tej grze robi główny klimat, ale ma też elementy walki, przygody rozwiązywanie łamigłówek w eksploracji.

• Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja to doskonale rozumiem ale gameplayowo tam praktycznie tylko chodzisz nie oszukujmy się. Gra to pokaz wizualny i nic więcej. Równie dobrze możesz ciekawy narracyjnie film zobaczyć. Finalnie gracze zagłosowali portfelem i tego cuda tłumnie nie kupują. 🤷

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi