Skocz do zawartości
azgan

Senua's Saga Hellblade 2 - PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

@aureumchaos nie powielam zachwytów nad topografią i fabułą, niemniej jest coś w tej grze takiego że bodaj w sobotę odpaliłem na chwilę, żeby zgrać filmik z wydajności, i tak go zgrałem i potem jeszcze prawie 2h siedziałem. Ciągnie do siebie, to fakt.
Natomiast nie porównuj do GoT, bo to gra z 2020 r., wydana na tablet :/ z wentylatorem a jedynie podpucowana pod ps5, no i ma wyraźnie niższe wymagania sprzętowe. Ma też zupełnie inny design pod każdym względem. H2 to tunelowiec, jak Uncharted 1-4, więc tutaj tworzenie grafiki pod kątem tego co widz zobaczy jest łatwiejsze niiż w dowolnym open world. Gdyby taki GoT albo RotR dostał U5 i taki poziom grafiki, to na 4090 z i9tką 14th gen może dałoby się wcisnąć high w 1080p :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, lis22 napisał:

Po co usuwać wiatr z GoT? Przecież to największy ficzer tej gry ...

Bo te biale fale dekoncetruja.. Jest mod zeby byly delikatniejsze lub nie bylo ich w ogole... Wystarczy ruch trawy i czasteczek zeby wiedziec gdzie isc. Teraz testuje te delikatne. 

Godzinę temu, Qrdello napisał:

@aureumchaos nie powielam zachwytów nad topografią i fabułą, niemniej jest coś w tej grze takiego że bodaj w sobotę odpaliłem na chwilę, żeby zgrać filmik z wydajności, i tak go zgrałem i potem jeszcze prawie 2h siedziałem. Ciągnie do siebie, to fakt.
Natomiast nie porównuj do GoT, bo to gra z 2020 r., wydana na tablet :/ z wentylatorem a jedynie podpucowana pod ps5, no i ma wyraźnie niższe wymagania sprzętowe. Ma też zupełnie inny design pod każdym względem. H2 to tunelowiec, jak Uncharted 1-4, więc tutaj tworzenie grafiki pod kątem tego co widz zobaczy jest łatwiejsze niiż w dowolnym open world. Gdyby taki GoT albo RotR dostał U5 i taki poziom grafiki, to na 4090 z i9tką 14th gen może dałoby się wcisnąć high w 1080p :/ 

Owszem... Ale akurat z tej gry przeskoczylem na GoT. To inaczej, nawet AW2 wyglada slabiej niz Hellblade 2... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem, ten wiatr to cały urok gry i ma odwzorowanie w Japońskiej sztuce, więc mi nie przeszkadzał ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro powstal mod ot nie jestem jedyny komu przeszkadzal.. Jak bylem w jakims tam campie i plądrowalem to co sie obrocilem to wiatr bialy... zaczelo nie to wkurzac juz wiec poszukalem czy ktos moda zrobil na to i go tez wkurzalo no i jest. Ten przeswitujacy jest lepszy ale chyba jednak wole calkiem go wywalic. 

Zaraz opr za offtopa dostaniemy xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Microsoft się obudził i przypomnieli sobie że chyba premiera była :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja ich nie ogarniam. Gdyby Sony miało taką grę z taką totalnie topową oprawą w końcu tzw. "next-genową" po tylu latach od wydania konsol obecnej generacji :E to pruliby i reklamowali dzień w dzień przez całe youtube i wszelkie dostępne media.

A Microsoft leniwie, a tam damy jeden trailerek day one. 5 dni później obudzili się, że przy okazji można zareklamować game passa i konsole tą grą :E

W zasadzie tą grą i jej reklamą mogliby robić pocisk w PS,  że xbox ma grę z najlepszą oprawą i najlepszym udźwiękowieniem obecnej generacji :E

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To tylko audio-wizualna pocztówka, nic więcej, to nie jest rewolucja jak Crysis, czy FarCry 1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No rewolucja nie, ale i oprawą, udźwiękowieniem można się pochwalić przecież, szczególnie jak xbox ostatnimi czasy w ogóle nie ma czym się chwalić bo z Starfielda taki średniak wyszedł totalnie niczym się nie wyróżniający no chyba, że tym tysiącem pustych planet, a tak to tylko przehypowany przez fanów Beci :E Forza nowa też bez polotu, niczym specjalnym się nie wyróżniająca.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, lukadd napisał:

Ja ich nie ogarniam. Gdyby Sony miało taką grę z taką totalnie topową oprawą w końcu tzw. "next-genową" po tylu latach od wydania konsol obecnej generacji :E to pruliby i reklamowali dzień w dzień przez całe youtube i wszelkie dostępne media.

A Microsoft leniwie, a tam damy jeden trailerek day one. 5 dni później obudzili się, że przy okazji można zareklamować game passa i konsole tą grą :E

W zasadzie tą grą i jej reklamą mogliby robić pocisk w PS,  że xbox ma grę z najlepszą oprawą i najlepszym udźwiękowieniem obecnej generacji :E

Tylko, że Sony już miało gry ze świetną grafiką, choć może nie next genową: Demon Souls Remake, Ratchet and Clank Rift Apart, Horizon Forbriden West, God of War Ragnarok czy Marvel's Spider Man 2 a Xbox to tylko dwie Forzy i Halo, więc, tak to Oni powinni reklamować taką grę jak Hellblade 2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, lukadd napisał:

Zwłaszcza że ten tytuł nawet na niskich ustawieniach wygląda świetnie i można tutaj mówić faktycznie o nowej jakości w grach. 

Do promowania sprzętu i GAME PASSA nie mają nic lepszego.

Wystarczy sobie przypomnieć co robiło Sony promując The Order 1886 

https://www.gry-online.pl/newsroom/the-order-1886-zaprezentuje-oswietlenie-na-miare-nowej-generacji/ze1341e

Nj9YBOA.jpeg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

The Order był bardzo fajną grą, szkoda, że do tej pory nie powstała jej kontynuacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I dlaczego jeszcze jej nie ma na PC ! :D

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo tak to właśnie jest z grami "przełamującymi" jakieś bariery albo "konwenanse" - graficzne na przykład.
Na to się lepiej patrzy, niż gra - i musimy się z tym pogodzić. Macie wyżej Ordera, mamy Senuę, pamiętacie Ryse: Son of Rome?
Też (wtedy) graficznie zrywał skalp. A czy ktoś w to zagrał "na poważnie"?
Niby ta gra miała wszystko, co gra mieć powinna, a też była odbierana głównie, jako pokazówka możliwości sprzętu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o ten order to gunplay w tej grze to był dramat. Strzelanie jak kapiszonami. Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, kadajo napisał:

I dlaczego jeszcze jej nie ma na PC ! :D

https://www.gry-online.pl/newsroom/the-order-1886-uruchomione-na-pc-w-60-klatkach/z516d82

https://ithardware.pl/aktualnosci/facebook_gaming_kupilo_ready_at_dawn_tworcow_the_order_1886-12589.html

Jak Sony zleci Nixxes port na PC to będzie a póki co to są zawaleni robotą, God of War Ragnarök i The Last of Us Part II samo się nie zrobi a do tego poprawiać muszą jeszcze Horizon Forbidden West 

39 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Bo tak to właśnie jest z grami "przełamującymi" jakieś bariery albo "konwenanse" - graficzne na przykład.
Na to się lepiej patrzy, niż gra - i musimy się z tym pogodzić. Macie wyżej Ordera, mamy Senuę, pamiętacie Ryse: Son of Rome?
Też (wtedy) graficznie zrywał skalp. A czy ktoś w to zagrał "na poważnie"?
Niby ta gra miała wszystko, co gra mieć powinna, a też była odbierana głównie, jako pokazówka możliwości sprzętu. 

The Order 1886 to było też ciekawe doświadczenie i pokaz możliwości ale słaba gra 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gra nie była słaba, miała bardzo ciekawą fabułę 9 która zaczęła się rozkręcać pod koniec gry ) i bardzo ciekawe uniwersum, bazujące na tym, że Rycerze Króla Artura żyli w XIX wiecznej Anglii + ciekawe wykorzystanie Tesli i bardzo fajny arsenał broni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się te gry podobają akurat w tej kwestii, że to krótkie skondensowane gierki na max 8h, nic super wybitnego, gameplay bardzo prosty, ale fajne na pogranie np. między premierami kolosów na 70h~. Ryse imo najsłabszy z tych wszystkich, zarówno Hellblade jak i The Order mają bardzo ciekawe settingi i potencjał, tak Ryse był dość generyczny, chyba, że po prostu nie jestem fanem średniowiecza i czegoś tam nie widziałem xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ryse to nie Średniowiecze, tylko czasy Imperium Rzymskiego, Średniowiecze to okres od V do XV wieku ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie, jak ma się taką "wiedzę" jak ja o tych okresach, to mogło mi nie siąść aż tak xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak Senua 2h gry 3h cinematic expernience obejrzysz na YT nie trzeba grać a tym bardziej kupować za ponad  200 zł. To jest demo technologiczne nic więcej. Ciekawy był by otwarty świat na UE 5 na 100h gry, a nie jak tutaj maks 5h gry. :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

7 - 8h, jeśli ktoś to przeszedł w 2 - 3h, to chyba oglądał na YT w prędkości 2x z każdym jednym wyciętym failem, typa który biegł tylko do przodu i nie skupił się na absolutnie niczym xD Jak ktoś tak gra w gry narracyjne, to niech lepiej nie gra w gry narracyjne, albo przynajmniej niech nie sieje głupot w internecie i wraca czyścić znaczniki na mapie w kolejnej Ubigierce jak naspeedowany dzieciak z ADHD xD

Edytowane przez Przemcio666
  • Haha 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gierka jest na maks 9H, czyli spoko jak na tego typu tytuł. Jak się gra imersyjnie to myślę ze i do 10H można to rozciągnąć.
W 1 część mam przegrane prawie 15H wiec w 2 o długość się nie obawiam.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę pograłem i zdziwiłem się, jak bardzo to wciąga ;)

Jak już pisałem, bardzo lubię ten typ kamery, który jest rzadko wykorzystywany + gra jest bardzo imersyjna, głosy w głowie bohaterki robią robotę a czarne pasy to pomoc dla gracza, bo dialogi tych głosów wyświetlają się właśnie na dolnym pasie i nie zasłaniają grafiki. Nie grałem jeszcze w pierwszą część ale teraz nadrobię :P

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Trudno nazwać to graniem. To bardziej interaktywny film. Gra działa na mnie usypiająco przez ten gameplay a właściwie jego brak.

Mfs w trybie dla pawianów zapewnia 10 razy więcej emocji z grania czy tam oglądania widoczków.

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój ulubiony Horizon rozjechany.
Ciekawe, że H2 nawet w słońcu, jest upiorniej i smutniej, niż w Horizonie przy zachmurzeniach. :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi