Skocz do zawartości
azgan

Senua's Saga Hellblade 2 - PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, azgan napisał:

Dodanie poprawek w optymalizacji https://www.purepc.pl/unreal-engine-5-4-nowa-wersja-silnika-do-tworzenia-gier-juz-dostepna-nowosci-umozliwia-duzo-latwiejsza-prace jakie są w 5.4 https://www.purepc.pl/unreal-engine-5-4-ma-nie-tylko-dodac-nowe-funkcje-do-silnika-ale-rowniez-zaoferowac-wyzsza-wydajnosc-na-pc-i-konsolach raczej nie jest większym problemem a zaczynali na 5 jak była jeszcze w wersji Beta. To ma działać na XSS a wiadomo jak ten silnik masakruje sprzęty wykorzystujące fiuczery 5

https://www.gry-online.pl/newsroom/hellblade-2-powstaje-na-unreal-engine-5/z21dd18

Nawet jak nie wyrobili się z Update do 5.4 to będzie pewnie 5.3 zwłaszcza że premiera była przekładana 

Zamiast pisać głupoty na sile może zweryfikuj co wstawiasz, a nie kolejny raz strzelasz ;) I nie nie jest na 5.3. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, Kszyrztow napisał:

Mówcie co chcecie, ale ten launch trailer do Gears of War razem z tym coverem kawałka od Tears for Fears to była jedna z lepszych rzeczy jaką za szczyla w tym 2007 roku widziałem. Do dzisiaj na mnie wrażenie robi.  

Akurat Mad World pasuje do tego spoko, taki dość typowy kontrast spokojnej muzyki i w tle jakiejś wielkiej rozpierduchy. Ale taki generyczny utworek jak z serialu Netflixa w momencie, kiedy 16-letnia Jessica odkrywa, że jej crush ze szkoły Boris jest gejem i ma chłopaka, to do trailera Hellblade'a już mi nie za bardzo pasuje xD

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Phoenix. napisał:

Zamiast pisać głupoty na sile może zweryfikuj co wstawiasz, a nie kolejny raz strzelasz ;) I nie nie jest na 5.3. 

To chętnie się dowiem od Ciebie na jakiej bo poza kaśliwymi kontrami wiele nie wynika z tego 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.05.2024 o 14:31, michaelius33 napisał:

I tak ich Microsoft zamknie :E Jak mają zwolnić x procent ludzi to najprościej pozamykać te studia to już zakończyły projekt , a jeszcze nie zaczęły nowego. No może jeszcze port na PS5 im pozwolą dokończyć

Może jednak nie :szczerbaty:

https://www.ppe.pl/news/343060/hellblade-3-juz-powstaje-ninja-theory-dostalo-zielone-swiatlo-od-xboksa-na-nowa-gre.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba nie ma z tymi wymaganiami tak wielkiej tragedii. I jest prekompilacja shaderów przed odpaleniem gry, to też spoko ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Yyyyyyyy. Miał być Mesjasz graficzny a jest kapsztyl z pasami i ograniczeniem do 60 fps. 4K wszystko na max, bez dlss i stałe 60 klatek.

Wygląda dobrze, ale no nie jest to nawet top 3 gierek graficznie.

Audio na słuchawkach za to kosmos, jeszcze lepiej niż 1.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro 4090 nie wyciaga 60fps w 4k to tak kiepsko, a do tego zeby miec 60fps potrzeba min 4070ti w 1440p ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
6 minut temu, Phoenix. napisał:

Skoro 4090 nie wyciaga 60fps w 4k to tak kiepsko, a do tego zeby miec 60fps potrzeba min 4070ti w 1440p ;)

Przecież napisałem wyżej, że bez dlss mam 60 :) 

Edytowane przez PiPoLiNiO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że na XSX dało się wepchnąć nawet HW Lumen. Ogólnie dobrze to wygląda, a optymalizacja na PC moim zdaniem całkiem całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie wiem gdzie on robił ten test. Pograłem chwile, i było 58-60, z dlss 90-150. Zależy od miejsca. 

Ale te czarne pasyu to dramat i kabaret w jednym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gram od 30 min i już się nudzę. :E Ta gra już nie jest dla mnie.

• Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Smogsmok napisał:

04cc66dc8c0acf69b8a28ffbc94da5a64f54b7c3

RTX4090 za słaby do grania w konsolowe cinematic experience w natywnym 4K i to z letterboxd :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Ja nie wiem gdzie on robił ten test. Pograłem chwile, i było 58-60, z dlss 90-150. Zależy od miejsca. 

Ale te czarne pasyu to dramat i kabaret w jednym

Miejsce pomiarowe jest w pierwszym rozdziale

https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-senuas-saga-hellblade-ii-unreal-engine-5-zapewnia-piekna-grafike-jakiej-karty-graficznej-potrzeba?page=0,1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, Jaycob napisał:

ja nawet nie pobieram :P

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmarnowałem parę giga na pierwszą część więc tej nawet nie pobieram. Nie moje klimaty. No może dla benchamarku, jeśli taki jest w grze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
49 minut temu, azgan napisał:

RTX4090 za słaby do grania w konsolowe cinematic experience w natywnym 4K i to z letterboxd :szczerbaty:

RTX 4090 jest zdecydowanie za słaby do ambitnych gier opartych   na silniku Unreal Engine 5

Edytowane przez ronaldo864
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Jaycob napisał:

Mnie już jedynka znudziła, choć dobrnąłem do końca. 8 godzin słuchania stękań i krzyków chorej psychicznie baby, podlane pseudo-mitologicznym bełkotem.

• Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda ze jednak giereczka jest spoko, widzę tutaj jedyneczkę na sterydach. No ale nie za takie pieniądze, poczekamy cierpliwie :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zawsze możesz kupić miesiąc Game Passa, przejść i zapomnieć :E

Ja sprawdzę dzisiaj wieczorem. Obejrzałem reckę z arhn.eu i dokładnie tego się spodziewałem. Jeśli komuś część pierwsza nie podeszła, to od kontynuacji też się odbije.

Szkoda tylko, że nie mam dobrych słuchawek, gierka zrobiłaby z nich dobry użytek. Zostaje mi grajbelka pod TV :E

Edytowane przez Kszyrztow
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kadajo niech każdy poczeka aż będzie za 30zł to następnej szansy pewnie mieć nie będą i odejdą do krainy wiecznych łowów ; ) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi