Skocz do zawartości
Gość

Nowa karta dźwiękowa do 300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Cześć,

bardzo proszę o polecenie nowej karty dźwiękowej zewnętrznej do około 300 zł.

Urządzenie będzie pracować z głośnikami Edifier R1600 TIII.

Do tej pory korzystałem z Xonar DX. Przerobiłem trzy sztuki i mam jej dość. Wieczne problemy z odpinaniem jednego kanału lub nie łączącym kablem zasilającym.

 

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy do takich zabawek. Od razu zbieraj na Edifier S1000 MKII i podepnij optykiem pod integrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Szkoda kasy do takich zabawek. Od razu zbieraj na Edifier S1000 MKII i podepnij optykiem pod integrę.

Niestety nie jestem w stanie wydać tyle na głośniki. Nawet gdybym uzbierał to są w domu pewnie siły, które nigdy się na to nie zgodzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300zł na kartę, do głośników za niewiele więcej, to też tak średnio. Natomiast co do tych "sił" to może przekonaj je, że głośniki za ~1000zł, to są nadal tanie głośniki, w porównaniu do choćby KEF LS50 Wireless II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krystian922 napisał:

Cześć,

bardzo proszę o polecenie nowej karty dźwiękowej zewnętrznej do około 300 zł.

Urządzenie będzie pracować z głośnikami Edifier R1600 TIII.

Do tej pory korzystałem z Xonar DX. Przerobiłem trzy sztuki i mam jej dość. Wieczne problemy z odpinaniem jednego kanału lub nie łączącym kablem zasilającym.

 

Dzięki za pomoc :)

Fiio E10K? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie propozycja - dongle z ALC5686. Na ali do kupieniaw cenie do 50 zł.  Pod windowsem urządzenie samo się instaluje, ustawiasz próbkowanie i głośność i na tym koniec.  Pod smartfona tylko podpinasz i gotowe. Dźwiękowo jak za te pieniądze jest rewelacja do bardziej wymagających słuchawek prądu niestety brakuje, ale z głośnikami nie będzie problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zawsze poszukać budżetowej wersji  tj." używanej" karty - typu Maya , ProdigyCube , itd ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Pro8lem napisał:

Możesz zawsze poszukać budżetowej wersji  tj." używanej" karty - typu Maya , ProdigyCube , itd ... 

Maya U5 mieści się w budżecie. Zagra podobnie do Xonara DX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć czego oczekujesz - ale Maya U5 to nie ten sam typ urządzenia co DX - nawet sygnatura dźwiękowa jest inna.  Dopiero ProdigyCube da ci to minimum "wolności" w kształtowaniu dźwięku poprzez wymianę op-ampów i dostosowanie charekterystyki do potrzeb.

MayaU5 to zdecydowanie niższa klasa niż Prodigy Cube - tyle od siebie mogę dodać jako że miałem U5 a obecnie mam Cube.

Cube to nie jest w jakiś cudowny wzmacniacz - to podstawowy DAC / wzmacniacz do zastosowań domowych i dla użytkownika który nie ma jakiś specjalistycznych wymogów co do mocy / prądu / impedancji odbiornika - to nadaje się bardzo dobrze - ale nie ukrywajmy są droższe i lepsze moduły jakie również możesz kupić - ale zawsze pozostaje kwestia "budżetu" i oczekiwań ...

 Moim zdaniem celuj w Cuba - najlepiej w rev 2 lub tez model "black" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2022 o 13:32, Krystian922 napisał:

Wieczne problemy z odpinaniem jednego kanału

On sie nie " odpina " a ścisza

zanim wyrzucisz xonara, spróbuj tego, niektórym pomaga. Mi z 1825 pomagało " średnio "

Tak z 1823 muszę przyznać że naprawdę jest spokój.

jaką masz integrę na płycie ? jak jakieś ALC1200/1220 to gra naprawdę nieźle z takimi głośniczkami

 

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mimuszek napisał:

ALC1200/1220

Nawet pcm2702 gra wg mnie lepiej choć już niewiele. IMO lepszy dac da efekt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2022 o 16:52, Kyle_PL napisał:

300zł na kartę, do głośników za niewiele więcej, to też tak średnio. Natomiast co do tych "sił" to może przekonaj je, że głośniki za ~1000zł, to są nadal tanie głośniki, w porównaniu do choćby KEF LS50 Wireless II.

Kyle. Nie każdy jest melomanem i wymaga takiego audio.
Te edlifery nawet na integrze zadowolą 99% ludzi które je odsłuchają. 

Moim zdaniem nie wiem czy jest sens napędzania takich głośników DACami - one same w sobie mają już wzmacniacz i potrafią prawidłowo na integrze zagrać. Wiadomo, że dorzucenie lepszego źródła zmieni trochę barwę i może polepszyć scenę - pytanie na ile tego potrzebujesz i czy słuchasz muzyki w wystarczającej jakości do zauważenia różnicy. 

Edytowane przez reQ_21
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, reQ_21 napisał:

Te edlifery nawet na integrze zadowolą 99% ludzi które je odsłuchają.

Jestem tego samego zdania (że integra wystarczy do tego typu kolumn). Byle była w miarę przyzwoicie wykonana na danym modelu płyty głównej. Kupno do takich kolumn (kosztują ~400zł) karty za ~300zł uważam za nieoptymalne. Stąd moja sugestia, że jak ktoś chce inwestować w audio by coś polepszyć wzgl. Edifier R1600 TIII, to ... niech po prostu je wymieni na wyższy model ze zintegrowanym DAC, a nie próbuje dokonać wyraźnego postępu, poprzez zakup karty dźwiękowej za 300zł.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

`1600 grają bardzo dobrze nawet na starusienkiej M4A89GTD PRO/USB3 z ALC 892 (wtedy to był topowy układ zintegrowany), nie wspominając o ALC1220A (ROG STRIX B450-F GAMING ). Jedyne co "nie podołało" to laptop MSI żony - jakiś model sprzed 2-3 lat (coś z budżetu 3,5-4k) - w nim dźwięk był "płaski".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boru

DT 990 Pro 250Ohm , AKG K702 jest cienko, głośność jest w porządku, ale ilość znieszktałceń w szczególności w górnych pasmach masakruje uszy. U mnie DAC gra z Fenda R27BT i Brainwavz HM5 + jescze jakieś małe pchełki od phlipsa :E. W każdym wariancie spisuje się świetnie. Pod względem jakości to małe ustrojstwo w mojej ocenie gra lepiej od Cub'a, Xonarów i AE-5. Jedyne ograniczenie to niska moc, ale w tej cenie trudno o wiecej. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego co uważa że ALC 1200 czy tam 1220 vs Fiio E10K jest przepaść. Ja nie mam Fiio to nie POWIEM. Ani R1600 xD

Z drugiej strony nawet na DIY PCM2704 + Geniusy moje słychać różnicę względem integry z MSI. A jak na poprzednich płytach miałem gorsze integry to ta różnica była większa. Więc ja jestem zdania że warto, dobre źródło sygnału analogowego zawsze ma znaczenie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych dongli to polecam sprawdzić czy przypadkiem tam nie rezystorów w szeregu na wyjściu spokojnie można je nawet zewrzeć i problemy znikną ;) Oczywiście na słuchawkach 24-60ohm przy wyższej impedancji to pomoże znacznie w mniejszym stopniu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Boru napisał:

A próbkowanie w tej karcie trzeba ustawiać na max 32bit/384KHz ?

Tak, na na niższych ustawieniach brzmi zdecydowanie gorzej.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tidal HiFi/Master i Deezer HiFi różnica jest bardzo odczuwalna. Nawet na Spotify premium słychać różnice. 

Z integrami to jest szeroki temat. W szczególności przy ALC1220, które na ogół nie są "gołe". Dochodzi dodatkowy DAC i AMP, które sporo mieszają w brzmieniu. Osobną kwestią jest jakość materiałów i izolacja. Z mojego doświadczenia wszystko poniżej ALC1200 brzmi słabo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2022 o 13:32, Krystian922 napisał:

Cześć,

bardzo proszę o polecenie nowej karty dźwiękowej zewnętrznej do około 300 zł.

Urządzenie będzie pracować z głośnikami Edifier R1600 TIII.

Do tej pory korzystałem z Xonar DX. Przerobiłem trzy sztuki i mam jej dość. Wieczne problemy z odpinaniem jednego kanału lub nie łączącym kablem zasilającym.

 

Dzięki za pomoc :)

Jeśli masz budżet 300 zł, to dołóż 29 i ja polecam sound blaster G6, wersja B-stock - czyli po zwrocie, za 329 pln. Jedyny minus to rok gwarancji, ale za to masz 30 dni na przemyślenie zakupu, przetestowanie i ewentualny zwrot.

Zakup na oficjalnej stronie sound blaster, wpisz w gogla sound blaster g6 b stock. Masz darmową przesyłkę.

I mam nadzieję, że nie przyjdzie tu nikt pisać baśni z mchu i paproci, że to g*wniana karta, etc. Opinie i testy są, można śmiało napisać, miażdżąco pozytywne. Zadowolony jest również niżej podpisany.

To BARDZO DOBRA uniwersalna karta, którą podepniesz również pod konsolę. etc.

PS. I usłyszysz różnicę na tych głośnikach, to również fajny sprzęt. A może w przyszłości zmienisz na coś lepszego więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.04.2022 o 20:23, arabuss napisał:

Jeśli masz budżet 300 zł, to dołóż 29 i ja polecam sound blaster G6, wersja B-stock - czyli po zwrocie, za 329 pln. Jedyny minus to rok gwarancji, ale za to masz 30 dni na przemyślenie zakupu, przetestowanie i ewentualny zwrot.

Zakup na oficjalnej stronie sound blaster, wpisz w gogla sound blaster g6 b stock. Masz darmową przesyłkę.

I mam nadzieję, że nie przyjdzie tu nikt pisać baśni z mchu i paproci, że to g*wniana karta, etc. Opinie i testy są, można śmiało napisać, miażdżąco pozytywne. Zadowolony jest również niżej podpisany.

To BARDZO DOBRA uniwersalna karta, którą podepniesz również pod konsolę. etc.

PS. I usłyszysz różnicę na tych głośnikach, to również fajny sprzęt. A może w przyszłości zmienisz na coś lepszego więc...

Dzieki za informacje, przypadkowo tu trafilem, w tej cenie, z ciekawosci od razu kupilem :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...