Skocz do zawartości
newuser3

MSI Optix MAG274QRF-QD - po kilku miesiącach użytkowania

Rekomendowane odpowiedzi

mam MSI Optix MAG274QRF-QD od 4 miesięcy i w sumie żałuje że go od razu nie wymieniłem - najbardziej przeszkadza ciemna winieta po lewej i prawej stronie ekranu, czy komuś udało się to jakoś zniwelować? czytałem o luzowaniu śrub (ponoć pomaga), wrzuciłem najnowszy soft - 020 i z tego co widzę dodany nowy tryb premium color ale w temacie winiety nic sie nie zmienilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi Ci o tą winietę widoczną na jasnym lub białym tle? Jeden z powodów dlaczego nie zdecydowałem się na ten monitor. To po prostu wada techniczna, niskie koszty produkcji, brak kontroli jakości. Producent puszcza szroty, bo konkurencja robi to samo, liczy się kasa, a klient, który chce być zadowolony, a raczej, który nie chce narzekać na sprzęt musi wywalić ~3,5-4k za monitor 27". Rada jedna - sprzedaj, po co masz się męczyć na monitorze, z którego nie jesteś zadowolony, kup coś lepszego lub jeśli nie szkoda Ci kasy, odstaw go w kąt, przyda się jako rezerwowy. Wiadomo, są nieudane zakupy, a czasu i życia szkoda, żeby być niezadowolonym. Jakiś czas temu tu na forum był dość rozbudowany temat o zakupie monitora: 

Jeden z użytkowników kupił MSI i zwracał. Skończyło się na tym, że on wziął ASUSa z górnej półki, ja DELLa (i jestem zadowlony po dziś dzień)

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, GS01 napisał:

Pewnie chodzi Ci o tą winietę widoczną na jasnym lub białym tle? Jeden z powodów dlaczego nie zdecydowałem się na ten monitor. To po prostu wada techniczna, niskie koszty produkcji, brak kontroli jakości. Producent puszcza szroty, bo konkurencja robi to samo, liczy się kasa, a klient, który chce być zadowolony, a raczej, który nie chce narzekać na sprzęt musi wywalić ~3,5-4k za monitor 27". Rada jedna - sprzedaj, po co masz się męczyć na monitorze, z którego nie jesteś zadowolony, kup coś lepszego lub jeśli nie szkoda Ci kasy, odstaw go w kąt, przyda się jako rezerwowy. Wiadomo, są nieudane zakupy, a czasu i życia szkoda, żeby być niezadowolonym. Jakiś czas temu tu na forum był dość rozbudowany temat o zakupie monitora: 

Jeden z użytkowników kupił MSI i zwracał. Skończyło się na tym, że on wziął ASUSa z górnej półki, ja DELLa (i jestem zadowlony po dziś dzień)

a jakiego della wziales? mnie na tego msi skusil Stilgar swoja recenzja. dokładnie chodzi mi o to winiete na jasnym tle. Chociaż ostatnia aktualizacja firmware jakby poprawiła to. pewnie idzie się przyzwyczaic ale mam dziwne wrazenei ze producenci monitorow kroją jak mogą - co czytam opinie o danym modelu to są ciągle narzekania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, newuser3 napisał:

a jakiego della wziales? mnie na tego msi skusil Stilgar swoja recenzja. dokładnie chodzi mi o to winiete na jasnym tle. Chociaż ostatnia aktualizacja firmware jakby poprawiła to. pewnie idzie się przyzwyczaic ale mam dziwne wrazenei ze producenci monitorow kroją jak mogą - co czytam opinie o danym modelu to są ciągle narzekania.

tego nie poprawi firmware bo to po prostu jest wada konstrukcyjna. Stilgarowi bym nie ufał, bo on ma za zadanie nabić sprzedaż danych produktów. Prawie dałem się tak samo nabrać na wychwalanego przez niego, niemalże pod niebiosa, Della S2721DGFA i teraz wiem, że to nie byłby trafiony zakup. Dziwne, a w sumie nie dziwne, że nie reklamuje porządnych monitorów.  Ja wziąłem DELLa AW2721D. Jak dla mnie monitor petarda, z ulepszoną matrycą nanoIPS (kontrast ponad 1000:1, zamiast 800:1). Jedyna wada to powłoka ekranu, która odbija za dużo światła, ale za to klarowność obrazu mega i zero ziarna i tak jak wpsominałem w starym wątku, jednolitość bieli idealna na całej powierzchni ekranu i zarazem identyczna jak w tańszych monitorach Eizo.

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@newuser3, @GS01 ja też wspominałem kiedyś o tych nieszczęsnych bokach ekranu. Bardziej niż biały denerwuje mnie kolor czerwony choć zostało to trochę poprawione. Nie zauważyłem problemów z odbiciem światła (słońce) chociaż dzisiaj mocno świeciło. Ekran też ciężko utrzymać w czystości (smugi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, center78pl napisał:

@newuser3, @GS01 ja też wspominałem kiedyś o tych nieszczęsnych bokach ekranu. Bardziej niż biały denerwuje mnie kolor czerwony choć zostało to trochę poprawione. Nie zauważyłem problemów z odbiciem światła (słońce) chociaż dzisiaj mocno świeciło. Ekran też ciężko utrzymać w czystości (smugi).

A nic się z czasem nie poprawiło w kwestii tej winiety na białym tle (po porządnym wygrzaniu ekranu)? U mnie na DELLu, podobnie jak we wszystkich wcześniejszych monitorach, ekran wyrównał się, tzn. nie ma żadnych widocznych prześwitów w ciemnych scenach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
33 minuty temu, GS01 napisał:

A nic się z czasem nie poprawiło w kwestii tej winiety na białym tle (po porządnym wygrzaniu ekranu)?....

Nie ma poprawy, monitora nie wygrzewałem. Data produkcji 04/2021.

Edytowane przez center78pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2022 o 21:26, GS01 napisał:

A nic się z czasem nie poprawiło w kwestii tej winiety na białym tle (po porządnym wygrzaniu ekranu)? U mnie na DELLu, podobnie jak we wszystkich wcześniejszych monitorach, ekran wyrównał się, tzn. nie ma żadnych widocznych prześwitów w ciemnych scenach.

 

u mnie po update do najnowszego firmware widac poprawe - zrobili to sprzetowo. doszedl nowy profil kolorystyczny - na starych jest bez zmian, takze pewnie cos tam poprawione jest ale to i tak lipa.

ten ktory polecales DELLa AW2721D - jak dla mnie za drogi, prawie 2k drozej niz msi. wszystko z tym msi byloby ok gdyby nie te nieszczesne winietowanie po bokach

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@newuser3 o jakim nowym profilu piszesz (nazwa)? DELL tak drogi i nikt nie da gwarancji że akurat z twoim modelem będzie wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, center78pl napisał:

@newuser3 o jakim nowym profilu piszesz (nazwa)? DELL tak drogi i nikt nie da gwarancji że akurat z twoim modelem będzie wszystko w porządku.

to sie chyba display p3 nazywało, z tego co kojarze nowy profil - u mnie na nim mniej widac winietowanie. ale to trzeba firmware update zrobic monitora. - sterowniki z maja tego roku najnowsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, newuser3 napisał:

to sie chyba display p3 nazywało, z tego co kojarze nowy profil - u mnie na nim mniej widac winietowanie. ale to trzeba firmware update zrobic monitora. - sterowniki z maja tego roku najnowsze

P3 było od początku, w któreś aktualizacji wprowadzili sRGB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2022 o 21:50, center78pl napisał:

P3 było od początku, w któreś aktualizacji wprowadzili sRGB. 

mozliwe nie mam dostepu teraz do tego monitora, tak czy inaczej po aktualizacji do majowego firmware widac poprawe. jak ktos lubi te mocno zywe kolory to jest nawet jeszcze lepiej. ja juz tego na bialym monitorze praktycznie nie widze - a na kolorowych scenach to w ogole znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ok 10 miesiacach uzytkowania winieta zniknęła, nie wiem czy to kwestia wygrzania monitora - sporo chodził ostatnio, czy cos sie innego zadziało ale juz tej winiety nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracam do tego monitora z problemem - jak ustawic funkcje adaptive sync? na on czy off? mam rtx 3090 i w ustawieniach nvidia mam właczony gsync, czy na monitorze powinienem miec adaptive sync włączony czy wyłaczony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...