Skocz do zawartości
WebCM

Smartfon fotograficzny do 2000+ zł

Rekomendowane odpowiedzi

a teraz porozmawiajmy o tym, ile osób (nawet na tym forum) ma skalibrowane monitory za 10k stricte pod spuszczanie się nad zdjęciami ze smartfona z matrycą o wielkości ziarenka ryżu

czas start 

Polecam materiał


pozdrawiam 

Edytowane przez reQ_21
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt, kto nie zajmuje się profesjonalnie fotografią. Sam siedzę w trybie nocnym. :D I nie o to chodzi. Do profesjonalnych zastosowań kupię sobie lustrzankę. A aparat w telefonie ma być na tyle odpowiedni, żeby zdjęcia się podobały tym, co będą je oglądać zarówno na telefonie jak i na komputerze czy na czymkolwiek innym. Na przykład jedziesz na wakacje za granicą i chcesz zrobić fotorelację, nagrać jakieś filmiki... i żeby sprzet sobie poradził także w gorszych warunkach pogodowych, w ciemniejszych pomieszczeniach... Nie dokładając 2x więcej do iPhone Pro [Max] wydaje się, że S20 FE styknie.

S20 FE będzie aktualizowany przez 3 lata od premiery, czyli jeszcze przez jakieś 1,5 roku.

Za rzadko zmieniam telefon. S6 od 2016, J5 od 2020 (będzie służył jako zapasowy), teraz S20 FE.

Nie mam czasu czytać szczegółowo wszystkich recenzji, ale jeszcze sobie porównam inne opcje. Chyba pozostanę przy S20 FE. Popularność tego telefonu nie wzięła się znikąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, reQ_21 napisał:

a teraz porozmawiajmy o tym, ile osób (nawet na tym forum) ma skalibrowane monitory za 10k stricte pod spuszczanie się nad zdjęciami ze smartfona z matrycą o wielkości ziarenka ryżu

czas start 

Polecam materiał


pozdrawiam 

Znając życie to z internetów dowiesz się że każdy i do tego każdy używa niefabrycznej aplikacji w telefonie. Tak jak każdy gracz PC to minimum RTX 3080 a każdy z Iphonem to ma cały ekosystem Apple. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić dobrą porównywarkę smartfonów, żeby wprowadzić szczegóły odnośnie aparatu albo jakiś ranking, żeby była jakość zdjęć, ale także inne parametry typu bateria, czujniki, dokładność GPS, itd?

Mamy jeszcze marki typu Realme, Oppo... w samsungach najbardziej przeszkadza mi bateria, a jeśli konkurencja oferuje sprzęt podobnej jakości z pojemniejszą baterią, mniej prądożerny, to warto to rozważyć.

Za dużo jest sprzętu na rynku, żeby czytać rezencje wszystkich.

Wszystkie moje dotychczasowe telefony są by Samsung. I bateria zawsze była słabym punktem.

To trochę jak z laptopami. Współczesne laptopy Dell wytrzymają nawet kilka godzin na baterii.

Bo chciałbym do niedzieli coś zamówić. A nie jestem na 100% przekonany do S20FE ze względu na baterię.

BTW: Wypełniłem quiz na jakiejś stronie i wyszedł mi Razer Phone. Nic nie warte te quizy.

Edytowane przez WebCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

realme ma tragiczne aparaty
miałem okazję bawić się gt2 pro (i kiedyś bodajże X50 Pro) za którym również rozważałem. Wszystkie recenzje jakie obejrzałem zachwalają ten smartfon pod każdym kątem.. Czego by nie mówić, w cenie 3500zł sam w sobie smartfon jeśli chodzi o możliwości i hardware to petarda, ale..

... dużo szumów jak przychodzi coś nagrać wieczorną porą, poczułem sie jakbym miał motorolę za 1000zł z przed 3 lat. HDR czasami aż za sztucznie jak na chińczyka przekłamuje, algorytmy potrafią platać figle. Często zdjęcia nie są powtarzalne.  Znajomy który ma ten smartfon na daily potwierdza moje spostrzeżenia 
Porównywałem sobie z moim Mi10 i po za wideo realme fotograficznie jest gorszy praktycznie pod każdym względem. Prawda, tryb nocny działa zauważalnie lepiej i prześwietlenia są lepiej eliminowane, ale to wszystko. 
zdjęcia w dobrym oświetleniu wychodzą bardzo ładne i poprawne, dobry ekran też podbija ten efekt. Nagrywanie w dobrym oświetleniu jest niczym na poziomie iphone 13 - co jest naprawdę dobrym wynikiem jak na androidowy smartfon za 3500zł. Stabilizacja jest bardzo dobra. 
po za tym, smartfon ma bardzo niestabilną pracę. Ogólnie jest szybko i responsywnie, ale często widać efekt stutteru i lagów animacji

Najprawdopodobniej to kwestia dopracowania softu, ale realme ma jeszcze dużo do roboty względem konkurentów z BBK electronics. 

Druga sprawa,  ~2000zł jeśli chodzi o foto nie ma co wybierać w Oppo i realme, dosłownie. W oppo całkowity brak stabilizacji (dopiero reno 7 5g posiada, ale wkraczamy w cenę np samsunga S21 FE który jest zauważalnie lepszy nawet od Reno 6 Pro) . Vivo też nie ma czym się pochwalić, V23 względem V21 są większe soczewki, ale pozbyli się OIS. 

 

Edytowane przez reQ_21
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na S20 FE. Teraz pytanie, czy warto dopłacić 300 zł do 256 GB. W S6 miałem 32 GB i dopóki go nie zapchałem nagranymi filmami, to wystarczyło. Ale teraz system, aplikacje, nawet same zdjęcia (zwłaszcza RAW) zajmują więcej miejsca. Zastanawiam się, do czego może mi się przydać 256 GB zamiast 128 GB.

Edytowane przez WebCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem po S20 FE i okazało się, że to wersja z procesorem Exynos z 2x mniejszą wydajnością. Wersję ze Snapdragonem też można znaleźć do 2000 PLN. Czy ktoś ma wersję z Exynosem? Jak z wydajnością aplikacji i ogólnym działaniem? W gry nie gram (chyba że zacznę je tworzyć), filmy raz na ruski rok (YouTube to i na J5 działa płynnie), ale aplikacje są coraz bardziej wymagające.

Kolejna propozycja to Motorola G200 5G. Co o tym modelu sądzicie? Tu mamy czysty Android. Zawsze korzystałem z samsungowego ekosystemu, który świetnie się integrował z innymi usługami.

W wolnej chwili poczytam recenzje na necie, ale też liczę na Wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exynos ssie. Omijaj. 

Jak szukasz czegoś małego, wydajnego, z bdb aparatem to poluj na zenfone 8. Aktualnie po 2800-2900 ale średnio co miesiąc spada do tych 2500. Można śmiało wchodzić. Bateria wybitna nie jest (ale fon ma poniżej 6") ale ma za to szybkie ladowanie, także jakoś da się radę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, WebCM napisał:

Kolejna propozycja to Motorola G200 5G. Co o tym modelu sądzicie? Tu mamy czysty Android. Zawsze korzystałem z samsungowego ekosystemu, który świetnie się integrował z innymi usługami.

W wolnej chwili poczytam recenzje na necie, ale też liczę na Wasze opinie.

jeśli chodzi o fotografię to przeciwieństwo tego co oczekujesz. 

teraz sprzedawane są tylko snapdragony w s20fe - jeśli znajdziesz z exynosem to jakaś lewa dystrybucja lub bardzo stary stock

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zachował się w magazynie. Wstąpiłem przy okazji do Euro i tam były przecenione S20FE i G200. Pan tak zachwalał tego G200, że lepszy aparat, że drugi najlepszy Snapdragon (wg rankingu trzeci) i że Samsung im robi aparaty (nie zweryfikowałem). No to na szybko porównanie:

https://www.91mobiles.com/compare/Samsung/Galaxy+S20+FE+5G/vs/Moto/G200/vs/Samsung/Galaxy+S20/vs/Samsung/Galaxy+S21+FE.html

https://www.91mobiles.com/compare/Samsung/Galaxy+S20+FE+5G/vs/Moto/G200/vs/Samsung/Galaxy+S20/vs/Samsung/Galaxy+S20+FE+256GB.html

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10377&idPhone2=10044&idPhone3=10954

Samsung wygrywa AMOLED-em i teleobiektywem. Jeszcze można się zastanowić między S20FE a S21FE. Ten drugi jedyne, co ma lepsze, to wyświetlacz, 4K UHD w 60fps jednocześnie w XAVC i MP4 i jest lżejszy.

Zwykłe S20 / S21 do Europy są sprzedawane w wersji z Exynosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz teraz wybierał telefon tak jak mieszkanie?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, WebCM napisał:

Pewnie zachował się w magazynie. Wstąpiłem przy okazji do Euro i tam były przecenione S20FE i G200. Pan tak zachwalał tego G200, że lepszy aparat, że drugi najlepszy Snapdragon (wg rankingu trzeci) i że Samsung im robi aparaty (nie zweryfikowałem). No to na szybko porównanie:

https://www.91mobiles.com/compare/Samsung/Galaxy+S20+FE+5G/vs/Moto/G200/vs/Samsung/Galaxy+S20/vs/Samsung/Galaxy+S21+FE.html

https://www.91mobiles.com/compare/Samsung/Galaxy+S20+FE+5G/vs/Moto/G200/vs/Samsung/Galaxy+S20/vs/Samsung/Galaxy+S20+FE+256GB.html

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10377&idPhone2=10044&idPhone3=10954

Samsung wygrywa AMOLED-em i teleobiektywem. Jeszcze można się zastanowić między S20FE a S21FE. Ten drugi jedyne, co ma lepsze, to wyświetlacz, 4K UHD w 60fps jednocześnie w XAVC i MP4 i jest lżejszy.

Zwykłe S20 / S21 do Europy są sprzedawane w wersji z Exynosem.

To żebyś się nie mazgaił - ja bym brał Samsunga. A co Motoroli i sprzedawcy - to sprzedawca będzie Ci polecał to z czego ma większy zysk albo dostał odgórny przykaz. Brat robił w Euro i Samsungów nie polecali z tego powodu, że jest to sprzęt z marek, które same się sprzedają. Bardziej im się opłacało (przynajmniej wtedy) polecać coś z "pomniejszych" marek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddałem pod dyskusję S21FE. Trzeba dołożyć kilka stówek więcej, ale mamy dłuższe wsparcie producenta (4 lata zamiast 3), lepszy ekran, mniejszą wagę (!). Interesują mnie opinie osób, które miały styczność z tymi modelami. Nie śpieszy mi się jakoś szczególnie, bo w J5 ogarnąłem aplikacje, miejsce na dysku, a właściwie to zależy mi na lepszym aparacie. Pewnie po 2 latach i tak telefon zmienię.

Edytowane przez WebCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematowi strzeliło 2 miesiące, w takim tempie będziesz za chwilę *s22fe rozpatrywał do kupna :E

 

*tak wiem, samsung z wersji fe rezygnuje

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W media Markt masz za. 2300 p40 Huawei. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy robieni w bambuko.

S10+ był ostatnim udanym telefonem.

Co nam dali w nowszych modelach:

  • brak gniazda microSD - zabrali w S6 (idąc drogą iPhone), w S7 dodali, od S21 znów zabrali
  • brak obsługi ANT+ od serii S21
  • brak złącza minijack - masz dokupić słuchawki bezprzewodowe - kolejna wersja Galaxy Buds zapewne upodobni się do AirPodsów, bo teraz modne są białe z antenką i w tym roku nie widuję nikogo z samsungowskimi
  • brak pulsometru i pulsoksymetru - oczywiście kolejny gadżet - zegarek - posiada te ficzery
  • brak DAC
  • brak diody powiadomień
  • zasilacz też dokup osobno (więc faktyczna cena telefonu jest wyższa)
  • brak wymiennej baterii już wszędzie, ale w takim GoPro jest wymienna i urządzenie dalej jest wodoszczelne, więc przy odpowiednim zabezpieczeniu da się obie kwestie pogodzić - po prostu producenci chcą, abyśmy często zmieniali sprzęt (upada mit o ekologii) - choćby kwestia postarzania baterii przez Apple

Jeśli Samsung nie zaprzestanie polityki Apple, to będzie mój ostatni zakup. Jeszcze niedawno słynęli jako najgorszy producent elektroniki i ciężko pracowali, by stać się marką premium. Jak tak dalej pójdzie, to do tego wrócą, bo konkurencja nie śpi i już niczym nie ustępuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, WebCM napisał:

Jeśli Samsung nie zaprzestanie polityki Apple, to będzie mój ostatni zakup.

W Korei księgowi zostali postawieni w stan najwyższej gotowości i przeliczają, czy ich budżet udźwignie twoje odejście od ich urządzeń.

Edytowane przez katystopej
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tylko moja opinia. Niestety inni producenci też idą tą samą drogą. Trzeba uświadamiać ludzi. A co do braku ANT+, to szybciej kupię gadżety Garmina niż Samsunga i każdemu polecam to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, idź już. Za miesiąc rok szkolny się zaczyna, sprawdź czy w tornistrze nie została kanapka z serem z czerwca.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, WebCM napisał:

Jeśli Samsung nie zaprzestanie polityki Apple, to będzie mój ostatni zakup. Jeszcze niedawno słynęli jako najgorszy producent elektroniki i ciężko pracowali, by stać się marką premium. Jak tak dalej pójdzie, to do tego wrócą, bo konkurencja nie śpi i już niczym nie ustępuje.

i są marką premium. W markach premium wszystkie akcesoria kupujesz osobno. W każdej dziedzinie co kupisz high-endowego to nie masz ani grama akcesoriów.
Pozdrawiamy 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcesoria nie muszą być dołączone. Nie ma to jednak nic wspólnego z ekologią. Chodzi o pieniądze. Ostatecznie ładowarkę i tak musisz dokupić, do tego słuchawki Bluetooth i inne gadżety. W efekcie wydasz drugie tyle. :)

Nikt mi nie wmówi, że kastrowanie sprzętu z funkcjonalności to premium. Wręcz odwrotnie. Chodzi o to, abyś kupił dodatkowe gadżety. Kolejny model będzie mieć usunięte funkcje i tak w kółko. A jeśli Samsung i Apple wyznaczają trendy, to owieczki nie będą chcieć telefonu z tymi funkcjami, bo to już niemodne. I tak się ten biznes kręci.

Kasa, kasa, kasa.

Edytowane przez WebCM
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie teras siedział i filozofował jak w temacie z mieszkaniem.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WebCM - ja mam dla Ciebie złotą radę. Po prostu nie kupuj. W ramach protestu, sprzeciwu. Skoro za ładowarkę i słuchawki trzeba zapłacić drugie tyle co za telefon, to naprawdę jest to zdzierstwo i trzeba z nim walczyć.

 

Diodę zabrali! To nic, że amoleda ma i AoD dostał, ale piszczy, że diody nie ma. DACa nie ma! Wyjaśnisz zatem w jaki sposób, skoro nowe telefony nie mają DACa - są w stanie odtwarzać dźwięk audio na np głośnikach, skoro niby nie mają przetwornika? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...