Skocz do zawartości
tafmasterpl

Komputer zmarł - czy to płyta główna?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, 5 dni temu wyłączył mi się komputer jak go używałem, nagle zgasł przy normalnym przeglądaniu internetu w Edge, komputer nie jest nowy, ale nigdy nie zawiódł:

- ASUS Z97M PLUS

- Intel i7-4790

- G.Skill DDR3 ripjawsx 16 GB(czerowne nie pamiętam już jakie miały oznaczenie CL 9, fajnie i szybkie ramy)

- nvidia GTX 1080

- bequiet darkpower pro P7 550W(z 2008 roku)

Komputer w ogóle nie reaguje jak wciska się przycisk power, absolutny brak reakcji, jakby nie było wcale prądu. Od razu pomyślałem, że bquiet już swoje przeżył w końcu ma 14 lat i czarna moc z niego wyleciała więc zamówiłem nowego corsaira RM850X, dzis zrobiłem przekładkę i…dokładnie ten sam efekt, komputer wcale nie startuje, jedyne co teraz dopiero udało mi się zauważyc to, że na płycie głównej jak podłączy się zasilacz pali się zielona dioda LED(czyli jakiś prąd dochodzi) i nic więcej się nie dzieje. Czy to oznacza, że płyta główna jest problemem? Zastanawiam się jeszcze nad procesorem, ale nigdy nie miałem właśnie problemu i prosiłbym o poradę jeżeli komuś kiedykolwiek płyta główna odmówiła posłuszeństwa, jakie są objawy? Czy jakby procesor był problemem to komputer z podłączoną płytą główną nie powninen chociaż wystartować, zakręcic wiatrakiem czy coś ?

https://imgur.com/a/1pIxFND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu widzę, że masz 4 banki zajęte - spróbowałbym odpalić komputer, z jedną kością RAM. Komputer jest wiekowy, może bateria od BIOSu padła? Wymieniłbym ją jeszcze - groszowe sprawy. 
Też jeszcze spróbowałbym odpalić kompa za pomocą jakiegoś śrubokrętu - odnajdź na płycie piny odpowiadające za rozruch kompa i zewrzyj je. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...