Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem właśnie Intel i7 12700kf i zastanawiam się nad chłodzeniem do niego mianowicie myślę nad 

https://www.x-kom.pl/p/593030-chlodzenie-procesora-corsair-icue-h115i-elite-capellix-2x140mm.html lub 

https://www.x-kom.pl/p/642097-chlodzenie-procesora-be-quiet-silent-loop-2-280mm-2x140mm.html 

Obudowa be quiet! Dark Base 700 Black

mam dodatkowe wentylatory https://www.x-kom.pl/p/699466-wentylator-do-komputera-be-quiet-light-wings-140-pwm-high-speed-argb-t-pack-3x140mm.html które mógłbym podmienić w chłodzeniu be quiet .

Jeśli macie jakieś inne propozycje z wydajniejszym chłodzeniem śmiało piszcie dzięki.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AiO słabo spisują się w Dark Base 700. Opcja montażu na topie to jakiś żart, a zamontowane na froncie będzie miało pod górkę z wyciszającymi wymysłami be quiet!. Odpuściłbym grzejniki i wziął klasyka do DB700: Dark Rock Pro 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Obecnie posiadam Fortis 5 140mm ale nie jestem zadowolony z temperatur sięgają nawet do 95C. Nie wiem jak się będzie miał ten dark rock pro 4 ale jednak wolałbym wybrać aio.

Jestem tez ciekaw czy do tych 2 aio co wymieniłem będą pasować te light wingsy 

 

Edytowane przez kroki91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to 95C to podczas jakiego zastosowania? Kręcony jest ten procek czy nie? Jaką masz kartę graficzną? Podejrzanie wysoka temperatura jak na to połączenie procka i coolera. Nawet biorąc pod uwagę, że Dark Base 700 przewiewnością nie grzeszy, na stockowym ustawieniu dwóch wentylatorów procek z urzędu dostaje po dupie, ale źle wentylowana też nie jest.

Ogółem odblokowany procek za dwa klocki, skrzynka za osiem stówek, a w środku budżetowy grzyb od Silentium PC to tak troszkę słabo, ale to tak btw :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale o tym wiem obudowę trafiłem w promocji za 550 na xkom , lubię mieć odpalone kilka okien jednej gry to powód temperatur .

Procek jak Intel ustalił  do 5.0  bo temperatury nie pozwalają wyżej a  z karta graficzna i lepszym chłodzeniem się wstrzymałem dlatego potrzebuję porady które lepsze a nie szukania dlaczego sa takie temperatury

Lubię mieć odpalone kilka okien jednej gry to powód temperatur .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, kroki91 napisał:

Witam kupiłem właśnie Intel i7 12700kf i zastanawiam się nad chłodzeniem do niego mianowicie myślę nad 

https://www.x-kom.pl/p/593030-chlodzenie-procesora-corsair-icue-h115i-elite-capellix-2x140mm.html lub 

https://www.x-kom.pl/p/642097-chlodzenie-procesora-be-quiet-silent-loop-2-280mm-2x140mm.html

Obudowa be quiet! Dark Base 700 Black

mam dodatkowe wentylatory https://www.x-kom.pl/p/699466-wentylator-do-komputera-be-quiet-light-wings-140-pwm-high-speed-argb-t-pack-3x140mm.html które mógłbym podmienić w chłodzeniu be quiet .

Jeśli macie jakieś inne propozycje z wydajniejszym chłodzeniem śmiało piszcie dzięki.  

 

Jak BQ zrobilo to samo co z dark rock pro 4 a jest ten sam kit montazowy to sie nie pchaj.

dark rock pro 4 mimo kitu 1700 nie zyskuje praktycznie nic pomiedzy twoim chlodzeniem co masz.

tu sobie popatrz

 

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedz chłodzenia powietrznego (dużo pracy i czasu poświęconego na test świetna robota ) ale co z doborem aio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

decyzja zapadła na silent loop 2 280 za miesiac dam znac jak sie sprawy maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka ponoć głośna czy po prostu zawsze słyszalna - mógłbyś wrzucić jakiś filmik, bo jestem ciekaw. Z racji właśnie tego do czynienia z nim nie miałem, a po testach bardzo dobrze spisujące się chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompkę można zawsze skręcić do niższych rpm, z umiarem praktycznie nie wpływa to na temperatury a takie 300rpm mniej robi sporą robotę, ważne aby nie zejść zbyt nisko na pompie :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś mi świta, że coś tam było nie tego ze skręcaniem pompki nowego Silent Loopa. Bodaj zakres regulacji jest symboliczny i ponoć jest zawsze słyszalna, a to lipa jest. Fakt faktem, że w aiosach skręcanie pompki do nawet ~60% zwykle kosztuje raptem kilka stopni, a mocno ją wycisza, ale pozostaje tu dyskusyjna kwestia wpływu takiego skręcania na jej żywotność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa ma zakres pracy 9-12v więc na 9 było by jakieś 2200rpm bo przy 12v to na bank będzie za głośno w idle, mimo wszystko niezbyt opłacalne jest to chłodzenie lepiej wziąc nowego navisa z fluctusami nawet w wersji 240 czy arctica w wersji 280 (jezeli się zmieści bo wentyle w wersji 140 nie są tak problematyczne jak 120.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2022 o 23:41, Jurand ze Spychowa napisał:

Pompka ponoć głośna czy po prostu zawsze słyszalna - mógłbyś wrzucić jakiś filmik, bo jestem ciekaw. Z racji właśnie tego do czynienia z nim nie miałem, a po testach bardzo dobrze spisujące się chłodzenie.

jest niesłyszalna - mam te chłodzenie u siebie i jest cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, bo spotkałem się z testami, w których narzekali na głośność tej pompki. Bodaj taki blackwhitetv dosłownie określił ją jako zawsze słyszalną. Być może wyciszenie PB500 Ci ją maskuje, bo takie maty właśnie specjalizują się w pochłanianiu tego typu dzwięków. Inna sprawa to hałas reszty komponentów czy odległość od kompa, więc z tymi głośno i niesłyszalnie różnie bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy oni słyszeli rpm pompki po prostu czy może to było buczenie/terkotanie bo układ był zapowietrzony itp, miałem podobne akcje z pompą z eisbaera później kupiłem blok za 40zł z pierwszego silent loopa podmieniając ten z eisbaera i dalej terkotało przez pewien czas aż w końcu dobrałem taki rpm i zalałem płynu idealnie pod korek plus potańczyłem z budą i uspokoiło się na dobre :E pewnie jakbym wbił max obroty na pompie to znowu by zaczeła wpadać w wibracje po czasie bo na 2000rpm jest spokój od 4 miesięcy już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, Send1N napisał:

Pytanie czy oni słyszeli rpm pompki po prostu czy może to było buczenie/terkotanie bo układ był zapowietrzony itp

Z tego co pamiętam, narzekali na niemożność sprowadzenia pompki do niesłyszalnych obrotów. Z kilku przyczyn byłem bardzo ciekaw tego chłodzenia, więc troszkę testów obadałem i zapamiętałem z nich, że po wynikach samo AiO spisuje się bardzo dobrze, ale pompka do cichych nie należy. A to zawsze lipa jest, bo typ dźwięku z tych najbardziej uwierających. Generalnie każdy test AiO zaczynam od kwestii pompki, bo to imo decydująca kwestia w temacie tego, czy AiO jest dobre, warte zakupu, czy nie - jak głośna, to z miejsca odpada. Z drugiej strony wszelkie akustyczne tematy są mocno względne i nie do opisania - jeden recenzent narzeka, drugi mniej, a trzeci w ogóle, więc koniec końców dalej nie wiesz :]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to aio jest nieopłacalne bo są lepsze i tańsze :] np nowy navis z fluctusami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie opłacalności nic nie ma startu do nowego Navisa czy ALFII, ale nie każdy patrzy na sprzęt w taki sposób - tak to wszyscy siedzieliby przy świętej trójcy obudowy, chłodzenia i zasilacza od Silentium PC :D Produkty najbardziej opłacalne, więc robiące daną robotę za najniższą cenę, zawsze powstają na skutek przycinania na jakości i produkcji. Nie każdy czegoś takiego oczekuje, a znajdą się też tacy, którzy wręcz czegoś takiego nie chcą. Przy wyborze AiO często liczy się też wygląd. Przyznać muszę, że SL2 swoje kosztuje, a skrywany zasłoną tajemnicy OEM i dyskusyjnie słyszalna pompka, to słabo jak za te pieniądze. Jednak fajnie wypada w takim czystym wydajność/cisza: https://www.hardware-journal.de/testberichte/watercooling/5687-test-corsair-icue-h150i-elite?showall=&start=6 . Do tego produkty bq! niemal zawsze są przydrogie (imo wszystkie poza wręcz swietnie wycenioną linią Pure Base 500), bo chyba płaci się tu premium za obietnicę ciszy. Najwyraźniej to działa i się w tych cenach dobrze sprzedaje.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...