Skocz do zawartości
Klakier1984

Nowy kompakt do 70K

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jesteście w stanie poszerzyć moje ubogie :) motoryzacyjne horyzonty i polecić jakieś małe (i zgrabne ?) auto dla żony, które przede wszystkim ma być tanie w eksploatacji, będzie służyło głównie do dojazdu do pracy w ruchu miejskim jednak jednocześnie nie może być totalnym mułem i musi mieć w środku więcej miejsca od przykładowego fiata 500 bo gdy kiedyś rozleci się mój dupo-wóz  to  przez jakiś czas może to być "pierwsze auto", a wtedy musi się jakoś  kulać po autostradach czy innych eskach.

Po głowie chodzi mi nowe Clio ewentualnie Capture z fabrycznym gazem. Macie jakieś inne propozycje ?? A może iść w jakąś "bogatszą" używkę w tej kwocie ?? Choć nie ukrywam, że po ostatnich przebojach z aktualnym autem jestem mocno zdesperowany ? żeby kupić coś nowego i mieć teoretyczny spokój na kolejne 10 lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

Może być ciężko z pełnym kompaktem w tej cenie ;)

Klasa B to i owszem, ale też nie na 'bogato'.

Na szybko po cennikach (nie znam czasu oczekiwania)

Kia Rio L 1.2 84km - 71 400 + lakier

Hyundai i20 Modern - 72 700 + lakier

Suzuki Swift 1.2 DualJet SHVS 2WD 5MT Premium Plus - 68 900 + lakier

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś Toyota, hybryda? Yaris, Chr? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Yaris myślałem ale gdyby wyszło, że przez pewien czas było by to jedyne auto to jednak jest tam trochę za ciasno. Generalnie obecne ceny to jakiś dramat, ze  2-3 lata temu to za te 70k można by "poszaleć", a teraz same ochłapy. patrzałem za jakimś 2-3 latkiem ewentualnie ale różnice w cenie między takimi autami, a nówkami są obecnie tak śmieszne, że chyba nie ma sensu w ogóle takich pozycji rozważać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Yaris może być właśnie w sumię troszkę za mała jako jedyne auto, to prawda. Mimo wszystko może jednak jakaś inna hybryda do miasta ale nie mam pojęcia co o tym sądzisz? 

 

 

Edytowane przez MirexPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hybryda jak najbardziej tylko jak nowa to bym musiał przekroczyć dosyć mocno zakładany budżet.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siostra miesiąc temu kupiła Cytrynę C3, auto było jako demo, kierowniczka serwisu nim jeździła 2.5kkm nabite przez 4 miesiące, bardzo fajnie wyposażone - silnik 1.2, automat 6b, tempomat aktywny itp 79.900, szukaj czegoś takiego, bo za 70k nówka to będzie ultra bieda ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zawsze Captur i Clio podobały, a jak kupisz z TCE LPG to jeszcze tanio będziesz jeździł.

Wyśmiejecie mnie, jak wspomnę o Skodzie Scali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Klakier1984 napisał:

Hybryda jak najbardziej tylko jak nowa to bym musiał przekroczyć dosyć mocno zakładany budżet.

Niestety trzeba by pójść jednak w używkę w takim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, katystopej napisał:

Siostra miesiąc temu kupiła Cytrynę C3, auto było jako demo, kierowniczka serwisu nim jeździła 2.5kkm nabite przez 4 miesiące, bardzo fajnie wyposażone - silnik 1.2, automat 6b, tempomat aktywny itp 79.900, szukaj czegoś takiego, bo za 70k nówka to będzie ultra bieda ;)

Na to wychodzi jak się baczniej przyglądam cenom /wyposażeniu. Niby małżonka z wymogów to ma tylko kolor i klimatyzacja ;) jednak też tym pewnie czasami się przejadę... Zostaje więc zwiększyć budżet albo iść w używkę.

Osobiście jak dla "mojej" to w zupełności wystarczyło by auto pokroju Corsy... na otomoto jest w sumie pełno doposażonych 3-4 letnich używek z uczciwym przebiegiem  w okolicach 40K  tylko nie wiem czy przebolał bym takiego mikrusa :/

Pytając z nieco innej strony są w branym przeze mnie pod uwagę segmencie auta (a może raczej ich silniki), których lepiej się kategorycznie wystrzegać ??

 

2 godziny temu, Pioy napisał:

Wyśmiejecie mnie, jak wspomnę o Skodzie Scali?

Kolega kupował nówkę z wszystkimi bajerami jako auto rodzinne (dla 3 osób) i sobie nawet chwalił...

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu jakichś speców od mazdy ?? :>  Bo nie ujmując niczego wymienianym wcześniej samochodom trochę z przypadku padło hasło "mazda 3" i się plany zakupowe wywróciły o 180 stopni ;)

Przeglądam ogłoszenia i wychodzi mi że w przedziale 60-70tys jestem w stanie kupić  5-6 latka z przebiegiem granicach 100-150 tys od pierwszego właściciela.  Benzyniaki w tych autach ponoć nie do zajechania? Jet szansa, że taka zadbana używka pociągnie równie długo co turbodoładowana litrówka z salonu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazda ogólnie fajna ale obiło mi się o uszy, że benzyna średnio ale niech ktoś się wypowie, kto miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Klakier1984 napisał:

Mamy tu jakichś speców od mazdy ?? :>  Bo nie ujmując niczego wymienianym wcześniej samochodom trochę z przypadku padło hasło "mazda 3" i się plany zakupowe wywróciły o 180 stopni ;)

Przeglądam ogłoszenia i wychodzi mi że w przedziale 60-70tys jestem w stanie kupić  5-6 latka z przebiegiem granicach 100-150 tys od pierwszego właściciela.  Benzyniaki w tych autach ponoć nie do zajechania? Jet szansa, że taka zadbana używka pociągnie równie długo co turbodoładowana litrówka z salonu ??

Wiem że auta poszły do góry ale to brzmi jak nieśmieszny żart. Berg i ja proponowaliśmy Ci rozwiązania max 1 roczne ze znikomym przebiegiem a Ty chcesz się ładować w auto które za chwilę będzie potrzebowało zajrzenia do zawiasu i na 100% wymiany sprzęgła  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, katystopej napisał:

Wiem że auta poszły do góry ale to brzmi jak nieśmieszny żart. Berg i ja proponowaliśmy Ci rozwiązania max 1 roczne ze znikomym przebiegiem a Ty chcesz się ładować w auto które za chwilę będzie potrzebowało zajrzenia do zawiasu i na 100% wymiany sprzęgła  :E

Jeden kupi kilkunastoletnią limuzynę, inny kupi za ten hajs nową Dacię... Jeden lubi dziewczyny, a inny jak mu nogi śmierdzą :D 

Edytowane przez lesiu155
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło mu o to, że ktoś "ma dosyć używek" po czym chce pięciolatka - w 5 lat auto może mieć już sporo najechane (moje jako 3 letnie miało 150tys).

Wrzuciłem w Otomoto 3 do 72k , benzyna od 2017, z VIN.

Przykład 1

Dwa lata temu miał 150k przebiegu, co jeszcze "skorygował" sprzedający (bo nie wierzę, że w dwa lata auto zrobiło 4000km)? Ponadto auto z Meksyku - części po VIN zapomnijcie o dobraniu, z naprawami będzie mocno pod górkę.

 

 

Przykład 2.

Już nie tak ładne? I Kanada - znowu będą jaja z doborem części.

itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej doposażone Dacie zaczynają kosztować jak coś "bardziej normalnego". Kumpel na początku roku jak szukał dla żony to po "dopasieniu" Duster przekroczył stówkę - zakończyło się na zakupie Xceeda (nowy z rocznika 2021) 1.5 160 koni za 89tys (trzyletnie potrafią tyle kosztować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Trepcia napisał:

Mazda spoko, silniki megra trwale, zawodza pierdoly (szczegolnie skladane lusterka). Wymagane zrobienie porzadnej konserwacji.

Generalnie w tym budzecie, jesli nie cisnie Cie na cos "premium" a chcialbys nowe to zastanowilbym sie nad Dacia.

Ma się żonie podobać to jest główne ciśnienie...a poza tą Mazdą to uszedł by jeszcze Leon albo fiat 500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że na ostatnie się na pewno nie zgodzę to próbuje w te mazdę iść. Fakt, że na początku priorytetem była nówka ale za te nawet 80tys nie kupię nic poza wozidlem do miasta, a to mnie trochę piecze...bo jak pisałem w przeciągu 1-2 lat może to być jedyne "główne" auto w domu i wtedy będą wpadać dłuższe trasy i chciałbym je zaliczać możliwie wygodnie, a nie wiem czy nowy swift czy Citroen C-3 jest mi to w stanie zapewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, katystopej napisał:

 Ty chcesz się ładować w auto które za chwilę będzie potrzebowało zajrzenia do zawiasu i na 100% wymiany sprzęgła  :E

Pod 80k widzę kilka oferty aut, które mają 40-50k przebiegu. Uważasz, że to będą trupy do generalnego remontu?

(Mówię o autach, po pierwszym właścicielu wystawianych przez dealerów gdzie niby auta są trzepane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, pisałem o autach 100-150 o których Ty pisałeś, i nie trupy do generalki tylko przy 150kkm już zaczynają grubsze eksploatacyjne rzeczy wychodzić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Trepcia napisał:

Generalnie w tym budzecie, jesli nie cisnie Cie na cos "premium" a chcialbys nowe to zastanowilbym sie nad Dacia.

Sandero Stepway z gazem do 70K z groszami do ogarnięcia, główny atut to, że nowe ale też można rozważyć.

 

27 minut temu, katystopej napisał:

Nie, pisałem o autach 100-150 o których Ty pisałeś, i nie trupy do generalki tylko przy 150kkm już zaczynają grubsze eksploatacyjne rzeczy wychodzić.

Sorryy, że tak skacze z "kwiatka na kwiatek" ale co chwila nowy pomysł się napatoczy...proszę o wyrozumiałość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 8.05.2022 o 15:54, MirexPL napisał:

Mazda ogólnie fajna ale obiło mi się o uszy, że benzyna średnio ale niech ktoś się wypowie, kto miał.

Mamy 3 mazdy 5 i to są samochody wydmuszki. Są śliczne, owszem nic poza tym. W srodku mimo fajnych materiałów taka wersja jakby... Demo. Zgodnie twierdzą, że kugi fajniejsze mimo, że to Focus na sterydach. Są w kabinie niedoróbki głównie wykończeniowe jak widoczne wypełnienie kanapy czy poszycia nad dogami kierowcy. Podsufitka sama się wgniatabod patrzenia, jak te papierowe pojemniki na jajka. 

Szukałbym auta demo lub uzywke sprzed pandemii. Jakość aut pamdemicnzych jest bardzo dyskusyjna. 

Mamy też dwie nowe kugi, po 6 tys wylądowały w serwisie. W jednej miska olejowa się rozkleiła czy tam odkleiła, w moim sporo drażniących pierdół jak nie domykające się drzwi, jakaś nie szczelność na łączeniu tłumików itp. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Petru23 napisał:

Mamy 3 mazdy 5 i to są samochody wydmuszki. Są śliczne, owszem nic poza tym. W srodku mimo fajnych materiałów taka wersja jakby... Demo. Zgodnie twierdzą, że kugi fajniejsze mimo, że to Focus na sterydach. Są w kabinie niedoróbki głównie wykończeniowe jak widoczne wypełnienie kanapy czy poszycia nad dogami kierowcy. Podsufitka sama się wgniatabod patrzenia, jak te papierowe pojemniki na jajka. 

Szukałbym auta demo lub uzywke sprzed pandemii. Jakość aut pamdemicnzych jest bardzo dyskusyjna. 

Masz dwie nowe kugi po 6 tys wylądowały w serwisie. W jednej miska olejowa się rozkleiła czy tam odkleiła, w moim sporo drażniących pierdół jak nie domykające się drzwi, jakaś nie szczelność na łączeniu tłumików itp. 

Czyli jak sądziłem, Mazda tylko ładnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Propozycja ode mnie nowego. 

https://allegro.pl/ogloszenie/fiat-tipo-classic-1-4-95-km-12096894576

I https://allegro.pl/ogloszenie/dacia-sandero-1-0-tce-90km-mt-comfort-12132806573?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Acategory&bi_c=MGYxZGRhNWItNmFhMy00MTE5LWJkNzEtMTQyNWNmOTY0YmM4AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=60322374-546d-4578-82e3-80fb7e49e538

Nie polecam. Ale są w cenie i zostały chyba pominięte. 

A tu z 2019. Jako jeden z wielu do rozpatrzenia. Oczywiście link poglądowy, są takie za 60tys z tego samego roku z przelotem ok 50tys

https://allegro.pl/ogloszenie/dacia-duster-1-6-115km-krajowy-i-wlasciciel-12131912737

 

Edytowane przez Petru23
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...