Skocz do zawartości
GMateusz1992

10700k 4.9ghz 1.3v czy 5.0ghz 1.35v.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam wszystkich forumowiczów. Posiadam procesor Intel Core i7 10700k, którego podkręciłem i w pełni przetestowałem na stabilność. Które ustawienie polecacie mi zostawić ?

Wszystkie rdzenie na:
4.9ghz przy napięciu w stresie 1.308v.
czy
5.0ghz przy napięciu w stresie 1.356v.

W obu przypadkach AVX Offset wynosi 0.
Chłodzenie nie jest zbyt dużym problemem w moim przypadku, ponieważ posiadam AIO AplhaCool Eisbaer Aurora 420mm, w konfiguracji wentylatorów Push/Pull, a obudowa to Fractal Design Meshify 2 XL.Wszystkie wentylatory to Noctua NF-P14S Redux 1500RPM, 6 zamontowanych jest na radiatorze chłodzenia AIO i 4 w obudowie. Różnica w napięciu dla obu ustawień podkręcania jest dość spora, choć w temperaturach to tylko 5 maks 10 stopni, zależy w jakim teście syntetycznym. A responsywność, odczucie płynności działania komputera przy 5.0ghz jest wyraźnie większa niż przy 4.9ghz, taka jak ostatecznie powinna być moim zdaniem.

Edytowane przez GMateusz1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz bardzo dobre chłodzenie wiec temperatury, a wiec także hałas, nie będą problemem. Zostawiłbym 5.0 GHZ.

Btw miedzy 5.0 a 4.9 nie ma szokującej różnicy wydajności, natomiast 1.3V a 1.35V to juz spora różnica i jeżeli liczy się dla ciebie cisza, a zatem  skręcone w dół obroty wentyli i/lub pompy to 4.9 jest jak najbardziej na miejscu.

Edytowane przez Vullcan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol coraz lepsi fantaści  "lepszejsze odczucie płynności przy 5.0 w porównaniu z 4.9"   i love this game :boink:

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, unadarek napisał:

lol coraz lepsi fantaści  "lepszejsze odczucie płynności przy 5.0 w porównaniu z 4.9"   i love this game :boink:

"Responsywność, odczucie płynności wyraźnie większe " Życie z taką umiejętnością autosugestii jest łatwiejsze.?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Fuzz123 napisał:

"Responsywność, odczucie płynności wyraźnie większe " Życie z taką umiejętnością autosugestii jest łatwiejsze.?

Nie wątpię :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podśmiechujki mogliby sobie co niektórzy podarować. Ale jak to na każdym forum, znajdą się osoby co cię wyśmieją, zamiast odpowiedzieć merytorycznie  na zadane pytanie. I tylko zaśmiecają niepotrzebnie forum swoimi bezsensownymi odpowiedziami. Tak płynność działania jest dla mnie odczuwalnie wyższa przy częstotliwości taktowania CPU wynoszącej 5.0ghz względem 4.9ghz i nie jest to żadna autosugestia.Ale oczywiście zdaję sobię sprawę, że niektórym osobom nie da się pewnych rzeczy przetłumaczyć, więc nawet nie będę próbował. Jestem pewien, że w ślepym teście odróżniłbym bezproblemowo oba ustawienia podkręcenia CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzy 4.9 a 5.0 to i sie mogło polepszyć o procent albo mnniej.Zwykłe placebo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest najlepsze że dalej brnie w to :-) ale niech tak zostanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, GMateusz1992 napisał:

Podśmiechujki mogliby sobie co niektórzy podarować. Ale jak to na każdym forum, znajdą się osoby co cię wyśmieją, zamiast odpowiedzieć merytorycznie  na zadane pytanie. I tylko zaśmiecają niepotrzebnie forum swoimi bezsensownymi odpowiedziami. Tak płynność działania jest dla mnie odczuwalnie wyższa przy częstotliwości taktowania CPU wynoszącej 5.0ghz względem 4.9ghz i nie jest to żadna autosugestia.Ale oczywiście zdaję sobię sprawę, że niektórym osobom nie da się pewnych rzeczy przetłumaczyć, więc nawet nie będę próbował. Jestem pewien, że w ślepym teście odróżniłbym bezproblemowo oba ustawienia podkręcenia CPU.

Umówmy się na te ślepe testy, najlepiej przy świadkach. :D 10 prób: jak trafisz 10, płacę 10k pln, jak trafisz mniej niż 10, Ty płacisz 10k pln. Oczywiście bez wglądu w temperatury, fps itd, samo "odczucie płynności". Chętny? 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, jurekk napisał:

Miedzy 4.9 a 5.0 to i sie mogło polepszyć o procent albo mnniej.Zwykłe placebo

Ale 5 lepiej wyglada niz 4 z przodu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

5-10 stopni i 0.05V to jest duża różnica, ale z drugiej strony sam twierdzisz, że jest odczuwalna różnica w wydajności, więc skoro i tak i tak robisz OC, to ustaw 5GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 6.05.2022 o 05:22, MaxForces napisał:

Ale 5 lepiej wyglada niz 4 z przodu?

 

Ta pod warunkiem że nie chodzi o wiek :E 

różnica w wydajności przy 100mhz :lol2: niesamowite wręcz, legendarne.

Edytowane przez Send1N
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2022 o 00:10, GMateusz1992 napisał:

Które ustawienie polecacie mi zostawić ?

Wszystkie rdzenie na:
4.9ghz przy napięciu w stresie 1.308v.
czy
5.0ghz przy napięciu w stresie 1.356v.

W obu przypadkach AVX Offset wynosi 0.

Przy tak dobrym chłodzeniu zostaw co uważasz dla siebie za dobre.
Ja bym zostawił 4,9 ze względu na niże napięcie i zdecydowanie niższy pobór prądu a co za tym idzie niższe temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja z kolei w ogóle wolałbym ustawić napięcia i taktowanie tak, aby wentyle chodziły na 900RPM i nie było ich słychać. Będzie to kwestia dwóch czy pięciu FPS, w zależności od rozdziałki. Procentowo znikoma różnica, której podczas rozgrywki i tak się nie zauważy. Jeśli ktoś widzi różnicę w działaniu kompa przy 4.9GHz i 5.0GHz, to znaczy, że z tym pierwszym ustawieniem jest po prostu coś nie tak.

Edytowane przez Karister
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...