Skocz do zawartości
matti_313

Pomoc w OC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam do Was prośbę. Kontaktowałem się z jednym z użytkowników forum ale nie ma czasu na takie zabawy.

Jako, że nie znam się na OC tylko na samochodach muszę prosić kogoś z Was o pomoc :)

Mianowicie, mam taki spec:

SPEC.jpg

Obudowa Signum SG7V EVO 3x SilentWings3 140mm na froncie wdmuchują i 1x z tyłu wyciąga.

Na CPU siedzi arctic liquid freezer II 360. Mam to na TOPie i wydmuchuje do góry. 

OC CPU zrobiłem wg jakiegoś poradnika z neta na 5ghz, działa :D czy zrobiłem to poprawnie, nie wiem. Chodzi mi po głowie projekt z "wodą" ale to zostawię na koniec roku na zimowe wieczory :)

 

Jak ugryźć RAM, nie mam pojęcia. Na tym mi najbardziej zależy. Ścigam się na swoim symulatorze i podobno największego kopa FPSów daje OC ramu.

 

GPU pewnie afterburnerem? Robót manualnych się nie boję :) Po długim oczekiwaniu na ROG STRIXa rozczarowałem się temperaturami na niej.. Rozebrałem 2tygodniową kartę i wymieniłem termopady, gdzie niektóre nie trafiały po prostu na układy, a niektórych po prostu nie było :) temp na rdzeniu spadły jak pamiętam o 20st

received-170781221611937.jpg

Pomożecie? :)

Pzdr! MATI

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to dokładnie model RAM-u? Czemu działa tak wolno? XMP włączone?

I daj screena z CPU-Z zakładka Memory.

Podnosisz częstotliwość RAM, obnizasz Timingi i testujesz.

https://www.youtube.com/watch?v=UeJ4c8i9Yy0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powiedzcie mi, kolejność oc CPU, DDR, GPU ma znaczenie? 

 

MSI-Snap-Shot.png
MSI-Snap-Shot-00.png

 

XMP1 w ogóle komp nie startuje. XMP2 chodzi.

Edytowane przez matti_313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie timingi są okej? Gdzie przetestować stabilność RAMu? CinebenchR23 przechodzi bez problemu.

 

1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są okej, zmień jeszcze tRFC w okolice 300, da to sporego boosta. Ramy najlepiej przetestować programem TM5 profilem „absolut” lub 1usmus, są też inne programy jak HCI memtest, memtest86 (ten działa z pendrive i testuje cały ram), w Aida64 i OCCT też można testować stabilność ram ale testują troszkę gorzej. Niestety nie mam linka do TM5, czasem krąży gdzieś po forum, może jak popytasz w temacie podkręcanie w dziale ram to ktoś ci podeśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...