Skocz do zawartości
hubio

Czy zmienić wszystko czy nie - oto jest pytanie :)

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.05.2022 o 02:07, kalderon napisał:

Byle by tylko był jeden z przodu wiejący na kartę i jeden z tyłu na wylocie to już poprawi wentylację w obudowie.

Ostatecznie kupiłem 2 wentylatory: Wentylator be quiet! BL066 120 x 120 mm . Mają wysoki poziom ciszy na czym mi zależy i końcówkę 4 PIN a takie mam na płycie głównej. Jak mi doradzałeś jeden zamontuję najniżej jak się da z frontu i jeden z tyłu. Bez żadnych wentylatorów max temp. jaką mam na GPU to 75 st. Jak będzie poniżej 70 st. będę zadowolony. W razie czego mogę jeszcze dokupić.

Przy okazji UPDATE informacji: zrobiłem w końcu update biosu. Niestety nie ma możliwości z poziomu windowsa. Trzeba wgrać na pendrive jak za dawnych czasów i w biosie go uruchomić. Ale w biosie wszystko jest czytelne  i przebiegło bezproblemowo.

Co do cen to tak gdzie kupowałem obecnie zarówno: procesor, płyta główna jak i obudowa zdrożały. Staniały: pamięci i chłodzenie na procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE INFORMACJI:

Jak pisałem kupiłem 2 wentylatory be quiet Silent Wings 3. Zrobiłem różne testy i wygląda to tak:

1. Po zamontowaniu wentylatora z tyłu, który wydmuchuje powietrze temp. GPU spadła mi z 75-76 st do 69-71 st

2. Po zamontowaniu wentylatora z przodu (najbliżej jak się dało GPU) NIC TO NIE DAŁO, a nawet miałem wrażenie, że było gorzej

Tak więc te wentylator z przodu nic mi nie dał jeśli chodzi o GPU i idzie do zwrotu. Nawet puściłem go w pełnych obrotach na maxa i było to samo.

Co do samych wentyli to są chwalone nie bez powodu. Są niesłyszalne w idle ok 570 RPM. W stresie ok 800. Tak więc w idle mam jak miałem ciszę, a na wymagających grach temp. spadła do tych 69-71 st. więc mam prawie efekt jaki chciałem osiągnąć. W wyniku zmiany całej obudowy i platformy w porównaniu do poprzedniej temp. spadły o ok 8-10 st. Tam mi dochodziło i to zimą do ok 76-78 st. A latem nawet nie próbowałem tylko zdjąłem boczną ściankę. Teraz przy zamkniętej ściance i bez UV mam te 69-71 st (dzisiaj jest dosyć ciepło choć nie gorąco). Jak dla mnie jest to już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaczynać nowego tematu więc zapytam w tym.

Czy ktoś może wie czy jest jakiś problem z USB 3.2 na płycie głównej ASUS Prime B660-Plus D4 pod Windows 10 ?

Sprawa wygląda tak: mam podłączony panel z obudowy pod wyjście oznaczone jako: USB 3.2 Gen 1 header. W nawiasie jest napisane, że moduł do tego jest sprzedawany odzielnie. Z kolei  wyjście oznaczone jako Front Panel USB 3.2 Gen 1 Type C connector kompletnie nie pasuje do tego kabelka od obudowy. Pasuje tylko pod to co jest podłączone.

I wygląda to tak: randomowo zewnętrzy dysk USB 3.0 zawiesza mi się z jednym lub drugim portem na przednim panelu obudowy. Nie zawsze. Ale od czasu do czasu albo windows przestaje raptem widzieć dysk albo jest bardzo słaby transfer. wyjmuję więc dysk z portu, podłączam pod drugi i jest ok nawet kilka godzin przesyłania. W międzyczasie przy instalacji oprogramowania pobrałem jakiś program od Asusa auto update usb i mam wrażenie, że to od tego momentu, ale głowy nie dam uciąć. W biosie mam wyłączone Intel Rapid Technology.

Ktoś coś wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update informacji: Na grze Microsoft Flight Symulator na zakupionej platformie sprzętowej czyli: intel i3 12100 + RTX 3060Ti GAMER OC od Gigabyte + 2x16 GB RAM 3600 MHZ + SSD 1TB mam ok 30-60 fps. Najczęściej ok 47fps w rozdzielczości 1440p i ustawieniach graficznych na ULTRA czyli maksymalnych dostępnych w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra... Kolejne rzeczy wymienione na: Zasilacz Corsair RM850x 850 W z uwagi na zakup: ASUS RTX 3080 Ti TUF Gaming 12GB OC.

Zasilacz bezgłośny czy to w idle czy pod obciążeniem.

Po karcie spodziewałem się więcej w MFS, ale daje możliwość grania w 4K w przyzwoitych 55FPS do 25-30FPS na 3060Ti. W 1440p szału nie ma... Z 55 do 65 FPS

W 3d marku ten 3080Ti o 50% wydajniejszy niż 3060Ti, a w FunMarku o ok 100% i to ciągle przy CPU i3-1210.

W 3d Marku miałem na 3060Ti  10455 pkt, na 3080Ti mam 15148 pkt

W FurMarku  było w 1440p 117 fps, jest 202 fps a w 4K było 66 fps, jest 112 fps

Temperatury ten 3080Ti trzyma przyzwoite. Max 70 st. Wydaje mi się trochę cichszy jak chodzi na maxa. Podczas testów w3D MARKU było ok 64st co jest super wynikiem w porównaniu do 69 st na 3060Ti. Generalnie jest trochę cichszy i trochę chłodniejszy.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

UPDATE informacji:

To już (chyba ? ) ostatni update sprzętu na dłuższy czas. (Niedawno) kupiony i3-12100 wymieniony na i5-12600. Oczywiście mając tego Asusa 3080Ti nie chciałem aby cokolwiek go ograniczało.

Temperatury jakie mam są niezłe. Pod max obciążeniem w bardzo wymagających grach jak MFS GPU: 71 st / CPU 64 st. W grach mniej wymagających jak Skyrim: GPU: 54 st / CPU: 48 st. A to wszystko na niepolecanej mi obudowie: Chieftec Hawk AL-02B-TG-OP, która jednak bardzo mi się podoba wizualnie i ma miejsce na napęd DVD (potrzebny mi do pracy)

Generalnie, oczywiście co zawsze wiedziałem, wpływ tej i5 na FPS jest znikomy, ale mnie bardziej chodziło o brak freezów i spadków FPS na klika sek. I tu wydaje się, że cel został osiągnięty.

Gram oczywiście we wszystko co mam na max dostępnych ustawieniach jakie są dostępne w grach i w rozdzielczości 4K . W Cities skylines i Titan Quest (jako, że na monitorze w 1440p)

Niebawem nowe filmy na moim kanale na YT :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...