Skocz do zawartości
hubio

Czy zmienić wszystko czy nie - oto jest pytanie :)

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.05.2022 o 02:07, kalderon napisał:

Byle by tylko był jeden z przodu wiejący na kartę i jeden z tyłu na wylocie to już poprawi wentylację w obudowie.

Ostatecznie kupiłem 2 wentylatory: Wentylator be quiet! BL066 120 x 120 mm . Mają wysoki poziom ciszy na czym mi zależy i końcówkę 4 PIN a takie mam na płycie głównej. Jak mi doradzałeś jeden zamontuję najniżej jak się da z frontu i jeden z tyłu. Bez żadnych wentylatorów max temp. jaką mam na GPU to 75 st. Jak będzie poniżej 70 st. będę zadowolony. W razie czego mogę jeszcze dokupić.

Przy okazji UPDATE informacji: zrobiłem w końcu update biosu. Niestety nie ma możliwości z poziomu windowsa. Trzeba wgrać na pendrive jak za dawnych czasów i w biosie go uruchomić. Ale w biosie wszystko jest czytelne  i przebiegło bezproblemowo.

Co do cen to tak gdzie kupowałem obecnie zarówno: procesor, płyta główna jak i obudowa zdrożały. Staniały: pamięci i chłodzenie na procesor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

UPDATE INFORMACJI:

Jak pisałem kupiłem 2 wentylatory be quiet Silent Wings 3. Zrobiłem różne testy i wygląda to tak:

1. Po zamontowaniu wentylatora z tyłu, który wydmuchuje powietrze temp. GPU spadła mi z 75-76 st do 69-71 st

2. Po zamontowaniu wentylatora z przodu (najbliżej jak się dało GPU) NIC TO NIE DAŁO, a nawet miałem wrażenie, że było gorzej

Tak więc te wentylator z przodu nic mi nie dał jeśli chodzi o GPU i idzie do zwrotu. Nawet puściłem go w pełnych obrotach na maxa i było to samo.

Co do samych wentyli to są chwalone nie bez powodu. Są niesłyszalne w idle ok 570 RPM. W stresie ok 800. Tak więc w idle mam jak miałem ciszę, a na wymagających grach temp. spadła do tych 69-71 st. więc mam prawie efekt jaki chciałem osiągnąć. W wyniku zmiany całej obudowy i platformy w porównaniu do poprzedniej temp. spadły o ok 8-10 st. Tam mi dochodziło i to zimą do ok 76-78 st. A latem nawet nie próbowałem tylko zdjąłem boczną ściankę. Teraz przy zamkniętej ściance i bez UV mam te 69-71 st (dzisiaj jest dosyć ciepło choć nie gorąco). Jak dla mnie jest to już.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi