Skocz do zawartości
fiszek

Nowy laptop 4500 pln czy upgrade kompa?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.05.2022 o 21:14, fiszek napisał:

Napisałem do nich teoretycznie mój grandis będzie pasował do  i5-11400F ale do i5-12400 już nie xD duża różnica w tych 2 prockach jest sens dopłacić?

No widzisz czyli moj wpis się na coś przydał xD co to był za model xe1235 ? nawet wujek google tego nie znajduje w historii :P :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2022 o 09:08, fiszek napisał:

Mi chodziło o te 2 xD
i5-11400F do i5-12400

Wiadome że 2500K to dziadek

 

22 godziny temu, Stefan999 napisał:

Około 10-15 procent. Czasem nawet mniej. 11400 spokojnie wystarczy nawet do wydajnych kart graficznych. 

Z drugiej strony s1700 to już całkiem inne podejście do budowy procesorów. O ile 12400 nie różni się za bardzo budową względem 11400, to już wyższe modele na s1700 owszem (rdzenie Performance oraz Efficient).  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Send1N napisał:

No widzisz czyli moj wpis się na coś przydał xD co to był za model xe1235 ? nawet wujek google tego nie znajduje w historii :P :> 

https://www.silentiumpc.com/pl/product/grandis-xe1236v2/

Grandis 2 (chyba) xD Będę w domu koło czerwca to mogę ci zdjęcie pudełka zrobić jak chcesz :D

Edytowane przez fiszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest 1236 ?:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 10.05.2022 o 20:53, Stefan999 napisał:

morele.net/configurator/redirect/939588

Mi otwiera 

Czy mogę zamienić dysk M2 na https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-970-evo-plus-500-gb-m-2-2280-pci-e-x4-gen3-nvme-mz-v7s500bw-4144146/ ?

Mam 2 ssd od samsunga i bardziej by mi pasowało :)

Jeszcze jedna sprawa prawda to że jak wsadzam dysk M2 to przestają działać 2 wejścia SATA?

 

Obudowa z tego zestawu odpada i zasilacz również wykombinuję coś jakoś. Tzn zasilacz mam a z budą coś wymyślę Fractal define mini c mi się podoba ale dostępność dramat do tego wyciszona i funkcjonalna , o ile jest podobna do Fractala Define r4 (którą posiadam ale to wielka kobyła) to będzie mega cicha :)

Edytowane przez fiszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witaj, zestaw ok, zasilacz wytrzyma. Problem może stanowić jedynie zakup karty graficznej. Możesz sprzedać 970-tkę na Olx i szukać czegoś z 6-8GB pamięci. 

Jeśli byś zdecydował się na laptopa do najnowszych bardziej wymagających gier, to propozycja Acera z rtx-em 3060 z postu#2 wydaje się być rozsądna, bo nawet jak będzie odczuwalny skok wydajności pomiędzy kartą 970 4GB DDR5 256Bit vs 3050/50Ti 4GB DDR6 128Bit, to w co poniektórych najbardziej wymagających grach odczuwalny może być brak pamięci.

Gigabyte G5 KD i5-11400H/16GB/512 RTX3060 144Hz 4699 zł jest równie dobrą propozycją, gdybyś zdecydował się na laptopa. Ma procesor i5 6/12 i kartę 3060 6GB 105w, 16GB RAM i 512GB SSD.

Jak dysk Samsunga jest w cenie innych firm oferujących zbliżone parametry, to ok, natomiast zakup dobrego dysku innej firmy jest równie dobrym rozwiązaniem. Obudowę możesz wybrać dowolną, tylko warto zerknąć ile ma wentylatorów i cm na chłodzenie. Corsary są dosyć ciekawe. SPC ma tanie i ciche budy w ofercie. Są ok, chociaż nie są pancerne jak Fractale.? 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pbesc
Naprawdę poważnie myślałem nad lapkiem ale raz że te chłodzenia w lapkach w większości są średnio przemyślane to jeszcze kompromis często z matrycą, więc wymyśliłem że na razie zobaczę kompa za jak tu wyszło +/- 2kpln bo część sprzętu mam włącznie z monitorem, jak będę jednak potrzebował mobilności to kupię lapka, ale póki co spróbuję z pc.

Tak na marginesie ile wart jest dzisiaj gtx 970 od MSI?
Choć wydaje mi się że na razie mi starczy nie gram jakoś wyczynowo a na prawdę od dzwona, mam po prostu już problemy z przeglądaniem wielu stron bo mi laptop zaczyna mulić dość zauważalnie a śmiga na Manjaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chłodzeniem bym się nie przejmował. Laptop z rtx-em 3060/70 jest korzystnym zakupem, bo otrzymujesz już wbudowaną kartę graficzną RTX 6-8GB. Zamiast kompromisu z matrycą można podpiąć monitor, klawiaturę, kierownicę, myszkę itp. Co do 970-tki, to trzeba sprawdzić na Olx po ile stoją-klik link. Możesz kupić 1060 6GB, tylko jak grasz okazyjnie, to możliwe, że Ci się nie będzie chciało wymienić karty. Zasadą jest, że na Olx kupujemy tylko za pobraniem, lub z przesyłką Olx. Wszelkie wpłaty przed otrzymaniem produktu, lub wpłacanie zaliczek na wysyłkę jest niedopuszcalne.

Net wolno działa, bo może trzeba sformatować dysk, aby była pewność, że nie jest niczym zamulony. Jak nie korzystasz z antywirusów, to ,,tymczasowo,, możesz zrobić skan programem AdwCleaner.           Jak sformatować komputer i wgrać Windowsa

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2022 o 11:26, fiszek napisał:

https://www.silentiumpc.com/pl/product/grandis-xe1236v2/

Grandis 2 (chyba) xD Będę w domu koło czerwca to mogę ci zdjęcie pudełka zrobić jak chcesz :D

Padło tu pytanie o mocowanie do tego grandisa mimo że nie ma go w opisie na stronie spc to podobno pasuje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo Panowie za pomoc za tydzień zamawiam :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanko mam co do płyty Gigabyte B560M H
Podepnę pod nią usb 3 z przedniego panelu? To jakiś budżetowiec totalny czy spoko średnia płytka ?
Dodatkowo z tego co wyczytałem tak jest miejsce tylko na 2 wentylatory w tej płycie są jakieś przejściówki od zasilania atx? (stare kotki zasilające dyski 3.5" nie pamietam juz ich nazw nawet) żeby można więcej wentylatorów podpiąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Możesz rozdzielić jedno gniazdo np na 2 czy  3 wentylaory bez dodatkowego zasilania tego złącza które teoretycznie ogarnie 1A bez obaw https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-splitter-lacznik-hub-do-2-wentylatorow-9811566127 https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-splitter-lacznik-hub-do-3-wentylatorow-11930632259 itp kolorki możesz już sobie według upodobań wybrać to tylko przykłady :] pod swoją płytę podepniesz front usb 3 pod gniazdami sata jest.

6bb383d92c12d.jpg

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mała konkluzja mnie naszła i chciałbym jeszcze się dowiedzieć czy nie lepiej było by zakupić
https://www.amazon.de/dp/B08GS7748F?tag=pepperpl09-21&language=pl_PL&th=1

tak jak pisałem na tym dysku będę chciał mieć 2 systemy winde i manjaro i może jakąś 1 gierkę. manjaro całe byłoby na tym dysku bo nie potrzbuję tam więcej jak 200-300gb

przy jakim zapełnieniu te dyski zwalniają jednak 500gb a 1tb to jest różnica :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie zwolni, rob tak aby nie miec paska pojemności na czerwono i git ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to te dyski M2 nie mają tego problemu czyja normalne ssd po przekroczeniu jakiegoś progu zwalniają
W zasadzie za 260 zl mam x2 miejsca więc chyba zwrócę 970 i wezmę 980 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu a choćby był minimalny spadek to nawet nie zauważysz, moje cruciale mx500 po 3 latach maja identyczne parametry w teście jak po zakupie :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma dram to nie będzie zauważalnych spowolnień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Stefan999 napisał:

Jeśli ma dram to nie będzie zauważalnych spowolnień

Nic o d ram nie widzię.
Dobra przekonaliście mnie będzie na was jak coś zostawię to 500gb choć moim zdaniem chyba 1tb nawet tego samego dysku było by dobrze mieć, dokupię tylko radiator do niego bo ponoć się grzeją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie dżentelmeni.
Komp doszedł posklejałem go teraz tak:
Szukam Dobrej klasy wentylatora 120mm cichy wydajny, wart swojej ceny.

Ustawienia w biosie zmieniam coś oprócz ustawień profilu ramu na 3000 MHz ?

Jakaś kalibracja linii obciążenia
napięcia Vcore
napięcie Vram
CMS co to?
VT-d

Coś muszę zmienić żeby komp ogarniał dysk M2 czy powinno iść wszystko normalnie fajnie?
Coś pogrzebać ogólnie? Dawno dawno temu może jeszcze coś sobie ustawiałem teraz raczej chcę mieć raz ustawione i się nie przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2022 o 14:33, fiszek napisał:

Szukam Dobrej klasy wentylatora 120mm cichy wydajny, wart swojej ceny.

 

SPC fluctus 120 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...