Skocz do zawartości
hopes

deva pro po dac usb problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem deva pro i mam problem w przypadku podłączenia przez usb dac danego w zestawie. Mianowicie mam podczas odtwarzania lub chodzenia po tym forum mam taki dźwięk w tle jakby śnieżył telewizor chyba znany jako white noise. W recenzjach przedstawiali to jako jedne z najlepszych połączeń więc wątpię żeby to było normalne w słuchawkach za 1500 zł. Ma ktoś jakieś pomysły na pozbycie się problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na start zmień źródło i zobacz, czy problem zniknie. Wg mnie to będzie problemem, skoro problem pojawia się przy używaniu PC, ale jeśli jednak nie, to podmień DAC i sprawdź ponownie. Słuchawki same z siebie raczej nie szumią - też można sprawdzić podłączając je na próbę do innego urządzenia.

IMO jak PC robi za źródło, to DAC tylko po optyku. Po USB też nieraz miałem trzaski, szumy, itp z kompa.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Karister napisał:

to podmień DAC i sprawdź ponownie. Słuchawki same z siebie raczej nie szumią - też można sprawdzić podłączając je na próbę do innego urządzenia.

IMO jak PC robi za źródło, to DAC tylko po optyku. Po USB też nieraz miałem trzaski, szumy, itp z kompa.

DAC jest dołączany w zestawie razem z słuchawkami więc jeśli tutaj jest problem to będę reklamować. Przy użyciu topping mx5 podłączony przez usb działa normalnie słuchawki oczywiście wtedy oczywiście podłączam za pomocą zbalansowanego przewodu mini-jack 3.5 mm. Za godzinę sprawdzę na innym PC i laptopie czy sytuacja się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na dwóch laptopach i innym PC. Wszędzie ten sam problem. Zaczynam podejrzewać że to problem bezpośrednio DAC dołączonego w zestawie. Przy użyciu topping mx5 wszystko na 100 procent z high gain nie ma tego efektu. Dopiero przy edifier c3 przy absurdalnej głośności uzyskuję taki efekt dopiero. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zostać z Toppingiem zamiast używać tego pierdka z zestawu? MX5 to bardzo dobry sprzęt jest. Możesz jeszcze wpiąć ten dongle do słuchawek i puścić muzykę po BT. Jak znów będzie trzeszczeć, to w zasadzie masz pewność, że to on jest kopnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Karister napisał:

Nie lepiej zostać z Toppingiem zamiast używać tego pierdka z zestawu? MX5 to bardzo dobry sprzęt jest. Możesz jeszcze wpiąć ten dongle do słuchawek i puścić muzykę po BT. Jak znów będzie trzeszczeć, to w zasadzie masz pewność, że to on jest kopnięty.

BT z motorola g6 plus działa dobrze. Czemu o to tak walczę? W prawie wszystkich recenzjach piszą że dac po USB gra zdecydowanie lepiej więc szkoda z tego nie korzystać. Poza tym ten dac jest super przenośny a po kablu nie masz opóźnienia żadnego. Z toppinga mx5 będę raczej korzystał tylko w swoim domku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziwne, ale jest możliwe, że tylko moduł USB tam leży. Najlepiej olej recenzje, bo te często piszą to, co producent chce usłyszeć. Elektronika HiFiMANa to jest dramat. Lepiej gra, bo ma szumy i zniekształcenia? Zamknij oczy, poproś kogoś, aby wyrównał głośność w obu DAC, podpiął któryś z nich wedle uznania i stawiam, że skuteczność rozpoznawania utknie w okolicach 50%. Jeśli faktycznie uznasz, że ten gra lepiej, to wtedy się dopiero martw. Jeśli nie potrzebujesz BT i wolisz po kablu, wziąłbym dowolny inny przenośny DAC i zapomniał o problemie.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Karister napisał:

Dziwne, ale jest możliwe, że tylko moduł USB tam leży. Najlepiej olej recenzje, bo te często piszą to, co producent chce usłyszeć. Elektronika HiFiMANa to jest dramat. Lepiej gra, bo ma szumy i zniekształcenia? Zamknij oczy, poproś kogoś, aby wyrównał głośność w obu DAC, podpiął któryś z nich wedle uznania i stawiam, że skuteczność rozpoznawania utknie w okolicach 50%. Jeśli faktycznie uznasz, że ten gra lepiej, to wtedy się dopiero martw. Jeśli nie potrzebujesz BT i wolisz po kablu, wziąłbym dowolny inny przenośny DAC i zapomniał o problemie.

Rozpoznać jest łatwo. Średnica jest inna na obecną chwilę. Tylko skąd mam wiedzieć który gra lepiej? Nie wiem na ile ucierpiała jakość przez te szumy i zniekształcenia. To tak jakbyś mnie pytał czy lubię dźwięk z szumami czy czysty. Wiadomo że topping w tej sytuacji lepiej sobie poradzi. Póki co napisałem do sklepu że chyba moduł USB jest wadliwy. Opisałem sytuację i poczekam co zaproponują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej gra, ten który się bardziej podoba. Nie zawsze techniczna doskonałość oznacza lepszy odbiór subiektywny. Gdyby tak było, wzmaki lampowe by nie istniały. Łatwo jest porównać, jak sam sobie podłączasz i słyszysz oczami. Zrób sobie z kimś ślepy test, bo elektronika na prawdę grubo by musiała wpływać na dźwięk, aby to było łatwo rozpoznawalne. Jeśli słuchasz z kompa z Windowsem, rozważ APO EQ - dostosujesz sobie dźwięk pod swoje preferencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest więcej różnic drobnych które bym mógł nie rozpoznać w teście na ślepo między dwoma źródłami, ale ta średnica w przypadku konkretnych piosenek jest dla mnie wyraźnie po prostu inna. W przypadku samej średnicy bardziej podoba mi się topping w tym momencie. Niemniej zapłaciłem kasę i wymagam sprawnego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...