Skocz do zawartości
brylaq

błędna geolokalizacja po WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Będąc w domu w górach gdzie nie ma zasięgu telefonii, ani nie łapie zasięg GPS, Mapa Google lokalizuje mój telefon po domowym Wifi. I tu mam zagwozdkę, bo czasami lokalizuje poprawnie, a czasami pokazuje mi lokalizację na Indie. Dzieje się to tylko w tym domu na łączu WiFi z routera, a w innym domu pod innym Wifi zawsze wskazuje poprawną lokalizację. Przejrzałem oś czasu na mapach google i najciekawsze że nie jest to codziennie, np kiedy jestem w górach to jednego dnia lokalizacja jest poprawna, a następnego dnia od rana przez parę godzin wskazuje Indie tak jak bym się na 6 godzin przemieścił tam, a następnego dnia znów jest ok. Za jakiś czas znów cały dzień jest ok, a np od 17-tej do rana następnego dnia pokazuje że byłem w Indiach. I zawsze lokalizacja wskazuje wtedy na jeden konkretny adres, jakąś stację benzynową :) Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Co może być powodem takiego błędnego lokalizowania? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim lokalizacja po adresie IP nie jest dokładna, chyba że operator wpisze dokładne dane.

Zobacz jaki masz adres zewnętrzny jak lokalizacja się zgadza i kiedy się nie zgadza.
Np. iplocation.net

Być może operator dostał pulę adresów, która kiedyś była wykorzystywana w Indiach i nie kwapi się do poprawy wpisów w bazach danych.
Z pracy potrafi mnie różnie zlokalizować, czasem Warszawa, czasem Kraków, a siedzę w Gdańsku. Kwestia gdzie mam wyjście z sieci firmowej na świat i co tam operator wpisał w danych adresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

Na kompie jak sprawdziłem to na tej stronie https://kodit.pl/geolokalizacja pokazało mi poprawną geolokalizację po adresie IP. Ale mimo że po IP lokalizacja była ok, to mapa google wtedy pokazywała Indie. My bez żadnego VPN-a i zastanawiałem się po prostu czy to nie jest jakiś objaw, że ktoś z zewnątrz wbija na router i stąd takie cyrki w googlowskiej lokalizacji mapy, że czasami pokazuje poprawnie a czasami Indie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...