Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

sluchajta mam wlaczone VRR i tez ta opcje dotyczaco nieobslugiwanych gier to dlaczego jak wlacze jakis tytul i odpale pasek gry to pisze ze VRR wylaczone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgan napisał:

Fakt ten OLED Samsung zapowiada się ciekawie, można go rozważyć przy zakupie, ma kilka fajnych rzeczy ale najlepiej byłoby obczaić go gdzieś samemu. C2 to praktycznie to samo co C1 ja wiem czy jest sens dopłacać tyle do C2? Tak czy siak oba będą dobre do PS5 oraz filmów z Netflixa. Co byś nie wybrał będziesz i tak zadowolony.

Zastanawiam się właśnie, C2 ma ten panel evo (jak G1), inny procesor, trochę wyższą jasność, jakieś tam różnice są, ale fakt, różnica w cenie jest moim zdaniem nieadekwatna do zmian w modelu C2. Ten Samsung mi się chyba trochę bardziej podoba mimo wszystko, patrząc na filmiki, ale cena też będzie spora, pewnie z 10 tysięcy złotych za wersję 55 calową

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Pavel87 napisał:

Zastanawiam się właśnie, C2 ma ten panel evo (jak G1), inny procesor, trochę wyższą jasność, jakieś tam różnice są, ale fakt, różnica w cenie jest moim zdaniem nieadekwatna do zmian w modelu C2. Ten Samsung mi się chyba trochę bardziej podoba mimo wszystko, patrząc na filmiki, ale cena też będzie spora, pewnie z 10 tysięcy złotych za wersję 55 calową

To już jak Ci pasuje 

dla mnie dopłata do C2 nie jest tego warta. Po LG wiadomo czego można się spodziewać. To po prostu kolejny wypust OLED'a od nich. OLED TV od Samsung to nowości i nikt Ci nie powie jak będzie się spisywać ten TV. Ekscytacja jest bo to QD-OLED czyli coś świeżego ale i też jakieś ryzyko. Jak miałbym brać teraz TV też byłby dylemat ale na samym końcu pewnie zadecydowałaby cena oraz community.

Edytowane przez azgan
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.05.2022 o 10:46, lukadd napisał:

Qn85 w wersji 85" jest np. na VA. 

W dzisiejszych czasach trzeba dobrze sprawdzać co się chce kupić

A to nie od dziś wiadomo, kombinują jak koń pod górę zwłaszcza w rozmiarach 40-49 cali, zamiast regularnego panelu VA, pakują IPS'a który na dodatek na sterowniku podświetlenia potrafi mieć obciętą jasność względem rzeczywistych możliwości 8:E

Mistrz wałowania Sony tak robił już w 2015 roku ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Pavel87 napisał:

Zastanawiam się właśnie, C2 ma ten panel evo (jak G1), inny procesor, trochę wyższą jasność, jakieś tam różnice są, ale fakt, różnica w cenie jest moim zdaniem nieadekwatna do zmian w modelu C2. Ten Samsung mi się chyba trochę bardziej podoba mimo wszystko, patrząc na filmiki, ale cena też będzie spora, pewnie z 10 tysięcy złotych za wersję 55 calową

Dopłata do C2 w ogóle nie jest adekwatna, jest kilka zmian na plus, ale to w dalszym ciągu zwykła ewolucja i dla posiadaczy C9/CX/C1 nie zmienia się kompletnie nic istotnego. Ceny powinny za jakiś czas solidnie spaść, no ale właśnie C2 jest wyjątkowo droga, częściowo na to ma wpływ sytuacja rynkowa i niestabilność naszej waluty, z drugiej strony 9000 zł za 55 cali i 6500 zł za 42 cale to straszne zdzierstwo, nawet jak na premierowe ceny.

Sam się zaczynam zastanawiać czy nie olać C2 42 i jakimś sposobem wcisnąć 48 C1 na ścianę tak aby nie kolidowała z monitorami.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na obecną chwilę ciągle ceny zbliżone do premierowych. Ale ceny będą powoli spadać. Ja na razie czekam i przymierzam się do 42" jak już mocniej zleci z ceny.

A jeśli chodzi o C1 48" to już też nie jest kolorowo i się wykańczają. Coraz ich mniej w sklepach. W zasadzie to w Polskich to tylko z jakiegoś randomowego sklepiku na allegro są ostatnie sztuki za 3800pln, jeszcze w kilku jakichś małych sklepach widzę za ~5k, a tak z innych większych normalnych sklepów wywiało.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DisconnecT napisał:

Dopłata do C2 w ogóle nie jest adekwatna, jest kilka zmian na plus, ale to w dalszym ciągu zwykła ewolucja i dla posiadaczy C9/CX/C1 nie zmienia się kompletnie nic istotnego. Ceny powinny za jakiś czas solidnie spaść, no ale właśnie C2 jest wyjątkowo droga, częściowo na to ma wpływ sytuacja rynkowa i niestabilność naszej waluty, z drugiej strony 9000 zł za 55 cali i 6500 zł za 42 cale to straszne zdzierstwo, nawet jak na premierowe ceny.

Sam się zaczynam zastanawiać czy nie olać C2 42 i jakimś sposobem wcisnąć 48 C1 na ścianę tak aby nie kolidowała z monitorami.

Zgadza się, właśnie mam co raz większych dylemat co zrobić, z jednej strony chciałbym nowy model, całuję w 55 cali ale też uważam, że 9k za ten rozmiar jest ceną mocno przesądzoną. Pewnie z czasem ceny spadną, jakoś mocno mi się nie pali z kupnem tv mimo wszystko, mogę nadal grać na monitorze i czekać aż ceny się unormują. 

 

Godzinę temu, lukadd napisał:

Na obecną chwilę ciągle ceny zbliżone do premierowych. Ale ceny będą powoli spadać. Ja na razie czekam i przymierzam się do 42" jak już mocniej zleci z ceny.

A jeśli chodzi o C1 48" to już też nie jest kolorowo i się wykańczają. Coraz ich mniej w sklepach. W zasadzie to w Polskich to tylko z jakiegoś randomowego sklepiku na allegro są ostatnie sztuki za 3800pln, jeszcze w kilku jakichś małych sklepach widzę za ~5k, a tak z innych większych normalnych sklepów wywiało.

No tak, już zaczyna brakować C1 chyba w każdej możliwej wersji w większych sklepach i elektromarketach. Patrzyłem, że C1 55 cali da radę kupić jeszcze za 4-4,5 tysiąca, czyli za model C2 teraz trzeba zapłacić dwa razy tyle... 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czym szybciej wyczyszczą magazyny z C1 to tym szybciej zaczną obniżać ceny C2.

Chyba jedynym plusem wydawania co rok nowych modeli jest to, że czas szybko leci i zanim się obejrzymy to na horyzoncie będzie kolejny model C3 na 2023, a ceny C2 w dół :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, frog67 napisał:

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/s95b-oled

Na RTINGS tez rewelacyjna recenzja

Po filmikach też mi się chyba najbardziej podoba ten tv :) ale pewnie 55 cali będzie kosztować koło 10 tysięcy, nie chodzi tu nawet o samą cenę, ale bardziej sensowność wydawania na 55 cali takiej kwoty, dla kogoś kto będzie z tego tv korzystał 3-4 godziny dziennie 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, lukadd napisał:

Na obecną chwilę ciągle ceny zbliżone do premierowych. Ale ceny będą powoli spadać. Ja na razie czekam i przymierzam się do 42" jak już mocniej zleci z ceny.

A jeśli chodzi o C1 48" to już też nie jest kolorowo i się wykańczają. Coraz ich mniej w sklepach. W zasadzie to w Polskich to tylko z jakiegoś randomowego sklepiku na allegro są ostatnie sztuki za 3800pln, jeszcze w kilku jakichś małych sklepach widzę za ~5k, a tak z innych większych normalnych sklepów wywiało.

Problem w tym że C1 i CX na premierę były grubo tańsze, stąd obawiam się że C2 może nie stanieć do takiego poziomu, bądź będzie to robić bardzo długo. C1 48 idzie jeszcze dostać w okolicach 4600 zł. No i tak jak mówisz są na allegro w cenach 3800-4200.
C2 najchętniej bym brał od razu, ale raz że 42 calowy model ma dostać tą nowszą matryce EVO w okolicach wakacji, to na dodatek 6500 zł za ten rozmiar jest ceną kompletnie nie akceptowalną, za 4500 ponad rok temu CX'a 55 cali kupiłem.

1 godzinę temu, Pavel87 napisał:

Zgadza się, właśnie mam co raz większych dylemat co zrobić, z jednej strony chciałbym nowy model, całuję w 55 cali ale też uważam, że 9k za ten rozmiar jest ceną mocno przesądzoną. Pewnie z czasem ceny spadną, jakoś mocno mi się nie pali z kupnem tv mimo wszystko, mogę nadal grać na monitorze i czekać aż ceny się unormują.

Nie no cena 9000 zł to kompletny odlot cenowy który nie ma kompletnie przełożenia na realia, tak jak pisałem wyżej, ponad rok temu CX'a za 4500 zł kupiłem ledwie przed premierą C1 i nawet względem CX'a C2 nie oferuje niczego co by mogło tak drastycznie podbić cenę.
Dlatego obawiam się że C2 będzie bardzo wolno tanieć, bądź cena bo obniżkach nadal nie będzie adekwatna.

Zaczynam się trochę obawiać że te ceny to efekt wejścia Samsunga w rynek OLED'ów, zawsze tam gdzie Samsung się pojawia rywalizacja nigdy nie polega na obniżaniu ceny, a na wyścigu cyferkowym.

Edytowane przez DisconnecT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Stilgar z Morele też nie jest w stanie uargumentować wydawania takiej kasy na C2, jest to bardzo dobry telewizor, ale nie za takie pieniądze

 

Edytowane przez Pavel87
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
55 minut temu, DisconnecT napisał:

Problem w tym że C1 i CX na premierę były grubo tańsze, stąd obawiam się że C2 może nie stanieć do takiego poziomu, bądź będzie to robić bardzo długo.

Premierowe ceny były dość podobne szczególnie do modeli CX 2020, C1 startowały kapkę mniej.
CX 48 ogólnie był dość trudno dostępny w pierwszym premierowym okresie. C2 42" jest z wejścia dostępny.

Ceny premierowe wyglądały tak w europie:

CX 48 - 1799 euro
CX 55 - 2299 euro

C1 48 - 1649 euro
C1 55 - 1999 euro

C2 42 - 1649 euro
C2 48 - 1799 euro
C2 55 - 2249 euro

Realnie to obecnie C2 48 już jest za ~1400euro, 55" za ~1700euro. 42" jako nowość będzie zapewne najdłużej trzymał cenę, ale też już zleciał poniżej MSRP i jest poniżej 1500euro.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Macie C2 42

a tutaj jeszcze 48 C1 do porównania 

 

2 godziny temu, DisconnecT napisał:

Problem w tym że C1 i CX na premierę były grubo tańsze, stąd obawiam się że C2 może nie stanieć do takiego poziomu, bądź będzie to robić bardzo długo. C1 48 idzie jeszcze dostać w okolicach 4600 zł. No i tak jak mówisz są na allegro w cenach 3800-4200.
C2 najchętniej bym brał od razu, ale raz że 42 calowy model ma dostać tą nowszą matryce EVO w okolicach wakacji, to na dodatek 6500 zł za ten rozmiar jest ceną kompletnie nie akceptowalną, za 4500 ponad rok temu CX'a 55 cali kupiłem.

Nie no cena 9000 zł to kompletny odlot cenowy który nie ma kompletnie przełożenia na realia, tak jak pisałem wyżej, ponad rok temu CX'a za 4500 zł kupiłem ledwie przed premierą C1 i nawet względem CX'a C2 nie oferuje niczego co by mogło tak drastycznie podbić cenę.
Dlatego obawiam się że C2 będzie bardzo wolno tanieć, bądź cena bo obniżkach nadal nie będzie adekwatna.

Zaczynam się trochę obawiać że te ceny to efekt wejścia Samsunga w rynek OLED'ów, zawsze tam gdzie Samsung się pojawia rywalizacja nigdy nie polega na obniżaniu ceny, a na wyścigu cyferkowym.

No tak nie do końca. Ja swojego CX'a kupiłem 3 miesiące po premierze i dałem 8000 zł za 55 cali ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, DisconnecT napisał:

Dopłata do C2 w ogóle nie jest adekwatna, jest kilka zmian na plus, ale to w dalszym ciągu zwykła ewolucja i dla posiadaczy C9/CX/C1 nie zmienia się kompletnie nic istotnego. Ceny powinny za jakiś czas solidnie spaść, no ale właśnie C2 jest wyjątkowo droga, częściowo na to ma wpływ sytuacja rynkowa i niestabilność naszej waluty, z drugiej strony 9000 zł za 55 cali i 6500 zł za 42 cale to straszne zdzierstwo, nawet jak na premierowe ceny.

Sam się zaczynam zastanawiać czy nie olać C2 42 i jakimś sposobem wcisnąć 48 C1 na ścianę tak aby nie kolidowała z monitorami.

 

Godzinę temu, Pavel87 napisał:

Stilgar z Morele też nie jest w stanie uargumentować wydawania takiej kasy na C2, jest to bardzo dobry telewizor, ale nie za takie pieniądze 

 

Dokładnie tak w zasadzie od CX to są te same a raczej bardziej pasuje tutaj określenie podobne TV.

E9, C9 i B9 są trochę inne bo to ostatnie OLED'y od LG z DTS:X i nowsze już tego nie mają oprócz ATMOS'a.

3 godziny temu, Pavel87 napisał:

Po filmikach też mi się chyba najbardziej podoba ten tv :) ale pewnie 55 cali będzie kosztować koło 10 tysięcy, nie chodzi tu nawet o samą cenę, ale bardziej sensowność wydawania na 55 cali takiej kwoty, dla kogoś kto będzie z tego tv korzystał 3-4 godziny dziennie 

 

Próbuj tego Samsunga bo jest na zupełnie nowej matrycy i coś świeżego jeśli chodzi o OLED'y.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, azgan napisał:

Próbuj tego Samsunga bo jest na zupełnie nowej matrycy i coś świeżego jeśli chodzi o OLED'y.

Ciekawe kiedy trafi do sprzedaży w Polsce, narazie go nigdzie nie ma.

Kolesiowi z Quantum TV szybko się pojawiło wypalenie...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Pavel87 napisał:

Ciekawe kiedy trafi do sprzedaży w Polsce, narazie go nigdzie nie ma.

Kolesiowi z Quantum TV szybko się pojawiło wypalenie...

 

Dlatego pisałem Ci że ten OLED TV Samsunga to ryzyko bo dopiero z tym startują gdzie LG od lat klepie te swoje TV i ma znaczenie większe community. Kupujesz OLED od LG i wiadomo czego można się spodziewać bo to po prostu kolejny OLED w ich technologii a po Samsungu nie 

Samsung ma problem z produkcją QD-OLED, to może być ślepy zaułek https://antyweb.pl/samsung-qd-oled-problemy-z-produkcja

Samsung już kiedyś (2014 rok) próbował robić swoje OLED TV i po roku się wycofali https://www.oled-info.com/etnews-samsung-release-uhd-oled-tvs-2014 bo nie ogarniali tego tematu. Jak teraz będzie z QD-OLED nikt nie wie i nikt Ci nie powie więc z jednej strony ekscytacja bo coś nowego i świeżego a z drugiej będziesz się ciągle zastanawiać ile pociągnie Ci ten TV. Zobacz sobie jaka jest baza użytkowników OLED'ów LG nawet na naszym forum i w razie jakiś problemów jest kogo zapytać o radę ?.

Cenowo też wiadomo co się bardziej opłaca (C1).

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wlaczyc VRR na tym samsungu bo w konsoli mam wlaczone normalnie oraz dla nieobslugiwanych gier tyle w grze jak sie uruchomi pasek gry to pokazuje ze VRR jest wylaczony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.05.2022 o 17:19, azgan napisał:

Ale wiesz że my tu o TV a nie monitorach :szczerbaty:?

Miałem Philips Momentum 436M6VBPAB 43 calowy monitor pod konsole na VA on też miał niezły czas reakcji ale to nie ma nawet podjazdu do OLED gdzie jest to natychmiastowe i praktycznie zredukowane do 0

Nie miałem Odyssey G7 i się o nim nie wypowiem ale czytałem o nim. Miałem za to GH70 od Samsunga też na VA i nie ma nawet czego porównywać zestawiając go z OLED'ami.

A jak jesteś już przy monitorach to ten nowy Alinware na matrycy QD-OLED od Samsunga zjada pewnie tego G7 bez popity ale do grania na konsoli to on nie za bardzo się nadaje 

 

Też miałem CHG70 i teraz mam G7. To tak jakbyś porównał słuchawki za 1300zł do ich podróbki z aliexpress za 170zł. Przepaść technologiczna. Marzy mi się C2 42 cale, ale skoron on kosztuje 6500zł, a za swój używany monitor dostanę 1700zł to nie ma sensu. Prawie 5000zł dokładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomozecie o co chodzi z tym VRR ze jak wlacze pasek gry to pokazuje ze VRR jest wylaczone mimo ze w konsoli mam wlaczone

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko wygooglowałem, że jest to błąd na pasku, który pokazuję, że jest off.

Podobno mimo to VRR działa, podobno samsung zna problem, podobno ma być aktualizacja :E

Nie chce mi się więcej googlować. Odpal jakąś grę co do której jest pewność, że VRR działa poprawnie na PS5 i będziesz widział czy na pewno działa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzielem w fifie 22, to gra juz na ps5 i w niektorych momentach licznik klatek lata wiec ok....podobno w grach dla ps4 to nie dziala

musze sie jakos przyzwyczaic do obrazu w tym samsungu. kolory jakos wyregulowalem zeby nie palily po oczach. On jest ciemniejszy w nocy i gdy swiatlo jest zgaszone niz tamten moj LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te VRR trzeba rowniez ustawic w opcjach tv mam samsung qn91a i na pewno jbsluguje vrr w konsoli mam wlaczone , a nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Barney133 napisał:

Czy te VRR trzeba rowniez ustawic w opcjach tv mam samsung qn91a i na pewno jbsluguje vrr w konsoli mam wlaczone , a nie dziala.

Coś z tymi Samsungami jest nie tak , jesteś kolejna osoba która napisała że mu na Samsungu VRR nie działa kolega ma podobnie , niby tv obsługuje a VRR niby nie działa też ma Samsunga , na LG nie ma problemów

W dniu 17.05.2022 o 20:50, lukadd napisał:

Na szybko wygooglowałem, że jest to błąd na pasku, który pokazuję, że jest off.

Podobno mimo to VRR działa, podobno samsung zna problem, podobno ma być aktualizacja :E

Nie chce mi się więcej googlować. Odpal jakąś grę co do której jest pewność, że VRR działa poprawnie na PS5 i będziesz widział czy na pewno działa.

Tutaj masz wyjaśnione

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...