Skocz do zawartości
PstryBzyk

Coś takiego tylko że z 4G/ 5G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Niestety temat na temat końca telefońów 2G/3G jest zamknięty. Chciałem tylko jeszcze spytać:

Dla wujka potrzebuję coś tego typu:

https://nypost.com/2021/10/14/nokia-to-release-new-version-of-its-6310-brick-phone/

 

Tylko że wyposażone w 4G/5G. Przecież chyba technicznie było by to możliwe.

I drugie pytanie: czy poza UE a więc np. w USA, Kanadzie, Chinach,  RPA, Australii, Argentynie,  Brazylii  Papui Nowej Gwinei itp. także wyłączają 2G /3G?

Nie będę już drążył tematu i wypisywał teorii spiskowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Stanach również wyłączają. Póki co nie ma zwykłego telefonu z 5G, natomiast z 4G masz np Nokie 6300 4G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak Nokia 8100 4G. Miałem w rękach, korzystałem. Całkiem w porządku sprzęt dla starszych ludzi (korzysta z niego moja ciotka).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2022 o 21:32, PstryBzyk napisał:

I drugie pytanie: czy poza UE a więc np. w USA, Kanadzie, Chinach,  RPA, Australii, Argentynie,  Brazylii  Papui Nowej Gwinei itp. także wyłączają 2G /3G?

Tak. Można poczytać na ten temat na przykład w tym temacie.

 

I warto pamiętać, że w celu umożliwienia rozmów telefonicznych po sieci LTE (4G) nie wystarczy w telefonie mieć obsługi LTE - konieczna jest też obsługa VoLTE u danego operatora na danym, konkretnym modelu urządzenia, bo konfiguracja obsługi rozmów po LTE u danego operatora musi być "zaszyta" w oprogramowaniu urządzenia. Jeśli nie jest to nawet jeśli zarówno urządzenie, jak i sieć obsługują VoLTE, to rozmowa telefoniczna po LTE nie zadziała.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mp107 napisał:

Tak. Można poczytać na ten temat na przykład w tym temacie.

 

I warto pamiętać, że w celu umożliwienia rozmów telefonicznych po sieci LTE (4G) nie wystarczy w telefonie mieć obsługi LTE - konieczna jest też obsługa VoLTE u danego operatora na danym, konkretnym modelu urządzenia, bo konfiguracja obsługi rozmów po LTE u danego operatora musi być "zaszyta" w oprogramowaniu urządzenia. Jeśli nie jest to nawet jeśli zarówno urządzenie, jak i sieć obsługują VoLTE, to rozmowa telefoniczna po LTE nie zadziała.

 

No właśnie też mnie to ostatnio zastanawiało i wychodzi na to, że klasyczne telefony z 4G i tak nie będą miały racji bytu z uwagi właśnie na brak VoLTE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...